Zobacz wyniki ankiety: Warto rozbudować świat gry?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie Tak, warto rozbudować świat gry.

    11 61.11%
  • Zdecydowanie Nie, nie warto rozbudowywać świata gry.

    7 38.89%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Rozbudowa Świata MFO3

  1. #1
    Użytkownik Avatar Fang
    Dołączył
    15-03-2020
    Postów
    99

    Ważne Rozbudowa Świata MFO3

    Jak w samym tytule przychodzę z propozycją rozbudowy świata gry zwanej mfo3.

    Dlaczego zdecydowałem się dodać taką propozycję? Wniosek jest prosty. W tej grze brakuje więcej lokalizacje które będą jak najbardziej zauważalne w ,,Świecie Arkadii"
    Przy Dilli nie ma lokalizacji, jedynie prosta droga do lasu szumiących drzew. Przy Dilli byłoby można dodać dodatkową jedną lokalizacje jak np dom Fiony? I kontynuacje questu z jej narzeczonym.
    Przy Eterni zaś mamy tylko mroźną jaskinie, doline enny i zagroda gracjana. Gdyby było można dodać kilka pomniejszych lokalizacji ? Kto wie, wiele osób podaje swoje propozycje nowych questów, które mogłyby zostać wykorzystane do lepszego rozbudowania świata. Przy Langeburgu gdy idziemy do mglistej doliny jest zwykły las. Gdyby dodać tam animacje mgły, jak i jakieś dodatkowe lokacje na południe od lasu gdzie bijemy banitów którzy blokują drogę do Urkaden. To samo tereny przy Urkaden są moim zdaniem zbyt biedne. Eliar podobnie. Przy Devos jak zauważyłem jest już więcej lokalizacji gdzie nie trzeba nic dodawać, to samo Nordia czy sam Azarad.

    Nie wiem jakie jest wasze osobiste zdanie. Jednak moim jest by dodać wiele dodatków do poprzednich miast, by bardziej ten świat był rozbudowany. Podobnie jak było z upkiem Urkaden gdzie została dodana lokalizacja tuneli dusz itp.
    Zachęcam do rozmów i podzielenia się waszymi opiniami
    A to ci historia.

  2. #2
    Użytkownik Avatar JarseQ
    Dołączył
    11-04-2020
    Postów
    250
    Może lepiej najpierw skończyć miasta w Arkadii a nie rozbudowywać te w których jest się przez tydzień?
    say gex

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fang
    Dołączył
    15-03-2020
    Postów
    99
    Cytat Napisał JarseQ Zobacz post
    Może lepiej najpierw skończyć miasta w Arkadii a nie rozbudowywać te w których jest się przez tydzień?
    Urkaden ten rozbudowali w trakcie tworzenia Nordi-Azarad. Mogliby to tworzyć z czasem lub też po dodaniu Scythe ^^
    A to ci historia.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Pustka
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    432
    Zgadzam się, te 4 pierwsze miasta są strasznie zaniedbane i robione na odwal się, a od Eliar/Devos tak naprawdę zaczyna się piękno Mfo3, które do dzisiaj znamy. Wiele osób dopiero w Devos zaczęło czuć, że coś tutaj się dzieje. Co prawda teraz zyskujemy miasta, które są 10 krotnością początkujących miast, ale same te początkujące miasta zbyt wiele w sobie nie mają. Wydaje mi się, że Admin nawet coś wspomniał o reworkowaniu miasta, ale to czy wolą najpierw ukończyć grę, czy rozwijać początek to już zależy od tych z góry

  5. #5
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    59
    Moim zdaniem ciężko byłoby dodać coś nowego do "regionu" Dilli, ponieważ miasto to ma zadanie nauczyć nowego gracza mechanik gry, więęęc przydałoby się by nie odchodziło to za daleko od tej tematyki, tylko nie wiem jaka mechanika potrzebowałaby jeszcze wprowadzenia, która nie pojawia się dopiero w Eternii.
    Tak czy siak tu są dwie moje propozycje:
    - grota w górach na południe/wschód od Doliny Szumiących Drzew, która byłaby dostępna dopiero po dojściu do Eternii (np. można by coś wykombinować z innymi członkami rady mędrców, którzy na obecną chwilę nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Jest ich czwórka a tylko Segaron wchodzi w jakąś większą interakcję z graczem).
    - ukryta lokacja w lesie na południe od Dilli dostępna dopiero po pokonaniu Zielonego Smoka, aczkolwiek to tylko podbija argument "od Eliar/Devos tak naprawdę zaczyna się piękno Mfo3"

  6. #6
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    132
    Już wasze marzenia skwitował w swoim poście yourshadow, nie ma sił własnych by robić takie rzeczy a jak tak bardzo macie ciśnienie na nowy content to czekajcie na rekrutację na serwer testowy i róbcie to sami za symboliczne kilka mf hehe
    This is a certified hood classic

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    288
    Zrelowane bratku, dodam od siebie ze nie ma sensu rozbudowy miast w ktorych jestes tydzien. Jeśli już to rozbudowa azard/nordii. Ale lepiej zeby nie ruszali nic bo jak zrobią taki quest psychopatyczny jak z krasnoludami to ja dziękuje za taką rozgrywkę gdzie trzeba nawalać maratony w jedna stronę i w drugą.

  8. #8
    Moderator
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    582
    Propozycja warta wprowadzenia.

  9. #9
    Ogólnie to patrząc przez pryzmat mapy świata, to faktycznie do eliar obszar jest bardzo źle wykorzystany - a już szczególne apogeum to uważam że ma urkaden gdzie w jego towarzystwie można by postawić dwa kolejne takie urkadeny - można pomyśleć o przerobieniu lekko mapy świata w regionach urkaden i eliar bo tam contentu nie brakuje

    Co do DEL (Dill-Eternia-Lange) to można pomyśleć o dodaniu jakieś lokalizacji lub też lekkim reworku mapy świata - ja bym widział Wichrowe Wzgórza jako oddzielną lokalizację na mapie świata (może to działać jak z Mroźną Grotą) - tylko właśnie pytanie, czy tam nie ma już tego contentu zbyt dużo na to ile może gracz przyjąć, bo i tak jest tego naprawdę sporo, szczególnie po dodaniu contentu w Eternii i Lange + twórcy musieliby wpasować się w istniejące miasta z questami i postaciami a nie oszukujmy się, nikt nie chce więcej questów w Dilli które wyglądają jak obecne (przynieś-kup-zanieś) Może jakieś dodatkowe wyjście z tej groty szkieletów gdzie jest Smok Mroku jak się go pokona 10 razy? Mogłoby być za nim schowane czy coś; quest z Fioną mógłby być bardzo ciekawy, tak samo mógłby być bardziej rozwinięty Gustaw i jego polowanie (po królikach przydałoby się coś jeszcze złowić)

    Ogólnie można się nad tym wszystkim pochylić, ale raczej w stronę podkręcenia klimatu gry w tych miastach, niekoniecznie dodając multum rzeczy a raczej coś pozmieniać, zrobić jakieś lekkie poprawki (może nawet wywalić zwoje ze sklepów a porobić w każdym mieście npcty które będą nas tego nauczały (za odpowiednią kwotą) - poczynając od Mistrza Solidusa? Po prostu zamiast przekazywania nam zwojów lub ich kupna musielibyśmy się pofatygować i z kimś pogadać, może nawet wykonać jakieś zadanie
    Le tits now

  10. #10
    Użytkownik Avatar Fang
    Dołączył
    15-03-2020
    Postów
    99

    Pomysł

    Moją takową propozycją jest właśnie dodanie lokalizacji Wichrowe Wzgórza, by było można zobaczyć wiatrak.
    Nazwa:  obraz_2024-06-29_083035116.png
Wyświetleń: 87
Rozmiar:  221.9 KB
    Na południe od Dilli w lesie dodać lokalizacje posiadłości w której to zamieszkuje Fiona, i jak pisałem ta jedna kontynuacja tego questa. (Widoczny dom pomiędzy drzewami.)

    Nazwa:  obraz_2024-06-29_083327928.png
Wyświetleń: 87
Rozmiar:  127.6 KB

    Ten kawałek gór i lasu może zostać wykorzystany do ukazania lokalizacji Samotnego Wzgórza, nie byłoby można ot tak tam wejść, aczkolwiek żeby sam wygląd wzbudzał taki dodatek do mapy świata, który stałby się moim zdaniem o wiele żywszy.

    Nazwa:  obraz_2024-06-29_083706591.png
Wyświetleń: 86
Rozmiar:  68.4 KB

    Kolejnym punktem jest Dolina Enny, dlaczego więc ona i co bym chciał osobiście by zostało tam dodane? Mianowicie to samo co z lokalizacją Samotnego Wzgórza, dodanie widoczności kampowiska bandytów, żeby dodać tej charakterystyki takiego jakby obozu w lesie, jakieś dymki czy coś.

    Nazwa:  obraz_2024-06-29_084104003.png
Wyświetleń: 88
Rozmiar:  255.9 KB

    Jak wspomniałem w rozpoczęciu tematu, przydałaby się animacja mgły w Mglistej Dolinie, by oddać jej całkowity charakter w świecie gry.

    Nazwa:  obraz_2024-06-29_084219869.png
Wyświetleń: 88
Rozmiar:  310.2 KB

    - - - - - - - - - -

    Plus jeżeli chodzi też o tereny lasu szumiących drzew to na zachód (na lewo) można dodać charakterystyczną mapkę Jadowitego Wzniesienia
    A to ci historia.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    241
    Poza rozbudową świata przez dodanie nowych lokacji proponowałbym dodać jakieś ciekawsze informacje o potworach w bestiariuszu. Informacje inne niż te, które są skopiowane z opisu kart potworów (lub coś więcej). Takie informacje byłyby odblokowywane wraz ze zdobywaniem Zwycięzcy, Pogromcy i Pożeracza danego potwora. Przykład królika z Dilli:
    • Zwycięzca - opis z karty
    • Pogromca - rozszerzenie opisu z karty
    • Pożeracz - fragment notatki łowcy królików z Dilli (można nawet spróbować dopisać, że autorem jest Gustaw, który zleca Protagoniście upolowanie 10 królików)

    Zamiast fragmentu notatki łowcy mógłby być fragment notatki strażnika/ żołnierza/ alchemika/ zwykłego mieszkańca/ wędrowcy/ fragment notatek badawczych maga/ fragment książki historii miasta (nie Dilli)/ raportu z bitwy itd.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    288
    Nie wiem kto by miał czytać te opisy. Przecież każdy skipuje te pola dialogowe i wgle. Gdyby tak nie było, to by tak prężnie się nie rozwijał temat [Pytania].
    Zdecydowany przerost formy, absolutnie się nie zgadzam z propozycją

  13. #13
    Użytkownik Avatar Pustka
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    432
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Nie wiem kto by miał czytać te opisy. Przecież każdy skipuje te pola dialogowe i wgle. Gdyby tak nie było, to by tak prężnie się nie rozwijał temat [Pytania].
    Zdecydowany przerost formy, absolutnie się nie zgadzam z propozycją
    WTF. Ja kocham takie rzeczy czytać. To co Kagome zaprezentował jest super i chciałbym więcej lore każdego mobka, bo już dużo opisów przeczytałem z pełną ciekawością. Mówię poważnie i się ogarnij, bo nie rozumiesz chyba na czym polega piękno tych szczegółów i opisów, ty w ogóle doceniasz jakie kolwiek kosmetyczne rzeczy?

    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    Poza rozbudową świata przez dodanie nowych lokacji proponowałbym dodać jakieś ciekawsze informacje o potworach w bestiariuszu. Informacje inne niż te, które są skopiowane z opisu kart potworów (lub coś więcej). Takie informacje byłyby odblokowywane wraz ze zdobywaniem Zwycięzcy, Pogromcy i Pożeracza danego potwora. Przykład królika z Dilli:
    • Zwycięzca - opis z karty
    • Pogromca - rozszerzenie opisu z karty
    • Pożeracz - fragment notatki łowcy królików z Dilli (można nawet spróbować dopisać, że autorem jest Gustaw, który zleca Protagoniście upolowanie 10 królików)

    Zamiast fragmentu notatki łowcy mógłby być fragment notatki strażnika/ żołnierza/ alchemika/ zwykłego mieszkańca/ wędrowcy/ fragment notatek badawczych maga/ fragment książki historii miasta (nie Dilli)/ raportu z bitwy itd.
    Jestem zdecydowanie na Tak, gdyby ktoś chciał to rozwinąć

  14. #14
    @Kagome - Byłoby to bardzo fajne, ale też trzeba spojrzeć na to ile takich opisów musiałoby powstać - nie wiem czy twórcom by to się spodobało Prędzej pewnie dodanie po jednym opisie odmiennym od tego na karcie i to po zdobyciu pożeracza byłoby spoko

    @Bartolome - jak ktoś gra w inne gry rpg a nie tylko mfo3 to wie że gadasz głupotki
    Le tits now

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    288
    Cytat Napisał Tensa Zangetsu Zobacz post
    @Kagome - Byłoby to bardzo fajne, ale też trzeba spojrzeć na to ile takich opisów musiałoby powstać - nie wiem czy twórcom by to się spodobało Prędzej pewnie dodanie po jednym opisie odmiennym od tego na karcie i to po zdobyciu pożeracza byłoby spoko

    @Bartolome - jak ktoś gra w inne gry rpg a nie tylko mfo3 to wie że gadasz głupotki
    Fajny dowód anegdotyczny którego nie idzie nijak zweryfikować. Takie tanie manipulacje zachowaj dla siebie, zapomniałeś się chyba z kim rozmawiasz. Teraz mnie przeproś. Jak jest coś nieprawdą co napisałem to wskaż to, a jak nie to zamilknij na wieki bo ja też mogę powiedzieć że w innych gracz to taki fabularniak jak ty to uchodzi za (tu sobie dodaj jakieś określenie nacechowane negatywnie).

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •