Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wygląd scrolla oraz tooltipów.

  1. #1
    grins
    Konto usunięte

    Pomysł Wygląd scrolla oraz tooltipów.

    Siema,
    moje propozycje są następujące:
    1. Zmiana wyglądu paska do przewijania z domyślnego windowsowskiego na jakiś dopasowany w deseń całej grafiki.
    2. Zmiana wyglądu tooltipów (okienek w rozmowie) na jakieś bardziej dopasowane do grafiki.

  2. #2
    tester
    Konto usunięte
    Problem tylko w tym, że nie da się stylować scrollbarów a robienie własnej obsługi jest zbyt czasochłonne

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    Problem tylko w tym, że nie da się stylować scrollbarów a robienie własnej obsługi jest zbyt czasochłonne
    czytaj: nie warte zachodu;]
    Na IE da się stylować, ale kto by używał IE hehe

  4. #4
    grins
    Konto usunięte

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    to nie są "prawdziwe" scrollbary systemowe

  6. #6
    grins
    Konto usunięte
    Nie wiem o co Ci chodzi,
    jeśli na danym divie jest ustawiony overflow i height to oczywiście da się zamienić ten pojawiający się automatycznie scrollbar, tyle

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał grins Zobacz post
    Nie wiem o co Ci chodzi,
    jeśli na danym divie jest ustawiony overflow i height to oczywiście da się zamienić ten pojawiający się automatycznie scrollbar, tyle
    To co podałeś jako przykład to nie był taki przypadek - tam nie były wykorzystywane domyślne scrollbary jakich używa przeglądarka, tylko "udawane" przez zwykłe divy - a samo scrollowanie wymuszone w JS. Zwykłych scrollbarów (poza IE) nie da się stylować, dlatego właśnie takie JS-owe rozwiązania w ogóle powstają. Nie jest jednak zbyt dobrym pomysłem ich używanie, szczególnie na dużą skalę, bo te rozwiązania też mają pewne "ograniczenia". Lepiej polegać na tym co oferują przeglądarki "naturalnie" do takich rzeczy. Gdyby jeszcze takie ważne było jaki kolor ma scrollbar...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •