Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Ładowanie MF

  1. #1
    Kolega Dresa
    Konto usunięte

    Ładowanie MF

    Propozycja. Możliwość kupna/wysłania sms dla kogoś.
    Przykład:
    Wchodzę sobie w usługi, biorę kod sms wysyłam eska, wpisuje kod i nick na które konto mają iść mf'y.

  2. #2
    benerit
    Konto usunięte
    Takie przekazywanie MFów bez handlu i prowizji - pewnie nie przejdzie.
    Zresztą za chwilę znalazłaby się sterta naciągaczy.

  3. #3
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    Naciągacze i tak mają swoje sposoby... To jest wygodne, bo ktoś nie musi wcale w to grać żeby komuś dać MF'y

  4. #4
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Pomysł zbędny.
    Zresztą jak pisze benerit- znalazło by się sporo naciągaczy.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #5
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    A Wy uważacie, że teraz ich nie ma? Nie wiem co wam to przeszkadza. Może bym dostała olśnienia i może bym oddała Nerusowi 150 mf które jestem mu winna Ale tak to prowizja jest, więc nie mam zamiaru mu oddawać :]

  6. #6
    Użytkownik Avatar ReveL
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    377
    Wtedy prowizja była by w 80% zbędna.
    Na nie

  7. #7
    Coni
    Konto usunięte
    Również dobrze możesz komuś podać KOD, który Ci przysyłają. Wtedy on go użyje i wychodzi na to samo.
    Co za problem?

  8. #8
    Użytkownik Avatar ReveL
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    377
    Cytat Napisał Rylai Zobacz post
    Również dobrze możesz komuś podać KOD, który Ci przysyłają. Wtedy on go użyje i wychodzi na to samo.
    Co za problem?
    to chyba nie legalne ale ok :P

  9. #9
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ReveL Zobacz post
    to chyba nie legalne ale ok :P
    Ważne, że kasa do admina idzie Ale to żeby nie dać się naciągnąć to już gracza sprawa.

  10. #10
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    Również dobrze możesz komuś podać KOD, który Ci przysyłają. Wtedy on go użyje i wychodzi na to samo.
    Co za problem?
    taki problem, że dajesz kod dobry, a ten ktoś może powiedzieć że jest zły na pewno istnieje handel mf'ami poza handlem w grze, a naciągacze i tak są i bez tego.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Pisałem niedawno adminowi o tej metodzie, (wtedy byłem jeszcze GM) i jeden z graczy mi zaproponował taką transakcję, jak się nie bał to zrobić z GM, to co dopiero z innymi graczami. Generalnie administracja nie jest na tym bezpośrednio stratna bo dostaje kasę, ale gracze mogą na tym zyskać nie płacąc prowizji i tu jest kwestia albo zaufania przed transakcją albo naciągania. Szacując że takich transakcji jest kilka dziennie co daje ok. 10MF strat, w miesiącu 300MF = 90zł (przelew), 147zł (sms), a więc jest o co walczyć. Oczywiście wszystko w przybliżeniu.Oczywiście takie praktyki są niezgodne z Regulaminem i jak admin to wykryje, to możecie się spodziewać urlopu
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 16-12-2011 o 19:50

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Prowizja to jest "cena" za bezpieczeństwo. Chcecie się bawić poza grą - ryzykujecie:
    a) że ktoś Was oszuka
    b) że dostaniecie karę za złamanie regulaminu

    nie wiem czy opłaca się dla 10%.

    Powyższa propozycja - ok, ale przy przesyłaniu zabieramy 10% prowizji ;]

  13. #13
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    nie wiem czy opłaca się dla 10%.
    Ale jesteś świadomy, że to są pieniądze? Przy 100 MF prowizja już wynosi 10 MF czyli sms'em 4,92zł niby śmieszne pieniądze, ale pieniądze.

  14. #14
    Nie bez powodu pojawiła się prowizja ;)

    Punkty MF są po to, żeby wydawać je na usługi premium, nie po to, żeby je "kisić" na koncie i traktować jak walutę. Jednak jeśli już mają być walutą, handel nimi powinien być obciążony prowizją.

    Po to wprowadzone zostały punkty MF do handlu, żeby nie ryzykować płacąc komuś SMS-em.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •