Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 275

Temat: Liga Graczy: Sezon 1

  1. #16
    benerit
    Konto usunięte
    zmiany profesji powinny być po każdym sezonie ligowym - w czasie sezonu bez zmian - nie kazdy przed walką nie będzie sprawdzał forum patrząc czy przez 24h nic się tam nie zmieniło.

    dodaj też dokładniej gdzie nowy gracz zostanie zapisany (w szczególności jak liga już trwa kilka sezonów)

    powinieneś też ustalić regulaminowo jakieś zasady umawiania się. Teraz wystarczy że ktoś złośliwy bez szans na wygranie walk będzie ingorował najsilniejszych graczy i walczył i przegrywał ze słabszymi - aby wpływać na wyniki ligi.
    Z tym nierozgrywaniem walk przez celowe unikanie przeciwnika można mocno mieszać w lidze.

    brakuje też zasad przyznawania małych punktów w kolejności ligi - klaycznie powinien to być SODOS - czyli suma punktów zdobytych przez przeciwników z którymi wygraliśmy

  2. #17
    Coni
    Konto usunięte
    Spory z nierozgrywaniem walk będę musiał rozpatrywać indywidualnie i jeżeli zobaczę, że dany gracz specjalnie unika walk to zostanie ukarany, np. karnymi punktami.
    Lecz jednak uważam, że każdy rozegra jak najwięcej walk by mieć jak najwięcej punktów.

    Też myślałem nad zmianą profesji i jak to zrobić, ale zadecydowałem póki co jak zadecydowałem. Gracz, który ma ochotę zmienić daną profesję ma trochę swobody.
    Tutaj też jeszcze nie jest nic pewnego, jestem ciekaw co inni o tym sądzą, czekam na opinie.


    Jak będzie nowy sezon to dodam listę nowo zarejestrowanych i przydział ich grup.

    Co do małych punktów decydujących zrobię chyba tak:
    1. Jeżeli np. obaj gracze zajmują te same miejsca i mają tyle samo pkt, to decyduje wynik z ich walki o tym kto jest wyżej.
    2. Jeżeli tacy gracze nie rozegrali walki ze sobą, to wtedy gracz, który ma mniej rozegranych walk jest wyżej.


    Administracja zafundowała 100MF nagród, zaraz zaktualizuję nagrody w regulaminie.



    Radzę zapoznać się na nowo z punktem 3.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 19-11-2011 o 17:09

  3. #18
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Rylai Zobacz post
    Co do małych punktów decydujących zrobię chyba tak:
    1. Jeżeli np. obaj gracze zajmują te same miejsca i mają tyle samo pkt, to decyduje wynik z ich walki o tym kto jest wyżej.
    2. Jeżeli tacy gracze nie rozegrali walki ze sobą, to wtedy gracz, który ma mniej rozegranych walk jest wyżej.
    małe punkty liczone jako bezpośredni pojedynek to nie jest najlepszy pomysł... pierwszy lepszy przykład z brzegu to trójka graczy z taką samą ilością punktów gdzie A wygrał z B B wygrał z C a C wygrał z A
    juz prędzej liczba punktów rankingowych w dniu zakończenia ligi

    ----
    btw ja tu tak marudzę, bo chcę aby powstało coś fajnego bez kombinacji w czym chciałbym brać udział

  4. #19
    Coni
    Konto usunięte
    juz prędzej liczba punktów rankingowych w dniu zakończenia ligi
    Tak może być, ale liczba punktów rankingowych zdobyta od początku ligi do zakończenia, nie ogólna.

    Może tak?
    1. Jeżeli np. obaj gracze zajmują te same miejsca i mają tyle samo pkt, to decyduje wynik z ich walki o tym kto jest wyżej.
    2. Jeżeli tacy gracze nie rozegrali walki ze sobą, to wtedy gracz, który ma mniej rozegranych walk jest wyżej.
    3. Liczba punktów rankingowych zdobyta jedynie w obrębie ligi.

  5. #20
    benerit
    Konto usunięte
    ponawiam pytanie - jak chcesz w takiej sytuacji rozwiązac problem trójkątu A B C o którym pisałem wcześniej?

  6. #21
    Coni
    Konto usunięte
    Jeżeli będzie taka sytuacja to wtedy pod uwagę jest brany punkt 2.
    Jeżeli drugi punkt nie rozwiązałby problemu to wtedy brany jest pod uwagę punkt 3.

  7. #22
    benerit
    Konto usunięte
    punkt drugi nie ma zastosowania, bo walczyli ze sobą. zdobyte punkty pvp są rozsądnym rozwiązaniem. Pomyśl jednak nad ewentualnym stosowaniem klasycznych brakerów turniejowych.

  8. #23
    Coni
    Konto usunięte
    Punkt drugi mogę zmodyfikować:
    Jeżeli punkt 1 nie rozstrzygnął o tym kto jest na jakim miejscu, wówczas decyduje o tym ogólna liczba stoczonych walk ligowych w grupie. Im mniej tym lepiej.

    Dodałem małe punkty do pierwszego postu. Póki co zależą jedynie od punktów rankingowych zdobytych w ciągu ligi.

    Został dodany punkty 3.12

  9. #24
    Coni
    Konto usunięte
    Rejestracja została OTWARTA!!

  10. #25
    Coni
    Konto usunięte
    Zostały dodane punkty 1.19, 1.20, 1.21.
    Został lekko zmodyfikowany punkt 4.

    Proszę się zapoznać z nowymi punktami.

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Moje zastrzeżenia
    1.10 Jeżeli jakimś przypadkiem walka zakończy się remisem to obaj gracze są traktowani jako przegrani, czyli otrzymują po 1pkt.
    proponuje zmiane o jakiej juz pisalem remis = 0 punktow =walki nie było
    remisowanie nie moze sluzyc nabijaniu punktow
    1.12 Liczą się jedynie pojedynki. Bójki oraz walki na arenie nie są traktowane jako walki ligowe. nie rozumiem ratio punktu liga to liga jak ktos nie chce po dobroci to powinna byc mozliwosc zlapania go w bojce
    1.11 Aby walka była o punkty obaj gracze muszą napisać na początku walki "Walka ligowa grupa X" zbedne
    Ostatnio edytowane przez siata ; 19-11-2011 o 21:39

  12. #27
    Coni
    Konto usunięte
    Cytat Napisał siata Zobacz post
    Moje zastrzeżenia
    1.10 Jeżeli jakimś przypadkiem walka zakończy się remisem to obaj gracze są traktowani jako przegrani, czyli otrzymują po 1pkt.
    proponuje zmiane o jakiej juz pisalem remis = 0 punktow =walki nie było
    remisowanie nie moze sluzyc nabijaniu punktow
    W sumie zapomniałem, że gracze na każdym kroku by chcieli oszukiwać. Chodziło mi bardziej o remisy (nieproponowane), czyli takie, że obaj przeciwnicy giną w walce.
    Zrobię tak jak piszesz bo wydaje się to być sensowniejsze. Remis = obaj gracze są traktowani jako przegrani, ale mogą zawalczyć ze sobą jeszcze raz, walka jest niezaliczona.

    Poprawione..
    Cytat Napisał siata Zobacz post
    1.12 Liczą się jedynie pojedynki. Bójki oraz walki na arenie nie są traktowane jako walki ligowe. nie rozumiem ratio punktu liga to liga jak ktos nie chce po dobroci to powinna byc mozliwosc zlapania go w bojce
    Każdy musi rozegrać połowę walk, żeby był brany pod uwagę, więc wątpię, że ktoś będzie unikał walk.
    Jeżeli by Cie unikało paru przeciwników to należy to zgłosić a ja to rozpatrzę. Zawsze mogę ustalić termin walki w krytycznych sytuacjach.

    Cytat Napisał siata Zobacz post
    1.11 Aby walka była o punkty obaj gracze muszą napisać na początku walki "Walka ligowa grupa X" zbedne
    Jako, że walki ligowe są to jedynie pojedynki obaj gracze muszą poinformować na samym początku walki, że jest to walka ligowa.
    Musi być jasne, że obaj wiedzą, że walczą taki pojedynek a nie zwykły.

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    aa juz wiem skad punkt 1.12(dopiero przeczytalem posty wyzej) skoro chcesz sie bawic w umawianie na walki to ok ja chcialem zeby było mniej roboty dla Cb-ie

  14. #29
    Coni
    Konto usunięte
    Uważam, że byłby burdel z bójkami jak pisał benerit. Gracze nie walczyliby normalnych pojedynków lecz tylko próbowali by polować. Ucierpieli by na tym gracze, którzy by chcieli właśnie walczyć pojedynki a nie mieliby chętnych przeciwników, przez co mogliby nie rozegrać połowy walk.

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    to moze na warunku niech bójki będą :P
    potrzebny będzie screen z rozmowy gdzie ktoś odmawia walki lub umawia sie na jakis termin i się nie zjawia ;] wtedy mozna zacząć polowanie

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •