Zobacz wyniki ankiety: Ocena eventu

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    7 18.92%
  • 2

    2 5.41%
  • 3

    4 10.81%
  • 4

    3 8.11%
  • 5

    1 2.70%
  • 6

    1 2.70%
  • 7

    9 24.32%
  • 8

    5 13.51%
  • 9

    2 5.41%
  • 10

    3 8.11%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Ogólna ocena eventu wakacyjnego

  1. #1
    Użytkownik Avatar fufcio
    Dołączył
    10-02-2017
    Postów
    142

    Ogólna ocena eventu wakacyjnego

    Jak wam się podoba event wakacyjny? Global, mini i ogólne aktywności
    https://www.youtube.com/watch?v=V5QukAC-jqE
    Ej wiedzieliście że można dodawać propozycje graczy do gry?? Ja też nie lol

  2. #2
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    128
    Super jest, mam tylko problem ze strzygą, osoby odpowiedzialne za jej balans powinny stracić pracę

  3. #3
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    1,018
    ciesze sie ze sa widoczne potwory, tego mi brakowalo w eventach!!!!!!!!
    ::::​)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    333
    Najbardziej niedopracowany event, na plus jedynie że te roślinki się świecą. Ale brak free resetu jak i mapy bójkowej zdecydowanie przechyla szale. Nie mogę dać więcej niż 1/10.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Pustka
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    462
    9/10 - Utopce są za trudni

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2014
    Postów
    32
    Event fajny. Minigierki z gotowaniem i warzeniem mikstur na +, wodnik trochę upierdliwy. Strzyga nie jest jakaś przesadzona, idzie bez większych problemów ubić w eq +3/+6, globala nie biłem to się nie wypowiem. Festiwal z minigierkami nie jest zły, ale brakuje czegoś bardziej kreatywnego. Na - na pewno fakt, że roślinki odnawiają się 24h po zebraniu, zamiast o północy.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,540
    Mocne 2 na 10 jak każdy event
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    136
    Event dla c-wordów, ale w momencie gdy dopiero wyszedł było dość zabawnie na discordzie ale to zaledwie przez pierwsze godziny.
    Jak szybko doszliśmy z koleżkami do wniosku to taka mieszanka halloween, Bożego Narodzenia i wielkiej nocy.
    Szkoda tych mapek bojkowych bo większość ludzi z testowego było raczej na tak...
    Ciekawy global bo z tego co rozumiem należy trzymać jednego z uczestników walki martwym, to będzie wymagało napisania z lekka innego skryptu
    This is a certified hood classic

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    76
    Automatyczna wymiana składników na odstraszasze utopców to zaplanowany scam.
    Gracze zbierając maksymalną ilość kwiatków (400 sztuk jednego rodzaju, nie wliczam szansy na kwiatka ze Światłowidów) mogą nie ukończyć eventu (tym bardziej, jeżeli nie bili Strzyg). W teorii za 4 sztuki kwiatków i 4 flakony krwi utopców powinniśmy otrzymać średnio 3 odstraszasze (czasami mniej, czasami więcej, przeważnie 75%, czyli idealnie 300 odstraszaszy), ale nie u każdego będzie takie ratio. Jeżeli macie możliwość - wybierajcie manualną aktywność.
    W innym razie - będzie duża szansa, że będzie trzeba kupić MFki.

    Na pozostałych eventach (wielkanocnym, bożonarodzeniowym) bez problemu jesteśmy w stanie zrobić duży zapas składników, nie bawiąc się w ich ręczne tworzenie.
    Kwiatki za MFy nie są tylko dla spóźnialskich, ale własnie dla tych, którym po prostu szczęście nie pyknie, chociaż zebrali maksymalną ilość kwiatków.

    Sprytnie, Tomi! Może na Malediwy nie starczy, ale na waciki na pewno będzie

    Pozdrawiam z tego miejsca Cumliaka, który już kiedyś taką pazerność na hajs wygarnął. Ciekawi mnie, czy za tę prawdę skończę tak jak on z permem na forum :P

    EDIT: podpowiedź do manualnego tworzenia odstraszaszy - zawsze można pominąć sekwencję, kiedy pojawiają się 3 te same składniki. Czekamy, aż czas się skończy. Stracimy wtedy tylko jedną fiolkę.
    Można też pomijać sekwencje z kwiatkami, których mamy trochę mniej. Zmarnujemy trochę więcej fiolek, ale w dalszym ciągu na spokojnie mamy szansę.
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 08-08-2024 o 14:32

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    52
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Automatyczna wymiana składników na odstraszasze utopców to zaplanowany scam.
    Gracze zbierając maksymalną ilość kwiatków (400 sztuk jednego rodzaju, nie wliczam szansy na kwiatka ze Światłowidów) mogą nie ukończyć eventu (tym bardziej, jeżeli nie bili Strzyg). W teorii za 4 sztuki kwiatków i 4 flakony krwi utopców powinniśmy otrzymać średnio 3 odstraszasze (czasami mniej, czasami więcej, przeważnie 75%, czyli idealnie 300 odstraszaszy), ale nie u każdego będzie takie ratio. Jeżeli macie możliwość - wybierajcie manualną aktywność.
    W innym razie - będzie duża szansa, że będzie trzeba kupić MFki.

    Na pozostałych eventach (wielkanocnym, bożonarodzeniowym) bez problemu jesteśmy w stanie zrobić duży zapas składników, nie bawiąc się w ich ręczne tworzenie.
    Kwiatki za MFy nie są tylko dla spóźnialskich, ale własnie dla tych, którym po prostu szczęście nie pyknie, chociaż zebrali maksymalną ilość kwiatków.

    Sprytnie, Tomi! Może na Malediwy nie starczy, ale na waciki na pewno będzie

    Pozdrawiam z tego miejsca Cumliaka, który już kiedyś taką pazerność na hajs wygarnął. Ciekawi mnie, czy za tę prawdę skończę tak jak on z permem na forum :P
    7000 tysięcy języków na świecie a ziomek wybrał akurat język faktów. Piękne :*)
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 08-08-2024 o 14:31

  11. #11
    Event jest całkiem przyjemny. Podoba mi się konieczność codziennej aktywności w celu ukończenia eventu (chociaż nie wiem czy przez to uda mi się wymienić 300 fiolek, bo zacząłem spóźniony jakieś 5 dni ;/) zamiast wywalenia całej energii na start. Zbieractwo w formie tych roślinek mi się podoba (duży + za to, że rośliny się święcą, gdyby nie to wiele z nich bym pominął / nie zauważył) chociaż widziałem jakieś komentarze na temat tego, że event jest na styk. Nie przyglądałem się zbytnio liczbom ani odpowiedziom w tamtym temacie, lecz na moje oko zaplanowane było to tak jak większość eventów - czyli zwykły gracz nawet z 0 energii na start jest w stanie go na styk wykonać przy maszynie. Czy tak się da - pewności nie mam, tylko moje przypuszczenia. Maszyny nigdy się nie opłacały, dla mnie od zawsze były używane ostatniego dnia, 5 minut przed zakończeniem eventu by nic nie stracić (nigdy nie robię tych aktywności regularnie co jest moim błędem).
    Aktywności poboczne: gotowanie bardzo mi się podoba, nie wiem tylko czy nagrody nie są przesadzone (o ile można je robić na paru postaciach dziennie z 100% nagrody) gdyż ponad 1k żetonów dziennie jest to wg mnie zbyt wiele. Ja ogólnie jestem zwolennikiem znacznego ograniczania tego typu opłacalności
    Gry na festynie są jak najbardziej okej, szkoda tylko, że są "łatwe". Praktycznie każdy da się rozwiązać zawsze otrzymując maksymalną ilość punktów, nie ma żadnej losowości, ktoś nastawiony w pełni na zysk jest w stanie otworzyć codziennie kłódkę z pomocą excela. Chętniej zobaczyłbym tu coś w formie aktywności z Nordyjskiego Kasyna, gdzie można czasem zarobić, czasem wyjść na 0.

    Co do wyglądu map. Wszystkie wyglądają okej, z wyjątkiem Niezbadanej Gęstwiny - ona jest piękna. Szkoda, że wszystkie mapy nie są robione tymi tilesetami, pomimo niespójności z wyglądem reszty gry uważam, że warto z nich korzystać jak najwięcej. Chętnie bym nawet zobaczył rework starych map eventowych (a nawet i całej gry!) z nową jakością tilesetów (co niestety byłoby czasochłonne a na nadmiar czasu raczej nikt nie narzeka )

    Tak czy inaczej, event mi się podoba ale...
    Jest to kolejny event polegający na dokładnie tym samym.

    Kolejny raz musimy wykorzystywać prawie całą energię, za pomocą jakieś aktywności zmienić półprodukt w pełnoprawny produkt gotowy do wymiany. Potem to wymienić, dostać kupon i albo kontynuować w celu farmienia unikatów / robić na 2 postaci albo wrócić do codziennej czynności. Znacznie chętniej bym widział coś na co trzeba poświęcać czas, jednak dostosowane tak aby nie było konieczności codziennego logowania np. Event wydłużyć, dać tygodniowy limit potworów do ubicia (tak aby parę dni przerwy nie stanowiło problemu) - cokolwiek by nie polegało to na tym samym bieganiu za widocznymi potworkami przez 2 tygodnie poświęcając paręnaście minut dziennie. Chociaż i tak jest tutaj plus w porównaniu do innych eventów - nie trzeba czekać aż nowa fala mobów się zrespi, można biegać cały czas bo czas respawnu mobów jest odpowiedni.
    ***** ***

  12. #12
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    232
    2 karty leszka i skrzydełka Strzygi, daje temu eventowi 11/10

  13. #13
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    624
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Aktywności poboczne: gotowanie bardzo mi się podoba, nie wiem tylko czy nagrody nie są przesadzone (o ile można je robić na paru postaciach dziennie z 100% nagrody) gdyż ponad 1k żetonów dziennie jest to wg mnie zbyt wiele. Ja ogólnie jestem zwolennikiem znacznego ograniczania tego typu opłacalności
    To co? wszystko musi mieć słabe nagrody bo ktoś "bez życia" może przymaniaczyć 5 postaciami? Osobiście uważam że 15 minut na max 200 żetonów to i tak jest długo. Z resztą nie tylko ja tak uważam bo sporo osób tego kucharza nawet nie robi. Event powinien motywować do dłuższego czasu spędzenia na grze (bicie potworków, mini gry), a nie że się ogranicza tylko do bicia mobków.

    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Kolejny raz musimy wykorzystywać prawie całą energię, za pomocą jakieś aktywności zmienić półprodukt w pełnoprawny produkt gotowy do wymiany. Potem to wymienić, dostać kupon i albo kontynuować w celu farmienia unikatów / robić na 2 postaci albo wrócić do codziennej czynności. Znacznie chętniej bym widział coś na co trzeba poświęcać czas, jednak dostosowane tak aby nie było konieczności codziennego logowania np. Event wydłużyć, dać tygodniowy limit potworów do ubicia (tak aby parę dni przerwy nie stanowiło problemu) - cokolwiek by nie polegało to na tym samym bieganiu za widocznymi potworkami przez 2 tygodnie poświęcając paręnaście minut dziennie. Chociaż i tak jest tutaj plus w porównaniu do innych eventów - nie trzeba czekać aż nowa fala mobów się zrespi, można biegać cały czas bo czas respawnu mobów jest odpowiedni.
    A bicie mobów nie jest czasochłonne? Przecież już jest limit nie na bicie mobów, jak np. na evencie świątecznym, tylko na wytwarzanie odstraszaczy poprzez zbieractwo.

    Sporo osób zauważyło, że jest trudniej zrobić ten event na więcej niż jednej postaci, pomimo posiadania zapasu energii.

    Moim zdaniem event ciekawy, bo jest coś czego nie ma na innym zbieractwo składników potrzebnych do wytwarzania (nie liczę jaj z eventu wielkanocnego, bo ich nie trzeba zbierać). Leszy ma za dużo respów i jeden z nich jest tak oddalony, że oplaca się relogać na drugą postać i wbić.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  14. #14
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    128
    hydrei dostal skrzydla szybciej niz ja, event 0/10 nie pozdrawiam

  15. #15
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    To co? wszystko musi mieć słabe nagrody bo ktoś "bez życia" może przymaniaczyć 5 postaciami? Osobiście uważam że 15 minut na max 200 żetonów to i tak jest długo. Z resztą nie tylko ja tak uważam bo sporo osób tego kucharza nawet nie robi. Event powinien motywować do dłuższego czasu spędzenia na grze (bicie potworków, mini gry), a nie że się ogranicza tylko do bicia mobków.
    Nie uważam, że po zmniejszeniu nagrody byłaby ona słaba. Wg mnie aż 200 żetonów (chociaż wiadomo, że nie zawsze się to uda nawet w przypadku gdy ktoś to robi perfekcyjnie, jest RNG polegające na różnych potrawach, których wykonanie zajmuje różną ilość czasu - takie szprotki przygotowuje się ok. 30 sekund, a niektóre setki ponad minutę) jest nagrodą przesadzoną jak na aktywność gdzie nie poświęcasz niczego poza czasem. 150 żetonów maksymalnie uważam za optymalną nagrodę, dodatkowo stopniowe obniżanie nagrody dla kolejnej postaci uważam za słuszne rozwiązanie (np. 10% mniej żetonów za każdą kolejną postać), lecz przy zmniejszeniu nagrody już niekonieczne.

    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    A bicie mobów nie jest czasochłonne? Przecież już jest limit nie na bicie mobów, jak np. na evencie świątecznym, tylko na wytwarzanie odstraszaczy poprzez zbieractwo.
    Ależ oczywiście, że jest. Chodzi mi o monotonię wszystkich eventów i aktywności, które są identyczne na każdym z nich i to ten aspekt mi się niezbyt podoba.
    Co do limitu wytwarzania odstraszaczy dodanie jakiegoś NPC co wymienia nadmiarowe fiolki na zioła wydaje mi się słuszna.
    Oczywiście należałoby dostosować przelicznik tak aby nie było możliwe ukończenie eventu wyłącznie przez bicie potworów. Natomiast nie byłoby sytuacji, gdy ktoś "zmarnuję" energię na potworach i zdobędzie fiolki, których nie może wykorzystać. W tej sytuacji wymieniałby fiolki na zioła tak, aby na zakończenie eventu mieć pusty plecak.
    ***** ***

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •