Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: Automatyczne leczenie po walce

  1. #16
    I Like U
    Konto usunięte
    Ok, czekalem na opinie Administratora, liczylem na troche inne spojrzenie, ale skoro Admin jest innego zdania to nie ma co dluzej ciagnac tego tematu, chyba temat do zamkniecia?

  2. #17
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Ogólnie wszystko można podciągnąć pod kategorię "oszczędność czasu" twierdząc, że to nie jest "ułatwianie"
    Jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia poziomu trudności gry, to czy jest to ułatwienie?

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    np. samo expienie - przecież wiadomo, ze pokonamy te 200 tygrysów to po co klikać, skoro może być guzik "wyexp energię" po czym wybór "z jakimi potworami". Ja wiem, ze to nie jest najbardziej ekscytująca rzecz, ale jak nie chce się męczyć to zawsze można iść na trochę słabsze potworki, które nie zabiją nas nawet gdy nie mamy pełnego HP. To jest trochę tak jak wybór czy poświęcić się i walczyć na manualu z silnymi potworami (bo na auto nie dajemy rady - słaby skrypt lub po prostu się nie da) czy lepiej ze słabszymi na auto,
    Pominę kwestię guzika "wyexp energię", bo nie o tym tutaj dyskutujemy.
    ( chociaż Nerus o tym wspomniał: Może jeszcze dodać bota który by expił za nas? )

    Skupiłbym się raczej na tym czym jest sam skrypt i walki auto.
    Jest to właśnie takie samo ułatwienie jak automatyczne leczenie po walce. Ile czasu trzeba by poświęcić na grę gdyby nie było walk automatycznych?
    Ale są, oszczędzają nam zbędnych czynności i oszczędzają czas. Tutaj nikt nie protestuje i nie mówi, że jest to dla leniwych.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    kolejnym etapem jest auto bez ręcznego "doleczania". Dla mnie takie auto-leczenie to jest jednak ułatwienie z kategorii "dla leniwych".
    Powyżej wytłumaczyłem, że wcale nie.
    Co prawda walka automatyczna pozwala zaoszczędzić znacznie więcej czasu niż auto-leczenie po walce. Nie zmienia to jednak faktu, że ręczne leczenie bezsensownie zżera nam czas. Tym bardziej, że nie działa ono natychmiast, odpowiedź serwera zazwyczaj chwilę trwa, a czasem ta chwila jest dość długa (nawet przy moich 25M).

    Tak więc nie jest to opcja dla leniwych, tylko opcja dla tych, którzy cenią swój czas.

  3. #18
    Koridor
    Konto usunięte
    Tomi napisał:
    To jest trochę tak jak wybór czy poświęcić się i walczyć na manualu z silnymi potworami (bo na auto nie dajemy rady - słaby skrypt lub po prostu się nie da) czy lepiej ze słabszymi na auto,
    Nie masz za dużo czasu - idziesz na takie potworki, przy których nie będziesz musiał się leczyć "ręcznie".
    Wprowadzenie tego, co prawda nie jest ułatwieniem, ale na mniejszym zżeraczem czasu (jednak ułatwienie?), to tak samo jak z tym przyciskiem: "wyexp całą enę tu i tu" - też nie jest to ułatwienie, lecz zajmuje o wiele mniej czasu. Jeśliby wprowadzić auto-leczenie po walkach, to następną propozycją mógłby być właśnie przycisk dla nagłej utraty całej eny na mobkach, taki jest związek tych dwóch rzeczy - wszystko to cenienie swojego czasu, który można jednak inaczej zagospodarować. Jeśli chodzi o chwilę czekania po leczeniu, to gdyby było auto-leczenie po walce ta chwila również by istniała, możliwe, że na mniejszą skalę, lecz zamulająco znaczącą.

    Edit
    Jeśli nie wynika to z treści postu to oczywiście jestem przeciw propozycji.
    Ogólnie post tyczył się wyższego postu do TeraMisia (ale nie tylko).
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 03-12-2011 o 02:40

  4. #19
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Pominę kwestię guzika "wyexp energię", bo nie o tym tutaj dyskutujemy.
    Ale to jest właśnie podobny przykład - "wyeksp energię" też nie wpływało by na poziom trudności gry - jedynie zaoszczędzało by nam łażenia i czasu
    Trochę się tu specjalnie z Wami kłócę, ale to jest jest jednak ruch w stronę "botyzacji" gry. Sam skrypt auto też takim elementem jest, ale dobry skrypt trzeba umieć ułożyć - jest to pewne wyzwanie, za które potem mamy korzyści, ale też i ryzyko (nigdy nie jest tak "mądry" jak gracz na manualu).

  5. #20
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Ale to jest właśnie podobny przykład - "wyeksp energię" też nie wpływało by na poziom trudności gry - jedynie zaoszczędzało by nam łażenia i czasu
    Trochę się tu specjalnie z Wami kłócę, ale to jest jest jednak ruch w stronę "botyzacji" gry. Sam skrypt auto też takim elementem jest, ale dobry skrypt trzeba umieć ułożyć - jest to pewne wyzwanie, za które potem mamy korzyści, ale też i ryzyko (nigdy nie jest tak "mądry" jak gracz na manualu).
    Nie chciałem dyskutować na temat guzika "wyeksp energię", bo mam przeczcie, że jest to jeszcze zbyt radykalne, a można nawet powiedzieć zbyt rewolucyjne rozwiązanie... na chwilę obecną.

    Ułożenie w miarę dobrego skryptu PvE ( PvM ) nie jest aż tak strasznie dużym wyzwaniem. Nawet jeśli mamy z tym problemy, to zawsze ktoś pomoże. Przy skryptach PvP gracze, z wiadomych powodów, nie są już tak skorzy do pomocy.
    Co do "mądrości" najlepszego nawet skryptu, to zgadzam się w pełni. Zawsze będzie istniało ryzyko i pewne warunki graniczne, których może on nie obsłużyć.

    Ponieważ w auto-leczeniu widzę same korzyści i nie dostrzegam żadnych ujemnych stron, zapytam zatem troszkę inaczej:
    Co jest złego we wprowadzeniu auto-leczenia po walce?

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Co jest złego we wprowadzeniu auto-leczenia po walce?
    Za dużo dobrego ;]

  7. #22
    I Like U
    Konto usunięte
    Zle dla graczy jest to, ze tracili by duzo miksturek, a jak sie wczesniej doczytalem w pewnym temacie to utrata zlota jest dobra dla Administracji.

  8. #23
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał I Like U Zobacz post
    Zle dla graczy jest to, ze tracili by duzo miksturek, a jak sie wczesniej doczytalem w pewnym temacie to utrata zlota jest dobra dla Administracji.
    Chyba chodzi Ci o pulę złota.

  9. #24
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Jeśli korzystanie z auto-leczenia będzie miało jakieś wady w zamian za wygodę to możemy negocjować

  10. #25
    Użytkownik Avatar Nerus
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    763
    Przypominam o skrócie ctrl+spacja który wylecza postać.

  11. #26
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jeśli korzystanie z auto-leczenia będzie miało jakieś wady w zamian za wygodę to możemy negocjować ;)
    Niech leczy najwyższymi dostępnymi dla gracza miksturami życia/many. Wygodniej, ale drożej ;)

    No i niech to będzie opcja (auto-leczenie), którą można wyłączyć.

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    411
    Tak w sumie to możemy to dodać, jak się zbiorą sponsorzy na 300 MF ;]

    Specyfikacja:
    W okienku "Użyj przedmiotu" będzie checkbox "Lecz po każdej walce". Zaznaczenie tego będzie równoważne klikaniu guzika Wylecz po każdej walce.

  13. #28
    Niech leczy najwyższymi dostępnymi dla gracza miksturami życia/many. Wygodniej, ale drożej
    Można ustawić , żeby nie pokazywało np odno 1 w potkach i wtedy się nimi nie leczy ( ja zanim to poblokowałem to straciłem z 3 odnówki ;p) , chyba , że wtedy ten auto heal bot nie zwracałby na to uwagi.

  14. #29
    Koridor
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Można ustawić , żeby nie pokazywało np odno 1 w potkach i wtedy się nimi nie leczy ( ja zanim to poblokowałem to straciłem z 3 odnówki ;p) , chyba , że wtedy ten auto heal bot nie zwracałby na to uwagi.
    Musi zwracać uwagę, bo jak powchodzą Eliksiry (o ile wejdą), to wszyscy gracze to powyłączają, więc już przychodzi: po co nam to? Natomiast jeśli będzie brane pod uwagę to sobie poustawiają, żeby leczyło tylko tymi słabszymi i bardziej opłacalnymi. (w walce manualnej te lepsze i tak będą dostępne) Osobiście jeśli już takie coś wprowadzać to można ew. do konta premium (xd) lub (moim zdaniem lepiej) włączenie takiej opcji zmieniałoby Ilość złota z walk o 10% mniej (+-), czyli "Wygodniej, ale drożej".

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Jak admin chce zapobiec botom dodając tą opcję, to może zrobić automatyczne wyłączenie checkboxa po np. 50 walkach, myślę że to będzie dobrym kompromisem ;] Niech to będzie prezent mikołajkowy ;]
    Jeśli nadal aktualne, mogę dać 1MF, a więc jeszcze 299 graczy po 1MF i przegłosowane ;]

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •