Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 58

Temat: Jack Sparrow Back (MMAAGG) - nieuczciwe praktyki handlowe

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Jack Sparrow Back (MMAAGG) - nieuczciwe praktyki handlowe

    Tym tematem chciałbym naświetlić nieuczciwe (legalne - ale nieuczciwe i nieetyczne) działanie gracza Jack Sparrow Back (na forum znany pod nickiem MMAAGG)

    Krótkim słowem wstępu, od kiedy mi Tomi zmniejszył rozmiar okienka mapy, nie mogę handlować (przycisk akceptacji jest poza mapą)
    tak to wygląda
    , parę innych rzeczy też jest dla mnie niemożliwe, ale z powodu samej niemożebności handlu, omijam ten problem poprzez przerzucanie itemków targiem (wystawienie w błyskawicznym KT za 1G)
    hehe


    Dzisiaj coś takiego zostało przeprowadzone w kwestii Astralnych Pierścieni. O ile pierwszy poszedł wzorowo, o tyle przy drugim nagle wyskoczyło "Nie możesz licytować tego przedmiotu". Ups. Po szybkiej analizie wyszło, że gracz Jack Sparrow Back kupił ten przedmiot ułamek sekundy wcześniej. Cóż, zdarza się - trzeba przyznać, że ma niezły refleks i trochę szczęścia

    Natychmiast do niego napisałem:
    czarna skrzynka z rozmowy Blonda


    Umowne "znaleźne" wywindowało się w jakimś czasie do 600k, jako że doceniam szybką rękę Jack Sparrow Back i jego... potencjalną uczciwość.

    Pisał równo ze mną Your Nightmare (w sumie to po pewnym czasie to ja mu pisałem co dokładnie ma pisać, on wystawiał ten pierścień przy przerzucaniu)
    czarne skrzynki jego rozmów.


    Jak widać gracz Jack Sparrow Back został całkowicie poinformowany o sytuacji dotyczącej pierścienia. Honorowym i etycznym zachowaniem w takiej sytuacji jest przyjęcie znaleźnego (szczególnie że po wywindowaniu do 600k stanowiło 50% ceny targowej - całkiem niezły zysk + dobre słowo), bo mogę porównać to do sytuacji znalezienia czyjegoś portfela - w takiej sytuacji kontaktuje się z właścicielem, dogaduje nagrodę za uczciwość i przekazuje zgubę z powrotem. To są zdrowe zasady działania społeczeństwa.

    Jednakże, gracz Jack Sparrow Back skurzony łatwym większym zyskiem - w końcu pierścien nie taki zły
    pierścień

    odmawiał pomimo proponowania coraz większych kwot, próbując jeszcze dodatkowo naciągnąć na wymianę na inny pierścień (z ewentualną śmieszną dopłatą na poziomie 100k). Czy tak się zachowuje uczciwy handlarz?

    Otóż nie. Najwidoczniej Handlarz Doskonały=Handlarz Nieuczciwy. Zachowanie JSB oceniam jako głęboko nieetyczne i poprzez to chciałbym wszystkich przestrzec:
    Jeżeli Jack Sparrow Back tak wykorzystuje błędy innych, nie powinno mu się ufać, czy aby na pewno przerzucanie mu czegokolwiek lub handel z nim nie będzie próbą oszukania Nas!

    Tym samym nawołuję do bojkotu konsumenckiego ofert gracza Jack Sparrow Back poprzez:
    -Niebranie udziału w licytacjach jego przedmiotów na forum
    -Unikanie handlowania z tym graczem
    -Odmowy przerzucania jego uzbrojenia (a tym bardziej żeby przerzucać coś poprzez niego - bardzo ryzykowne!)
    -Nielicytowanie jego ofert targowych oraz podbijanie cen przedmiotów, które on licytuje.

    Niech sczeźnie w biedzie.

    Pozdrawiam i przestrzegam jeszcze raz

    - - - - - - - - - -

    Jeszcze z paroma cytatami posłowia:

    21:30Jack Sparrow Back Ja go kupiłem, a nie znalazłem
    21:31Blond znalazłeś ofertę, która raczej nie była przeznaczona dla mas
    21:31BlondJak pisałem: Może też się zdarzać, że ktoś zamiast wystawić item za 10kk w KT wystawia go za 1kk
    21:31Jack Sparrow Back Tak się zdarza.
    21:32Blond W momencie gdy na tej kwocie komuś zależy, gdybym ja nabył taki item za 1kk, to bym go oddał za 1,5kk
    21:32Blond Dla mnie to zysk 500k, poczucie spełnienia uczciwości, utrzymanie swojego prestiżu, dla tamtego gracza to ratowanie skóry
    21:33Jack Sparrow Back Gdybym był oszustem to przy pierwszej lepszej okazji oszukał bym no nie wiem Soada na np. 5kk bo okazji takich miałem 2 ( w ciągu ostatniego miesiąca ), ale nim nie jestem.
    21:33Blond Bo mówimy o pewnego rodzaju wykorzystywaniu cudzego błędu
    21:33Blond Po prostu jesteś rozsądnym oszustem
    21:33Jack Sparrow Back Nazywając mnie oszustem oczerniasz mnie.
    21:33Blond Stwierdzam fakty, jakim jest przywłaszczenie przedmiotu
    21:33Blond Ze znalezionej oferty
    21:34Jack Sparrow Back Nie ukradłem go, nie namówiłem nikogo do jego sprzedaży.
    21:34Jack Sparrow Back Kupiłem go, nie wpływając na cudzą decyzję.
    21:34Blond nie mówię o kradzieży
    Dla mnie zachowanie JSB to zuchwałe przywłaszczenie - gdyby kupił przedmiot i nikt się by nie upominał, byłoby ok. Ale błyskawicznie został poinformowany na czym polega sytuacja, została zaoferowana zadowalająca dla handlarza kwota zysku (na darmowym przedmiocie!), więc fakt przetrzymywania tego uzbrojenia jest po prostu nieetyczny i nieuczciwy

  2. #2
    Otóż jest to oczernienie.
    Próba wyłudzenia od innego gracza itemu.
    Próba bojkotu ( poczekam jeszcze chwila i może jeszcze mnie zlinczujesz ) to akt desperacji, a przecież chce się dogadać.
    Nikogo nie ignoruje i chce wyjść z sytuacji z podniesioną głową.
    Tak to wygląda z mojej strony.
    Jako że nie jestem oszustem, proszę o podanie 3 argumentów dlaczego sądzisz że nim jestem, skoro handluje i przerzucam itemy nie od dziś i nikogo nie oszukuje.
    Item znalazłem i kupiłem, jeśli jest on taki ważny to mogę go wymienić na inny +2/3 ( speed/luck ) i dopłacić 200k tak jak proponowałem.

    Tak jak wspominałem, szkoda że robisz ten cyrk na kółkach zamiast się dogadać. Nic tym nie wskórasz bo jestem uczciwym graczem i z pewnością to się nie zmieni.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Prywatne niesnaski powinny być załatwiane na PW a nie pod egidą całego forum.

  4. #4
    Mapy, ja próbuje się dogadać ale Benio urządza tu rozmowy w toku.
    Zupełnie jak dziecko. Szkoda gadać.
    Czekam na inne jego inicjatywy na forum, może jeszcze napisze do " Dlaczego Ja ".
    Każda cierpliwość się kiedyś kończy.
    Ostatnio edytowane przez Jack Sparrow Back ; 30-08-2015 o 21:51

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Otóż jest to oczernienie.
    Próba wyłudzenia od innego gracza itemu.
    Sprzedawca sprzedaje uzbrojenie za 1G, po czym przyznaje, że to była pomyłka i chce dać za niego 600k. To jest wyłudzenie? (Dlatego pisałem za pośrednictwem Nightmara - żeby nie usłyszeć, że to wyłudzenie
    Próba bojkotu ( poczekam jeszcze chwila i może jeszcze mnie zlinczujesz ) to akt desperacji, a przecież chce się dogadać.
    Dogadać? Chcesz wydoić jeszcze więcej. Chcesz za tak zdobyty pierścień dostać jeszcze lepszy proponując śmiesznie niską dopłatę. Dogadanie się jest z mojej i Nightmara strony - dajemy 1/2 średniej wartości targowej przedmiotu (a ona nie uwzględniała w tamtym czasie tych przerzutów za 1G)
    Nikogo nie ignoruje i chce wyjść z sytuacji z podniesioną głową.
    Nikt tego nie zarzucał i nie zamierza zarzucać.
    Jako że nie jestem oszustem, proszę o podanie 3 argumentów dlaczego sądzisz że nim jestem, skoro handluje i przerzucam itemy nie od dziś i nikogo nie oszukuje.
    Zazwyczaj wystarczy 1 argument - dokonałeś przywłaszczenia przedmiotu.
    Tak jak wspominałem, szkoda że robisz ten cyrk na kółkach zamiast się dogadać.
    No przecież się dogaduję.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Prywatne niesnaski powinny być załatwiane na PW a nie pod egidą całego forum.
    Instytucja ostracyzmu społecznego już z definicji wymaga egidę całego forum. W przypadku gdy po godzinie negocjacji gracz Jack Sparrow Back nie przystał na proponowane dogodne warunki, postanowiłem skorzystać z tej instytucji.
    PW? Wystarczy jedno "nie" i nie ma tego jak załatwić

  6. #6
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał benefit Zobacz post
    Tym samym nawołuję do bojkotu konsumenckiego ofert gracza Jack Sparrow Back poprzez:
    -Niebranie udziału w licytacjach jego przedmiotów na forum
    -Unikanie handlowania z tym graczem
    -Odmowy przerzucania jego uzbrojenia (a tym bardziej żeby przerzucać coś poprzez niego - bardzo ryzykowne!)
    -Nielicytowanie jego ofert targowych oraz podbijanie cen przedmiotów, które on licytuje.
    Nie będziesz mi życia układał!
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  7. #7
    Sprzedawca sprzedaje uzbrojenie za 1G, po czym przyznaje, że to była pomyłka i chce dać za niego 600k. To jest wyłudzenie?
    Jeśli weźmiemy pod uwagę że kupiłem ten przedmiot to tak, chciałeś go wyłudzić, za pośrednictwem swojego kolegi.

    Dogadać? Chcesz wydoić jeszcze więcej. Chcesz za tak zdobyty pierścień dostać jeszcze lepszy proponując śmiesznie niską dopłatę. Dogadanie się jest z mojej i Nightmara strony - dajemy 1/2 średniej wartości targowej przedmiotu (a ona nie uwzględniała w tamtym czasie tych przerzutów za 1G)
    Ja również wychodzę z inicjatywą. Gdybyś nie wtryniał się między mnie a Nightmara to już miał byś ten pierścień, bo już mieliśmy mieć handel po IŚ, ale oczywiście ty zawsze chcesz postawić na swoje.

    Zazwyczaj wystarczy 1 argument - dokonałeś przywłaszczenia przedmiotu.
    Z punktu prawnego dokonałem jego zakupu.

    No przecież się dogaduję.
    To nie rozmowy w toku. Nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Moja cierpliwość się kończy.

    Nie będę tego komentował. Obracasz sprawę o 180 stopni.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    Przekładaniem eq w taki sposób musiałes się liczyc że prędzej czy puźniej zaistnieje taka stuacja, a ludzie są okrutni

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Zazwyczaj wystarczy 1 argument - dokonałeś przywłaszczenia przedmiotu.
    On go kupił.
    Przypominam, że to tylko gra i każdemu chodzi o własny zysk. Dla niego była to świetna okazja, a czy odda pierścień to już jego dobra wola.
    Będziesz miał nauczkę na przyszłość.

    Ceny uzbrojenia znów spadną...

  10. #10
    Użytkownik Avatar skarlet
    Dołączył
    01-08-2011
    Postów
    859
    Nic tym nie wskórasz bo jestem uczciwym graczem i z pewnością to się nie zmieni.
    Bez przesady z tą uczciwością ;P

    To winna Tomiego bo zepsuł Blond handel :P

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Jeśli weźmiemy pod uwagę że kupiłem ten przedmiot to tak, chciałeś go wyłudzić, za pośrednictwem swojego kolegi.
    Raz jeszcze przeczytaj sytuację opisaną przeze mnie i wyjaśnij, jak miałbym go chcieć wyłudzić.
    Ja również wychodzę z inicjatywą. Gdybyś nie wtryniał się między mnie a Nightmara to już miał byś ten pierścień, bo już mieliśmy mieć handel po IŚ, ale oczywiście ty zawsze chcesz postawić na swoje.
    Problem polega na tym, że Twoje dogadanie się wychodzi z założenia: "Pierścień jest mój, frajerzy". A ponieważ ja wychodzę z założenia "Pierścień jest nasz i uczciwie byłoby go oddać" (a Nightmare "Dajcie mi spokój z tym, ja chcę zrobić w końcu +8 ;-; ", dlatego jest maksymalnie ugodowy, ja go chcę uchronić przed naciągnięciem), to trzeba się spotkać w połowie drogi. Zaproponowałem połowę średniej (notabene - tę średnią wyznaczał DOKŁADNIE ten pierścień który poszedł za to 1G, przy czym 1G nie było w tej średniej uwzględniane) jako uczciwą kwotę, Ty z kolei chciałeś co najwyżej rzucić ochłap 200k za swój zysk. Rozumiesz już dlaczego nie było zgody czy rozrysować?

    Z punktu prawnego dokonałem jego zakupu.
    A to nie Ty czasem pisałeś, że nie powinienem porównywać życia do gry? Ja sam napisałem na początku - pod wszelkimi względami prawnymi i legalnymi, Twoje działania nie są niewłaściwe. Sęk w tym, że poza prawem istnieją też innego rodzaju normy - etyczne, obyczajowe. Pierwsze mówią, że nie należy się dorabiać świadomie na cudzym nieszczęściu, drugie - że przedmiot znaleziony się oddaje biednemu fajtłapie, a on w zamian za to nagradza nas "nagrodą" - w życiu realnym to są najczęściej placki :P Prawo mówi o 10% wartości przedmiotu, a niektórzy chamowie nagrodzą wiązanką za to, ze mieliśmy czelność przetrzymać ich własność.
    Ale ja nie jestem z tych ostatnich.

    miniP.S. Teoretycznie, to Twoje działanie można uznać za "działanie na szkodę innych graczy", co jest sankcjonowane przez regulamin gry, ale a)nie chce męczyć tą sprawą Tomiego, i tak mają dużo pracy, b) chcę się dogadać . No i sam stwierdzam, że domaganie się ukaranie tego byłoby niesłuszne, bo Twoje działania są moim zdaniem legalne

    To nie rozmowy w toku. Nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Moja cierpliwość się kończy.

    Nie będę tego komentował. Obracasz sprawę o 180 stopni.
    Eeeee?
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 30-08-2015 o 22:13

  12. #12
    Uważaj z kim handlujesz, temat odniesie jakiś sukces, ale eq raczej nie odzyskasz.

  13. #13
    Raz jeszcze przeczytaj sytuację opisaną przeze mnie i wyjaśnij, jak miałbym go chcieć wyłudzić.
    " oddasz mi mój pierścień " To próba wyłudzenia. No tak i jeszcze mnie szantażowałeś, że jeśli nie oddam to wrzucisz ten temat na forum. No tak ..

    Problem polega na tym, że Twoje dogadanie się wychodzi z założenia: "Pierścień jest mój, frajerzy". A ponieważ ja wychodzę z założenia "Pierścień jest nasz i uczciwie byłoby go oddać" (a Nightmare "Dajcie mi spokój z tym, ja chcę zrobić w końcu +8 ;-; ", dlatego jest maksymalnie ugodowy, ja go chcę uchronić przed naciągnięciem), to trzeba się spotkać w połowie drogi. Zaproponowałem połowę średniej (notabene - tę średnią wyznaczał DOKŁADNIE ten pierścień który poszedł za to 1G, przy czym 1G nie było w tej średniej uwzględniane) jako uczciwą kwotę, Ty z kolei chciałeś co najwyżej rzucić ochłap 200k za swój zysk. Rozumiesz już dlaczego nie było zgody czy rozrysować?
    Ja wychodzę z założenia że kupiłem ten pierścień i coś mi się za niego należy, a że po części wiem że był on cenny dlatego też Nightmare miał już ze mną gotowy układ korzystny dla obu stron, ale skoro się wtryniasz ..

    A to nie Ty czasem pisałeś, że nie powinienem porównywać życia do gry?
    Jest coś takiego jak regulamin. Wystawiając coś za 1g wystawiasz go dla każdego nie tylko dla 1 osoby.

    Dziękuję za wysoką oglądalność. Wszelkie pretensje/uwagi/pytania kierować na priv.
    Powtarzam chcę się dogadać bo Cie rozumie, ale to Ty nie ustępujesz.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Uważaj z kim handlujesz, temat odniesie jakiś sukces, ale eq raczej nie odzyskasz.
    Gdyby ze mną handlował to bym mu to przerzucił, ale ja to kupiłem na aukcji za określoną cenę. ( Nie umawiałem się z nim na żadne przelewanie eq/golda )

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    " oddasz mi mój pierścień " To próba wyłudzenia. No tak i jeszcze mnie szantażowałeś, że jeśli nie oddam to wrzucisz ten temat na forum. No tak ..
    Pierwszą moją wiadomością do Ciebie była oferta 200k za zwrot, ponieważ ten pierścień nie był wystawiony na sprzedaż (technicznie był, praktyka zawsze jest zniekształcona). Nawet wyjaśniłem w jaki sposób się odnosi do tego błąd gry. Można łatwo zbudować tezę, że wykorzystujesz błędy gry.
    Ja wychodzę z założenia że kupiłem ten pierścień i coś mi się za niego należy
    Bingo! To poprawne założenie. Pytanie dotyczy tego, co Ci się za niego zależy. Cena "wysoka" za Pierścień (bo widzę że do średniej doliczyło się to 1G) to 1,27kk. Zaproponowanie takiej kwoty byłoby de facto przyznaniem, że pierścień wystawiony za 1G miał charakter oferty handlowej. A nie miał takiego charakteru. Cała Twoja linia obrony polega na wmawianiu, że pierścień był sprzedawany. A on był przerzucany z wykorzystaniem targu. Nie zasłaniaj się nieświadomością tego - przez cały temat i zaraz po kupnie pierścienia Cię informowałem o tym, że to było przerzucanie.

    Porównajmy to z inną sytuacją (z gry, żeby nie było, że mieszam real z grą) - inny gracz daje Ci handel, pisze "wrzucisz to na mój bank?", daje jakieś 5 przedmiotów. Klika akceptację handlu. Ty również to akceptujesz i gdy on pyta, czemu nie dajesz mu tego na bank, odpowiadasz, że "ja to kupiłem, nie próbuj ode mnie tego wyłudzić". I wymagasz równowartości tych przedmiotów w zamian za oddanie ich.
    Bo w tej sytuacji zachowujesz się bardzo podobnie
    a że po części wiem że był on cenny dlatego też Nightmare miał już ze mną gotowy układ korzystny dla obu stron, ale skoro się wtryniasz ..
    Dla niego niestety nie był korzystny.
    Jest coś takiego jak regulamin. Wystawiając coś za 1g wystawiasz go dla każdego nie tylko dla 1 osoby.
    Jest coś takiego jak logika. Oferta KT unikatu +3 na max lv za 1G raczej nie jest logiczną ofertą sprzedaży. Gdyby to było min. 10k to już mógłbym Ci przyznać rację.
    Dziękuję za wysoką oglądalność. Wszelkie pretensje/uwagi/pytania kierować na priv.
    Powtarzam chcę się dogadać bo Cie rozumie, ale to Ty nie ustępujesz.
    Ja również chcę się dogadać. Ty próbujesz narzucić swoje warunki. Ja z 200k skoczyłem do 600k. Ty z wymiany z dopłatą 100k zmieniłeś na wymianę z dopłatą 200k.

  15. #15
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Wystawiaj za 1g licytacje i jak Ty zalicytujesz to niech twoj "partner" kończy aukcję.

    straciles przedmiot - chlip, gosc jest trefny, ok.
    Bididididid!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •