Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: pomoc w ustawieniu skryptu

  1. #31
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753

    Porównaj wartości → Sojusznik → MP → < → 24 → Przedmioty → Mikstura Many 2 → Sojusznik → Najmniej MP
    No dobrze tylko do którego sojusznika porównać warunki skoro wybieramy go dopiero gdy są one spełnione? To musiało by być działać jako "jakikolwiek sojusznik" czy może "dokładnie jeden sojusznik"? Ciężka sprawa z ogarnięciem tego.

    Sprawdź status → Sojusznik → ma → Skamienienie → Przedmioty → Zmiękczacz → Sojusznik → Najwięcej HP
    tutaj raczej potrzebne by było Sojusznik->który ma status skamienienie. Czyli:
    Jesli jakikolwiek sojusznik ma status skamienienie -> użyj -> zmiekczacz -> sojusznik, który ma status skamienienie. Trochę to się duplikuje, dlatego proponowałem podejście od strony celu, który jak jest znaleziony to od razu wszystkie komendy podrzędne do niego się odnoszą.

    Jeszcze myślałem nad jednym rozwiązaniem - najwyżej są komendy a potem dla nich są warunki:

    Akcja: Mikstura życia Lv1
    Warunki użycia:
    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    lub

    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    Akcja: Atak
    Warunki użycia:
    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    lub

    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    -------
    Najlepiej było by zrobic interfejs w takiej kolejności/tak zgrupowany, jak wygląda proces podejmowania decyzji w walce manualnej.

  2. #32
    No dobrze tylko do którego sojusznika porównać warunki skoro wybieramy go dopiero gdy są one spełnione?
    Hm, no tak, znowu we znak daje się moje lamerstwo ;)

    Na upartego można by (?) sprawdzać warunki dla wszystkich celów, na koniec je zawężając do jednego.

    Jeszcze myślałem nad jednym rozwiązaniem - najwyżej są komendy a potem dla nich są warunki:

    Akcja: Mikstura życia Lv1
    Warunki użycia:
    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    lub

    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    Akcja: Atak
    Warunki użycia:
    1)
    2)
    3)

    na cel xxx

    lub

    1)
    2)
    3)

    na cel xxx
    To rozwiązanie wydaje mi się mniej naturalne. Choć może to kwestia przyzwyczajenia, że najpierw ustala się warunki, potem dopiero "czynność".

  3. #33
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    To rozwiązanie wydaje mi się mniej naturalne. Choć może to kwestia przyzwyczajenia, że najpierw ustala się warunki, potem dopiero "czynność".
    Zapewne masz rację.


    Najpierw patrzymy raczej na to jaka jest kondycja poszczególnych "celów" w walce, więc od tego powinno się zaczynać układanie skryptów.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •