Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #76
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Ja mam ponad 100 ataku w bazie i hybryda mi działa. Bijąc różdżką tracę znacznie więcej niż te 34pkt. Posiadając 34 ataku w bazie nie byłbym w stanie zdawać takich obrażeń: https://mfo3.pl/r/b35eb5abe. Są różne sposoby gry hybrydą i każdy z nich da się pokonać w inny sposób.

    Berło udręki jest słabe nawet w rękach maga, moim zdaniem. Różdżka zorzy się nie opłaca na hybrydzie. Co do maga bijącego uzbrojeniem dla woja to w grę wchodzą tylko rękawice i włócznia turniejowa. Z tym, że ta włócznia wymaga grania magiem z dużą ilością luka. To może znacznie utrudnić walkę różdżką mag vs mag. Jak ostatnio pisałem, że włócznia turniejowa to najlepsze eq w grze to ludzie nie brali mnie na poważnie. Teraz uwierz mi na słowa, że kryształową włócznią nie pograsz na magu. Mieczem Arktosa coś da się zrobić, ale będzie słabszy od rękawic.

    Wcześniej gracze nie doceniali włóczni turniejowej, a teraz jest przeceniana. Jej zmiany nie są potrzebne, jest zbalansowana. Ona na starcie zabiera 15 pkt szczęścia. To w połączeniu z -10% celności znacie utrudnia walkę.
    Skoro zatem wszystkie różdżki słabe to błędnie zagłosowałeś w ankiecie i jednak jesteś za blokadą broni do profesji? Odnośnie włóczni to nie wiem czy rozumiesz jej właściwości skoro piszesz o dużej ilości lucka i jeszcze vs mag. Włócznia turniejowa zapewne jest opłacalna dla Ciebie i dlatego walczysz o zostawienie jej jak jest, bo strzelam że masz sporo speeda w statach.

    Info: Przy każdej chybionej zdolności lub ataku obrażenia ataków podstawowych zwiększają się o 2.5%, maksymalny bonus wynosi 30%.

    Berło udręki dla paladyna -> mega opcja, skupa co kilka tur + rege MP, niszczycielskie combo. Rózga zorzy ma podobne właściwości tylko jeszcze gratis odnawia Ci HP, słabo argumentujesz ich nieopłacalność. Odrobinkę za słabe argumenty podajesz, a w zasadzie to stwierdzam ich brak.

  2. #77
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Skoro zatem wszystkie różdżki słabe to błędnie zagłosowałeś w ankiecie i jednak jesteś za blokadą broni do profesji? Odnośnie włóczni to nie wiem czy rozumiesz jej właściwości skoro piszesz o dużej ilości lucka i jeszcze vs mag. Włócznia turniejowa zapewne jest opłacalna dla Ciebie i dlatego walczysz o zostawienie jej jak jest, bo strzelam że masz sporo speeda w statach.

    Info: Przy każdej chybionej zdolności lub ataku obrażenia ataków podstawowych zwiększają się o 2.5%, maksymalny bonus wynosi 30%.

    Berło udręki dla paladyna -> mega opcja, skupa co kilka tur + rege MP, niszczycielskie combo. Rózga zorzy ma podobne właściwości tylko jeszcze gratis odnawia Ci HP, słabo argumentujesz ich nieopłacalność. Odrobinkę za słabe argumenty podajesz, a w zasadzie to stwierdzam ich brak.
    Przyznaję, poniosło mnie. Po prostu jak na razie jestem jedyną hybrydą na 80lvl i opisuję wszystko ze swojej perspektywy. Mam wrażenie, że zdaniem innych mogę wziąć dolną broń i pokonać każdego. A tak nie jest. Jak by ktoś miał minimalny atak w bazie to pewnie berło udręki było by dla niego lepsze. Po prostu chcę powiedzieć, że hybryda nie jest aż tak silna jak się niektórym wydaje.

    Od kiedy zobaczyłem włócznię turniejową uznałem, że będę się pod nią składał. Zależy mi na jej pozostaniu. Gdyby zniknęła to stracił bym wszystko na co przygotowywałem się od powstania Nordi. To nie jest fair bo 80lvl mam raptem od 3 dni. Co do różdżek to od samego początku uważałem różdżkę arktosa za najlepszą. Wszystkie inne są słabsze, moim zdaniem.

  3. #78
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Przyznaję, poniosło mnie. Po prostu jak na razie jestem jedyną hybrydą na 80lvl i opisuję wszystko ze swojej perspektywy. Mam wrażenie, że zdaniem innych mogę wziąć dolną broń i pokonać każdego. A tak nie jest. Jak by ktoś miał minimalny atak w bazie to pewnie berło udręki było by dla niego lepsze. Po prostu chcę powiedzieć, że hybryda nie jest aż tak silna jak się niektórym wydaje.

    Od kiedy zobaczyłem włócznię turniejową uznałem, że będę się pod nią składał. Zależy mi na jej pozostaniu. Gdyby zniknęła to stracił bym wszystko na co przygotowywałem się od powstania Nordi. To nie jest fair bo 80lvl mam raptem od 3 dni. Co do różdżek to od samego początku uważałem różdżkę arktosa za najlepszą. Wszystkie inne są słabsze, moim zdaniem.
    Nie wiem czy tylko ja nie rozumiem, czy inni również. Co takiego stracisz jeśli wszystko na nią przygotowywałeś od powstania Nordii, masz jakiś specjalne EQ do niej pasujące, którego nikt inny nie ma? Jeśli rozpatrywać wszystko pod kątem "nie fair" to klątwy krwi by nie zmienili tylko zostałaby tak jak była.

  4. #79
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Nie wiem czy tylko ja nie rozumiem, czy inni również. Co takiego stracisz jeśli wszystko na nią przygotowywałeś od powstania Nordii, masz jakiś specjalne EQ do niej pasujące, którego nikt inny nie ma? Jeśli rozpatrywać wszystko pod kątem "nie fair" to klątwy krwi by nie zmienili tylko zostałaby tak jak była.
    Statystyki pod nią ułożył?

  5. #80
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    713
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Przyznaję, poniosło mnie. Po prostu jak na razie jestem jedyną hybrydą na 80lvl i opisuję wszystko ze swojej perspektywy. Mam wrażenie, że zdaniem innych mogę wziąć dolną broń i pokonać każdego. A tak nie jest. Jak by ktoś miał minimalny atak w bazie to pewnie berło udręki było by dla niego lepsze. Po prostu chcę powiedzieć, że hybryda nie jest aż tak silna jak się niektórym wydaje.

    Od kiedy zobaczyłem włócznię turniejową uznałem, że będę się pod nią składał. Zależy mi na jej pozostaniu. Gdyby zniknęła to stracił bym wszystko na co przygotowywałem się od powstania Nordi. To nie jest fair bo 80lvl mam raptem od 3 dni. Co do różdżek to od samego początku uważałem różdżkę arktosa za najlepszą. Wszystkie inne są słabsze, moim zdaniem.
    Jesteś na 80 lvl 3 dzień i jakie w tym czasie zrobiłeś uzbrojenie? Rozwaliłeś wielu graczy którzy zapewne mają od ciebie lepsze eq, i pojęcie bo są dłużej na 80lvl. Już widać że masz za dużą przewagę jak na osobę, która dopiero co wbija 80 poziom? I dlaczego każda z tych osób, które nie są paladynami mają cierpieć bo ty sobie chcesz wykorzystywać tą kolosalną przewagę w sensie, że możesz bić magią i fizycznie? Nie wspomnę jeszcze jaką przewagę daję ci Włócznia Turniejowa .

  6. #81
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Statystyki pod nią ułożył?
    Ale nadal ją założy bo jest wojownikiem.

    I to jest łapanie offline i robienie z siebie maga
    https://s1.mfo3.pl/game/details.php?bid=b8c564ee1
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 02-10-2020 o 18:06

  7. #82
    Baguesfi
    Konto usunięte
    Nie blokować, Każda taktyka jest dobra.

  8. #83
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Postanowiłem opisać jak działa hybryda. Myśl, że to pasuje do tej dyskusji.

    Hybryda 1. typu:
    Wojownik z minimalną ilością ataku w bazie. Kiedy bije różdżką praktycznie nic na tym nie traci. Jeśli przeciwnik nie jest przygotowany to pokona różdżką nawet antymaga. Natomiast bijąc mieczem może pokonać gracza ubranego vs mag. Głównym problemem jest to, że przeciwnik może prawidłowo odgadnąć jaki profil ubrać. Woj bijący różdżką nie jest magiem więc przeciwnik ubrany vs mag wygra. Bijąc bronią dla wojownika jest słabszy od normalnych wojowników przez swój mały atak. Dlatego przeciwnik ubrany vs woj wygra. Jest to poważne utrudnienie. Jeśli jestem od kogoś słabszy (gorzej gram i mam słabsze eq) to dalej mogę wygrać jeśli ten gracz jest hybrydą. Wystarczy ubrać odpowiedni profil. Taka hybryda nie przekroczy nigdy pewnego progu obrażeń. Ubierając głównie eq dające atak/szybkość można zagwarantować sobie pewne zwycięstwo niezależnie jaką bronią będzie bił przeciwnik. Trzeba mieć oczywiście w miarę dobra obrony bazowe.

    Hybryda 2. typu:
    Zwykły wojownik, który czasem bije różdżką. Atakując magią jest słabszy od hybrydy 1. typu, wiec może przegrać na nieprzygotowanego przeciwnika jeśli ten ma odpowiednie statystyki bazowe. Natomiast bijąc bronią dla wojownika nic nie traci. Nawet jeśli przeciwnik spodziewa się ataków fizycznych, paladyn wciąż może wygrać. Tutaj sprawa jest trudniejsza, bo jeżeli ubierzemy full obrony magicznej to taka hybryda może zabić nas na hita. Mimo to da się zrobić profil, który gwarantuje wygraną. Trzeba mieć dużo ataku i szybkości, ale obrona i szczęście bazowe nie mogą być minimalne. Sam spotkałem takiego gracza, nie dało się go zabić bijąc: różdżką, szczęśliwym ciosem, mieczem, rękawicami. A on ciągle miał ten sam profil. Co ciekawe inni gracze dawali radę z nim wygrać.


    Hybrydy a balans:
    Hybryda 1. typu to topór obusieczni. Gwarantuje przewagę, ale jest ryzykowna. Łatwo pozbawić się szansy na wygraną. Jeśli chodzi o walki automatyczne to najlepiej zgadywać jak zagra przeciwnik. A w walkach manualnych można próbować "pewnej wygranej".

    Hybryda 2. typu najlepiej działa na graczy, który dali wszystko w atak i szybkość. Jest najskuteczniejszą metodą walki z takim przeciwnikiem. Jeśli chodzi o walki automatyczne to osłona magiczna w skrypcie może dużo zmienić. Hybryda z założenia nie będzie jej normalizować bo przeciwnik nie powinien jej użyć. W walkach manualnych można wygrać przy zrównoważonych statystykach.

  9. #84
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Oma, ale ta gra nie polega na zgadywaniu jaką profesją zagra przeciwnik bo mamy to podane w oknie walki z jaką profesją będziemy się mierzyć.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 03-10-2020 o 09:20

  10. #85
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Mi hybryda/ paladyn kojarzy się z kimś, kto używa raz ataku raz zaklęcia, zdolek dla obydwu profesji itp w trakcie walki. Ty poprotu ubierasz się raz jako mag raz jako wojownik i twoi przeciwnicy muszą sobie chyba rzucić kostką co akurat wybierzesz. Moim zdaniem nie powinno tak być.

  11. #86
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Mi hybryda/ paladyn kojarzy się z kimś, kto używa raz ataku raz zaklęcia, zdolek dla obydwu profesji itp w trakcie walki. Ty poprotu ubierasz się raz jako mag raz jako wojownik i twoi przeciwnicy muszą sobie chyba rzucić kostką co akurat wybierzesz. Moim zdaniem nie powinno tak być.
    Rozumiem, że hybrydy nie są uważane za zbyt silne. Tylko jest problem w tym czy wpisują się w koncepcje gry. Bo z założenia są 2 klasy postaci a hybryda miała by być trzecią.

    Niezależnie od tego jak hybrydą gra przeciwnik można się przygotować do walki bez konieczności zgadywania. Jeden profil, który umożliwia wygraną niezależnie czy przeciwnik będzie bił mieczem czy różdżką. Oczywiście trzeba wcześniej zdawać sobie sprawę, że przeciwnik jest hybrydą. Ale to samo tyczy się hiterów, speederów, lukerów i tanków. Jeśli wiemy jaki styl ma przeciwnik możemy łączniej wygrać. Co do zgadywania profesji to chciałem zaznaczyć, że hybrydy maja słabość. I jeśli ktoś nie jest w stanie wygrać normalną metodą to możne zgadywać, w końcu da radę wygrać.

    Mi osobiście hybrydy się podobną. Skoro nie niszczą balansu gry to można je zostawić.

  12. #87
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Mi hybryda/ paladyn kojarzy się z kimś, kto używa raz ataku raz zaklęcia, zdolek dla obydwu profesji itp w trakcie walki. Ty poprotu ubierasz się raz jako mag raz jako wojownik i twoi przeciwnicy muszą sobie chyba rzucić kostką co akurat wybierzesz. Moim zdaniem nie powinno tak być.
    Muszą zgadywać w takim samym stopniu, jak w przypadku innych taktyk. Wyobraź sobie przeciwnika, który ma 2 taktyki: jedną jest uniker, a drugą jest zabijanie na hita szczęśliwym. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod uniki, ja wygrywam. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod szczęśliwy, on wygrywa. Jeśli ubiorę się pod hitowanie, a on pod szczęśliwy, jak nie będę głupi, to ja raczej wygram, jak ubiorę się pod hitowanie, a on pod uniki, on wygra. NO MUSZĘ ZGADYWAĆ KTÓREJ TAKTYKI UŻYJE, CÓŻ POCZĄĆ

  13. #88
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Muszą zgadywać w takim samym stopniu, jak w przypadku innych taktyk. Wyobraź sobie przeciwnika, który ma 2 taktyki: jedną jest uniker, a drugą jest zabijanie na hita szczęśliwym. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod uniki, ja wygrywam. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod szczęśliwy, on wygrywa. Jeśli ubiorę się pod hitowanie, a on pod szczęśliwy, jak nie będę głupi, to ja raczej wygram, jak ubiorę się pod hitowanie, a on pod uniki, on wygra. NO MUSZĘ ZGADYWAĆ KTÓREJ TAKTYKI UŻYJE, CÓŻ POCZĄĆ
    No tak, ale jak wiem jaką profesję MA przeciwnik to mogę sobie przynajmniej założyć odpowiednie eq i zdolności, i każda z nich będzie mniej/ bardziej przydatna, ale BĘDZIE. A tutaj? Wezmę sobie oślepiający i odbicie, bo on jest wojownikiem, a tutaj ku mojemu zdziwieniu zacznie naparzać zaklęciami i ani tego, ani tego nawet nie będę miał szansy użyć. Albo zrobię się pod uniki, a on sobie zacznie mnie nawalać. Ten wasz tak nie rozwiązuje przewagi ni jak, bo ile tank ma więcej defa w bazie od hitera/ speedera/ luckera? 50? 60? A pewno to, że on we mnie bije 2x więcej niż ja w niego i ma zdolności, gdzie moje są w połowie bezużytecznie zrównoważę 50 defa jeszcze kosztem ataku. Zabawne...

    Niezależnie od tego jak hybrydą gra przeciwnik można się przygotować do walki bez konieczności zgadywania. Jeden profil, który umożliwia wygraną niezależnie czy przeciwnik będzie bił mieczem czy różdżką. Oczywiście trzeba wcześniej zdawać sobie sprawę, że przeciwnik jest hybrydą. Ale to samo tyczy się hiterów, speederów, lukerów i tanków. Jeśli wiemy jaki styl ma przeciwnik możemy łączniej wygrać. Co do zgadywania profesji to chciałem zaznaczyć, że hybrydy maja słabość. I jeśli ktoś nie jest w stanie wygrać normalną metodą to możne zgadywać, w końcu da radę wygrać.
    Mogę sobie zobaczyć raporty i będę wiedział jaki styl ma przeciwnik, a jak zobaczę, że raz jest wojem, a raz magiem to nadal nic mi nie daje, bo nie wiem co na mnie założy.

    Mi osobiście hybrydy się podobną. Skoro nie niszczą balansu gry to można je zostawić.
    Tym akcentem możemy skończyć, bo niszczą, więc trzeba je wywalić
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 03-10-2020 o 10:16

  14. #89
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Muszą zgadywać w takim samym stopniu, jak w przypadku innych taktyk. Wyobraź sobie przeciwnika, który ma 2 taktyki: jedną jest uniker, a drugą jest zabijanie na hita szczęśliwym. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod uniki, ja wygrywam. Jeśli ubiorę się pod celność, a on pod szczęśliwy, on wygrywa. Jeśli ubiorę się pod hitowanie, a on pod szczęśliwy, jak nie będę głupi, to ja raczej wygram, jak ubiorę się pod hitowanie, a on pod uniki, on wygra. NO MUSZĘ ZGADYWAĆ KTÓREJ TAKTYKI UŻYJE, CÓŻ POCZĄĆ
    Taktyka to pomysłowość, a zmiana profesji to obejście systemu. Sam Oma łapie jedynie ludzi auto na arenie zapisanych offline. Skoro to taktyka to dlaczego wiele zdolności nie wie, że przeciwnik zmienił profesję? Taktyka to zmienianie gemów czy zdolności ale będąc nadal tą samą profesją co mamy w oknie walki.

  15. #90
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Sam Oma łapie jedynie ludzi auto na arenie zapisanych offline.
    Zapisy na arenie są anonimowe, więc i online da się złapać.

    Próbował ktoś bić ze zbalansowanymi defami i zdolkami, które można używać walcząc przeciwko obu profesjom?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •