Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 71

Temat: Przemyślenia nad zmianami

  1. #1
    Atabi
    Konto usunięte

    Przemyślenia nad zmianami

    Czołem wszystkim! Chciałbym poruszyć w tym temacie kilka spraw, nad którymi warto popracować, jeżeli twórcy gry chcą osiągnąć coś więcej niż 300osób online i niskie zarobki z gry. Będzie to w swoim rodzaju pewna mapa myśli, tak czytałem, że na jeden temat, to jedna propozycja, jednak ja postanowiłem trochę nagiąć zasady i wszystko napisać w tym jednym temacie. Propozycje, jak niektórzy z was mogą pomyśleć nie będę pisał kierując się własnymi emocjami, pieniędzmi czy rzekome nastawienie twórców gry na zyski, będę pisał to, co zaobserwowałem i co byłoby lepsze moim zdaniem, by osiągnąć większy sukces, niż taki jak wyżej wymieniłem.

    ------


    ---

    Fabuła
    Od v1 ciągnie się praktycznie to samo, ciągle porywają, szukasz danej osoby przez całą gre i tyle, rzeź. Twórcy błagam, macie mnóstwo czasy między poszczególnymi wersjami gry, że powinniście się wysilić, pomyślcie troche o starszych graczach, mam nawet na myśli wiek 15+ (porusze średnią wieku w następnej myśli), o bardziej inteligentej młodzieży. Nas to nudzi. Zwykli szaracy nie zwracają uwagi na fabułe gry, do tego mmorpg, ale jeżeli już taka inicjatywa wyszła, z fabułą, to powinniście nad tym popracować, bo margonem nie ma fabuły, wykonujesz questy od punktu a do b (w większości) a i tak przewyższa ponad skale 'fabułę' całej waszej gry od v1.

    ---

    Średnia wieku
    Ech, jeden z największych problemów tejże gry. Średnia wieku, daje sobię uciąć ręke nie przekracza 13lat. Cóż, taka gra jak to po prostu musi mieć taką średnią wieku, bo twórcy nie zwracają na to uwagi, bo mają to gdzieś i tyle, ale przez to tracicie, zresztą straciliście od v1 wielką społeczność graczy.




    Na razie to tyle, jeżeli oczywiście żaden moderator nie usunie mojego tematu.
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 20:45

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wiesz co? Wróć sobie do margonem jak Ci się nie podoba, albo pograj trochę bo co 14lv może wiedzieć o grze? Kiedyś był max level 20 i nie można było w ogóle wbijać expa, ale jakoś to przeżyliśmy. Po co energia na minuty skoro nie każdy ma czas na pół dnia siedzenia przed kompem?

  3. #3
    Atabi
    Konto usunięte
    Gram w tą gre od v1, tak samo jak w margonem od trzech lat, gdzie mam 210 level na zemynie. Nie wspomniałem o takich ludziach, nie interesują mnie. Złożyłem te propozycje, bo chce dopomóc twórcom gry, gdzie mogą dużo więcej zarobić, a do tego zbierać nagrody sprzed nosa innym przegladarkowym grom. Ale wiesz czemu to się nigdy nie stanie? Bo twórcy nie są zbyt inteligentni, by to zrobić, lub im się po prostu nie chce, a zyski jakie mają? Na miesiąć 100zł, nie więcej, gdyż dzieci smsy wysyłają raz na tydzien, dajmy na to za te 25zl, twórca jeden ma zysk z tego 6zł, a trzeba się jeszcze podzielić z innymi, tak? A z przelewu mogą mieć 100% zysku z transakcji, ale nikt nie robi przelewów, bo nikt nie ma konta bankowego, gdyż średnia wieku jest oszałamiająca.

    Dlatego ludzie uciekają do innych gier, nawet wolą ściągnąć 30mb i pograć sobie w tibie, niż w to.
    Również dlatego margonem>mfo all the time

  4. #4
    Energia - Jaka będzie różnica między minutami, a eną? Stracisz na raz i nie możesz potem niczego robić. Energii masz tyle, aby rozdysponować to co masz robić. Możesz całą poświęcić na exp, a potem wrócić do miasta i zająć się handlem. W przyszłości z pewnością będzie więcej możliwości tracenia jej. Jak dla mnie to exp jest nudny. Na wyższych lvl tej eny jest za dużo, w sumie aż ciężko uwierzyć. Minuty doprowadzą do tego, że ktoś sobie zrobi skrypt - powbija z 45 lvl i dalej będzie się nudził przez cały dzień póki nie dostanie następnych minut. Następnie będzie narzekał, że nie ma co robić, bo jeszcze nie wprowadzili następnego miasta.

    Expowiska - Na niskim lvl jest to chyba lekki problem. Dziwnie ciężko wbija się od momentu pojawienia się w Eterni do pokonania Rapsa. Jednak widać, że jest szykowana jakaś mapka powyżej Równiny Błyskawic (mam nadzieję, że gdy zrobią ją do końca to tam pozostanie). Na późniejszych lvl (przynajmniej dla mnie) exp jest tylko koniecznością, aby dać radę przy fabule, poza tym jest dużo rzeczy do roboty, bo już bez eny można robić questy nie tracąc jej.

    Boss i mb - Tutaj nie ma czegoś takiego jak - Aby rozpocząć quest musisz posiadać x lvl. Wszystkie questy możesz zacząć na 1 lvl, problem to dostanie się do npc dających te zadania. Expisz i ulepszasz postać po to, aby ruszyć się w fabule/queście. (Przydałoby się kilka mniejszych questów na 8-13 lvl póki się nimfy nie zabije, bo tylko exp tam jest).

    Fabuła - Mfo ma fabułę liniową, czyli główny wątek. Cel z góry narzucony - uratuj brata. Aby nie nudzić graczy pododawano sporo questów nieliniowych. Z pewnością jest to mało, ale twórców jest obecnie tylko 2. Gdy podochodzą pomocnicy (Map i Quest Makerzy) będzie szybciej się wszystko tworzyć. Z reguły gry nieliniowe mają większą ilość graczy. Sądzę, że tutaj zostanie dodane jeszcze spora ilość rzeczy nieliniowych, do których będą mogli przystąpić gracze, może jakieś miasto kompletnie niezwiązane z główną fabułą? Kto wie.

  5. #5
    Użytkownik Avatar lokin
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    187
    Pierwszy post, ale się postarałeś. Przejdźmy do rzeczy:

    Nie pozwolimy zmienić gry w coś podobnego do Margonem, bo wydaję mi się, że jeśli by te zmiany wprowadzić to gra stała by się kompletną porażką.

    Ograniczenie energii jest po to by ludzie nie nołlajfili cały dzień przed MFO, a tak to sru i była by zbyt duża różnica by kogokolwiek podgonić w Rankingach.

    Expowiska niedługo nowe znajdziesz,a jeśli chciałbyś jeszcze więcej to prawdopodobnie MFO3 jeszcze by nie wyszło. Klimat gry jest całkiem niezły, może zniechęca cię ciągłe narzekanie nowych graczy?

    Na Bossy i Minibossy są podane poziomy, na których powinieneś dać sobie z nimi radę, lecz jeśli rozłożyłeś statystyki źle to je można zmienić lub próbować ubić Bossy na kolejnych poziomach. Sam miałem problemy z Bossami, a jakoś nie narzekam. Może i masz po części rację, ale to i tak za mało by przekonać większość społeczności tej gry.

    I znowu coś, jeśli masz pomysł na urozmaicenie fabuły to go podaj, a nie namawiaj Administratorów gry by zrobili coś na co nawet nie ma pomysłu. Wytęż swój mózg i do roboty!

    Średnia wieku:
    Ehkem, spójrz na to:

    "7. Podsumowanie raportu.
    Wg zebranych danych, można określić statystycznego gracza MFO3:
    Statystyczny gracz MyFantasyOnline 3 posiada 1. postać powyżej 20
    Lv, najczęściej jest to 30 Lv, jest Mężczyzną w wieku lat 16 z
    województwa mazowieckiego. Na swoim koncie posiada ok. 30.000
    złota. Loguje się w godzinach 13-18 na ok. 2 godz. O grze MFO
    dowiedział się od znajomego/j kolegi/koleżanki lub przyjaciela/ółki.
    Wsparł grę MFO poprzez wysłanie sms-a, ale nie zrobił przelewu
    bankowego. Aktualnie nie ma poleconych na swoim koncie, a graczem
    MFO jest od 3 lat, lecz w starszą wersję MFO2 nie gra już aktywnie.
    Najczęściej nie chce zostać GMem, a rzadko nie wie czy nim zostać."

    To z I spisu powszechny graczy MFO 3.
    A tu odnośnik do tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...-mfo3!-Nagrody!

  6. #6
    Atabi
    Konto usunięte
    Dziękuję, że mi wyjaśniłeś o tej energii na wyższych poziomach, tak to fakt, że jak da się autowalke to szybko się expi, lecz tak jak wspomniałeś na low levelach jest problem i to żmudny i ciężki.

    Bossy i mbossy, nie wiedziałem o tym, ale jest jakiś przedział, że od tego levela do tego jest dany quest, lecz imo powinno być więcej questów z bossami, nawet troche słabszymi, żeby na niższych levelach nie nudzić się za bardzo.



    edit:
    Pewnie, mógłbym wymyśleć nieliniową fabułę w kilka dni, a twórcy mieli na to kilka miesięcy i jak ktoś wspomniał ich jest dwóch, ja tylko zaproponowałem, można mi dać kilka dni, będę miał godzinę dziennie to będę formuował swoją fabułę.

    Co do tej średniej graczy, jakoś nie sądze, żeby to była prawda, bo widzisz, nawet spotykając graczy w mfo3, powyżej 30levelu, ich sposób konwersacji, ortografia, gramatyka mnie po prostu przeraża, spotykam kilkadziesiąt osób dziennie w tej grze, ba! kilkasetek graczy, w większości są to gracze albo z dyslekcją i porażeniem mózgowym, albo poniżej 14roku życia


    Co do tej energii, może niezbyt to przemyślałem, ale i tak zostaję przy swoim i może nawet nie podkreślam, że to jest dobry pomysł, ale lepszy niż to, co mamy teraz. Gdyby wprowadziłoby się te minuty to byłaby rywalizacja pomiędzy najbardziej ambitnymi graczami, tak? A Ci, co po prostu grają dla odstresowania, to sobie będą bili level własnym tempem.

    Jeszcze jedno. Ktoś tam wspomniał, żeby nie upodabniać tej gry do margonem, kompletnie się z tym zgadzam, bo byłaby totalna kicha. Super, bomba, ale jednak silnik graficzny, unikaty to jest zerżnięte i tyle. Ba! Nawet szczegóły takie jak outfity są aż nadwyraz podobne do tych z margonem. Jeżeli juz się decydują zrobić jak najmniej podobną gre do margonem, to niech zwracają uwagi na szczegóły, mogliby unikaty zastąpić np. artefaktami, whatever. Jednak najbardziej wpada w oczy silnik, no ale na ten moment nie można zrobić własnego, samodzielnego silniku, różniący się od w.w gry.
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 16:51

  7. #7
    Wbijanie od 1-20lv to około 4dni góra 5 dni , jeżeli nie marnujemy energii i mamy rozeznanie co gdzie i jak.
    Na pierwszych 100 ruchach dojdziemy do eterni z 6-7lv , potem można bić już ptaki gromów x2 , od 10-11 poziomu można przerzucić się na ogniki po czym od 16poziomu tygrysy , w 5 dni dostaniemy około 1000energii, czyli średnio musimy zdobywać 90 expa na ruch ,a o to zachaczamy już przy ptakach gromów x2

    A co do czasu zamiast energii , to dopakować się gemami aktywności , napisać skrypt i w każdym przedziale mamy expowisko gdzie b.szybko poziom wbijemy

  8. #8
    Masz pomysł na questy? Pisz tam: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...t%C3%B3w/page6 Z pewnością zostanie coś stamtąd wzięte.
    Pamiętaj jednak jeszcze o jednej rzeczy. Jest 2 adminów, którzy muszą dbać o wszystko, to nie jest tak, że Oni sobie usiądą, powymyślają fabułę i ją wykonają. Co by wtedy wyszło? Gra tekstowa? Białe na czarnym. Ktoś musi napisać cały kod, a nie jest to łatwa sprawa. W dodatku gra jest oparta na autorskim silniku, który też musiał zostać stworzony, jak wiesz takie coś to nie jest hop siup, bo np. w margonem, zły patryk nowy silnik pisał ponad rok. Kolejna rzecz - grafika, nie wiem kto ją tutaj robił, ale sądzę, że ktoś spoza adminów za ich zlecenie. Następnie trzeba mieć pomysł na grę, aby wszystko się trzymało całości - mfo cechuje się główną fabułą, więc należało ją wymyślić (lub przekształcić tą z mfo 2 - chociaż miało się to nieco różnić w obu wersjach) pod mfo 3. Następnie wymyślić kilka nowych questów, dalej mówimy o 1 osobie, bo ta poprzednia cały czas udoskonala klienta gry, aby wprowadzić nowe innowacyjne funkcje (np. zobacz tu https://forum.mfo3.pl/showthread.php...C5%BCsze-plany). Wracając do twórcy świata gry: Po wymyśleniu questów musi to wszystko wklepać do gry - co też zajmuje sporo czasu, jeśli chcemy, aby dobrze wyszło, kolejna rzecz: testy z poprawkami - z osobistego doświadczenia sądzę, że zajmują tyle samo co wymyślanie i wklepywanie. Potem wystarczy wymyślić kilka bossów fabularnych i nie fabularnych, dodać każdemu specjalne i niepowtarzające się zdolności, dodać uzbrojenie, aby gracz nie ganiał na golasa, zbalansować je odpowiednie wraz z bossami, dodać potworki, aby było na czym zdobywać większe ilości doświadczenia. Po zbalansowaniu wszystko gotowe A nie, przecież po czym mamy łazić? Jeszcze mapki z dodaniem kolizji. Potem sprawdzenie wszystkiego czy ładnie działa. O, a może jeszcze jakieś scenki do gry dodamy? Przecież tym też się cechuje mfo 3 - w margonem tego nie ma. A takie coś to nie jest łatwa rzecz - trzeba mieć umiejętności jak tam w Hollywood, aby zrobić coś odpowiedniego. Dodatkowo w międzyczasie dochodzą poprawki błędów znalezionych przez graczy, w tym czasie jedna osoba pracowała bardzo ciężko nad silnikiem i klientem, druga tworzyła świat gry.

    Edit:
    Przecież grafika nie jest z margonem. Wejdź do gry (lub strona główna mfo3), zobacz w stopkę i kliknij w Autorzy, następnie zakładka: grafika. Tam masz źródło.
    Co do unikatów to są unikaty i są artefakty, np.
    Nie są to nazwy własne, w dodatku występują w wielu grach. Gdyby wprowadzono: unikaty, heroiki i legendy to wręcz należałoby się czepiać. Ale takie coś? Dziwne
    Tutaj zamiast np. heroiku jest unikat z bonusem +3, wejdzie kowalstwo to się nieco przeniesie na większe cyfry.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 26-12-2011 o 17:07

  9. #9
    Atabi
    Konto usunięte
    @masterofpuppets
    I te 4-5 dni odstrasza graczy.
    @Koridor
    A proszę Cię, tak zły patryk to geniusz sam w sobie on zaczął tę erę tych margopodobnych gier, do któych zaliczamy również mfo. Nie, to nie jest trudne zrobić silnik gry, z kodowaniem, jeżeli już mamy pierwowzór (czyt. margonem), zwykły szarak informatyk, który nie skończył jeszcze technikum na odpowiednim kierunku mógłby to bardzo szybko stworzyć, a oczywiście jeszcze ma pomysł na GRĘ, bo wie jak ma to wyglądać, patryk nie wiedział. Nie będę tworzył questów to tak niszowej fabuły, ale to nieistotne. Wychwalasz pod niebiosa adminów, ale patrz ile mieli czasu na zrobienie tego mfo3. Rozbraja mnie, jak mówisz o uzbrojeniu, rzeczywiście hard jest wymyśleć coś takiego jak 'różdzka mroku' i grafike do tego. Doliczająć statystyki i balans są to dwa tygodnie roboty. Jeżeli nie przesadzam. Questy? Trudne do zakodowania z punktu a do b? A nawet prostszejsze? Pomijając dialogi, których nie ma, bo liniowa fabuła wcale też tego nie potrzebuje. Nie przesadzaj z tymi umiejętnościami twórców, bo zakodować może każdy, jak masz pierwowzór i znasz język c++, czy html oraz java.
    Jeżeli takie umiejętności mają twórcy, jak odpowiednicy z holywood, to nie zajęłoby im zrobienie tej gry (patrząc na stan w jakim jest, mam na myśli zerowe questy, fabuła i przedmioty jak wspomniałeś) są to 3-4tygodnie roboty, nie wiem czy nawet nie przesadzam zbytnio.
    Ok.. nie wiedziałem, że jest coś takiego jak artefakty, ale te unikaty z plusami, to jest we wszystkich grach, więc niczym się to nie cechuje, nawet w takim 'knights', sprawdź. Wiem, różni się grafika, ale silnik jest ten sam, tylko z modyfikacjami zrobione przez jakiegoś informatyka, lecz podobieństwo niektórych grafik, szczegółów jest uderzająca.
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 17:13

  10. #10
    Prawda jest taka, że nie masz za dużego doświadczenia z v3, bo 14 poziom to dla wprawionego gracza 2 dni gry. Energia była w MFO od zawsze (wcześniej były to pkt ruchu, ale schemat podobny) i to dla wielu graczy jest bardzo dobry system który można używać z głową. Co do średniej wieku graczy to jest wielu graczy starszych niż te 13-14 lat tylko, że nas tak się nie zauważa (sam mam 24 lata), ponieważ się tak nie wyróżniamy głupotą jak polska młodzież. Expowiska... Chorym jest pomysłem wstawać o trzeciej w nocy (o tej godzinie to ja wstaje do pracy), by zająć sobie miejsce jak jakiś nolife (tym pomysłem nie wzbudziłeś we mnie pozytywnych uczuć) w miejscu tylko by zdobyć trochę expa. Co do fabuły to pokaż mi jakiekolwiek mmo przez przeglądarkę gdzie masz bardziej lub chociaż na takim poziomie jak MFO rozbudowaną fabułę. Więcej mi się nie chcę pisać, bo po Twoich postach widać, że jesteś jakimś zapaleńcem Margonem i chcesz zrobić z MFO drugie... Jeśli wejdzie którakolwiek z Twoich propozycji to będę pierwszym który się spakuje i opuści społeczność My Fantasy. Weź sobie do serca to, że twórcy chcą sprawić, aby ta gra była czyimś hobby, a nie życiem. Pokój

  11. #11
    Flower
    Konto usunięte
    Nie opieraj wszystkiego na margonem Myslisz , ze margonem zapoczatkowalo tworzenie przez innych gier takich jak ta ? Jezeli tak myslisz , to jestes w bledzie.

  12. #12
    Flower
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Atabi Zobacz post
    @masterofpuppets
    I te 4-5 dni odstrasza graczy.
    @Koridor
    A proszę Cię, tak zły patryk to geniusz sam w sobie on zaczął tę erę tych margopodobnych gier, do któych zaliczamy również mfo. Nie, to nie jest trudne zrobić silnik gry, z kodowaniem, jeżeli już mamy pierwowzór (czyt. margonem), zwykły szarak informatyk, który nie skończył jeszcze technikum na odpowiednim kierunku mógłby to bardzo szybko stworzyć, a oczywiście jeszcze ma pomysł na GRĘ, bo wie jak ma to wyglądać, patryk nie wiedział. Nie będę tworzył questów to tak niszowej fabuły, ale to nieistotne. Wychwalasz pod niebiosa adminów, ale patrz ile mieli czasu na zrobienie tego mfo3. Rozbraja mnie, jak mówisz o uzbrojeniu, rzeczywiście hard jest wymyśleć coś takiego jak 'różdzka mroku' i grafike do tego. Doliczająć statystyki i balans są to dwa tygodnie roboty. Jeżeli nie przesadzam. Questy? Trudne do zakodowania z punktu a do b? A nawet prostszejsze? Pomijając dialogi, których nie ma, bo liniowa fabuła wcale też tego nie potrzebuje. Nie przesadzaj z tymi umiejętnościami twórców, bo zakodować może każdy, jak masz pierwowzór i znasz język c++, czy html oraz java.
    Jeżeli takie umiejętności mają twórcy, jak odpowiednicy z holywood, to nie zajęłoby im zrobienie tej gry (patrząc na stan w jakim jest, mam na myśli zerowe questy, fabuła i przedmioty jak wspomniałeś) są to 3-4tygodnie roboty, nie wiem czy nawet nie przesadzam zbytnio.
    Ok.. nie wiedziałem, że jest coś takiego jak artefakty, ale te unikaty z plusami, to jest we wszystkich grach, więc niczym się to nie cechuje, nawet w takim 'knights', sprawdź. Wiem, różni się grafika, ale silnik jest ten sam, tylko z modyfikacjami zrobione przez jakiegoś informatyka, lecz podobieństwo niektórych grafik, szczegółów jest uderzająca.
    Jak jestes taki madry , to zrob sam taka gre w miesiac.
    Twierdzisz , ze to nie problem , to do dziela

  13. #13
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Atabi Zobacz post
    Czołem wszystkim! Chciałbym poruszyć w tym temacie kilka spraw, nad którymi warto popracować, jeżeli twórcy gry chcą osiągnąć coś więcej niż 300osób online i niskie zarobki z gry. Będzie to w swoim rodzaju pewna mapa myśli, tak czytałem, że na jeden temat, to jedna propozycja, jednak ja postanowiłem trochę nagiąć zasady i wszystko napisać w tym jednym temacie. Propozycje, jak niektórzy z was mogą pomyśleć nie będę pisał kierując się własnymi emocjami, pieniędzmi czy rzekome nastawienie twórców gry na zyski, będę pisał to, co zaobserwowałem i co byłoby lepsze moim zdaniem, by osiągnąć większy sukces, niż taki jak wyżej wymieniłem.
    Ilość osób online jest ok, nastawienie twórców gry na zyski is true ;]

    ------

    Energia
    Cóż, energia, nawet zwykli szaracy, nie grająć od v1 mogą zauważyć, że jest to rzekome nastawienie na zysk z transkacji na MF, gdyż energia szybko sie wyczerpuje i ludzie chcąc szybciej osiągąć wyniki w grze dokupują MF by tą zachcianke spełnić. Ale nie mam na myśli o tym zamyśle twórców, dlatego nie będę poruszał sprawę zysków z energii. Jednak musicie zrozumieć, wy twórcy, że gracze nie chcą mieć maksymalnego lvlu 70. Uwielbiają mieć duże levele, mieć duzo możliwości i mobilności, lecz energia im na to nie pozwala. Wiem, że to był celowy zamysł, jednak społeczność nudzi takie żmudne wbijanie leveli nawet na wcześniejszych etapach gry. Nie wiem czy ten temat był poruszany, czy nie. Ale zamiast energii, tych punktów polecam wprowadzić exp na minuty. Oczywiście to zależy od twórców ile tych minut zmęczenia, wyczerpania, czy energii będzie, ale również nie może być za dużo, by ludzie nadal kupywali MF by uzupełniać minuty, lub dokupywać tych minut, by było ich więcej, lecz nie może byc za mało, bo jak wcześniej wspomniałem każdy raczej sie zgodzi ze mną, że uwielbiają większe levele niz jak to jest teraz na Arkadii 42lvl max i na tym sie blokuje droga leveli. To jest wielki minus mfo i prędzej czy później powinniście to zmienić.

    To ograniczenie "nołlajfienia". Exp na minuty też nie przejdzie - niektórzy mają "lagi" ;D do eg
    Chyba, że Jacek się przestawi na sprzedaż kompatybilnych procesorów, to wtedy

    ---

    Expowiska
    Jak już wcześniej wspomniałem gracze wolą mieć większe levele, co pociąga grafików do zrobienia typowych expowisk dla graczy. Przede wszystkim więcej, wiadomo, mfo różni się od margonem, bardzo podobnej gry zresztą, że tu nie widać zwykłych mobów i praktycznie nie ma czegoś takiego jak zajmowanie expowisk. Lecz z czasem to też może nudzić, gdyż tego jest mało, nie ma rywalizacji face to face, nie ma tego klimatu gdy wstaje się w nocy, lub z rana i się zajmuje expowisko by być es#1. Mnie na przykład to już znudziło mimo, że mam dopiero 14level w v3 i wbijam poziomy ciągle od kilku leveli na tym samym expowisku, powinno się to zmienić.

    Jak pisałem, nie powinno byc nołlajfienia ;]
    Chyba, że Jacek zawojuje na rynku kaw - wtedy pewnie to się zmieni ;D
    ---

    Bossy i minibossy
    Tu popieram twórców, gdyż gra różni sie mniej, lub więcej od podobnych gier, gdyż trzeba wybierać się grupowo, boss nie respi sie co 10minut, co godzine, czy siedem, ale co 24godziny, m.in smoczek. Lecz nie ten problem chciałem poruszyć, ale problem z bossami z questów fabularnych, m.in nimfa. quest jest na 8lvl jeżeli pamiętam, a solo można go zrobić (zależy od statystyk i itemów oczywiscie) na późniejszych levelach, nawet jeżeli ktoś nam pomoże z ognikami, to z nimfą nie damy rady. Takie questy powinny być bardziej zbalansowane. Tak, wiem, fabuła tego wymaga, bo przecież jest mało questów i nikomu nie chce się myśleć jak to rozbudować, więc wielki minus.
    Od kiedy to quest z nimfą jest na 8 lv? On jest na 10-15 lv.
    Zawczasu masz Galaretkę, Wywernę, Próby z Tygrysami.


    ---

    Fabuła
    Od v1 ciągnie się praktycznie to samo, ciągle porywają, szukasz danej osoby przez całą gre i tyle, rzeź. Twórcy błagam, macie mnóstwo czasy między poszczególnymi wersjami gry, że powinniście się wysilić, pomyślcie troche o starszych graczach, mam nawet na myśli wiek 15+ (porusze średnią wieku w następnej myśli), o bardziej inteligentej młodzieży. Nas to nudzi. Zwykli szaracy nie zwracają uwagi na fabułe gry, do tego mmorpg, ale jeżeli już taka inicjatywa wyszła, z fabułą, to powinniście nad tym popracować, bo margonem nie ma fabuły, wykonujesz questy od punktu a do b (w większości) a i tak przewyższa ponad skale 'fabułę' całej waszej gry od v1.
    Fabuła jest ok, i przede wszystkim jest.

    ---

    Średnia wieku
    Ech, jeden z największych problemów tejże gry. Średnia wieku, daje sobię uciąć ręke nie przekracza 13lat. Cóż, taka gra jak to po prostu musi mieć taką średnią wieku, bo twórcy nie zwracają na to uwagi, bo mają to gdzieś i tyle, ale przez to tracicie, zresztą straciliście od v1 wielką społeczność graczy.
    To jest to jakiś problem??



    Taa, późno napisałem, ale w kościele byłem ;[

  14. #14
    Heh, mfo 2 było przed margonem, o mfo 1 nie wspomnę. Jeszcze wcześniej był RPG Maker. Jak patryk tworzył nowy silnik to świat gry już istniał, przecież Tuzmer nawet było... Więc jak mógł nie wiedzieć pod co miał robić?
    Tak wracając już bardziej do tematu, to proponujesz, aby polepszyć fabułę, potem mówisz, że możesz "zapodać jakieś pomysły", a nawet napisać kilka tych questów, a teraz powiadasz, że tego nie zrobisz, bo tu za słaba fabuła xd Jeśli chodzi o uzbrojenie to miałem na myśli tylko i wyłącznie statystyki, tutaj jeszcze nie ma automatów (jak w margo), którym mówisz jakie mają być statystyki i podajesz dużo, mało, a on Ci balansuje te statystyki w odpowiedni sposób. Gra jeszcze oficjalnie nie wyszła. Masz tutaj również zręcznościówki (im wyższy lvl tym lepsze)... Kurcze, chyba odchodzę z tematu :/
    Jeszcze niczego o średniej wieku nie powiedziałem, więc ta średnia mogła się zmienić od wyżej wymienionych danych z pewnej ankiety, ponieważ od tamtego czasu, mfo3 miało reklamę na eee.. różnych stronkach, skąd mogło potem wziąć takich, a nie innych graczy. Jak wejdzie Panel GM, to powinno się uspokoić. Porwanie brata i ganianie za Thangarem to również już część mfo, ale poboczne questy są jak najbardziej potrzebne, w sumie znalazło się już kilka ciekawych w temacie, gdzie takie można zamieszczać. Obecnie na update czeka się dłuższy okres czasu, jak na te 10 lvl limitu więcej. Jednak z całą pewnością zapewniam Cię, że gdy wejdzie panel dla mapmakerów i questmakerów to wszystko się ruszy i być może gracze nie będą nadążać za fabułą, z tego co niegdyś czytałem również mogą zostać zwiększone miasta (kilkukrotnie?).

  15. #15
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Przypomne jedynie, ze jest to wersja beta, dlatego max lv jest taki niski. Musi byc takie ograniczenie bo po prostu dalej nie ma mapy, a co z tego, ze bysmy teraz wbili 5000000lv, a pozniej bez problemow rozwalalibysmy bossy itp. To jest ta Twoje przyjemnosc z gry i brak ograniczen? 300-400 osob online w wersji beta to spore osiagniecie, a dziennie rejestruje sie na prawde sporo graczy, gra staje sie coraz bardziej popularna i nie martw sie, graczy online bedzie z czasem wiecej. Rowniez gram od pierwszej wersji gry i nie wiem co Ty pleciesz. Przeciez w v1 nie bylo fabuly tak na prawde Jedyna racja, to ze w v2 byla taka sama, chociaz tutaj jest bardziej rozwinieta, ale na co komu inna? Moze jeszcze nazwe gry zmienic? Srednia wieku - tworcy nie maja tego gdzies, gra jest zarowno dla dzieci jak i mlodziezy, doroslych. To prawda, ze dzieci czesto potrafia swoim zachowaniem doprowadzac do szalu, ale co zrobic? Gra nie jest od 18 lat, wiec grajac w nia musisz sie z takimi sytuacjami liczyc. I nie jest to problem tylko tej gry, ale kazdej. Myslisz, ze w v1 nie bylo dzieciakow? Mylisz sie kolego. Nie bylo to az tak widoczne bo nie bylo np. czatu na mapie. Jezeli Ci ktos przeszkadza, to przeciez masz funkcje ignorowania danej osoby. MFO nie jest margonopodobne. Domyslam sie, ze wywnioskowales to po grafice, dlatego kolego daj sobie spokoj z pouczaniem kogokolwiek tutaj. Mowisz rowniez o czasie, w jakim administracja tworzy gre - Wyobraz sobie, ze niektorzy maja swoje zycie - prace, znajomych. Czekam na Twoja gre tego typu, ktora zrobisz w 3-4 tygodnie zaawansowana w takim etapie jak obecne mfo.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Ogólnie nie lubię / nie powinienem wypowiadać się publicznie na temat konkurencyjnych gier, bo zarówno krytykować jak i chwalić nie wypada, ale skoro już kolejny raz ktoś wywołuje ten temat to kilka słówek skrobnę.

    Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
    Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.

    Czy my staramy się iść w stronę Margonem?
    Powiem krótko - gdyby Margonem nie istniało, grali byście dzisiaj w dokładnie takie samo MF3 jakie gracie.
    Wprawdzie to co tu piszę, to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, ale niech tam.

    Sam szkielet/system gry jest praktycznie przeniesiony z MF2. Został oczywiście rozwinięty o elementy, które były przez nas planowane od dawna, ale z różnych powodów nie znalazły się w MF2. Czy w Margonem jest podobny system? Chyba nie - ja wprawdzie za mało widziałem, żeby to dokładnie ocenić, ale nawet jeśli by był podobny, to my-fantasy miało taki system jako pierwsze, bo wcześniej powstało ;]. Gdyby ktoś napisał - system podobny do serii Final Fantasy - tak zgadzam się w 100%.

    Powiększenie okna mapy i wrzucenie ładniejszej grafiki - to jest właśnie ten punkt, który powoduje kontrowersje.
    Taki ruch jest czymś tak naturalnym jak oddychanie - nowa wersja powinna być wygodniejsza, ładniejsza itp. Wyobrażacie sobie żebyśmy zostawili mapę 200x200px? To już nie przystaje do obecnych czasów/wymagań. Poza tym powiększenie mapy czy też poprawienie grafiki to były
    postulaty sięgające początków my-fantasy i naprawdę nie musieliśmy tego pomysłu od nikogo zapożyczać. Zresztą to jest tak idiotyczny zarzut, że szkoda gadać.
    Wracając do grafik - grafika w MF3 różni się od tej z Margonem znacznie. Oni mają swoje tilesety, my mamy swoje.
    Punktem wspólnym jest jedynie format grafik zaciągnięty z RPG Makera (i jakieś pojedyncze grafiki), i tu należy zaznaczyć, że to my pierwsi od nich wpadliśmy na pomysł, żeby w grze takich grafik użyć (choć akurat z innej wersji tego programu). Oczywiście tu nawet nie ma się czym chwalić, bo to wynikało po prostu z braku funduszy na ich stworzenie - podejrzewam, że ludzie z Margonem z dokładnie takiego samego powodu sięgnęli po te grafiki. I znowu gdyby ktoś powiedział: MF3 wygląda podobnie jak gra zrobiona w RPG Makerze - zgadzam się w 100% i to jest nawet komplement, bo RPG Maker ma naprawdę duże możliwości i udało nam się zaadoptować je do gry przeglądarkowej w prawie 100%.
    Zapewne zauważyliście, że w MF3 mapy są wielowarstwowe (chodzenie za obiektami, pod mostami itp), że są możliwe scrollowane panoramy (vide lazurowy klif), efekty pogodowe (vide chmurki na mapce świata), że np. wszelkie drzwi, skrzynki są animowane, NPC mogą być ruchome i interaktywne (quest z owieczką), ze silnik daje możliwość odgrywania scenek fabularnych, że jest udźwiękowienie i jeszcze wiele innych drobnostek, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czy to wszystko jest w Margonem? Z tego co mi wiadomo to nie, ale nawet jakby to teraz wprowadzili to ja naprawdę nie mam nic przeciwko - mają do tego prawo.

    System/przebieg walki również jest zupełnie inny, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.
    Merytorycznie większość rzeczy pochodzi wprost z MF2 (walka manualna i skryptowa), natomiast nowy wygląd walk manualnych jest adaptacją starego jak świat systemu z RPG'ów z lat 90-tych. Naprawdę nawet na siłę ciężko mi tu jakieś podobieństwa do Margonem znaleźć.

    Podsumowując: Tworząc zarówno MF, MF2 czy MF3 zawsze robiliśmy to tak jak sobie to zaplanowaliśmy i zawsze po swojemu, uwzględniając po drodze przynajmniej niektóre oczekiwania samych graczy. Odbieranie nam tego jest naprawdę nie fair, ale cóż mam świadomość, że dla wielu osób w wieku 10 czy 12 lat Margonem jest pierwszą i jedyną grą MMORPG w jaką grali i jest to ich cały "growy" świat. Podobnie zresztą było i jest z samym Margonem, któremu w swoim czasie nadano łatkę "przeglądarkowa Tibia" i też muszą z tym żyć, choć być może twórcy Margonem Tibii w ogóle na oczy nie widzieli.

    PS. To jest trochę tak jak w tych wojnach fanbojów PS3 vs. XBOX - to co mam i w co gram jest najlepsze a tego drugiego trzeba gnoić.
    Mysle, ze wypowiedz Tomiego powinna Ci calkowicie wystarczyc.
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 26-12-2011 o 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •