Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Reputacja w grze.

  1. #1

    Reputacja w grze.

    Witam! Chciałem wyjść z propozycją zdobywania reputacji w grze.
    Chodzi o reputacje dla jakiejś grupy osób (przykładowo
    "Najemnicy" dla wojowników, a dla magów "Wiedzący").
    Z tych grup kilka osób by dawała questy dzienne (jak wyjdzie panel odpowiedni).
    Za questy były by pkt reputacjii, za pkt tytuły, za zdobycie tytułu jakieś grupy
    można by było kupić od nich unikalny ekwipunek (jeden set tylko, ale warty zbierania,
    najlepiej pvp )Można z każdym następnym upkiem dodać tam coś i będzie co robić na maksymalnym
    poziomie gdy nieliczni chcą tylko walczyć. Wszyscy wiedzą o co chodzi, było w kilku grach i się sprawdza,
    tylko czy tak Wy widzicie My Fantasy? Czekam na dyskusję. Pokój.

  2. #2
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    Mnie się pomysł podoba, ale jak zobaczyłam nazwę tematu to sobie pomyślałam "aha, to sobie pograłam, zminusują mnie jak na forum i ban"

  3. #3

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    questy?
    jak bysmy dawali questy? pkt byłyby od graczy czy dawane z systemu gry?
    nie opisałeś tego dokładnie więc nie da sie ocenić bo jak byłyby dawane przez graczy to lipa trochę, zbierze się kilku co dla zabawy będa minusować ;]
    lub plusować sie wzajemnie ;]
    albo ktoś stanie w eterni/dilli i będzie prosił o + za np. 500złota ;]

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Kiedyś myśleliśmy nad reputacją dawaną przez graczy (np. za pomoc), tyle że nie mamy dobrego pomysłu, żeby nie było to podatne na kombinacje (a moderować tego nie ma szans).
    Można by połączyć to z PvP (atak słabszych rep-, za walkę rankingową rep+) czy też innymi aktywnościami w grze (handel, bicie MB itp)

  6. #6
    To nie miała by być reputacja dawana od graczy tylko za wykonywanie zadań od npc, albo przyniesienie jakiegoś przedmiotu który by wypadał z mobów. Po określonej liczbie zdobytych punktów nasza ranga by się zmieniała (przykładowo dla "Wiedzących" Uczeń od 0-200 reputacji, od 201-500 Nowicjusz itd), a wtedy w sklepie danej grupy dodawały by się jakieś przedmioty do kupienia (w sklepie dla magów mogły by być przykładowo miksy many i skupienia o 10% na początek, a później powoli unikaty).

  7. #7
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Mi się pomysł podoba, bardzo fajne urozmaicenie.

  8. #8
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Cytat Napisał The Ultimate Slayer Zobacz post
    To nie miała by być reputacja dawana od graczy tylko za wykonywanie zadań od npc, albo przyniesienie jakiegoś przedmiotu który by wypadał z mobów. Po określonej liczbie zdobytych punktów nasza ranga by się zmieniała (przykładowo dla "Wiedzących" Uczeń od 0-200 reputacji, od 201-500 Nowicjusz itd), a wtedy w sklepie danej grupy dodawały by się jakieś przedmioty do kupienia (w sklepie dla magów mogły by być przykładowo miksy many i skupienia o 10% na początek, a później powoli unikaty).
    Fajny pomysł z tą reputacją Można by to wprowadzić w pewnym czasie do gry .

  9. #9
    Cytat Napisał The Ultimate Slayer Zobacz post
    To nie miała by być reputacja dawana od graczy tylko za wykonywanie zadań od npc, albo przyniesienie jakiegoś przedmiotu który by wypadał z mobów. Po określonej liczbie zdobytych punktów nasza ranga by się zmieniała (przykładowo dla "Wiedzących" Uczeń od 0-200 reputacji, od 201-500 Nowicjusz itd), a wtedy w sklepie danej grupy dodawały by się jakieś przedmioty do kupienia (w sklepie dla magów mogły by być przykładowo miksy many i skupienia o 10% na początek, a później powoli unikaty).
    Unikaty będące w sklepie to na pewno zły pomysł, sama zabawa w jakieś rangi (dla "prestiżu"), może zbyt wielkiego znaczenia nie ma, ale i nie zaszkodzi

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    a mi średnio się podoba, tworzenie tysięcy questów przez każdego gracza i zbieranie reputacji ;]
    już lepiej podłączyć ta z forum do gry i zrobic ranking pomocnych graczy w grze (zakładkę w menu nową) żeby nowi wiedzieli do kogo mogą sie zgłosić po pomoc w razie potrzeby ;]

  11. #11
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Mita Zobacz post
    a mi średnio się podoba, tworzenie tysięcy questów przez każdego gracza i zbieranie reputacji ;]
    już lepiej podłączyć ta z forum do gry i zrobic ranking pomocnych graczy w grze (zakładkę w menu nową) żeby nowi wiedzieli do kogo mogą sie zgłosić po pomoc w razie potrzeby ;]
    Tomi coś wspominał o rangach w grze, ale trzeba z tym poczekać bo wymaga to sporego mieszania w kodzie.

  12. #12
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Tomi coś wspominał o rangach w grze, ale trzeba z tym poczekać bo wymaga to sporego mieszania w kodzie.

    Hehe pewnie będziesz porucznikiem jak będzie taka ranqa . Już mi się to podoba . Ciekawe w jaki sposób to będzie wyglądało .

  13. #13
    GokuLSSJ
    Konto usunięte
    Ja bym to zrobił jeszcze inaczej. Koło Dilli byłoby nowe "miasto" tam by można było dać NPC dające questy dla wojowników i Magów. Tam by się znajdowały budynki z sklepami tymi i wyglądało by to mniej/więcej tak:
    -Robi się 1 quest na 5 poziom a w sklepie uaktywniły by się np. 5 itemów jakiś.
    -Kupić można by było tylko 1 z nich (były by podobnej wartości (najlepiej na level który się quest robiło) lub też na zasadzie broń to miecz buława itp)
    -Można by też wprowadzić jakieś unowocześnienia jak upgrade tego miasta chociaż to by było raczej dość skomplikowane... chyba że by działało na zasadzie takiej jak questy, czyli ten otworzył skrzynie i widzi, że jest otwarta a inny widzi co innego. (upgrade chodzi mi tu o np. kupowanie nowych budynków, umeblowanie ich)
    Ten 3 punkt w ogóle nie konieczny byłby to by tylko dawało satysfakcje itp. że się takie rzeczy ma.
    Gdyby wprowadzono możliwość "budowy własnego miasta" to można by też to zamienić na jakiś budynek drużyny itp. itd. ale to już wymyślanie pomysłów do pomysłu.

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GokuLSSJ Zobacz post
    Ja bym to zrobił jeszcze inaczej. Koło Dilli byłoby nowe "miasto" tam by można było dać NPC dające questy dla wojowników i Magów. Tam by się znajdowały budynki z sklepami tymi i wyglądało by to mniej/więcej tak:
    -Robi się 1 quest na 5 poziom a w sklepie uaktywniły by się np. 5 itemów jakiś.
    -Kupić można by było tylko 1 z nich (były by podobnej wartości (najlepiej na level który się quest robiło) lub też na zasadzie broń to miecz buława itp)
    -Można by też wprowadzić jakieś unowocześnienia jak upgrade tego miasta chociaż to by było raczej dość skomplikowane... chyba że by działało na zasadzie takiej jak questy, czyli ten otworzył skrzynie i widzi, że jest otwarta a inny widzi co innego. (upgrade chodzi mi tu o np. kupowanie nowych budynków, umeblowanie ich)
    Ten 3 punkt w ogóle nie konieczny byłby to by tylko dawało satysfakcje itp. że się takie rzeczy ma.
    Gdyby wprowadzono możliwość "budowy własnego miasta" to można by też to zamienić na jakiś budynek drużyny itp. itd. ale to już wymyślanie pomysłów do pomysłu.
    Już było. MFO to nie simsy.

  15. #15
    Belhiall
    Konto usunięte
    Czyli coś jak Daily Quest's w World of Warcraft i bicie repy, aby wejść na insty? Ehehe skąd ja to znam ^ ^

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •