Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: Szybkość serwera

  1. #1
    Użytkownik Avatar BLade Łowca
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    40

    Puszcza oko Szybkość serwera

    Chciałbym się dowiedzieć, czy to ciągłe lagowanie w grze kiedyś się skończy ? Gram w MF od samego początku, ale ostatnio gra ciągle mi się przywiesza, postać idzie, idzie i nagle jest 10 metrów wcześniej i tak już codziennie, wszystko zaczęło się od eventu Halloween i od tamtego dnia wzrosła liczba użytkowników online, teraz prawie nie spada poniżej 200, a są dni, że i nawet 300 w zależności oczywiście od pory. Może właśnie pora dodać trzeci serwer albo jakoś inaczej rozwiązać ten problem bo uważam, że to jest problem, nie wiem jak inni myślą, ale na pewno dużo graczy ma taki problem. Teraz stoję sobie przy żółwiu i ciężko jest przeskoczyć po trampolinie bo oczywiście postać się zacina na niej na moment i przeskakuje w niewłaściwym momencie. To jest czasem tak denerwujące, że po prostu wyłączam grę i muszę czekać do wieczora jak będzie mniej graczy.
    Mam nadzieję, że to tak nie zostanie, bo dzieje się tak już dosłownie codziennie, przed eventem nie miałem żadnych przycinek.
    Czekam na jakikolwiek komentarz Tomiego w tej sprawie. Pozdrawiam

  2. #2
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    Podobno dzisiaj było 600 online, więc współczuję :/

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Zły

    Cytat Napisał Znienawidzona Zobacz post
    Podobno dzisiaj było 600 online, więc współczuję :/
    Nie słuchaj plotków bo to na złą drogę sprowadza.

    Rekord online 433, dnia: 04.12.2011 20:15:35

    A co do tematu to na moim super wolnym necie praktycznie nic mi się nie tnie
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 21-12-2011 o 19:27 Powód: głupia tabelka ;/

  4. #4
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    BLade ma rację. Idę sobie i expie a tu nagle jestem 10 m dalej. To naprawdę wkurza, a do żółwia już nie mogę dojść...

  5. #5
    Ja raczej nie mam problemów(sporadycznie się zdarza)

    @darko: prawda
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 21-12-2011 o 20:37

  6. #6
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Dzisiaj mnie też rzucało do przodu i do tyło takie lagi że hoho .

  7. #7
    Darko
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Ja raczej nie mam problemów(spontanicznie się zdarza)
    @Jeahok
    chodziło Ci raczej o sporadycznie, prawda?

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    04-12-2011
    Postów
    11
    Mi się ostatnio mega tnie. Z reguły to mi nie przeszkadza ale czasem to można kota dostać. xD

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2011
    Postów
    23
    ja mam taki sam problem tnie mi się cofa 10 m do tyłu to troszkę (więcej niż troszkę )mnie wkurza zróbcie coś z tym .!!! dobrze że teras ktoś napisał na tym na forum pozdrowienia i szczęśliwych świąt i nowego roku

  10. #10
    Belhiall
    Konto usunięte
    A myślicie, że tutaj jest kupiona maszyna 16GB DDR3, Intel i7? Wątpię. Ta gra do tej pory nie miała wyżej niż 250 On Line ostatnio jakoś zaczęło być coraz więcej ludzi - tak więc zapotrzebowanie na sprzęt większe. Może czas hosting zmienić?

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Przyczyn owych "cofek" może być wiele. Serwer to jest tylko jedna z nich. Jak do tej pory zdarzały się nieliczne przypadki kiedy na serwerach coś się zwiesiło, ale ogólnie na te 500 osób online serwery są przygotowane i działają stabilnie przy takich obciążeniach (sprawdzane przy rekordach online). Poza serwerami ważna jest przede wszystkim stabilność połączenia internetowego, "czysty" komp, nie używanie równolegle programów pobierających pliki czy też nie otwieranie zbyt wielu zakładek przegladarki, a przede wszystkim nie używanie IE < 9 ;]. Problemy mogą też występować na bardzo starych maszynach.

    Jeśli w danym momencie jednej osobie "tnie" a drugiej działa normalnie tzn. że to nie jest wina serwera. Jeśli "tnie" wszystkim bez wyjątku wtedy należy zgłaszać, że coś jest nie tak.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    04-12-2011
    Postów
    11
    A ja po prostu nie ogarniam jak można użytkować IE. (nie uwłaczając niczyjej godności oczywiście XD).
    Za dużo człowieków na serwie siedzi to się tnie. Pozostaje zacisnąć zęby i pić dużo meliski. ^ ^

  13. #13
    FaNaTyKo
    Konto usunięte
    Tnie się to wiadomo, dziś już ponad 520 osób online więc coraz więcej


    Iaso - "człowieków" ? - proponowałbym zastąpić to słowo .. "ludzi"

    W moim przypadku jest dobre połączenie itp...nie zamulam niczym zbędnym sama gra włączona a i tak zdarzają się "cofki"
    Nie wnikam w to tak szczegółowo bo co drugi krok mnie nie cofa, natomiast warto pokombinować dlaczego tak się dzieje bo sporo osób zaczyna na to narzekać
    To wszystko z mojej strony

  14. #14
    Coni
    Konto usunięte
    Mi się nie cięło nawet gdy rozpoczynał się event świąteczny i 100 osób biegało w eterni poprzemienianych.
    Ale Ci co mają gorszy sprzęt i internet mogą mieć problemy - nie przeczę.

    @down
    Chodziło mi o 100 osób w samym mieście (na oko), a nie online ;>
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 28-12-2011 o 01:54

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Różnica jest porównując 100 do 500 online i tu nie ma dyskusji. Po świętach wszystko wróci do "normy". Jedynym problemem będą godziny szczytu, gdzie online momentami może nawet być 600 osób (15-21) i to pewnie byłby limit online. Dlatego myśleć nad nowym serwer trzeba już teraz, aby w razie "w" go bezinwazyjnie uruchomić i grać komfortowo, bo brak komfortu = rezygnacja z gry.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •