Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: EVENTOWY SCAM - Automatyczna wymiana składników

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    74

    EVENTOWY SCAM - Automatyczna wymiana składników

    Stwierdziłem, że stworzę oddzielny post, aby temat był bardziej widoczny.

    Automatyczna wymiana składników na odstraszasze utopców to zaplanowany scam.
    Gracze zbierając maksymalną ilość kwiatków (400 sztuk jednego rodzaju, nie wliczam szansy na kwiatka ze Światłowidów) mogą nie ukończyć eventu (tym bardziej, jeżeli nie bili Strzyg). W teorii za 4 sztuki kwiatków i 4 flakony krwi utopców powinniśmy otrzymać średnio 3 odstraszasze (czasami mniej, czasami więcej, przeważnie 75%, czyli idealnie 300 odstraszaszy), ale nie u każdego będzie takie ratio. Jeżeli macie możliwość - wybierajcie manualną aktywność.
    W innym razie - będzie duża szansa, że będzie trzeba kupić MFki.

    Na pozostałych eventach (wielkanocnym, bożonarodzeniowym) bez problemu jesteśmy w stanie zrobić duży zapas składników, nie bawiąc się w ich ręczne tworzenie.
    Kwiatki za MFy nie są tylko dla spóźnialskich, ale własnie dla tych, którym po prostu szczęście nie pyknie, chociaż zebrali maksymalną ilość kwiatków.

    Sprytnie, Tomi! Może na Malediwy nie starczy, ale na waciki na pewno będzie

    Pozdrawiam z tego miejsca Cumliaka, który już kiedyś taką pazerność na hajs wygarnął. Ciekawi mnie, czy za tę prawdę skończę tak jak on z permem na forum :P

    EDIT: podpowiedź do manualnego tworzenia odstraszaszy - zawsze można pominąć sekwencję, kiedy pojawiają się 3 te same składniki. Czekamy, aż czas się skończy. Stracimy wtedy tylko jedną fiolkę.
    Można też pomijać sekwencje z kwiatkami, których mamy trochę mniej. Zmarnujemy trochę więcej fiolek, ale w dalszym ciągu na spokojnie mamy szansę.

    EDIT2: Przy pierwszej rozmowie z Alchemikiem Sieciechem otrzymujemy po 5 sztuk każdego rodzaju kwiatka. Pytanie, czy to dalej wystarczy, w dalszym ciągu jest to 405 kwiatków.

    Na poparcie tezy wstawiam opis maszyny. Słowo klucz: ok. 75%
    Nazwa:  Zrzut ekranu 2024-08-07 194855.png
Wyświetleń: 73
Rozmiar:  67.2 KB
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; Dzisiaj o 19:56

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    333
    To na oko było widać że ten challenge jest ciężki do wykonania. Spodziewałem się od początku eventu że tak będzie ale nie chciało mi się sprawdzać procentów i liczyć kwiatków. Gratuluję, uprzedziłeś BARTOLOME[SZEF] przed nagłośnieniem sytuacji. Nie wspomnę że to prawdopodobnie najbardziej czasochłonny event.

    - - - - - - - - - -

    A no i najważniejsze, tak jak w przypadku strzygi kolejny brak konsekwencji.
    Z dyniogłowego herszta otrzymujemy dynie. Natomiast z wodnika otrzymujemy flakonik zamiast odstraszacza :P
    Tak zmarnować spuściznę @tetrax....

    Natomiast przywołanie coliaka uważam za totalnie niepotrzebne. Robienie z niego niewiniątka jest conajmniej zabawne. Rozumiem że to twój kolega ale kopanie się z koniem i jego samicą na FB to przejaw patologicznych zachowań. No i dodatkowo przywołanie jakiejś sytuacji bez jej opisu wygląda na manipulacje - ja nic o tym nie wiem, nie słyszałem o jakiej sytuacji.

    Żeby był happy end. To moim zdaniem coliak swoje odsiedział i obecnie nie mam mu nic do zarzucenia
    Ostatnio edytowane przez Bartolome ; Dzisiaj o 21:29

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    37
    Dla mnie to w ogóle jakieś nieporozumienie robić nowy event kiedy każdy czeka na nowe miasto, dlatego nawet tam nie idę.

  4. #4
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    621
    Mam wrażenie, że nawet manualna forma tworzenia składników nie jest dość przemyślana, ponieważ komuś może częściej losować jeden ze składników i wtedy też może braknąć (mimo pisadania nadmiaru innych ziół), powinna być sprawiedliwa losowość, by wszystkie zioła schodziły w miarę tak samo, a nie że po tworzeniu odstraszaczy mam 6 szmaragdowych serci i jaskółczych ziół, 0 iskier i aż 23 korzeni.

    U mnie to jeszcze pół biedy, słyszałem o przypadkach, że komuś głównie bierze 2 z 4 ziół i co wtedy?
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    74
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    U mnie to jeszcze pół biedy, słyszałem o przypadkach, że komuś głównie bierze 2 z 4 ziół i co wtedy?

    Nazwa:  Zrzut ekranu 2024-08-07 202131.png
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  10.2 KB

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2013
    Postów
    20
    Wtedy poprsotu masz przerąbane mam 41 płomiennych iskr 29 jaskółczego oraz 45 szmaragodwych a 0 korzeni!! dobrze jest

  7. #7
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    621
    Ogólnie naszły mnie dwie propozycje mogące ograniczyć ten problem.

    Pierwsza propozycja to by w Pracowni zielarskiej była możliwość wymiany zioła A za zioło B, nie musi być to w stosunku 1:1, może być np. 3:2 ( trzy dajemy, dwa otrzymujemy, albo jeszcze innym). W ten sposób jedno zioło by nie zalegało w plecaku i można było by je wymienić oraz stworzyć więcej odstraszaczy.

    Druga propozycja polega na tym, że podczas tworzenia odstraszacza w przypadku gdy brakuje jednego z czterech składników, brakujący składnik by po prostu nie był losowany, tylko te 3, które posiada postać.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    270
    Ja bym odnośnie automatycznego robienia proponował dodanie systemu jaki np. jest na wielkanocy, tam za każde 3 jajka dostaje się zawsze 2 pisanki, tutaj za każde 4 fiolki z zestawem ziół zawsze 3 odstraszacze. Wtedy zebranie wszystkich roślin będzie gwarantowało zdobycie kuponu, nawet bez bicia Strzygi, o ile będzie się miało tylko fiolki.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    1,018
    mozna tez wywalic zbieranie ziol calkowicie, bo po co one w ogole sa? nakladaja hard cap na wymiane bez zadnego wyraznego powodu podczas gdy na innych eventach (chyba) takich mechanik blokujacych nie ma
    ::::​)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •