Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Temat: Losowanie Leszka

  1. #31
    Użytkownik Avatar Źdźbło
    Dołączył
    03-03-2023
    Postów
    14
    Cytat Napisał Anime Zobacz post
    O tym właśnie mówię, sieroty które nie wiedzą co się tam w ogóle robi i liczą że ktoś inny zrobi robotę za nich, mają najwięcej do powiedzenia. Dlatego tez wolimy w kilka sekund to ogarnąć na auto.
    Zacznijmy od tego, że nawet jak im się powie i wszystko mają na tacy, to i tak nie są w stanie pomyśleć i odwalają pierepałki.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    214
    Nie wzmacniajmy leszka tylko osłabić drop dla 2 osób o 50% a dla 3 osób o 25%

  3. #33
    Użytkownik Avatar JeGGeRr
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    80
    Cytat Napisał Lokithor Zobacz post
    Nie wzmacniajmy leszka tylko osłabić drop dla 2 osób o 50% a dla 3 osób o 25%
    co Ty, przecież zaraz Ci co chcieli karte a nadal jej nie mają Cię zlinczują, po drugie zaraz forum by wylało się z takimi postami xD
    Ja to bym się wziął za potki speeda na evencie jakiegoś boosta dostały teraz czy co

  4. #34
    Użytkownik Avatar Źdźbło
    Dołączył
    03-03-2023
    Postów
    14
    Cytat Napisał JeGGeRr Zobacz post
    co Ty, przecież zaraz Ci co chcieli karte a nadal jej nie mają Cię zlinczują, po drugie zaraz forum by wylało się z takimi postami xD
    Ja to bym się wziął za potki speeda na evencie jakiegoś boosta dostały teraz czy co
    A to akurat fakt, ja to bym była za usunięciem tych potek, mimo że fajnie mi się lata na utopcach z nimi. ;D

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    334
    A róbcie co chcecie z tym globalem, kogo to obchodzi? Dajcie mapkę bójkową, a nie kłócicie się o bezwartościowego globala.
    Bezwartościowy bo karty już drapnął i po co to bić? Lepiej pójdźcie do pracy, a za zarabiane w ten sposób pieniądze kupcie sobie eq do TvT :P

  6. #36
    Użytkownik Avatar Pustka
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    471
    Szczerze to mają rację zgadzam się z borsukiem, Arczanem, źdźbło że bicie we 2 Leszego jest jak najbardziej na miejscu. Nie ma sensu go utrudniać tylko dlatego, bo się da w taki sposób ubić. A to, że Leszy nie ma losowania jest dobre, bo pozwala nam jak kolwiek na rywalizowanie i skupienie zresztą i tak stoi zazwyczaj mniej niż 4 osoby na każdym respie więc tym bardziej bez sensu jest to losowanie. W ogóle robienie gry pod RNG jest głupim pomysłem

  7. #37
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    133
    Spokojnie, już niedługo haloween, dostaniecie tam te wasze losowania bez obaw

  8. #38
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    622
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Czas trwania podanych przez Ciebie walk to:
    7s, 12s, 15s, 71s, 54s, 12s

    To zdecydowanie wystarczająco czasu, żeby wbić do walki. Nawet losowanie by się już zdążyło zakończyć w tym czasie (ile to było? 8 sekund?). Na te walki dało by się zdążyć nawet nie stojąc na odpowiednim spocie, więc nie róbcie narracji, że ludzie bijący duo uniemożliwiają innym walkę z leszym.
    W walce terrora i Anime byłem spot obok i nie zdążyłem mimo natychmiastowej reakcji na resp.
    Poza tym czas losowania nie ma tu nic do rzeczy, bo pustka nic nie pisało dodawaniu losowania.
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  9. #39
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Czas trwania podanych przez Ciebie walk to:
    7s, 12s, 15s, 71s, 54s, 12s

    To zdecydowanie wystarczająco czasu, żeby wbić do walki.
    7 sekund to zdecydowanie wystarczający czas na dołączenie do walki???

    Cytat Napisał Arczan
    Dlatego też WSZYSCY mają możliwość złapać globala oraz decydowania o tym, czy chcą bić w mniejszej czy większej grupie. Podobnie to wygląda przy wodnikach, można bić samemu, można zapraszać większą grupę osób
    Nie wygląda to podobnie. Nie wygląda to zupełnie podobnie.
    Nie będę nawet czytała reszty tego postu jeżeli zaczynasz od takich bzdur.





    Wszystkie moje problemy z minibossami globalnymi byłyby rozwiązane, gdyby istniała blokada 15s na automatyczne zakończenie walki, tj. poddanie się czy włączenie auto. Minibossy globalne są dla wszystkich graczy, nie dla bandy "wymiataczy", która może zabrać dostęp graczom "spoza". Sabotowanie, specjalne przegrywanie walk, dawanie auto kiedy wszyscy "insiderzy" już weszli, żeby nie dołączył nikt "spoza" i nie zabrał bezcennego dropu. https://mfo3.pl/r/bb6dcf388
    Nie mój świat.

    15-sekundowa blokada na włączanie "auto" chyba spodoba się wszystkim. Wciąż można bić w 2 osoby na skrypcie

  10. #40
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    133
    W globalach nie chodzi o to żeby zaprzyjazniac sie z innymi, tylko się na nich bogacić, co sprytniejsi to wiedzą, pozostała reszta... jak widać

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    82
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    Nie wygląda to podobnie. Nie wygląda to zupełnie podobnie.
    Nie będę nawet czytała reszty tego postu jeżeli zaczynasz od takich bzdur
    Ja za to czytam każdy post, chociażby z szacunku do innych, czego Ci brakuje.
    I naprawdę szkoda, że nie przeczytałaś, bo może z tego byś coś wyciągnęła, zamiast obrażać ludzi na privach i płakać na discordowych serwerach, kiedy nie zdążysz wejść na globala.
    No ale cóż, w kwestii osób biernych i niechcących się dogadywać miałem na myśli chociażby Ciebie.

    Wygląda to podobnie - nie przyrównuję tutaj Wodnika do Leszego pod kątem formy minibossa. Leszy jest minibossem globalnym, wodnik minibossem respionym, pospolitym. To byłoby zestawienie karamboli z jabłkiem - owoce, ale o innej dostępności.
    Przyrównuję do rzeczy, które były wcześniej wspomniane w rozmowie w tym poście - tym, że "inni przecież mogą być stratni, bo nie wejdą do walki" oraz "tym, że osoby będące w walce same decydują, w jakiej grupie osób chcą ubić". I w tym aspekcie potworki są podobne. Przy Leszym takie możliwości są ograniczone (chociażby to, że może wejść tam każdy, z małym kruczkiem - każdy, kto ma przynajmniej 50% poziomu łapiącego). Decyzja następuje przez wciśnięcie przycisku "auto", ta opcja po coś jest zaimplementowana. Ograniczone, ale możliwe.

    Specjalnie to przyrównałem, żeby pokazać skrajne, absurdalne przypadki, bo to zawsze przyciąga uwagę. Warto na wszystko spojrzeć z innej perspektywy, nie tylko czubka własnego nosa. I już uprzedzam komentarz, że zapewne skoro podjąłem próbę bicia globala we dwójkę i popieram taką formę, ponieważ jest dostępna i została przepuszczona przez testy, to jestem uzurpatorem globalowym i zakazuję biednym szaraczkom dołączać do aktywności eventowych. Nie, każdy ma dostęp i może z tego korzystać, tylko trzeba chcieć trochę bardziej

    W opozycji do twojego argumentu z linkiem do walki:
    https://mfo3.pl/r/b012f84fe - walka w 4 osoby, bez sabotowania, bez dawania auto, bez "insiderów". Rezultat taki sam, jak podczas wysłanego przez Ciebie raportu z bicia Leszego we dwójkę. Ba, padliśmy dokładnie w ten sam sposób. Ale tak, to akurat już będzie w porządku, bo inni dołączyli

    Takie bierne podejście jak blokady na włączanie "auto" to nie mój świat. I nie bazuję tylko na Twoim komentarzu, bo padł też inny, o podobnej formie:
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Jeśli chciałbyś osiągnąć ten efekt chyba prościej byłoby zablokować włączenie auto w walce na 2 minuty od złapania Leszego. Pytanie tylko czy mechanicznie w miarę prosto to wprowadzić czy nie.
    Spowoduje to o wiele więcej problemów niż korzyści. Jest to trudne do zaimplementowania, aby było zdrowe dla gry, bo na 99% nie jest to możliwe do wprowadzenia tylko dla jednego potworka - to nie antysabot, tylko odrębna opcja w grze, niezależna od decyzji w walce.

    Pokażę teraz, jaki by to miało wpływ na grę poza tym jednym globalem.
    Wyobraź sobie teraz sytuację, gdzie gracze decydują się na wymianę większej ilości minibossów - sama wymiana jednego minibossa przez grupę czterech graczy zajęłaby minutę dłużej. Pokonywanie dziennych minibossów od Smoka do Ogra zabrałoby dodatkowe półtorej minuty (teoretycznie większe poziomy mogłyby przytrzymać enter). I nie, blokada na czas eventu również nie zadziała, bo nie wszyscy chcą i muszą uczestniczyć w evencie. To nie są "duże" liczby, ale dziennych potworków, globali jest sporo. Limit energii też jest większy, gracze lubią chomikować energię.
    Są gracze, którzy podczas eventów ze wzmożonym dropem biją monkensteiny, diablosy czy dusze. Nie chcę nawet myśleć, jakie to by było męczące.

    Jakbym miał proponować zmianę, próbowałbym z powrotem przepchnąć brak jakiejkolwiek informacji o tym, że zrespił się global. Bez dźwięku, bez komunikatu, tak jak za starych czasów przy chociażby Wielkanocy.
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; Dzisiaj o 13:40

  12. #42
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Wygląda to podobnie - nie przyrównuję tutaj Wodnika do Leszego pod kątem formy minibossa. Leszy jest potworem globalnym, wodnik zwykłym respionym, pospolitym. To byłoby zestawienie karamboli z jabłkiem - owoce, ale o innej dostępności.
    Przyrównuję do rzeczy, które były wcześniej wspomniane w rozmowie w tym poście - tym, że "inni przecież mogą być stratni, bo nie wejdą do walki" oraz "tym, że osoby będące w walce same decydują, w jakiej grupie osób chcą ubić". I w tym aspekcie potworki są podobne.
    Nie, nie decydują. Gdyby tak miało być, byłaby akceptacja pomocy.


    Pokażę teraz, jaki by to miało wpływ na grę poza tym jednym globalem.
    Wyobraź sobie teraz sytuację, gdzie gracze decydują się na wymianę większej ilości minibossów - sama wymiana jednego minibossa wśród czwórki graczy zajęłaby minutę dłużej.
    Nie proponowałam takiej blokady na inne stworki niż minibossy globalne. Ale szczerze, jak widzę że tragedią którą podajesz jest to, że wymiana minibossa trwałaby MINUTĘ dłużej... no comment.

    Cytat Napisał nerrux
    W globalach nie chodzi o to żeby zaprzyjazniac sie z innymi, tylko się na nich bogacić, co sprytniejsi to wiedzą, pozostała reszta... jak widać
    My Fantasy Online to gra przeglądarkowa, skierowana raczej do dzieci. Oczywiście że bardziej chodzi w niej o zawieranie kontaktów niż bogacenie się... Pochwal się jak bardzo się wzbogaciłeś (w złotówkach) - Administracja powinna być bardzo zaciekawiona

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    82
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    Nie, nie decydują. Gdyby tak miało być, byłaby akceptacja pomocy.
    Jak widać decydują, walki w dwie osoby dalej się zdarzają. I wygranych jest całkiem sporo

    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    Nie proponowałam takiej blokady na inne stworki niż minibossy globalne. Ale szczerze, jak widzę że tragedią którą podajesz jest to, że wymiana minibossa trwałaby MINUTĘ dłużej... no comment.
    Dlatego Ci opisałem, dlaczego to nie jest możliwe i co by się stało, jakby zostało wprowadzone ogólnie. Tak, uważam, że to jest dużo. Mam siedem postaci, na każdej wymieniam minibossy, tylko przy moich dwunastu dziennych minibossach traciłbym po 3 minuty, mnożąc razy siedem to już 21 minut. A jeszcze potworki innych osób... to jest niezdrowe. Także to nie jest no comment, tylko sztuczne ograniczenie, bo ktoś jest bierny

  14. #44
    Użytkownik Avatar Duduś
    Dołączył
    11-02-2017
    Postów
    52
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    7 sekund to zdecydowanie wystarczający czas na dołączenie do walki???
    Skoro ktoś daje radę wbić w tym czasie i dać auto, to tak, jest to w zupełności wystarczający czas na dołączenie do walki.

  15. #45
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    133
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    My Fantasy Online to gra przeglądarkowa, skierowana raczej do dzieci. Oczywiście że bardziej chodzi w niej o zawieranie kontaktów niż bogacenie się... Pochwal się jak bardzo się wzbogaciłeś (w złotówkach) - Administracja powinna być bardzo zaciekawiona
    W grę grają głównie dorośli (wiek 16+), dzieci w mfo stanowią mniejszość, w samym zamyśle na mfo poznajesz wielu ludzi, bardziej i mniej przyjaznych, ale już od czasów devos wiadomo że globale to rywalizacja a nie przyjecie urodzinowe...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •