Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Regulacja długości czatu

  1. #1
    Darko
    Konto usunięte

    Regulacja długości czatu

    Jak w temacie
    Chciałbym, by była możliwość regulowania 'pojemności' chatu, może być nawet kosztem okna minimapy

    Jeśli temat był, to przepraszam

    @Adi
    poważnie takie coś zastosowano w Marguronie? wymyśliłem tę opcję przed sekundą
    Ostatnio edytowane przez Darko ; 21-11-2011 o 21:33

  2. #2
    Już sam chciałem coś takiego zaproponować, ale nie kosztem okna mapy tylko rozciągnąć w dół.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    zostawić jak jest a dać zakładkę w menu z oknami rozmów jakie prowadziliśmy przez ostatnie 48h
    taki czat + archiwum

  4. #4
    W sumie niedawno miałem proponować pewną zmianę z czatem. Jakiś czas temu grałem na 15" notebooku (1366x768px) i na czacie mieściło się naprawdę niewiele (sam pasek zadań w Windowsie 7 zabiera sporo miejsca). W miarę komfortowo rozmawiało się dopiero w trybie pełnego ekranu (F11). Pamiętam, ze w Margonem jest to ciekawie rozwiązane - można powiększyć czat kosztem mapy i coś takiego idealnie sprawdziłoby się w MFO na notebookach z panoramicznym ekranem (czyli właściwie na wszystkich...).

  5. #5
    Ja akurat ciągnę na 15" matrycy panoramicznej o identycznej rozdziałce i szerokość robocza czatu jest zbyt mała.
    Suwak pionowy tak czy inaczej mam, więc mi by nie przeszkadzało aby dać możliwość poszerzenia czatu.

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Już dawno o tym myśleliśmy (jeszcze na etapie prac koncepcyjnych), ale nie bardzo chcemy ruszać wielkości mapy, bo niektóre scenki fabularne od tego zależą - np. postać wychodzi zza krawędzi itp. Sam silnik mapy różne rozmiary obsługuje - jest to konfigurowalne, niemniej jednak istnieje duża szansa, że po zmianie część scenek się wysypie. Trzeba by było testować wszystko od początku z każdym możliwym rozmiarem, czego chcemy uniknąć
    Może spróbujemy na testowym jak to wyjdzie...

    Chat mógłby też być "pływający" częściowo nad mapą, która sama w sobie rozmiaru by nie zmieniała, ale wtedy to nie będzie wygodne - będzie zasłaniał obiekty przy dolnej krawędzi mapy. Kiedyś myślałem też nad czatem umieszczonym np. na prawo od widżetów.

    A dodanie "ręcznego" powiększenia czatu - nie kosztem mapy (skoro i tak mamy scrolla) to raczej nie będzie problem.

  7. #7
    Koridor
    Konto usunięte
    A nie można zrobić tak, aby przed scenką czat automatycznie wracał do swojej "normalnej" wielkości?
    Czat z prawej strony mógłby ciekawie wyglądać, jednak wgl sobie tego nie wyobrażam, tak pusto byłoby pod mapką

    Można też dać wielkości czatu: mały, średni, duży do wyboru

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    A nie można zrobić tak, aby przed scenką czat automatycznie wracał do swojej "normalnej" wielkości?
    To też jest jakaś opcja.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •