Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Temat: Kilka wrażeń z gry

  1. #61
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Ogólnie nie lubię / nie powinienem wypowiadać się publicznie na temat konkurencyjnych gier, bo zarówno krytykować jak i chwalić nie wypada, ale skoro już kolejny raz ktoś wywołuje ten temat to kilka słówek skrobnę.

    Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
    Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.

    Czy my staramy się iść w stronę Margonem?
    Powiem krótko - gdyby Margonem nie istniało, grali byście dzisiaj w dokładnie takie samo MF3 jakie gracie.
    Wprawdzie to co tu piszę, to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, ale niech tam.

    Sam szkielet/system gry jest praktycznie przeniesiony z MF2. Został oczywiście rozwinięty o elementy, które były przez nas planowane od dawna, ale z różnych powodów nie znalazły się w MF2. Czy w Margonem jest podobny system? Chyba nie - ja wprawdzie za mało widziałem, żeby to dokładnie ocenić, ale nawet jeśli by był podobny, to my-fantasy miało taki system jako pierwsze, bo wcześniej powstało ;]. Gdyby ktoś napisał - system podobny do serii Final Fantasy - tak zgadzam się w 100%.

    Powiększenie okna mapy i wrzucenie ładniejszej grafiki - to jest właśnie ten punkt, który powoduje kontrowersje.
    Taki ruch jest czymś tak naturalnym jak oddychanie - nowa wersja powinna być wygodniejsza, ładniejsza itp. Wyobrażacie sobie żebyśmy zostawili mapę 200x200px? To już nie przystaje do obecnych czasów/wymagań. Poza tym powiększenie mapy czy też poprawienie grafiki to były
    postulaty sięgające początków my-fantasy i naprawdę nie musieliśmy tego pomysłu od nikogo zapożyczać. Zresztą to jest tak idiotyczny zarzut, że szkoda gadać.
    Wracając do grafik - grafika w MF3 różni się od tej z Margonem znacznie. Oni mają swoje tilesety, my mamy swoje.
    Punktem wspólnym jest jedynie format grafik zaciągnięty z RPG Makera (i jakieś pojedyncze grafiki), i tu należy zaznaczyć, że to my pierwsi od nich wpadliśmy na pomysł, żeby w grze takich grafik użyć (choć akurat z innej wersji tego programu). Oczywiście tu nawet nie ma się czym chwalić, bo to wynikało po prostu z braku funduszy na ich stworzenie - podejrzewam, że ludzie z Margonem z dokładnie takiego samego powodu sięgnęli po te grafiki. I znowu gdyby ktoś powiedział: MF3 wygląda podobnie jak gra zrobiona w RPG Makerze - zgadzam się w 100% i to jest nawet komplement, bo RPG Maker ma naprawdę duże możliwości i udało nam się zaadoptować je do gry przeglądarkowej w prawie 100%.
    Zapewne zauważyliście, że w MF3 mapy są wielowarstwowe (chodzenie za obiektami, pod mostami itp), że są możliwe scrollowane panoramy (vide lazurowy klif), efekty pogodowe (vide chmurki na mapce świata), że np. wszelkie drzwi, skrzynki są animowane, NPC mogą być ruchome i interaktywne (quest z owieczką), ze silnik daje możliwość odgrywania scenek fabularnych, że jest udźwiękowienie i jeszcze wiele innych drobnostek, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czy to wszystko jest w Margonem? Z tego co mi wiadomo to nie, ale nawet jakby to teraz wprowadzili to ja naprawdę nie mam nic przeciwko - mają do tego prawo.

    System/przebieg walki również jest zupełnie inny, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.
    Merytorycznie większość rzeczy pochodzi wprost z MF2 (walka manualna i skryptowa), natomiast nowy wygląd walk manualnych jest adaptacją starego jak świat systemu z RPG'ów z lat 90-tych. Naprawdę nawet na siłę ciężko mi tu jakieś podobieństwa do Margonem znaleźć.

    Podsumowując: Tworząc zarówno MF, MF2 czy MF3 zawsze robiliśmy to tak jak sobie to zaplanowaliśmy i zawsze po swojemu, uwzględniając po drodze przynajmniej niektóre oczekiwania samych graczy. Odbieranie nam tego jest naprawdę nie fair, ale cóż mam świadomość, że dla wielu osób w wieku 10 czy 12 lat Margonem jest pierwszą i jedyną grą MMORPG w jaką grali i jest to ich cały "growy" świat. Podobnie zresztą było i jest z samym Margonem, któremu w swoim czasie nadano łatkę "przeglądarkowa Tibia" i też muszą z tym żyć, choć być może twórcy Margonem Tibii w ogóle na oczy nie widzieli.

    PS. To jest trochę tak jak w tych wojnach fanbojów PS3 vs. XBOX - to co mam i w co gram jest najlepsze a tego drugiego trzeba gnoić.
    Heh, tak właśnie myślałem. Podobna nazwa, system walki i chodzenie po mapie. Ale nie mam tego za złe, obie gry są bardzo fajne.

  2. #62
    musaraj
    Konto usunięte
    Gra jest cud miód ale słaba, tyle ode mnie

  3. #63
    Fatal
    Konto usunięte
    kiedyś było fajnie, teraz nuda ;p

  4. #64
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    389
    Dokładnie. Każdy już tymi żółwiami "rzyga"...
    Tylko update nas uratuje ;]

  5. #65
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Gra jest bardzo nudna, monotonna i mało kto w nią gra.
    Pozdrawiam.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  6. #66
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Nudna dla 40 leveli którzy od pół roku biją żółwie. Dla nowych graczy jest ciekawa.

  7. #67
    Qtazz
    Konto usunięte
    mam wylane na wasze pogaduchy tomi kocham cię

  8. #68
    kakaa
    Konto usunięte
    -Wampirzyca

    -Szczurołak

    -Wodny żółw

    i gryf gdzie oni sa ?

  9. #69
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,383
    -Wampirzyca

    -Szczurołak

    -Wodny żółw

    i gryf gdzie oni sa ?
    Gryf Sosnowy Zagajnik
    Szczur - Lochy Urkaden poziom 2 -> Komnata Przetrwania -> Komnata Walki
    Wampirzyca - Przeklęta Jaskinia
    Zolw - Jezioro Lewitujacych Skal.
    Bididididid!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •