Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wprowadzenie puli tworzenia potraw (event wakacyjny)

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    55

    Wprowadzenie puli tworzenia potraw (event wakacyjny)

    Szczegółowy raport z wydanych dań:

    Potrawa 1: Homar z owocami
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 2: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 3: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 4: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 5: Homar z owocami
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 6: Homar z owocami
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 7: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 8: Homar z owocami
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 9: Szprotki ze Smoczym Owocem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 10: Homar z owocami
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 11: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 12: Węgorz z groszkiem
    Przygotowano poprawnie

    Potrawa 13: Stek z porem: Medium Well
    Przygotowano poprawnie

    Jak widać wyżej dostałem serwis złożony w zasadzie z najdłuższych dań (nie licząc jednych szprotek). Owszem, homara i węgorza robi się w +/- 50 sekund ale dochodzi jeszcze czas dialogu i animacji rybaka odchodzącego ze swoim daniem co łącznie trwa (chyba?) 7/8 sekund co daje nam w zasadzie minutę na danie. Do tej pory kiedy miałem kilka dań długich pod rząd to potem trafiały się np szprotki, czy np stek rare/medium rare co mniej więcej wyrównywało ten czas. No ale ten serwis to była jakaś porażka i mino tego że nigdzie się nie pomyliłem to brakło mi dwóch sekund na wydanie 14stego dania już nie mówiąc o 15stym. Moja propozycja jest taka (to tylko moja propozycja, zapraszam do dyskusji)

    - skoro mamy wydać 15 dań i w zasadzie 4 ich rodzaje to żeby jedno danie nie mogło być częściej niż 4 razy na serwis (dzięki temu nawet jak dostaniemy trzy razy steka well done to zrekompensujemy sobie szprotkami które robi się w 28-30 sekund)
    - zmniejszyłbym przygotowanie węgorza z 45 na 40 sekund (bardziej logiczne bo mięso ryb jest delikatne i szybko poddaje się obróbce termicznej)
    - ewentualnie zamiast skracania czasu węgorza, przyspieszyłbym animację wydawania dań
    - można również pozwolić na dokończenie dania mimo upływu czasu ale muszą być spełnione pewne warunki np.: główny składni musi leżeć już na talerzu a dodatek musi być już w trakcie przygotowywania (mi właśnie brakło dwóch sekund na kiwi)

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    288
    Nie chcę być hejterem, ale te 13 dań co tu wskazałeś przynajmniej moim skromnym okiem da się zrobić w mniej niż 13 minut. Łącznie z dialogiem praktycznie tylko trzynaste danie mogłoby zająć więcej niż minutę. Co do samej propozycji niech się inni wypowiedzą, ale ten zestaw dało się zrobić na fulla o ile nie dostałbyś na ostatnie 2 dania steków 50 lub 60s (może z 50 dałoby też radę, ale już zaliczę pesymistycznie).

    - - - - - - - - - -

    Spróbowałem policzyć ile wychodzi czas robienia jednego dania łącznie z dialogiem jak ja go robię (pewnie z sekundę albo dwa odbiegają od ideału, ale policzmy na tym):

    Szpotki: 0:41
    Węgorz: 1:01
    Homar: 0:58
    Stek z porem innym niż Blue:
    czas pieczenia steka + 16 sekund

    Stek z porem blue: 2 sekundy krócej niż Rare

    5x Homar: 58s*5= 290s
    6x Węgorz: 61s*6= 366s
    1x Szprotki: 41s
    1x stek medium well: 66s

    Sumując wszystko 763 sekundy = 12 minut 43 sekundy

    Po 13 daniach w takim układzie zostałoby mi 2 minuty 17 sekund. Skoro nie udało Ci się 14 dania zrobić do końca, znaczy to, że wytraciłeś bardzo dużo czasu po drodze. Zrobienie 15 dań nie ma być łatwe, a w tym ustawieniu co podałeś tylko pojawienia się steków 60 sekund pod koniec mogłoby uniemożliwić wykonanie go. Steki 60 sekund to moim zdaniem ogólnie mogłyby być wycofane, co do reszty propozycji nie wiem.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    55
    Zapomniałeś doliczyć też moment przejścia od stołu do koszyków z mięsami/rybami i z nimi do garnka. Plus nie każdy ma zarąbisty internet i refleks Boga żeby ultra sekundę po zrobieniu dania czy pokrojeniu składnika kliknąć że chce się je zdjąć itd. Nie chodzi mi już stricte o sam mój serwis bo na pewno dało się to zrobić szybciej (zawłaszcza że raz musiałem odświeżyć stronę bo jak brałem groszek to pokazywało mi że nie mam nic w ręku). Bardziej mi chodzi o to, że nie ma tutaj stałego sprawiedliwego elementu i jeżeli jesteś mega pechowcem to ciągle masz węgorza, homara albo steki powyżej medium a jak masz szczęście to wali ci ciągle surowe steki i szprotki. Nie mam co narzekać bo mi samemu raz się trafiło że w serwisie miałem 6x szprotki i 2 razy stek rare i elegancko serwis skończony po ~12 minutach ale jak ktoś ma dużego pecha i gdzieś się zawaha no to będzie miał duży problem z farmieniem żetonów na tej minigierce. Myślę, że wprowadzenie puli max 4 dań jednego typu by rozwiązało sprawę na plus. Bo dalej wymagało by to skilla żeby skończyć cały serwis bez pomyłki a jednocześnie usunęło by ten element niesprawiedliwości w przypadku słabego rng.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    288
    Zapomniałeś doliczyć też moment przejścia od stołu do koszyków z mięsami/rybami i z nimi do garnka.
    Nie zapomniałem. Liczyłem czas od komunikatu o tym jakie danie podać do pojawienia się komunikatu o następnym daniu.

    Plus nie każdy ma zarąbisty internet i refleks Boga żeby ultra sekundę po zrobieniu dania czy pokrojeniu składnika kliknąć że chce się je zdjąć itd.
    No cóż, co mogę powiedzieć, tak bywa. W zręcznościówkach w MFO zazwyczaj osoby z słabszym netem mają gorzej, niestety tego się nie pozbędzie, a są też inne aktywności. Z kolei zrobienie zręcznościówki tak, by każdy nawet z słabym netem mógł zawsze 15/15 przejść też jest średnie, bo nagrody za kuchnię są bardzo duże i nie powinny być bardzo łatwe do zdobycia.

    Bardziej mi chodzi o to, że nie ma tutaj stałego sprawiedliwego elementu i jeżeli jesteś mega pechowcem to ciągle masz węgorza, homara albo steki powyżej medium a jak masz szczęście to wali ci ciągle surowe steki i szprotki.
    No jest tu element szczęścia, tak jak w wielu innych miejscach. Jednak nawet z pechową listą jaką zrobiłeś pokazałem, że dałoby się ją zrobić. Żeby dostać listę niewykonywalną trzebaby mieć naprawdę olbrzymiego pecha, ale no jeśli jest to możliwe też byłbym za kompletną eliminacją takich kombinacji. Czy pomysł o max 4 takich samych daniach na serwis jest dobry? Nie wiem. Na pewno przy wprowadzeniu czegoś takiego trzeba byłoby potraktować wszystkie rodzaje steka jako jedno danie.

    gdzieś się zawaha to będzie miał duży problem z farmieniem żetonów na tej minigierce
    Jak już wspomniałem ta aktywność jest bardzo opłacalna, więc to, że trzeba dobrze wiedzieć co się robi jest tu moim zdaniem na +.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •