Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Dalszy rozwój gry

  1. #1
    Gortalon
    Konto usunięte

    Dalszy rozwój gry

    Witam, chciałem zadać parę pytań, również chciałem wrócić do pytań które już były zadane. Chciał bym o tym porozmawiać.


    1.Świat
    1.1.Pierwsze o czym chciałem po rozmawiać to to jak ten świat gry wygląda, tak wiem wszyscy się spieszą i trzeba szybko następną aktualizacje wydać, no ale tak patrząc na obecne mapki i przedmioty nie jest dobrze.
    1.2.Uważam że dużo uwagę powinno się przykładać do questów pobocznych, aby odciągnąć graczy od expienia, obecnie jest po jednym quescie w mieście (bardzo prostych). Im więcej ciekawych wciągających questów, tym rozrywka milsza niż chodzenie w kółko :P
    1.3.Mapy, patrzył ktoś na miasta w pomniejszeniu? Np. Miasto Urkaden, ja szczerze wybuchłem śmiechem jak to zobaczyłem, 3 domy to miasto? i to jeszcze te same domy występują we wszystkich innych miastach ! I szczerze można powiedzieć wioska Dili Jest o wiele bardziej rozwinięta od miasta Urkaden. Czy nie lepiej poświęcić więcej czasu na zrobienie ciekawszej większej, bardziej dopracowania tak ważnej dla gry mapy ?
    1.4.Nazewnictwo Przedmiotów i Potworów . Dla mnie katastrofa! Ta część gry, powinna poruszać wyobraźnie gracza i tworzyć klimat, a nie dodać po prosu numer 2 do poprzedniej nazwy i jazda dalej !
    1.5.Expienie = PLN. Proponuje wprowadzić jakieś ograniczenie dniowe np. 400 energii max dziennie za to więcej questów i za nie doświadczenia. Bo Fabuły gry jest tak prosta, bo wystarczy odmówić sobie paczki chipsów i mamy kolejny level! Zero rywalizacji, zero trudu! w kilka dni po upku wszyscy osiągają następny próg, levelovy, a nawet pomimo blokady 2 lev więcej ponad blokade.
    1.6.Reklamowanie gry, na innych stronach, jak widać mfo się już ładnie reklamuje, więc uważam że jeśli reklama ruszyła prace muszą stać na wysokim stopniu, a to co ? ^^

    2.Czy będzie wersja finalna gry, maxymalny poziom doświadczenia?
    3.Czy gra będzie w innych wersjach językowych ?

  2. #2
    Cytat Napisał Gortalon Zobacz post
    2.Czy będzie wersja finalna gry, maxymalny poziom doświadczenia?
    MFO jest grą z określoną - kończącą się fabułą (co wyróżnia ją na tle innych gier tego typu). Prawdopodobnie po wyjściu gry z bety i zakończeniu tworzenia fabuły będzie maksymalny poziom do osiągnięcia.
    Cytat Napisał Gortalon Zobacz post
    3.Czy gra będzie w innych wersjach językowych ?
    Kiedyś już proponowałem to administracji. Niestety jest na to o wiele za wcześnie. W każdym razie deklaruję się na tłumacza. Angielski i ruski mi nie obcy

    (Musiałem to napisać raz jeszcze...)

  3. #3
    Użytkownik Avatar Nerus
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    763
    Questy poboczne będą dodawane. Niedługo ma wyjść panel dla map makerów i będzie sporo ciekawych questów które będzie można dodać.

    Administracja nie zamknęła miast na pewno w przyszłości w każdym mieście będzie więcej questów i innych urozmaiceń .

  4. #4
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Niedługo ma wyjść panel dla map makerów
    Pamiętaj, że upek który miał być na początku wakacji okazał się upkiem wrześniowym

  5. #5
    Wciąż wracające pytanie co dalej? Można by rzec, iż wszystko stoi w miejscu. Tak przynajmniej to wygląda od strony gracza. Administracja nie udostępnia wglądu, np. w % tworzenia tego co obecnie robią, jak i np. tego co zrobili w zeszłym tygodniu/miesiącu. Z jednej strony wynika to z niemiłego doświadczenia przy tego typu rzeczach, z innej: wypisywanie tych rzeczy to kolejne kilka minut, które wciąż łączone doszłyby do czasu realizacji aktualizacji fabularnej. Także gracze się nudzą. Nie ma czegoś co ich tu będzie trzymać. Szkoda kupować następny serwer dla większej ilości graczy, jeśli za chwilę znowu będzie wystarczał jeden, moment upka i już niektórym przeciążenia powrócą. Dla zatrzymania gracza zrobiono skorupki z żółwia. Jednak, aby je wykorzystać w przewidziany dla nich sposób należy czekać 10 dni przy 1 postaci, jeśli świat gry pozwoli na wbijanie większych poziomów to nikła ilość osób będzie zdobywać doświadczenie równomiernie kilkoma postaciami - np. aby zdobyć więcej skorup. Wyjdzie na to, że 1 osoba będzie dostanie unikat w momencie, kiedy będzie jej już kompletnie nieprzydatny - zapewne wbije 50 lvl. Na 40 lvl pozostaje więc kupić go od kogoś innego. Podobnie jest z unikatowymi potworkami, unikaty z nich są na niższe poziomy, a czemu nie mogłyby być na takie, których jeszcze nie osiągnęliśmy? Więcej osób miałoby więc dany unikat już po zdobyciu wymaganego poziomu, rywalizacja pozostałaby np. z ubiciem bossa na niższych poziomach. Przydałaby się również większa różnorodność unikatów na podobnych lvl. Niech się nawet bonusy powtarzają (w sumie na przełomie kilkudziesięciu lvl jest to nieuniknione), 2 bardzo podobne unikaty z minimalnymi zmianami - pozostaje trudność w zdobyciu. Brakuje mi również przedmiotów, które można sobie trzymać w ekwipunku, coś dla kolekcjonerów, jak była kiedyś propozycja - karty; czy kamienie szlachetne (unikatowe). Wracając do unikatów w formie skorupek to + tutaj taki, że nie będzie dużej ilości tych unikatów i handel nimi będzie się kręcił. Unikaty, które łatwiej zdobyć w niedługim czasie staną się niczym innym jak śmieciami, które każdy będzie mógł kupić. Potrzebne jest tutaj coś co zapewni odprowadzanie tych unikatów, aby pozostały one unikalne. Dodałbym również możliwość zdobycia artefaktów z jakichś megabossów, które lootałyby raz na kilka miesięcy jednej osobie.
    Za same questy powinno być jak najbardziej doświadczenie (przynajmniej moim zdaniem), tak aby expienie nie było nudną koniecznością. Liczba questów powinna się zwiększyć wraz z wejściem Panelu Quest Maker'ów. Adekwatnie ilość map, jak i ich wielkość również powinna się zwiększyć na potrzeby zadań, tutaj również trzeba czekać na Panel dla Map Maker'ów. Obecnie nie ma nawet sensu powiększać chociażby miast, gdyż po co w mieście puste domki, do których nawet nie da się wejść - lepiej zostawić to przyszłym Map-Maker'om. Odnośnie nazewnictwa ciekawie byłoby założyć temat przeznaczony do podawania nazw przedmiotów, itp. Admini mogliby sobie wtenczas zrobić bazę nazw i wykorzystywaliby je w odpowiednim czasie, warte uwagi są również informacje odnośnie przedmiotów unikatowych - skąd się wziął na tym świecie dany przedmiot, do czego służył jego twórcom, dla kogo został stworzony.
    Wracając jeszcze do rzeczy, które można robić oczekując na upki to (moim zdaniem) najciekawszymi i najbardziej wartymi uwagi pomysłami są takie, które robi się drużynowo - nie chodzi o pojedyncze zebranie grupy i raz ubicie minibossa drużynowego, a np. szersze questy grupowe (może zaraz napiszę nowy temat). Z drugiej strony stworzenie takich w momencie takim jak teraz jest raczej niemożliwe. Zapewne przed następnym upkiem, będzie Panel dla QM i MM, a potem szybciej będą wchodzić wszelkie upki. Jednakże questy grupowe pozostałyby odskocznią od nudnej (?) samotności.
    Odnośnie expienia za mf to wprawdzie dziwnie to tutaj wygląda. Bo kasa wystarczy, żeby więcej wbić, a i tak dość szybko na automacie można przelecieć całą enę (100 eny - max 15-30min), z drugiej strony exp za questy powinien nieco rozwiązywać problem - nie można robić go za mf i jest jednorazowy. Na wyższych lvl wbijanie lvl będzie wolniejsze i to dużo. Obawiam się jednak, że stanie się to utrapieniem dla tych co nie kupują mf (exp za questy również powinien rozwiązać problem). W sumie nie powinienem się wypowiadać na temat mf - ena, bo mało o tym wiem :P
    Tłumaczenie gry można zacząć już od ograniczenia 50-60 lvl w fabule (do tego czasu powinno wejść kilka ważniejszych rzeczy), a np. przy 1 osobie następne upki wprowadzałoby się do wersji angielskiej (np.) - miesiąc (?), co i tak po skończeniu fabuły wymagałoby większej ilości osób, by przyspieszyć tłumaczenie, które zajmowałoby co raz dłużej ze względu na co raz większe ilości fabuły na upka (dzięki Quest-Maker'om).
    Podsumowując nie wiemy co robi administracja (a zapewne coś robi) i to jedynie powoduje wrażenie, że wszystko stoi w miejscu (chociaż może to być prawdą). Wprowadzenie % (lub pisaniu drobniejszych zrobionych rzeczy) w tworzeniu czegoś nad czym pracują spowoduje zwiększenie cierpliwości graczy, ale również kolejne marudzenia spowodowane, np. 99% i od tygodnia stoi - kolejne narzekania. Uważam, że wprowadzenie Panelu dla QM i MM spowoduje długo oczekiwany skok od wszystkiego co było wcześniej i na co należało czekać miesiącami.

  6. #6
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Podobnie jest z unikatowymi potworkami, unikaty z nich są na niższe poziomy
    Ja dostałem zieloną szatę na 26 poziomie...
    Brakuje mi również przedmiotów, które można sobie trzymać w ekwipunku, coś dla kolekcjonerów, jak była kiedyś propozycja - karty; czy kamienie szlachetne (unikatowe)
    Mam 8 dyń, chcesz jedną kupić? Za czymś do kolekcjonowania nadal się opowiadam

    Co do reszty expa za questy nie będzie, bo była kiedyś o tym dyskusja. No i trzeba pamiętać że gra jest jeszcze w becie.

  7. #7
    Ja dostałem zieloną szatę na 26 poziomie...
    Tutaj bardziej kierowałem się już Błotnistą Czaszką.

    Mam 8 dyń, chcesz jedną kupić?
    To ich nie skasowali? ^^

    Co do reszty expa za questy nie będzie, bo była kiedyś o tym dyskusja. No i trzeba pamiętać że gra jest jeszcze w becie.
    Co wynikło z takiej dyskusji? Jestem ciekaw :P Jeśli gra jest w becie to jeszcze można coś zmieniać.

  8. #8
    Gortalon
    Konto usunięte
    Koridor, zgadzam się z Tobą w 100%, to chciałem przekazać.


    + rep!

  9. #9
    Użytkownik Avatar Ksiliath
    Dołączył
    04-04-2011
    Postów
    260
    Zgadzam się z wami tak samo jak zbieranie 10 skorup żółwia, żeby dostać dobry item to było jakieś urozmaicenie. Gdyby robić takie questy z pokonywaniem i zbieraniem czegoś (niezbyt łatwym) , wprowadziło by więcej atrakcji i chęci do gry. Bo faktycznie miesiąc po upku gra się staje nad wyraz monotonna.

  10. #10
    Pewna nuda sie wkrada i tego nie da sie ukryc, co do postepu w grze-wlasnie dlatego Koridor nie jestem przekonany do tych twoich zamkow, bo jak wchodzi upek to pojawia sie jedno miasteczko z prostym questem i kilka mini bossow, a odkrywanie tych lokacji to kwestia kilku dni, a twoj pomysl wydaje sie byc jeszcze bardziej rozbudowany. Ps ludzie nie mozecie pisac bardziej konkretnie, co wasz naszlo na takie wywody (sry za nieogarniety teks)

  11. #11
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Quest ze zbieraniem napisałem, ale jakoś spadło zainteresowanie A jest raczej nietrudny do zrobienia: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...5535#post55535

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,755
    Tak najkrócej jak się da:

    Robimy tyle, ile możemy. Gra jest w becie i oprócz braków "fabularnych" posiada szereg innych aspektów nad którymi trzeba pracować lub poprawiać. Nie jesteśmy w stanie robić wszystkiego na raz. Terminów nie podajemy, bo to nic nie zmieni i nie sposób realnie podać nawet przybliżonych dat. Ogólnie prawie codziennie coś nowego jest robionego od "kuchni".


    Super unikatowe przedmioty = marudzenie w PvP, chyba że by były tam nieprzydatne.
    Proste nazwy przedmiotów są po prostu praktyczne. Wygodniej zapamiętać / szukać / handlować: Potężną Różdżkę niż Potężną Różdżkę Wszechmocnego Maga a i tak każdy to skraca do: Potężna

    MFO nigdy nie stawiało na nadmierny "klimat" - ani w dialogach (krótkie, zwięzłe, bez upiększeń), ani w nazwach.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Ja też się z wami zgadzam, tylko co do tych trudniejszych questów, to 2/3 graczy nie może sobie poradzić w Lochach z skrzynkami, a coś dla nich niedostępnego równia się brak chęci do gry. Ja np. w wątek fabularny wplotą bym coś na styl brunatnego tygrysa - "ubij 3 tygrysy brunatne w zamian za co możesz przejść dalej" i po takim upku, taki quest ograniczył by nas na 3 dni z przejściem do dalszej części fabuły.

    Co do przedmiotów, to przydała by się taka "skóra dzika z v2", ja bym skupował takie rzeczy dla własnej satysfakcji, obecnie mam z 250-300 cukierków

    Co do powiększania miast, czy robienia po prostu większych, to by musiał być więcej questów z nich, bo drugiej strony patrząc ludzie stoją przy portalu i targu, w innych miejscach tylko przelotem...
    Ostatnio edytowane przez aich ; 06-01-2012 o 15:08

  14. #14
    Gortalon
    Konto usunięte
    Tomi,
    mam jeszcze pytanie co do przyszlości, jakie są możliwości serwerów i silnik gry, sprawdzane było ile podoła wytrzymać online ?

    aiszek,
    No z tego co wiem to admini udostępniają bardzo dobre narzędzia do robienia questów, więc wystarczy tylko wyobraźnia, a zadania nie muszą być trudne, lecz ciekawe

  15. #15
    Cytat Napisał Gortalon Zobacz post
    aiszek,
    No z tego co wiem to admini udostępniają bardzo dobre narzędzia do robienia questów, więc wystarczy tylko wyobraźnia, a zadania nie muszą być trudne, lecz ciekawe
    Udostępnią. Panel dla makerów nie jest jeszcze gotowy także nie ma jak pomagać .
    Jeśli chodzi o serwery to przy 400+ zaczynają się już przeciążenia. Ostatnio została dodana opcja wybrania serwera najmniej obciążonego przy logowaniu. Pewnie z czasem powstaną nowe światy na oddzielnych serwerach, aby trochę odciążyć aktualny.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •