Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: EVENTOWY SCAM - Automatyczna wymiana składników

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    279
    Cytat Napisał Lucy Gray Zobacz post
    Do jajek można sobie chillowac bo nie ma limitu czasowego i jakiś gostek nie każe ci użytkować pamięci krótkotrwałej.
    Można sobie chillować? Musisz co chwilę myśleć i zmieniać wajchy jak puścić jajko, a jak nie da się tego zrobić, to jeszcze raz na wszelki wypadek pasuje sprawdzić kombinacje, zajmuje to o wiele więcej czasu i jest na pewno bardziej wytężające umysł, do tego raczej częściej nie można go zrobić niż alchemii (przy której widać przy okazji od razu kiedy coś jest zepsute), ale ok, jak pamięć krótkotrwałą masz aż tak słabą, to niech Ci będzie, że dla Ciebie to gorzej xD

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    337
    Krytykuje i punktuje dobrze. Skok na kasę widoczny, a ty jeszcze próbujesz bronić że nie uwzględniłem jakiś sytuacji. A jakie to ma znaczenie? Jak na każdym evencie robię automatycznie potrzebne rzeczy, a na tym nie mogę bo są jakieś ograniczenia. Jedyne ograniczenia jakie tu dostrzegam to w głowie niektórych osób - to zdarzenie pewne (100%)

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    279
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Krytykuje i punktuje dobrze. Skok na kasę widoczny, a ty jeszcze próbujesz bronić że nie uwzględniłem jakiś sytuacji. A jakie to ma znaczenie? Jak na każdym evencie robię automatycznie potrzebne rzeczy, a na tym nie mogę bo są jakieś ograniczenia. Jedyne ograniczenia jakie tu dostrzegam to w głowie niektórych osób - to zdarzenie pewne (100%)
    Porównując do siebie 2 zdarzenia w takim kontekście nie punktujesz dobrze, a wychodzisz na kretyna ( ale jak sam już zauważyłeś było to pewne od samego początku), bo dajesz tylko amunicję do ładowania zarówno w siebie jak i wszystkich osób zawiedzionych aktualnym stanem rzeczy. Jest tyle sposobów, którymi w tym przypadku można skrytykować aktualny stan gry, a ty wybierasz akurat taki, który jest pozbawiony sensu xD

  4. #19
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,945
    Tak dla porządku to 75% odnosi się do udanych operacji w ramach samej mechaniki maszyny, nie w odniesieniu do ręcznej opcji.
    Ten event różni się od innych tym, że tu nie można ominąć pewnych czynności dołożeniem 2x energii i wygrindowaniem składników (sadzenie dyń czy zbieranie jaj można w ten sposób zastąpić). Przepraszamy za to, że jest inaczej.
    Do maszyny dodałem ostrzeżenie przed podjęciem nieoptymalnej decyzji. Może bezpieczniej będzie ją w ogóle usunąć za rok, bo te 5 minut dziennie na ręczną opcję jest chyba dla każdego osiągalne czasowo.

    ====
    zamiany poszczególnych roślinek w jakiejś formie do rozważenia.

  5. #20
    Nie łatwiej po prostu zwiększyć szansę do np. 85%?

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    279
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    Nie łatwiej po prostu zwiększyć szansę do np. 85%?
    Nie jestem oczywiście Tomim, ale wydaje mi się, że w takim wypadku skuteczność maszyny w porównaniu do ręcznego robienia byłaby za duża. Jak usprawniać to przynajmniej według mnie raczej w inny sposób.

    @Lucy Gray na dole:
    No z tym bym się zgodził, że na dobry początek taka zmiana najlepsza by była
    Ostatnio edytowane przez Amaski ; Dzisiaj o 10:52

  7. #22
    Nie była by zbyt skuteczna

  8. #23
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    618
    Cytat Napisał Encyklompendium Zobacz post
    Nie łatwiej po prostu zwiększyć szansę do np. 85%?
    Albo stałe 75% xD
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  9. #24
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,945
    Maszyna ma być mocno nieopłacalna w stosunku do ręcznego wytwarzania. 75% stałe można zrobić, tylko wtedy trzeba ograniczyć wstawianie pakietów na wielokrotność 4 i zawsze dawać 3 w zamian.
    Pro tip: można łączyć auto z manualem jeśli widzimy, że szczęście nam nie sprzyja i odzyskać powiedzmy 150 z 300 sekund życia potrzebnych dziennie na manuala 100%. Nie zaglądając w danym dniu na forum można zyskać nawet więcej

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    279
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Maszyna ma być mocno nieopłacalna w stosunku do ręcznego wytwarzania. 75% stałe można zrobić, tylko wtedy trzeba ograniczyć wstawianie pakietów na wielokrotność 4 i zawsze dawać 3 w zamian.
    No myślę, że jeśli maszyna miałaby zostać w grze, no to byłoby takie minimum do jej funkcjonowania (bo nadal muszę przyznać, że konieczność zebrania do tego trybu roślinek codziennie jest trochę przerażająca, mimo, że sam będę robił manualnie, ale lepsza jest konieczność niż brak gwarancji na zrobienie progu na pewno).
    Ostatnio edytowane przez Amaski ; Dzisiaj o 11:18

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    75
    INFO - napisałem tę wiadomość parę godzin temu, zapomniałem wysłać
    Widze, że są nowe komentarze, to się do nich odniosę w EDITACH poniżej

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Potwierdzam, że osoby, które chcą 100% wykonać maszynowo, będą "na granicy" 300 odstraszaczy.
    Robiąc wszystko ręcznie, zebranych roślin wystarczy spokojnie na 300, 400, a nawet 500 sztuk jest teoretycznie możliwe.
    W wersji ręcznej potrzeba ok. 960 roślin na 300 odstraszaczy (wliczając przypadki wytworzenia miksa do walki). Zapas jest więc bardzo duży, nawet biorąc pod uwagę, że mogą być odchylenia co do liczby poszczególnych roślin. Generalnie event był liczony do wykonania w ok. 12 dni.
    Nie dajcie się oscamować.
    Dziękuję za odpowiedź i podanie liczb!!!

    Rozumiem, że event miał mieć formę właśnie "na styk" ze względu na dużą ilość już istniejących kuponów na ekwipunek ze Scythe, natomiast nie uważam, że ograniczanie niedzielnych graczy, logujących się głownie na eventy (a takich naprawdę jest sporo) jest w porządku. Tym bardziej, że automatyczna wymiana nie jest nowością. Skoro taki był zamiar, żeby ilość odstraszaszy była "na granicy", taka informacja powinna być zawarta od samego początku w grze (nie słowami "ok. 75%") bądź nawet w aktualnościach. Samo "Nie dajcie się oscamować" w momencie, kiedy opcja scamu dalej istnieje, to myślę, że za mało.


    Podczas eventu wiellkanocnego automatyczna konwersja ma sens, ponieważ jajka możemy pozyskać również na inne sposoby (zbierając je po mapach i zaganiając kurczaki).
    Event bożonarodzeniowy również działa, ponieważ na pozyskanie składników mamy ponad miesiąc.
    W obu tych przypadkach jest również stały przelicznik wymian.
    Nie neguję manualnego wytwarzania, bo zawsze miało być bardziej opłacalne kosztem poświęconego czasu. Ale skoro automatyczna opcja istnieje - powinna przy większym wkładzie w event gwarantować jego ukończenie, nie tylko "dawać szansę".

    Event wakacyjny jest pierwszym eventem, gdzie do produkcji finalnego produktu jesteśmy uzależnieni od dwóch czynników - dziennego zbieractwa oraz pozyskiwania składników z mobków, kiedy w pozostałych przypadkach wystarczy pokonać potworki. Problem tkwi w tym, że zbieractwa nie dość, że jest trochę za mało, to dalej jest ograniczone godzinowo - zioła pojawiają się po 23h od zebrania. Dla gracza, który zebrał wszystkie zioła, a to oznacza, że codziennie zbierał o podobnej porze i to dosłownie od pierwszego dnia załączenia eventu (a o to trochę ciężko, biorąc pod uwagę, że to pierwszy event wakacyjny i no mamy dość starsze community), dalej możliwym jest nieukończenie wyzwania. Trochę to zakrawa o absurd, biorąc pod uwagę poświęcenie czasowe i to, że kwiatki nie odnawiają się po północy.

    Widzę parę rozwiązań, wystarczy jedno z nich!
    -> Dodanie jednej sztuki zioła jednego rodzaju za wodnika (50% szans)
    -> Za każde danie zrobione u kucharza dodać jedną losową sztukę zioła (na przykład powyżej 10 poprawnie wykonanych dań, aby dalej było to w miarę zbalansowane).
    -> Dołączyć paczki z ziołami za gry z festiwalu (na przykład co 500 punktów)

    Każde z tych rozwiązań zapewni około 40-60 dodatkowych kwiatków, myślę, że nieprzesadzona liczba.

    Chociaż wspomniałem już co o "scamie" myślę - jeżeli nie mamy dać się oscamować, taka informacja powinna być wrzucona dla większej ilości graczy nawet teraz - albo jakaś wzmianka w aktualizacji, dodatkowa niepomijalna chmurka przez parę sekund przy użyciu maszyny, czy właśnie dodanie zastępczego rozwiązania na ten event, żeby przy następnym móc sobie bez problemu poradzić z rozwiązaniem na spokojnie. A zamiast w takich krzaczkach szukać szansy na zarobek, lepiej spróbować ryzyka i zaryzykować z wersją mobilną. Warunki są naprawdę dobre!

    Chociaż to jeszcze off-top, ale istotny: Ten temat naprawdę wymaga uwagi. W miarę możliwości prosimy o jakąś odpowiedź, jak ta wizja wygląda z drugiej strony!

    I dziękujemy za wprowadzenie nowego eventu. To jeden z większych projektów nowej gwardii testerskiej, ale uważam, że poza początkowym błędem z ziołem klonującym i automatyczną maszyną w obecnej formie bardzo udany

    EDIT - aktualizacja

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    75% stałe można zrobić, tylko wtedy trzeba ograniczyć wstawianie pakietów na wielokrotność 4 i zawsze dawać 3 w zamian.
    To rozwiązanie byłoby chyba najbardziej optymalne, bo wtedy przy zebraniu wszystkich kwiatków jest gwarancja skończonego eventu przy automacie. Jednocześnie nie jest zbyt prosto, bo w dalszym ciągu możemy pominąć tylko jeden resp zioła każdego rodzaju. Myślę, że w punkt! A jeśli ktoś zapomni zebrać, wtedy dalej można wziąć pakiet za MFki, tak jak podczas kalendarza adwentowego. I wtedy taki układ też jest w porządku

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Do maszyny dodałem ostrzeżenie przed podjęciem nieoptymalnej decyzji. Może bezpieczniej będzie ją w ogóle usunąć za rok, bo te 5 minut dziennie na ręczną opcję jest chyba dla każdego osiągalne czasowo.
    Te działania też jak najbardziej dobre
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; Dzisiaj o 11:40

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    337
    Moim zdaniem, opcja manualna powinna zniknąć. Natomiast automatyczna powinna być na 100% - wyjątkowo tylko w tym roku. Nie dowieźliscie tego eventu, przyznajcie się do błędu i tyle. Jak chcecie ograniczać ilości kuponów to dajcie limit jednego na konto. Taką taktyką przytoczone przez nyan cata osoby zrobią nadal po kilka kuponów, a niedzielny gracz nie zrobi ani jednego. Geniusz. Co do poprzednich argumentów przeciw bym się odniósł, ale to nie ma sensu. Wiadomo że ja mam rację. Skupmy się lepiej na rozwiązaniu, a nie nieudolnych próbach dyskusji z BARTOLOME[SZEF]

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    938
    Ogólnie się zgadzam z słowami barto człowiek chce sobie odpocząć od gry na jakiś czas. Dowiaduje się że jest event wakacyjny. I przez brak dokładnych informacji (typu że jeszcze jakieś zioła trzeba zbierać). I jak się dowiaduje że trzeba zupełnie co innego co zrobić to jest za późno xd. Szkoda tylko że trzeba bardzo dużą ilość mfów żeby mieć jeden kupon ale co zrobić. Bo zrobiłem 8 dni detoksu od mfo i DC. Jak patrzę tu jest to samo rng jak w prezentach jak ma dużą cierpliwość do manualnych rzeczy. Manualnie nie ma szansy przez 8 dni zrobić tego eventu bez wydania dużej ilości golda w zioła. Sprytnie tomi zrobił dla ludzi z dużym bardzo limitem energii, nie grasz od 1 dnia eventu to płać i płacz.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •