Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Propozycja dotycząca handlu

  1. #1
    Dewastator
    Konto usunięte

    Propozycja dotycząca handlu

    Witam...
    Proponuję albo unormować nieco dział HANDEL w taki sposób, żeby można było np. złożyć reklamację jeżeli kontrahent okaże się osobą nierzetelną, albo po prostu go w ogóle zlikwidować - w końcu w grze jest targ... . W moim przypadku było tak, że chciałem kupić banickie buty +1 i zadeklarowałem cenę KT którą chciał sprzedający. Czyli teoretycznie z mojej strony wszystko było ok. Oczywiście wysłałem wiadomość o chęci sfinalizowania transakcji. Niestety otrzymałem info, że buty zostały sprzedane.. To chyba nie fair?

  2. #2
    Ta twoja propozycja nie przejdzie, nie wpłyniesz na wszystkich graczy w grze.

  3. #3
    Navigator
    Konto usunięte
    To był Zobz i świrował, mi pisał ze za 300k a potem że 800k

  4. #4
    misiopysio
    Konto usunięte
    To jak najbardziej fair, po prostu ktos kupił szybciej niz sie zdecydowałeś, nie fair byłoby gdyby ci nie chciał sprzedać za cene KT majac je nadal.


    pozdrawiam

  5. #5
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Jest regulamin działu handel, powstał w celu zapanowania nad chaosem i należy go przestrzegać.
    Dziwnym zrządzeniem losu porządku pilnuje... Chaos.

    Jeśli ktoś łamie regulamin to znaczy, że próbuje być cwaniaczkiem sprytniejszym od innych.


    Jednak to że regulamin ten jest niedoskonały widać gołym okiem:

    1. Brak jest jakichkolwiek konsekwencji za jego nieprzestrzeganie.
    2. Jest niespójny i wewnętrznie sprzeczny.
    Np. Oferta nie może dotyczyć przedmiotów wystawionych na targ, ale można sprzedać wcześniej przedmiot komuś innemu mimo, że temat z ofertą nie został zamknięty, a nawet ktoś podał cenę "kup teraz".

    Czyli faktycznie należy:
    Cytat Napisał Dewastator Zobacz post
    unormować nieco dział HANDEL

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,525
    Po upku trzeba bedzie zwiekszyć min. do 70k albo więcej

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2011
    Postów
    141
    zwiększenie limitu nie zmieni sytuacji
    po pierwsze 30% osób grających korzysta z forum ( a kolejne 50-70% z ów korzystających nie zagląda regularnie na forum )
    jedynie powiązanie z bezpośrednim oddziaływaniem na targa może coś zmienić aczkolwiek czy to uczciwe w stosunku do osób nie korzystających z forum ?


    ewentualnie karanie osób które deklarują KT i później sprzedają innej postaci
    (kara - 50% dochodu z transakcji do mistrza gry )
    Ostatnio edytowane przez Iksniwals ; 18-09-2011 o 23:43 Powód: sprostowanie

  8. #8
    Jednak to że regulamin ten jest niedoskonały widać gołym okiem:

    1. Brak jest jakichkolwiek konsekwencji za jego nieprzestrzeganie.
    2. Jest niespójny i wewnętrznie sprzeczny.
    Np. Oferta nie może dotyczyć przedmiotów wystawionych na targ, ale można sprzedać wcześniej przedmiot komuś innemu mimo, że temat z ofertą nie został zamknięty, a nawet ktoś podał cenę "kup teraz".
    Ten dział jest przeznaczony na ogłoszenia. Nie są one w żaden sposób wiążące. Mają ułatwić skojarzenie sprzedającego z kupującym - nic więcej. To jak i czy w ogóle skojarzone osoby się dogadają, jest sprawą indywidualną tych osób.

    Od handlu jest targ, od ogłoszeń jest dział na forum i kanał czatu w grze.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2011
    Postów
    141
    przyznaję się szczerze iż nie czytałem regulaminu

    nie mam więcej zastrzeżeń ani propozycji odnośnie tego tematu.

  10. #10
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Iksniwals Zobacz post
    przyznaję się szczerze iż nie czytałem regulaminu
    Ignorantia iuris nocet.


    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Ten dział jest przeznaczony na ogłoszenia. Nie są one w żaden sposób wiążące. Mają ułatwić skojarzenie sprzedającego z kupującym - nic więcej. To jak i czy w ogóle skojarzone osoby się dogadają, jest sprawą indywidualną tych osób.

    Od handlu jest targ, od ogłoszeń jest dział na forum i kanał czatu w grze.
    I dokładnie taka informacja powinna być zamieszczona w opisie działu handel lub w Dodaj nową ofertę.

    Ponieważ nie ma bardziej szczegółowego opisu, dochodzi do nieporozumień i wzajemnych oskarżeń.


    A w świetle powyższego zastanawia mnie sens istnienia w regulaminie punktu:
    Oferta nie może dotyczyć przedmiotów wystawionych na targ.

    Co za różnica: czy ktoś sprzeda przedmiot wcześniej poza targiem, czy na targu?
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 19-09-2011 o 00:28

  11. #11
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Jeśli przedmiot jest na targu, to licytacja na forum jest już wtedy zbędna.
    Albo forum, albo targ.
    Bo chyba nie będzie prowadził 2 licytacji tego samego przedmiotu?

    Dlatego takie tematy są zbędne i tylko zaśmiecają dział.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    Promowanie swoich sprzedaży jest kłopotliwe na czacie w grze. Potrzebna jest systematyczność, ponieważ wiadomości po pewnym czasie przestają być widoczne. Uzupełnieniem tej promocji są ogłoszenia na forum. Przedmiot wystawiony na targ jest już wystarczająco promowany (lub jak kto woli - wyeksponowany), bo to tam w pierwszej kolejności zaglądają osoby zainteresowane kupnem. Promowanie się i na forum i na targu zakrawa na spam, przez co jest to zabronione.

  13. #13
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    W pewien pokrętny sposób, ma to jakiś sens.


    Jak pisałem powyżej, można dodać do opisu działu handel wyjaśnienie podane przez ADIHC1:

    Oferty zamieszczane w dziale handel nie są w żaden sposób wiążące.
    Mają ułatwić skojarzenie sprzedającego z kupującym - nic więcej.
    To jak i czy w ogóle skojarzone osoby się dogadają, jest sprawą indywidualną tych osób.
    Myślę, że zaoszczędziłoby to kilku problemów.

  14. #14
    Nie chcę tego umieszczać w regulaminie działu, ponieważ obawiam się, że przez to wzrośnie ilość ogłoszeń niekończących się zawarciem transakcji. Obecnie jest ich niewiele, przez co nie widzę sensu jakiejkolwiek interwencji.

  15. #15
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Już po napisaniu swojego posta, też o tym pomyślałem.
    Z jednej strony skoro takie są zasady, to należałoby je jasno i wyraźnie napisać.
    Z drugiej... niestety, wiadomo jak by to było...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •