Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Lokacje z automaczynym wpisem na arene w trybie auto-pvp.

  1. #16
    nie widziałem , wcześniej tematu bo nie interesuje mnie przeglądanie forum. WSZYSTKO CO ma na zamyśle zwiększenie liczby walk powinno byc wprowadzone. temat jak najbardziej na plus

  2. #17
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Nabiłem 380 pkt na auto na arenie. Przez 3 dni tylko dwóch graczy zawalczyło ze mną, a na arenie jestem cały czas zapisany. Nie wiem jak można kisić ten ranking, który w takiej liczbie nie daje kompletnie nic. No i żetonów zbierać nie mogę, a głównym odbiorcą żetonów są osoby walczące powyżej 31 lvl.

    A jak będzie z turniejami? Kiedy można się ich spodziewać?
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  3. #18
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,846
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    A ja porusze nie co inny kontekst.
    Cały czas administrację obchodzą gracze którzy nie walczą i nie będą walczyć , w ten sposób zapominacie o ludziach którzy toczą walki. Dla nich nic nie zostało wprowadzone jako zachęta do dalszych walk. Nawet nie widac ich w rankingach. Ktoś wywalczył sobie ponad tysiąc punktów rankingowych i będzie widoczny w topce przez 3 dni to Śmiech. Klikam na rankingi i patrzę 1 miejsce postać co nawet 400 pkt nie ma. A Ci co naprawdę już coś osiągnęli zostają pominięci. Dawny sposób rankingowy był lepszy. Po wprowadzeniu tego i tak nie wiele sie zmieniło. Powinniście bardziej szanować graczy którzy naprawdę wykazują zapał do walki. I organizacja turnieju nie była by głupim pomysłem , jakiś unikalny out dla zwycięscy nie zubożył by administrację. Z waszych testerów aktywnie walczą tylko dwaj . Wiec to chyba też o czymś to świadczy.
    Czyli podsumując zadbajcie też o tych którzy walczą.
    Wszystkie propozycje, które zwiększą liczbę walk, ale z drugiej strony nie wprowadzą nowych problemów są jak najbardziej pożądane i są realizowane. Ukrycie rankingu miało być "karą" za nieaktywność i chomikowanie rankingu. To też nie jest zdrowa sytuacja, że raz nabijasz pkt i spoczywasz na laurach, a przy tym możesz odmawiać walk i nikt nic ci nie może zrobić. Co ciekawe, o ile przymuszanie graczy niezainteresowanych PvP do walk się często przewija jako propozycja, to propozycja zmuszenia takich właśnie chomików zawsze kończy się ostrymi protestami - a to można bez większego problemu wprowadzić.

    Do całego tematu trzeba chyba podejść bardziej kompleksowo - najpierw ustalić pewne ogólne zarysy i założenia, a dopiero potem szukać konkretnych rozwiązań pod te założenia.

    Bo jeśli przykładowo dla osoby "A" naturalne jest, że powinno się stać na danym poziomie (czy wręcz go cofać), a dla osoby B jest to patologia, którą należy zwalczać to nie da się znaleźć wspólnego stanowiska.

  4. #19
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Czy administracja ma w planach organizować jakiś turniej ?

    Syndrom 'chomika' nie występuje na v3 po prostu ludzie nie mają z kim walczyć. Weźmy pod uwagę Ksiliath która w swoim przedziale rankingowym ma obecnie 2 graczy . A co się stanie jeżeli oni spadną poniżej tysiąca punktów rankingowych? Ksiliath zostaje bez przeciwników. I stwierdzenie że chomikuje ranking jest prawidłowe? Po prostu nie ma nikogo w swoim przedziale rankingowym. Więc dlaczego nie ma jej być widać w rankingach jak nie posiada możliwości stoczenia walk o punkty?

  5. #20
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,846
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Czy administracja ma w planach organizować jakiś turniej ?

    Syndrom 'chomika' nie występuje na v3 po prostu ludzie nie mają z kim walczyć. Weźmy pod uwagę Ksiliath która w swoim przedziale rankingowym ma obecnie 2 graczy . A co się stanie jeżeli oni spadną poniżej tysiąca punktów rankingowych? Ksiliath zostaje bez przeciwników. I stwierdzenie że chomikuje ranking jest prawidłowe? Po prostu nie ma nikogo w swoim przedziale rankingowym. Więc dlaczego nie ma jej być widać w rankingach jak nie posiada możliwości stoczenia walk o punkty?
    Akurat ona nie jest takim chomikiem, ale nie powiesz mi, że ten problem w ogóle nie istnieje. Ja kiedyś proponowałem zamianę takiego ukrywania na opcję auto-zapisu na arenę - wtedy wiadomo, że ktoś jest dostępny i gotowy do walki, a tylko brak przeciwników sprawia, że tego nie robi. Auto-zapis na arenę w ogóle jako pomysł tego tematu mi się podoba - ale właśnie nie dla wszystkich graczy, tylko tych, którzy już jakieś pojęcie o PvP mają.

    Jeśli chodzi o turniej - systemowe ciągle czekają na realizację, turniej "ręczny" z tego co wiem ma wkrótce organizować jeden z graczy.

  6. #21
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Kolacja z auto zapisem na arenę mogą występować przy jednym z mini bosów .
    Jeśli zostanie zorganizowany turniej z miła Checia wezmę w nim udział.
    Proponował bym przy dużej frekwencji turnieju i bezproblemowości organizacji przynać jakiś fajny out zwycięscy (artefakty się już przejadły)
    A i Jakbyś mógł to kopnij w Dupsko testerów niech dadzą przykład innym żeby walczyć.(praqu i blond tylko walczą)

  7. #22
    "Słabsi" (niekoniecznie w tym sensie) gracze nie walczą, bo są świadomi, że przegrają, wręcz są tego pewni. Aby takich zachęcić należałoby zmienić ich punkt świadomości w stronę nieświadomości - może wygram, jednak za dużo losowości wszystko zepsuje. Inna opcja to - nic nie stracę - czyli totalny zwrot kosztów, nie wiem czy na najniższym rankingu zwracane są w całości koszty po przegranej walce, więc tutaj też nie będę więcej pisał. Następna opcja - tylko fabuła, odpowiedź oczywista, ale chwila, zostało postanowione, że na samym pvp nie powinno się wyżyć, to czemu na samej fabule da się wyżyć? Przy tej opcji sporo typowo fabularnych graczy może odejść, chociaż obecnie gra ich jakoś specjalnie nie wyróżnia.
    Czyli wejście na czyjąś świadomość lub totalny zwrot kosztów po walce (najlepiej jeszcze na +, bo stracili czas...). To się tyczy graczy niewalczących. Można co prawda zrobić jakieś questy poboczne, w których należy stoczyć kilka walk z innymi graczami i myślę, że z tym nie byłoby problemu.

    Odnośnie graczy chcących walczyć, to:
    -turniej (regularny, systemowy - w grze), nad systemem można się jeszcze zastanawiać, np. co miesiąc: na początku miesiąca turniej mistrzów - walki auto (czas 1-3 dni), walki manualne - ważne, żeby nie były w tym samym dniu co auto - wbrew pozorom zwiększy liczbę chętnych (czas 3-7 dni), w środku miesiąca turniej klasyczny - lub nawet co 2 tyg ta wersja - auto, uderz, lecz (manualną też można, ale nie widzę tu kompletnie potrzeby, chyba strata czasu i nuda);
    -codzienne tracenie % rankingu, w momencie kiedy normalnie respią się minibossy traciłoby się również pkt rankingowe zależnie od posiadanych, aby mieć ranking należałoby systematycznie walczyć - można wbudować jakieś opcje wakacyjne - nie możesz walczyć na x czasu i nie tracisz ranku - oczywiście z limitami, aby zyskiwać coraz to więcej żetonów należałoby systematycznie walczyć;
    -możliwość walki z co najmniej 10 graczami w obie strony na listach rankingowych (20 graczy wokół nas na liście), ta opcja odniesie się raczej do samej topki, bo na niższych miejscach będzie to znikoma ilość - i tak moglibyśmy z nimi walczyć;
    -można zrobić coś typu jakiś tam gracz zdobył coś tam (nazwijmy 'x') i dzięki 'x' ma pewne tymczasowe profity (na czas posiadania 'x'), może to być swój pokój w mieście, większy zysk złota z potworków, bierny zysk złota, etc., aby dany gracz stracił 'x', należy go po prostu zabić, można go atakować na arenie w walce automatycznej i/lub manualnej - podczas walki manualnej profity z 'x' nie działają (np. żeby nie przeciągał walki zdobywając biernie złoto), po zabiciu gracza z 'x', zabójca otrzymuje 'x', itd., minus taki, że jakoś specjalnie zwiększać walk nie będzie, ale coś stałego powinno być, nie zabicie gracza przez dłuższy czas może zacząć sprawiać problemy (można zrobić limit czasowy posiadania 'x'), no i ogólnie ta opcja jest dość skomplikowana w realizacji - raczej nie warto;


    Odnośnie samej propozycji ode mnie neutral, muszę się jeszcze nad tym zastanowić, jeśli na mapie świata mało będzie tajemniczych przejść to prędzej przejdzie, ale i tak wyjście z miasta będzie równoznaczne z kilkoma śmierciami, przechodzenie z miasta do miasta będzie bardzo uciążliwe, gracze zaczną marudzić, że teleport 5 eny drogi, chcą za 3 eny, bo boją się wyjść z miasta...
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 08-08-2012 o 13:21

  8. #23
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    A jeśli broniący by mógł wybrać rodzaj walki manualna/automatyczna? Wtedy broniący robiliby skrypt, żeby wykorzystać brak skryptu przeciwnika, co zmuszałoby każdego do zrobienia skryptu i w ten sposób może większej ilości osób spodobałyby się walki?

  9. #24
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Czyli wejście na czyjąś świadomość lub totalny zwrot kosztów po walce (najlepiej jeszcze na +, bo stracili czas...). To się tyczy graczy niewalczących. Można co prawda zrobić jakieś questy poboczne, w których należy stoczyć kilka walk z innymi graczami i myślę, że z tym nie byłoby problemu.
    Nie pomyślałeś o sztucznych walkach.

    W tym jest problem - masz kumpli = masz kogoś, kto pomoże zrobić questa, więc nawet w jeden dzień możesz stoczyć 50 pewnie wygranych pojedynków.

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    musiałyby to być walki o ranq, gold itp. ;]
    wtedy byłoby mniej tych sztucznych walk
    albo lepiej, do jakiejś lokacji byłby wstęp od x pkt rankingowych
    przecież ne każdy by robił sztuczne walki, niektórzy robiliby to normalnie, a niektórym z nich może walki by się spodobały

  11. #26
    Cytat Napisał Potencjalny Nabywca Zobacz post
    Nie pomyślałeś o sztucznych walkach.

    W tym jest problem - masz kumpli = masz kogoś, kto pomoże zrobić questa, więc nawet w jeden dzień możesz stoczyć 50 pewnie wygranych pojedynków.
    Byłem świadom pisząc to. :P
    Masz znajomych, masz walki, chcesz mieć walki? Szukaj znajomych? (xD)To w końcu chodzi o same walki czy o zysk z walk i rankingi?
    Oczywiście do questów powinny być walki rankingowe, ale myślę, że w tym momencie było to szczegółem.

    Lokacje od x pkt ranku też niezły pomysł.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •