Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Nowa Zależność między statystykami - przypomnienie

  1. #1
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Nowa Zależność między statystykami - przypomnienie

    Witam, przepraszam za niepotrzebny spam, ale z tego co widzę, warto powrócić do tego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...trze%C5%BCenie.
    Ostatnio często bywam w dilli by pomagać nowicjuszom w miarę możliwości.
    Z tego co zauważyłem największym problemem jest psucie sobie statystyk przez dawania pkt w oba ataki. Bo jeśli 8 lv nie radzi sobie z ptakiem to widać, że coś jest nie tak. Dobrze byłoby też gdyby ktoś napisał dobry poradnika jak zacząć grę.
    Przy okazji: Czy nie można by było tak do 5 poziomu włączyć opcję sugerowania statystyk? Na pewno zatrzymałoby to paru graczy. Statystyki nie musiały by być jakieś super ekstra, tylko bardziej uniwersalne.
    Wiem że trochę chaotyczne, ale pisałem na szybko.

  2. #2
    Użytkownik Avatar lokin
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    187
    Raczej nie jest to kwestia poradniku, ale rozwinięcie pomocy na początku gry. I to by było na tyle.

  3. #3
    Flower
    Konto usunięte
    A moze wprowadzic cos takiego jak w v2 ? Na poczatku wybieramy kim chcemy grac , przy okazji zablokowac mozliwosc dawania w atak zwykly bedac magiem i na odwrot

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,522
    Cytat Napisał Flower Zobacz post
    A moze wprowadzic cos takiego jak w v2 ? Na poczatku wybieramy kim chcemy grac , przy okazji zablokowac mozliwosc dawania w atak zwykly bedac magiem i na odwrot
    To by może było dobre, dla nowych zwłaszcza. Może dodać info pod statystykami podczas rozdawania statów, że taka konfiguracja statów nie jest wskazana. Samo blokowanie rozdawanie statystyk jest już ograniczeniem i nie wiem czy admin się zgodzi.

  5. #5
    Flower
    Konto usunięte
    Albo na przyklad grajac wojem wykluczyc calkowicie atak magiczny ze statystyk

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,788
    Coś pomyślimy - może jakiś guzik "rozdaj automatycznie" na pierwszych poziomach.

  7. #7
    misiopysio
    Konto usunięte
    Nie kombinujcie, jak ktoś spaprze staty na niskich levelach to moze zrobić postac od nowa, jak pomimo grania nie potrafi to jego problem, ktos rozdaje lepiej ktos gorzej, dzieki temu jedni sa lepsi inni słabsi i tyle, zawsze można tez zrobić resa.
    Coś mi się widzi, że chcecie ujednolicać i zmuszać graczy do robie nie tylko dobrych stat na siłę.
    Zły pomysł i tyle moim zdaniem, ale jakiś dodatkowy poradnik zawsze się przyda.


    pozdrawiam

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Tylko, że taki nowy gracz jak spaprze staty to nadal nie wie jak je rozdawać i raczej nie zrobi nowej postaci lecz porzuci grę.
    Co do resów zawsze myślałem, że są one zwykle dla tych lepszych graczy, bo słabemu i to nie pomoże.
    A przecież im więcej graczy wciągnie się w grę, tym większe będą zyski w przyszłości

  9. #9
    może jakiś guzik "rozdaj automatycznie" na pierwszych poziomach
    To nie jest zły pomysł. Ba, nawet na wyższych poziomach gracze miewają problemy ze statystykami.

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,788
    Aby miało sens trzeba by to połączyć z wyborem "profesji" przy pierwszym rozdaniu stat i blokować jedną ze statystyk atak/atak mag.
    Wtedy upragniona profesja mogła by być dość łatwo wyświetlana w profilu.

  11. #11
    Już spotkałem paru takich co robili "palladyna". I tłumaczyłem im ,że to jest nieopłacalne itp. Ale on powiedział ,że będzie robił po swojemu, bo w innych grach tak robili

  12. #12
    Shunsui
    Konto usunięte
    Hybrydy nie są takie złe...kogo ja oszukuje są złe nikomu many na leczenie ani na porażenie nie żałuję ale by woj mp dawał tylko dla zaklęć to rozwalenie statystyk jestem nad wyborem profesji.

  13. #13
    Hmm wybór jest konieczny , ale lepiej , żeby wyborca nie był do końca świadomy jaką profesje wybiera. Ale dlaczego ? Ano dlatego , że nowi , szczególnie młodzi gracze ( a będzie ich więcej) będą mówić " łee tylko 2 profesję , a w tym metinie są aż 4 " (czemu wiem ile tam jest profesji .. ). Więc lepiej niech solidus pyta " wolisz władać mocą żywiołów czy poznać fizyczną siłę " lub coś w tym stylu. A w statach dodać jakieś podpowiedzi , które można zamknąć., a w nich zaznaczyć i to dość GRUBO , że jeśli wybrałeś potęgę żywiołów to nie dawaj w atak , a jeśli wybrałeś siłę fizyczną to nie dawaj nic w atak magiczny.

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    411
    To może zrobić hybrydę. Postacie co dają w oba ataki miały by jakiś bonus ;]

  15. #15
    Darko
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    To może zrobić hybrydę. Postacie co dają w oba ataki miały by jakiś bonus ;]
    nie takie głupie, jednak jestem za notką mówiącą w co inwestować
    z resztą jest konkurs skłaniający do pomocy nowicjuszom

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •