Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Wskazówki, porady, ciekawostki i różne takie.

  1. #1
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Wskazówki, porady, ciekawostki i różne takie.

    Witam bardzo serdecznie!
    Ostatnio wpadłem na pewien pomysł, ale nie wiedziałem czy go zaproponować bo nie jest jakiś super potrzebny, a możliwe, że zatrzymałby trochę graczy.
    A chodzi mi o wyświetlanie różnych wskazówek podczas rozgrywki. Nie mam pojęcie kiedy by to mogło następować, ale na początek powiedzmy... Raz dziennie przy wejściu do gry.
    Mogły by być to teksty pisane przez użytkowników, które po zaakceptowaniu trafiały by do gry.
    Mogły by to być np:
    -Szczegółowe opisanie danej statystyki (1 tekst na każdą z nich)
    -Opis działania atrybutów
    -Info o minibossach
    -Info o istnieniu unikatowych potworków
    -Mały poradnik co robić po wykorzystaniu energii
    -Opis energii (takie coś jak napisał MapY)
    -Do czego służą dane miksturki, kamienie, runy (też po 1 tekście na każde)
    -No i co tam jeszcze można wymyślić.

    No i takie małe referaciki po wyświetleniu trafiałyby do jakiejś zakładki w profilu. Oczywiście można by wyłączyć ich pokazywanie się.

    Jak takie coś trafi do gry to taki początkujący gracz wyczerpie energię i mu się nagle przypomni, że coś mu się kiedyś wyświetliło, poszuka, poczyta, poczyta, będzie mądrzejszy, lepszy i być może bardziej wciągnie się w grę, zacznie reklamować ją znajomym i nasze kochane mfo się rozpowszechni jeszcze bardziej po galaktyce.

    Dziękuję za uwagę: Żanet Kaleta
    Tak, tak, nudzi mi się :P

  2. #2
    Koridor
    Konto usunięte
    Miałem napisać coś podobnego w temacie o Energii (albo jakimś podobnym), ale mi wypadło Ja bym to widział w formie: Czy wiesz, że... w jakimś dymku przy interfejsie.
    Edit
    Np. Zasłaniałoby jakieś 20px mapy, cały górny pasek lub dolny pasek (przy dolnym przesuwałoby propy handlu i walk nad wskazówkę/ciekawostkę).
    Zrobić jakiś spis tych ciekawostek i je powprowadzać
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 14-11-2011 o 21:42

  3. #3
    QSQ
    Konto usunięte
    Ja bym zrobił FAQ w grze z najczęstszymi pytaniami... np. Co to jest mini boss? ... Jak działa energia?

  4. #4
    Darko
    Konto usunięte
    good idea, sam myślałem o tym, by zaproponować wprowadzenie króciutkich poradniczków po zalogowaniu

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Może to zrobić w formie jakiejś księgi z powyrywanymi kartkami, którą znajdziemy w domku mistrza Solidusa i w trakcie gry znajdowałoby się do niej kartki będące tymi poradnikami?
    Wtedy kartki przystosowało by się do postępu w fabule i by było fajnie.
    Coś w stylu: pierwszą kartkę, o jakiejś statystyce zdobywamy u mistrza Solidusa, a w w przyszłości poradnik o miksturce rege obok skrzynki z nią itd.

  6. #6
    KrasheR
    Konto usunięte
    Pomysł sam w sobie dobry , reputek leci.

    But, dopracować to .

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    notatki solidiusa i innych NPC których spotkamy po drodze do lange
    lub bot o nazwie Solidius który po zalogowniu będzie wysyłal nam te info co x czasu na czacie ;]

  8. #8
    Shunsui
    Konto usunięte
    Ja bym dał po zakończonym quescie cut scenke jak Soldius daje nam radę/y można by je było pomijać ale tym co zaczynaja gre by sie przydało.

  9. #9
    Eren
    Konto usunięte
    Pomysł z kartkami/cutscenkami bardzo dobry. Ułatwiło by to gry i byłby to też ciekawy dodatek zdobywanie kart do księgi czy coś takiego.

  10. #10
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Może to zrobić w formie jakiejś księgi z powyrywanymi kartkami, którą znajdziemy w domku mistrza Solidusa i w trakcie gry znajdowałoby się do niej kartki będące tymi poradnikami?
    Wtedy kartki przystosowało by się do postępu w fabule i by było fajnie.
    Coś w stylu: pierwszą kartkę, o jakiejś statystyce zdobywamy u mistrza Solidusa, a w w przyszłości poradnik o miksturce rege obok skrzynki z nią itd.

    Szczerze to pomysł z tym co piszesz to mi się podoba . Jestem oczywiście za tym by to wprowadzić .

  11. #11
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Pomysł bardzo dobry

    Popieram w 100%
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    Użytkownik Avatar RiK
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    100
    Ja też uważam, że to bardzo dobry pomysł

  13. #13
    Użytkownik Avatar LeFil
    Dołączył
    01-05-2011
    Postów
    114
    Pomysł z książką nie najgorszy. Ja bym zrobił, że jak mamy kartkę to czytamy i jest scenka w której przypominamy sobie o tym jak nam mówił o tym solidus.
    Ostatnio edytowane przez LeFil ; 22-06-2012 o 19:57 Powód: błąd

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •