Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Oszałamiający resp Wodnika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    48

    Oszałamiający resp Wodnika

    Chciałbym z tego miejsca bardzo podziękować Tomiemu za to że w ostatniej chwili zorientował się w temacie i zmniejszył częstość respa Wodnika. Pierwszego dnia po zużyciu ~450 eny miałem 13 wodników, ale całe szczęście wczoraj po zużyciu ~430 eny miałem już 6 wodników. Bardzo dobrze że zostało to od razu zmienione bo nie daj Boże komuś udałoby się zrobić pożeracza w ciągu jednego eventu bez wydawania sporej ilości siana na odnawianie energii. No i jeszcze zmiana odnawiania tych chwastów z co 24h na co 23h. Jest to totalnie to czego chcieliśmy i co mega ułatwi rozgrywkę osobą które nie mogą wejść codziennie do gry. BARDZO DZIĘKUJEMY! Myślę, że nie tylko ja zwróciłem na to uwagę i inni gracze też są wniebowzięci
    <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3 <3<3<3<3<3<3<3<3<3

  2. #2
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    1,018
    akurat ja nie zauwazylem roznicy miedzy respem wodnika od poczatku eventu, ale zmiana z 24h na 23h przy zielsku to zenada

    event jak event, nudny, monotonny, meczacy; na plus tylko te mikstury z utopcow czy jak to sie tam zwalo, sa mniej upierdliwe niz pakowanie prezentow czy malowanie jajek, chociaz oczywiscie i tak czasochlonne i zbedne
    ::::​)

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    195
    Cytat Napisał BamboMudżynek Zobacz post
    Chciałbym z tego miejsca bardzo podziękować Tomiemu za to że w ostatniej chwili zorientował się w temacie i zmniejszył częstość respa Wodnika. Pierwszego dnia po zużyciu ~450 eny miałem 13 wodników, ale całe szczęście wczoraj po zużyciu ~430 eny miałem już 6 wodników. Bardzo dobrze że zostało to od razu zmienione bo nie daj Boże komuś udałoby się zrobić pożeracza w ciągu jednego eventu bez wydawania sporej ilości siana na odnawianie energii.
    Statystyki które podałeś o niczym nie świadczą, operujesz na tak małych liczbach, że nawet nie można na ich podstawie nic spekulować.

    Idąc twoją logiką:
    Przez 800 eny trafiłem na 11 dzbanów, a już kilka dni później przez 800 eny trafiłem tylko na 1 dzbana. Czyli musieli zmniejszyć resp dzbana! Dlaczego oni to zrobili?!

    Jeśli chcesz snuć spekulacje odnośnie zmniejszenia szans na resp Wodnika, to zaprezentuj statystyki z np. 10000 energii wcześniej vs 10000 energii teraz.

    Cytat Napisał BamboMudżynek Zobacz post
    No i jeszcze zmiana odnawiania tych chwastów z co 24h na co 23h. Jest to totalnie to czego chcieliśmy i co mega ułatwi rozgrywkę osobą które nie mogą wejść codziennie do gry.
    Zmiana z 24h na 23h jest ogromna. Przy 24h każdego dnia czas przesuwa ci się na późniejszą godzinę. Kiedy dojdzie do późnej godziny, to już nie zbierzesz bo idziesz spać, a następnego dnia rano też nie zbierzesz bo idziesz np. do pracy. Ostatecznie zbierzesz dopiero o 18:00 czyli tracisz prawie cały dzień, a taki cykl się ciągle powtarza. Osobiście przy odnawianiu co 24h tracę co trzeci/drugi dzień, więc nie miałbym żadnych szans zebrać wystarczającej ilości ziół. Dzięki zmianie na 23h mogę "cofać" czas, co sprawia że jestem w stanie zbierać bez straty żadnego dnia.

    Oczywiście znacznie lepiej byłoby, gdyby zarówno zioła, jak i inne zbieranki odnawiały się o północy.
    Reputy tutaj

  4. #4
    Użytkownik Avatar Pustka
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    461
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Statystyki które podałeś o niczym nie świadczą, operujesz na tak małych liczbach, że nawet nie można na ich podstawie nic spekulować.

    Idąc twoją logiką:
    Przez 800 eny trafiłem na 11 dzbanów, a już kilka dni później przez 800 eny trafiłem tylko na 1 dzbana. Czyli musieli zmniejszyć resp dzbana! Dlaczego oni to zrobili?!

    Jeśli chcesz snuć spekulacje odnośnie zmniejszenia szans na resp Wodnika, to zaprezentuj statystyki z np. 10000 energii wcześniej vs 10000 energii teraz.
    Jednym słowem "Losowość". Nie wiem czemu większość ludzi nie rozumie czym jest "Losowość". Wcześniej o ile kojarzę był temat gdzie krzyczeli na forum, by naprawić błąd z dropem globala, bo 2 razy w krótkim czasie dropła karta z globala i mieli zdziwienie XD

  5. #5
    Sama zgłaszałam, że coś z % respu zostało zmienione https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post376256
    Cieszę się, że ktoś jeszcze to zauważył i założył większy temat.

    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Jeśli chcesz snuć spekulacje odnośnie zmniejszenia szans na resp Wodnika, to zaprezentuj statystyki z np. 10000 energii wcześniej vs 10000 energii teraz.
    wymaganie podania do analizy 10000 energii wydanych w ciągu 6 godzin to duże wymaganie. Zakładam że można podać statystyki różnych graczy.

    Mordred - obecny top1 zabitych wodników, bił wszystkie pierwszego dnia: 227 wodników /8003 utopce to 2,8% szansy (1 na 35)
    Lethal - obecny top2 zabitych wodników, pierwszego dnia prawie ich nie bił: 113/7257 = 1,55% szansy
    Luxferre - gracz który twierdzi, że nie odczuł zmiany: 1. dnia 3 wodniki na 115 eny = 2,6% szansy. Później 13 wodników/806 utopców = 1,6%.
    Ja - pierwszego dnia 14/451 = 3,1%. Później: 3/147 = 2%

    Coś było grzebane w % szans bardzo wyraźnie. Przykro mi że nikt z administracji nie pisał o tym że była taka zmiana, tylko wszyscy udają że nic się nie dzieje.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    48
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post

    Idąc twoją logiką:
    Przez 800 eny trafiłem na 11 dzbanów, a już kilka dni później przez 800 eny trafiłem tylko na 1 dzbana. Czyli musieli zmniejszyć resp dzbana! Dlaczego oni to zrobili?!

    Jeśli chcesz snuć spekulacje odnośnie zmniejszenia szans na resp Wodnika, to zaprezentuj statystyki z np. 10000 energii wcześniej vs 10000 energii teraz.
    Spoko, akurat nie mam tyle kasy żeby posiadać 10k eny i walić tyle stworów jednego dnia, ale pewna sekwencja jest powtarzalna i właśnie teraz tak jest. Pierwszego dnia nieco ponad 400 eny dało mi 13 wodników a teraz już trzeci raz z rzędu (pewnie dzisiaj też tak będzie) pokonanie ok.400 utopców daje mi 5-7 wodników. Moim zdaniem jeżeli kilku graczy zauważyło cos takiego to raczej nie jest to przypadek. Jeżeli do końca eventu nagle z 400 utopców poleci mi znów +10 wodników to odwołam swoje przypuszczenia, ale jak na razie każdy kolejny dzień eventu pokazuje że po pierwszym dniu spadł % respa wodnika

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    48
    Postanowiłem zrobić lekkie podsumowanie połowy eventu (ostatniego dnia eventu uzupełnię dane)
    Legenda: U - pokonane utopce, W - pokonane własne wodniki, P - procent respu wodnika

    Dzień 1: U - 422, W - 13, P - 3,08
    Dzień 2: U - 400, W - 6, P - 1,50
    Dzień 3: U - 315, W - 5, P - 1,59
    Dzień 4: U - 65, W - 0, P - 0 (z powodu braku walki z wodnikiem niemiarodajne)
    Dzień 5: U - 265, W - 4, P - 1,51
    Dzień 6: U - 820, W - 12, P - 1,46
    Dzień 7: U - 224, W - 3, P - 1,34
    Dzień 8: U - 536, W - 8, P - 1,49

    Wydaje mi się że nie jest to żaden przypadek że resp wodnika procentowo przez cały tydzień oscyluje w granicach 1,5% a pierwszego dnia wynosił nieco ponad 3%
    Losowości o której mówiłeś @Fresher można by było się doszukiwać gdyby każdego dnia procent respu oscylował między 1 a 3% a w zasadzie jest on stały niezaleznie od ilości pokonanych utopców (oczywiście nie mówię tu o dniu pierwszym). Założę się że takie zjawisko będzie występowało już do końca eventu i nie będzie nagle żadnego 1% respa ani takiego kosmicznego powyżej 2,5% jak pierwszego dnia.

    Dziękuję za uwagę i do zobaczenia po zakończeniu eventu

  8. #8
    Cytat Napisał BamboMudżynek Zobacz post
    Postanowiłem zrobić lekkie podsumowanie połowy eventu (ostatniego dnia eventu uzupełnię dane)
    Legenda: U - pokonane utopce, W - pokonane własne wodniki, P - procent respu wodnika

    Dzień 1: U - 422, W - 13, P - 3,08
    Dzień 2: U - 400, W - 6, P - 1,50
    Dzień 3: U - 315, W - 5, P - 1,59
    Dzień 4: U - 65, W - 0, P - 0 (z powodu braku walki z wodnikiem niemiarodajne)
    Dzień 5: U - 265, W - 4, P - 1,51
    Dzień 6: U - 820, W - 12, P - 1,46
    Dzień 7: U - 224, W - 3, P - 1,34
    Dzień 8: U - 536, W - 8, P - 1,49

    Wydaje mi się że nie jest to żaden przypadek że resp wodnika procentowo przez cały tydzień oscyluje w granicach 1,5% a pierwszego dnia wynosił nieco ponad 3%
    Losowości o której mówiłeś @Fresher można by było się doszukiwać gdyby każdego dnia procent respu oscylował między 1 a 3% a w zasadzie jest on stały niezaleznie od ilości pokonanych utopców (oczywiście nie mówię tu o dniu pierwszym). Założę się że takie zjawisko będzie występowało już do końca eventu i nie będzie nagle żadnego 1% respa ani takiego kosmicznego powyżej 2,5% jak pierwszego dnia.

    Dziękuję za uwagę i do zobaczenia po zakończeniu eventu
    Skąd taki ekhm kuriozalny pomysł brania każdego dnia oddzielnie pod uwagę xd Przy tak małej próbie (422 potwory pierwszego dnia) nie można mówić o jakkolwiek sensownej wielkości badanej próby.
    Po zsumowaniu wszystkich dni (bazując na podanych wyżej danych) masz teraz ok. 1,67% czyli i tak powyżej założeń - zakładając, że szansa na resp wynosi 1,5%, identycznie jak w przypadku Herszta czy Zajączka.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...two-statystyka
    Sugeruję przeczytać powyższy temat, aż do skutku
    ***** ***

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    337
    No cóż zdarza się, nie wiem nawet o czym rozmawiamy bo chyba szansy na wodnika na znamy. Możliwe że jest to zakładane powyżej 1.5%
    Osobiście uważam, że nie ma co się przejmować, ten wodnik i tak nic wartościowego nie daje(Daje fiolkę krwi utopca, a ją możesz uzyskać również z utopca XD). Natomiast event moim zdaniem powinien zostać zbojkotowany przez większość graczy. Jedyne co jest spoko na tym evencie to free żetki za potrawy i exp z potworków dla poziomów <80.

  10. #10
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Skąd taki ekhm kuriozalny pomysł brania każdego dnia oddzielnie pod uwagę xd Przy tak małej próbie (422 potwory pierwszego dnia) nie można mówić o jakkolwiek sensownej wielkości badanej próby.
    Stąd, że coraz większa grupa graczy zgadza się, że pierwszego dnia była wyższa szansa na resp Wodnika niż później. Post wyżej napisałam dane za ponad 8.000 walk, czy to wciąż za mała próbka?

    Proszę administratora o wypowiedź

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •