Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Temat: Nowa usługa: zwiększenie limitu energii

  1. #31
    Tallyey
    Konto usunięte
    Wg. mnie dobry pomysłem jest 200 energii/24h. Nic nie dodacie, nic nie ujmiecie.
    Liczbowo wychodzi na to samo: 1 energia/432sec, 100 energii/12h => 2 energii 864sec, 200 energii/24h
    W ten sposób będzie rozwiązany problem z "marnowaniem" energii. Ludzie, którym brakuje czas, logną raz na te 24h, zbiją całą energię i dają loga. Bo teraz u niektórych może to wyglądać troche lipnie : wstać rano przed praca/szkoła, po pracy/szkole, przed snem, a to wszystko aby "nie zmiarnować" energii. ehh.

    Co do pomysłu 1pkt na lv nie jest zły, ale jak za dużo, to chociaż 2pkt na 10 lv.
    wtedy taki 100 lv ma 120pkt/12h | 240pkt/24h, a to wcale nie tak dużo więcej :P
    Takie ułatwienie dla większych levli, którzy podobno będą mieli ciężko w expie ^^


    @QSQ
    To wtedy usługa kosztowałaby 20 MF :P
    Ostatnio edytowane przez Tallyey ; 05-04-2011 o 00:32 Powód: za dużo postów poszło żeby napisać nowy xD

  2. #32
    QSQ
    Konto usunięte
    Talley, ale wtedy będzie więcej dawało za 10MF

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,525
    Może lepiej byłoby zrobić max. 150 energii i odnawianie 1 pkt. co 10 min, co byłoby do przyjęcia. Obecne wykorzystywanie energii (do pełna w 12h) jest absurdem wg mnie - rano i wieczorem mfo, a tak to można sobie rozplanować co nieco. Ogólnie w MFO2 na 200 Lv musimy czekać już na całkowite odnowienie ruchów ~35 godz. Jeśli nie będzie to zmienione i górny limit nie zostanie zwiększony to na 100Lv też trzeba będzie się gimnastykować rano i wieczorem, aby nie zmarnować energii. Zawsze można też przyjąć kompromis, bo obecna wersja jest nie do przyjęcia... Może też być na początku max. 75 energii i co Lv rosnąć o 1/2 pkt. i zwolnić regenerację co np. 8 min.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 04-04-2011 o 21:44

  4. #34
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    MapY nie każdy może sobie tak jak Ty wejść rano i wieczorem.
    Ja np. mam czasami zajęcia na uczelni od 8 do 19,
    więc nie mam za wiele czasu na grę.
    Mogę wejść tylko wieczorem na chwile.
    Wiem że wiele osób jest w podobnej sytuacji.

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,525
    Cytat Napisał Chaos Zobacz post
    MapY nie każdy może sobie tak jak Ty wejść rano i wieczorem.
    Ja np. mam czasami zajęcia na uczelni od 8 do 19,
    więc nie mam za wiele czasu na grę.
    Mogę wejść tylko wieczorem na chwile.
    Wiem że wiele osób jest w podobnej sytuacji.
    A czy ja piszę, że wchodzę rano i wieczorem?

  6. #36
    QSQ
    Konto usunięte
    Co jak co, ale lvl powinien mieć wpływ, czy to na większą ilość, czy to na szybsze ładowanie energii.

  7. #37
    Jacek
    Konto usunięte
    Coś z tym zrobimy na pewno. Na razie myślimy.

  8. #38
    QSQ
    Konto usunięte
    No to Jacek, napisz nam, czy mamy dalej prowadzić tutaj te dyskusje, czy już macie wystarczająco materiału, aby coś zmontować??

  9. #39
    Jacek
    Konto usunięte
    Już sobie poradzimy

  10. #40
    QSQ
    Konto usunięte
    No to uważam, że temat można zamknąć

  11. #41
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Może Autor tematu (czyli Ja :*) zdecyduje czy można zamknąć??


    Narazie puki nie zostało nic zmienione w tej sprawie to lepiej nie zamykać.

  12. #42
    QSQ
    Konto usunięte
    Przepraszam No, ale zawsze czeka się do zatwierdzenia pomysłu przez Admina. W tym wypadku to nastąpiło.

    No, ale ok

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,525
    Ważne jest aby pamiętać o tym, że im wyższy lvl tym większe zapotrzebowanie na energię - więcej potworów, bossów, misji, zdań które będą praktycznie na każdym kroku zabierać energie - bo i tak ma być, ale musi to być jako zrekompensowane i zbalansowane, aby nie zbyt szybko i wolno się wykonywała fabuła. W MF2 rozwiązane to było doskonale - na 1 Lv 100 ruchów - wystarczała na "obchód" najbliższych questów, a na Lv 150 - 650 ruchów - bo trzeba było się na prawdę nachodzić, wracać, labirynty, ogromne mapy itp.
    Także wszystko zależy od pożerania energii w dalszej, jeszcze nie utworzonej części fabularnej gry.
    Jedno co chcę jeszcze zauważyć, to że obecna stałe 100 energii nie jest aż takie nieporównywalne z MF2 - tzn. tracąc pkt. energii z MF3 zyskujemy w zamian coś - exp,gold,ap itd. Natomiast w MFO2 średnio 2 na 3 ruchy kończą się walką, więc 67 ze 100 coś zyskujemy (1Lv).
    Więc sam system energii ogólnie nie jest zły (albo inaczej: nie jest nie dobry), lecz niedopracowany - pewnie liczba 100 została wybrana ze względu na jej "sławę" i nikt nie robił testów jak to będzie się sprawować, bo i po to są teraz te testy aby skorygować co trzeba.
    Najważniejsze jest to, aby czuć tę wolność i dowolność w graniu, a teraz aby w miarę lvlup-ować trzeba kombinować. Najlepiej niech admin zagra na zwykłej postaci na std. energii i sam zobaczy jaka to droga przez mękę.
    Można też pomyśleć o miksturach energii odnawiającej 1 pkt. energii :P Oczywiście trudno dostępnej i nie możliwej do przekazanie na targu/handlu - tylko dla tej postaci.

  14. #44
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    jak dla mnie mógł by być 1 punkt energi co 2 lvl dodany i by było dobrze; 0 bo co lvl to za dobrze

  15. #45
    Jacek
    Konto usunięte
    Na koncie jest teraz kilka postaci, więc musiałby być uwzględniana tylko postać z najwyższym poziomem.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •