Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: pomoc w ustawieniu skryptu

  1. #16
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    chyba nie ten skrypt wysłałeś

  2. #17
    Ja bym tu czekał na wypowiedź Tomiego ,bo tylko on może coś wiecej wiedziec,ale pewnie tu nie patrzy to o ile wiem mch napisal do niego pw

  3. #18
    mchmrzpowrot
    Konto usunięte
    ECTgOCla87EmxYs8RTXY/4lDjldDc2F4gY3g2SQ+3tDnNKVYHfP7eWvzDZntwcwK8yw1sGI 7Dwjc3QFWJdh+mY+I4D+aNagKs6xM1FJWG0HUHw0M8M5q87x71 Z7bNzhBBGhHns9FnhED8o4QY8TsLxuEEUjkGCNf27s0tjuZ4HU kEEEIqHLFVIhlth3E0TVAQY8HRRTbaJVq6SfFzU/Wzw4W4IApmsTnZIKemydE7oOd6FpFHgzJhJsHdW9TFGrVraEJh nzIb9MOw8tG0uR8qc/BGCNtdUoPeV+BmJRi9yFQc7TtbnAGpWueCHyJWinoNBZjchR+3 BsqmSVPBHj+VBJ4L+0xU6F0DOX32Ej70N+EsaZ9fJqJt1GFBQw WoGCzFdix/2QaC3dHoqP31VCqp2XkS5cVYUCmzMkTESmbdZg8wS1KfJ7SP5B FwPywN4BSbkmo55bDRVgjQLc5RQxmchSWTyQApvVychgjV+wp3 pC+wZqFE/Bf9TFJeWQ4CJ2lT6BpcXyPXuGmm/LebbsymGjuqizgGkk0bSlWu001NFdBCIeuttmZOZMfOHVEPjrE OHF64KYhrS9vegbq/VI5ttoS0kPbZNuJU+OLNkvYKvXCNYIGhXg9eR085LdlsjQ1sLn B8Go1Hq40UCmV5QcSrlOmkmfwJlGpOELWB83us5NgvXDhD+wcP hkWqaMz6Wa+4XG76NJD+h0Jafda1n7/AYCSN8X5qGUxiCkDUd3wX1NFaVa61rX8b3S89jWLS51+560MEA vRy66wKpx/wvG3UllEuYhPWM3kBFr91uPHxPPmErw6hTqFmXhmJB/2BHAI9O3xKrZMgkqeSq4WYW+DngtMO2v2/UOLKv74p0a8BAWWjxzWcgoioefKP1DTQcPZYRleLjQUhkguUrm AlkWRcOqF6q+scnTPmFF6L6EDevEo92ND2xRiB71GfN5yG0Goq U705rozrsjPmYg6AtBCxoPAt5WJvZHtxVkSZ8wSdVsFLJOP9/rdV2mUCzqqPT1+

  4. #19
    Obawiam się, że będąc wojownikiem można to zrobić tylko atakując zdolnościami (np. Sprawdź status → Przeciwnik → nie ma → Nietykalność → Zdolności → Pewny Cios → Przeciwnik).

  5. #20
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cel jest wybierany przed sprawdzaniem jakichkolwiek warunków, zgodnie z ustawieniem (losowo, najmniej HP itp). Warunki są sprawdzane i odnoszą się do tego wybranego wcześniej celu. Jeśli wybierasz losowo to bierze po prostu losowego wampira, bez względu czy ma on paraliż czy nie i dopiero na tym etapie są analizowane warunki.

    Większa funkcjonalność wiązała by się ze znaczną komplikacją skryptów - prawdopodobnie oddzielny skrypt na wybór celu dla każdego polecenia. To jest dokładnie takie samo ograniczenie jak w walkach drużynowych - nie ma możliwości koordynowania czynności pomiędzy członkami drużyny jak i koordynowania ataków na więcej niż jednego przeciwnika. Jednym słowem - jeśli po którejś ze stron jest więcej niż 1 uczestnik to walka skryptowa nie daje 100% kontroli.

    Jeśli ktoś ma pomysł na w miarę czytelny interfejs, który pokrywa wszelkie przypadki to bardzo chętnie się z nim zapoznamy.

  6. #21
    mchmrzpowrot
    Konto usunięte
    czyli mam rozumiec ze nie ustawie skryp[ptu z przeczekaniem rzuconego na wampirka i bym mogl uderzac tego co nie ma przeczekania???

  7. #22
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    teraz raczej nie

  8. #23
    Cel jest wybierany przed sprawdzaniem jakichkolwiek warunków, zgodnie z ustawieniem (losowo, najmniej HP itp). Warunki są sprawdzane i odnoszą się do tego wybranego wcześniej celu. Jeśli wybierasz losowo to bierze po prostu losowego wampira, bez względu czy ma on paraliż czy nie i dopiero na tym etapie są analizowane warunki.
    Czyli polecenie, które podałem nie rozwiązuje problemu?

    Do tej pory zakładałem, że po wybraniu celu, kiedy żadne polecenie nie pasuje, wybierany jest kolejny cel. Ale jak rozumiem w takim wypadku postać atakuje ciosem fizycznym? Jestem prawie pewien, że swego czasu kombinując z Eksplozją tego tupu polecenie działało w przypadku Ślepoty przeciwnika.

    prawdopodobnie oddzielny skrypt na wybór celu dla każdego polecenia.
    Hm, może niech sprawdza jak warunki pasują do wszystkich celów po kolei, a potem niech wybiera ten cel, do którego pasuje najwyższe polecenie (jak do więcej, niż jednego celu będzie pasować, np. pierwsze polecenie, to niech wybiera - zgodnie z wybraną opcją - cel z największą ilością HP lub losowo)?

  9. #24
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Teraz to jest tak:

    1) wybiera nam cel używając algorytmu (losowo, najmniej HP itp)

    2) Potem we wszystkich warunkach gdzie występuje przeciwnik jego cechy odnoszą się do wybranego powyżej celu.

    3) jeśli żaden warunek nie jest spełniony to jest atak fizyczny - oczywiście w ten sam cel - musi być jakieś ostateczne polecenie jak wszystko inne zawiedzie.

    Tak sobie myślę, że jakby dodać polecenie "zmiana celu", które przy spełnionym warunku puszczało by skrypt (od początku / dalej?) z kolejnym celem - np. kolejnym przeciwnikiem z najmniejszym HP oprócz tego wybranego wcześniej to mogło by zadziałać. Jesli dotarło by do ostatniego celu i natrafiło na zmianę celu to już by to ignorowało. Używanie było by trochę niewygodne / nieprzewidywalne.
    Niestety to nie rozwiązuje współpracy po stronie drużyny.

    Idealnie było by, gdyby udało się opracować interfejs, który mógłby obsłużyć takie polecenia jak:
    Jeśli wśród moich kompanów jest nieżywy to na tego nieżywego użyj miksa ożywienia - czyli najpierw analiza warunków w walce: liczby/cech wszystkich dostępnych przeciwników/sprzymierzeńców, a potem na podstawie tego wybór celu i to w taki sposób, który umożliwiał by precyzyjne wybranie np. przeciwnika ze statusem rege - czyli dokładnie tak, jak robimy to samodzielnie walcząc manualnie.
    Oczywiście w kolejnych poleceniach była by możliwość ustawienia innego celu jeśli nie ma nieżywego w naszej drużynie.
    Nie bardzo mam pomysł na to ;]


    --------------------------------
    Może coś takiego:

    1) Moja postać && HP < 500 && nie ma status zombie
    a) Miks życia 1
    b) Miks życia 2
    c) Leczenie 1
    d) Leczenie 2

    2) Sprzymierzeniec && nie żyje
    a) miks ożywienia
    b) zdolność ożywienie

    3) Przeciwnik && najwięcej HP && nie ma statusu nietykalność
    a) zdolność trujący atak
    b) atak fizyczny

    4).....


    5).....

    czyli najpierw okreslamy ogólnie cel -> potem dodatkowe warunki dla celu i jeśli taki cel nam znajdzie to wykonuje kolejno podakcje dla danego celu, jesli nie ma celu spełniającego warunki to przechodzi do kolejnego celu.

  10. #25
    mchmrzpowrot
    Konto usunięte
    czyli mam rozumiec ze przeczekanie moge rzucic na wampirka ale to kogo zaatakuje to niezaleznie od ustawienia skryptu skoro rzucam przeczekanie na wampirka i pozniej ustawiam zeby atakowal tego co nie ma nietykalnosci to czemu nie dziala???

  11. #26
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał mchmrzpowrot Zobacz post
    czyli mam rozumiec ze przeczekanie moge rzucic na wampirka ale to kogo zaatakuje to niezaleznie od ustawienia skryptu skoro rzucam przeczekanie na wampirka i pozniej ustawiam zeby atakowal tego co nie ma nietykalnosci to czemu nie dziala???
    W obecnym kształcie skryptów, cel (przeciwnika ) ustawiasz tylko RAZ*. Potem to możesz tylko dobierać różne ataki NA TEGO SAMEGO przeciwnika.

    Przykładowo masz ustawione -> wybór przeciwnika: najmniej HP

    W pierwszej turze uderzasz przeczekaniem

    kolejna tura .... znowu na warsztacie jest przeciwnik z najmniejszym HP (czyli prawdopodobnie ten sam w którego w pierwszej rzuciłeś przeczekanie)
    Możesz tylko zmienić atak którym go zaatakujesz (w zależności od warunków) natomiast nie możesz już zmienić celu... (no ewentualnie możesz się uleczyć)

    *może się zmienić tylko wtedy gdy zmieni się przeciwnik który ma np. najmniej HP - natomiast samej funkcji wybierającej nie zmienisz.

  12. #27
    mchmrzpowrot
    Konto usunięte
    musze cos innego wymyslec na wampirki chyba multiatak

  13. #28
    Tak sobie myślę, że jakby dodać polecenie "zmiana celu", które przy spełnionym warunku puszczało by skrypt (od początku / dalej?) z kolejnym celem
    To raczej nie przejdzie. W polecaniach maga zawsze polecenie z zaklęciem będzie pasować i postać po prostu zaatakuje. Podobnie w przypadku wojowników i zdolności defensywnych (ja przez niesatysfakcjonującą celność expiłem atakując pewnym ciosem).

    Może coś takiego:

    1) Moja postać && HP < 500 && nie ma status zombie
    a) Miks życia 1
    b) Miks życia 2
    c) Leczenie 1
    d) Leczenie 2

    2) Sprzymierzeniec && nie żyje
    a) miks ożywienia
    b) zdolność ożywienie

    3) Przeciwnik && najwięcej HP && nie ma statusu nietykalność
    a) zdolność trujący atak
    b) atak fizyczny

    4).....


    5).....

    czyli najpierw okreslamy ogólnie cel -> potem dodatkowe warunki dla celu i jeśli taki cel nam znajdzie to wykonuje kolejno podakcje dla danego celu, jesli nie ma celu spełniającego warunki to przechodzi do kolejnego celu.
    Podoba mi się ta koncepcja. Byłoby mniej klikania w przypadku poleceń leczeń HP i MP (obecnie każdy mix/zdolność to osobne polecenie). To jednak nie rozwiązuje tego, o czym pisałem nieco wyżej - polecenie ataku zawsze będzie pasować już do pierwszego celu.

    Trzeba by sprawdzać najpierw wszystkie cele (w tym sojuszników), a potem wybierać ten, do którego pasowało polecenie o najniższym numerze (tj. te, które jest najwyżej).

    PS Gdyby Jacek swego czasu zrealizował tą propozycję, pewnie do tej pory wyklarowałaby się struktura odpowiedniego algorytmu :D

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Tak sobie myślę, że jakby dodać polecenie "zmiana celu", które przy spełnionym warunku puszczało by skrypt (od początku / dalej?) z kolejnym celem
    To raczej nie przejdzie. W polecaniach maga zawsze polecenie z zaklęciem będzie pasować i postać po prostu zaatakuje. Podobnie w przypadku wojowników i zdolności defensywnych (ja przez niesatysfakcjonującą celność expiłem atakując pewnym ciosem).
    Ale to by działało tak:
    warunek -> Jesli przeciwnik posiada status nietykalność --> akcja -> zmień przeciwnika / zmień sposób wyboru przeciwnika (zamiast wyboru ataku)

    Podobnie w drugim przypadku - w pierwszej komendzie akcją jest używanie miksów, wykonywane jeśli w walce występuję "nasza postać, która ma HP < 500 i nie ma statusu zombie."

    jeśli takowego celu nie ma lub żadna z 4 podkomend nie może być dla niego wykonana (brak miksów/MP/limit użyć) to przechodzi do drugiego polecenia itd...
    ostatecznie atakuje pierwszego z brzegu przeciwnika fizycznie jeśli wszystkie komendy nie wejdą

  15. #30
    OK, chyba rozumiem co masz na myśli - każde polecenie i jego warunki byłyby sprawdzana dla wszystkich przeciwników/sojuszników po kolei, zanim skrypt przeszedłby do kolejnego polecenia?

    Wczoraj pomyślałem jeszcze o czymś takim: zamiast wybierać "cel" na samym początku dla całego skryptu (odnoszę się do tego, jak jest teraz), można by wybierać cel dla każdego polecenia osobno.

    Sprawdź status → Przeciwnik → nie ma → Nietykalność → Atak → Przeciwnik → Najmniej HP

    Sprawdź status → Sojusznik → ma → Skamienienie → Przedmioty → Zmiękczacz → Sojusznik → Najwięcej HP

    Porównaj wartości → Sojusznik → MP → < → 24 → Przedmioty → Mikstura Many 2 → Sojusznik → Najmniej MP


    Koncepcja wydaje mi się dość prosta.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •