Zobacz wyniki ankiety: jesteś za?

Głosujących
10. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    9 90.00%
  • NIE

    1 10.00%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Make Global Great Again - konieczne zmiany

  1. #1
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    212

    Ważne Make Global Great Again - konieczne zmiany

    Obecny stan Necrona to żenada. Jest jedna ekipka ludzi którzy codziennie siedzą i sabotują wszystkie globale, jeśli przyjdzie ktokolwiek spoza ich grona.
    Mówicie, że nie ma osób na Necronie? No nie ma, bo jak ktoś chce przyjść pobić Necrona to zostaje sabotowany przez grupke pisuara. Zaznaczę, że nie trwa żadna wojna na sabotowanie sobie nawzajem, obecnie tylko grupka pisuara sabotuje, a reszta osób stara się po prostu pobić Necrony. Sytuacja z sabotowaniem na Necronie osiąga czasem tak absurdalny poziom, że potrzebne są porządne zmiany w tym zakresie. Jeśli Tomi nie chce banować osób pokroju pisuara czy Mariuszka, to trzeba wprowadzić zmiany odnoście bójek na mapach z globalami Necron i/lub Wendigo.

    Zmiany do wprowadzenia na mapach z tymi globalami:

    - całkowity brak prota
    - można atakować od razu po zalogowaniu
    - po przegranej walce, blokada przed wejściem na mapę z globalem na 4 godziny NA CAŁE KONTO
    - nasza postać zawsze jest na mapie z globalem, jeśli wylogujemy to i tak będzie tam stała narażona na ataki
    - zwiększony drop z bójek na tych mapach
    - 10 sekund na ruch (30 sekund jeśli jedna z drużyn ma przewagę liczby osób)

    Zanim ktoś zacznie mówić, "że przez to nubki z eq+0 będą bite i nie połapią globala łeee łeeee", to pragnę przypomnieć, że w tym momencie też sobie nie połapią, bo grupka pisuara postanowiła sabotować wszystkie Necrony jakie im się tylko uda. Więc w tym momencie też trzeba mieć dobry profil, żeby mieć szanse ubijać necrona z dwoma sabotami od pisuara w walce.

    Uważam, że zmiana się spodoba dużej grupie graczy, gdyż można by wtedy wbijać, zabijać i dropić kolekcje z pisuarów nawet dla samego sportu.

    Zmiana ta również w końcu wprowadzi na globale konkurencję i to ci lepsi będą mogli łapać, a nie ci co wbijają w necrona i poddają po 1 sekundzie - takich będzie można eliminować.

    Do Tomiego: sam fakt, że możliwe jest sabotowanie na taką skalę jak to ma miejsce oznacza, że system globali (Necron, Wendigo) jest całkowitą klapą. Półśrodki typu, aktualizacja antysabota nie rozwiążą problemu, tu są potrzebne porządne zmiany, albo porządne bany.


    edit bo nazwy w ankiecie są niesprecyzowane:
    W ankiecie chodzi o sam koncept absolutnego pvp na tych mapach i ogólną zgodę z takim zamysłem, nie musisz się zgadzać dokładnie z każdym punktem - nad dokładnymi zasadami chciałbym, aby rozwinęła się dyskusja pod tym postem.
    Ostatnio edytowane przez Fresher ; Dzisiaj o 16:24
    Reputy tutaj

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    303
    Za:
    - całkowity brak prota
    - można atakować od razu po zalogowaniu
    - po przegranej walce, blokada przed wejściem na mapę z globalem na 4 godziny NA CAŁE KONTO - (a może nawet więcej)

    Przeciw:
    - nasza postać zawsze jest na mapie z globalem, jeśli wylogujemy to i tak będzie tam stała narażona na ataki
    - 10 sekund na ruch (30 sekund jeśli jedna z drużyn ma przewagę liczby osób) - według mnie walki PvP, TvT o globale powinny odgrywać się w pełni automatycznie.

    Bez zdania:
    - zwiększony drop z bójek na tych mapach

    Od siebie:
    - powinna być możliwość autowalk TvT na takich mapach, i to w tych względach powinny odbywać się walki o globale, a nie "losowanie" lub "sabotowanie".

    Oczywiście, czy jest szansa na wejście czegokolwiek z tego to inna kwestia.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    139
    Za:

    możliwość atakowania natychmiast po zalogowaniu, co przyspieszyłoby rozgrywkę
    blokada wejścia na mapę z globalem po przegranej na 3-4 godziny dla całego konta – to mogłoby zmniejszyć nadużycia
    brak prota na tych mapach – zwiększy emocje w walce o globale
    Przeciw:

    obecność postaci na mapie nawet po wylogowaniu – to kara zbyt surowa, gracze powinni mieć prawo do chwilowej przerwy bez narażania postaci
    limit czasu na ruch – system z wymuszonymi limitami w PvP byłby zbyt sztuczny, walki powinny być bardziej dynamiczne i naturalne
    Bez zdania:

    dodatkowe nagrody za walki na tych mapach – drop to kwestia do przedyskutowania, ale nie ma tu dużej potrzeby zmian
    Od siebie:

    automatyczne walki TvT mogłyby być dobrym pomysłem, by uczciwiej rozstrzygać starcia o globale, bez przypadkowych wyników czy działań sabotażystów. To pozwoliłoby na bardziej sprawiedliwą rywalizację.
    Czy te zmiany wejdą w życie? Trudno powiedzieć, ale zmiany są zdecydowanie potrzebne, bo obecny system globali pozostawia wiele do życzenia.










    ChatGPT może popełniać błędy. Sprawdź ważne informacje.
    This is a certified hood classic

  4. #4
    git propozycja ale dodał bym żeby było ciekawiej, aby zawsze było można dawać sos, żeby nie było ze ludzie zbijają rank specialnie aby na bójkowych nawalać ludzi

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2013
    Postów
    74
    Ja proponuje zmniejszyć ilość globali ale za to lepsze dropy oraz buffa dać na amaterasu i necrona żeby wyróżnić że są to dalej globale a nie jakieś dzienne i zrespione... Przez to że tomi osłabił amaterasu to teraz szlaja się 20 osób na jednym globalu. Ja bym pomyślał nad innym systemem. Wchodzi czwórka - oni padają i wchodzi następna czwórka aż global nie zostanie ubity. Wtedy można się pokusić o wzrost max hp o np 200-300%.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    264
    Cytat Napisał Lethal Zobacz post
    Ja proponuje zmniejszyć ilość globali ale za to lepsze dropy oraz buffa dać na amaterasu i necrona żeby wyróżnić że są to dalej globale a nie jakieś dzienne i zrespione... Przez to że tomi osłabił amaterasu to teraz szlaja się 20 osób na jednym globalu. Ja bym pomyślał nad innym systemem. Wchodzi czwórka - oni padają i wchodzi następna czwórka aż global nie zostanie ubity. Wtedy można się pokusić o wzrost max hp o np 200-300%.
    Nie no z tym buffem to weź przestań! Jeszcze by ktoś musiał zacząć myśleć, nie daj Boże umieć ułożyć build albo zrobić postać pod bossika albo nabić atry, nawet nie proponuj, ja proponowałem buffy żeby ludzie się nauczyli bić i dopiero przychodzili to było "jak to amaterasu już zabija 80 poziomy, a Ty buffać ją chcesz?"

    Nawet takich rzeczy nie proponuj bo zostaniesz znienawidzony., a jak Nattat trafnie stwierdził:
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    W mfo wystarczy bić zwykłe, nieglobalne minibossy i kuć ekwipunek, ale rozumiem, że może być to trudne dla osób, których IQ nie przekracza max levela w Devos (średnie IQ graczy mfo)

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    362
    Chyba połowa tych rzeczy napisanych nie ma sensu bo nie ma pokrycia z tą tabelką co Tomi wstawiał przy okazji tematu Amy - koncept musi być zgodny z tą tabelką by mógł wejść. Co do propozycji to nie mam zdania bo ja + Mariuszek = kumple. Ale co do mapy do naparzanki jak najbardziej za

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2023
    Postów
    23
    Temat wielokrotnie poruszany pod różnymi tematami, różnie napisanymi, ale o tym samym finalnym znaczeniu.


    Osobiście nie raz już poruszałem ten temat, wiec się powtórzę zapewne:

    - Powinno się przywrócić pierwotny drop z amaterasu, a nawet go x krotnie zwiększyć (poniżej dlaczego).

    - Zmniejszyć resp amaterasu do czasu respa (do dogadania) powiedzmy przykładowo.... odcinek czasowy 1h-3h, czyli 1h minimal, 3h maks lub nawet rzadziej. Osobiście bym widział 2h-6h.

    - Sprowadzić Amaterasu do poziomu trudności jaki był w Devos, czyli po prostu wzmocnić pod 80 lvl, a nawet bardziej. Ktoś zaraz powie, ALE JAK TO GLOBAL Z DEVOS MA BYĆ SILNY JAK W MIEŚCIE WYŻEJ? To, że global został wprowadzony w update Devos, nie znaczy, że musi być na siłę pod to miasto sprowadzony.

    Alternatywa tego pomysłu: Dać na globale limit poziomowy, czyli skoro amaterasu należy do Devos, to sprowadzić pod 65 przedział, ale z wykokszonymi nagrodami i tak zrobić Z KAŻDYMi globalami teraźniejszymi i przyszłymi.

    - 4h zakazu wstępu po porażce? Uważam, że jak ma wejść w życie to 10-30 min maks, by dać szanse wszystkim to odbić, a nie po jednej porażce już się z tą szansą pożegnać.

    W tej grze globalne powinny być miejscem monopolizacji, ale też by to miało sens mówiąc w skrócie. Ludzie chcą wojny o globala, to niech dostaną ją, zamiast wymyślać durne limity zabijające piękno gier mmorpg. Każdy global powinien być zbufowany pod maks lvl i tak trudny do ubicia (idealny przykład amaterasu za czasów 65 lvla, gdzie porządny team nasz potrafił się wywalić), by ludzie zaczęli myśleć i wykorzystali te swoje "mocne eq" o którym pisał hurzysta w temacie o graczu Sensei Sonpuar. Wraz z mocnym bufem siły powinny być mocno boostowane nagrody i mocno skrócony resp, jak pisałem wyżej, by ludzie mieli realną chęć i zysk do monopolizowania tego potworka. Oczywiście co za tym idzie miejsce przypominające igrzyska śmierci w PvP oraz TvT. Takie małe podsumowanie podpunktów napisanych wyżej. Oczywiście jest to moje zdanie nabyte latami doświadczenia z grami mmorpg i z góry szanuje odmienne zdanie innych osób, ale tak zawsze było i ta gra nie powinna być wyjątkiem, szczególnie że większość ludzi patrząc na ten i wcześniejsze tematy tego chce.

    I tak na zakończenie:

    Walki TvT powinny się odbywać moim zdaniem zawsze manualnie, by dać ludziom szansę na tzw. "wybicie na szczura". Jak to mówią... Gdzie dwóch się bije, to trzeci korzysta.

    Do globali powinny zostać wprowadzone ARTEFAKTY, mające bardzo małą szanse na wypadnięcie (powiedzmy 3 różne na globala???), które NIE MAJĄ OPCJI SPRZEDAŻY! co by podkreśliło ich unikalność oraz wartość. Kiedyś o czymś podobnym pisałem z eq z globali eventowych, który się nie przyjął, wiec proponuje artefaktyczne karty do albumu/jakieś rzeczy po prostu strikto kolekcjonerskie z fajnymi grafikami i opisami. Myślę, że by był to również dodatkowy powód do zmagań dla każdego, kto ma na celu skompletowanie całego albumu lub chwalenie się topowym miejscem w rankingu albumu/kolekcjonerek. Ewentualnie by była możliwość sprzedaży, ale wtedy jeszcze bardziej obniżyć szanse na wypadnięcie, bo się zaraz znajdzie jakiś, jak to się teraz mówi... fabularniak? który będzie krzyczał, że odbierana jest mu szansa na topowe miejsce w albumie.

    Temat skierowany strikto do amaterasu, ale powinno się tak zrobić z każdym globalem. Zamiast ciągle głupio debatować w kółko o tym samym, powinno się zrobić wreszcie tak jak powinno to wyglądać i dać się ludziom wykazać w zdrowej rywalizacji.
    Ostatnio edytowane przez Kyle Crane ; Dzisiaj o 22:56

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •