Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przywoływanie demonów - nowy rodzaj mini bossów

  1. #1

    Przywoływanie demonów - nowy rodzaj mini bossów

    Moim pomysłem jest wprowadzenie kolejnego rodzaju mini bossów. Takiego ,że byłyby rzadsze niż normalne mini bossy ale jednak dałoby się walczyć z nimi pare razy => spełniając dane warunki ,czyli byłby bardziej powszechne od bossów jednorazowych.

    1. Ogólny zarys.

    Ogólnie pomysł polega na stworzeniu bossów ,które przyzywałoby się pod pewnymi warunkami. Owe warunki byłyby ukryte i wskazówki jak przyzwać danego demona wypadałyby z jakiegoś rodzaju potworka.

    Np.
    Weźmy sobie coś w wikipedii. https://pl.wikipedia.org/wiki/Amaymon
    I na znalezionych kawałkach byłby takie szczątkowe informacje jak:
    - czas przywołania (Powinno się go przywoływać rano, między godzinami dziewiątą, a dwunastą i po południu między trzecią, a szóstą.)
    - potrzebne przedmioty oraz ich tłumaczenie w konfiguracji (2 skorupy żółwia "pancerios skorupios" , gem ogień plus **** "Falmane orisune" , czarci ogon "konicios demonos")
    - konfgiuracja: najpierw dodam ,że to nie wiem "układałoby się" na planszy 3x3. Tylko wiecie ta plansza to i tak byłyby okienka dialogowe typu:
    - co zrobić na polu A1 (tutaj jakieś opcje , potem co na polu A2 itd. (A tutaj przykład opisu konfiguracji : na w rogach dolnej podstawy planszy przywołania postaw "pancerios skorupios" , w centrum "Falmane orisune" , nad nim "konicios demonos")

    Jeżeli te 3 warunki zostaną spełnione mamy 80% szans na przywołanie wybranego demona , 10% na przywołani chochlika , 5% szans na przywołania czarta , 3% szans na przywołanie demona wyższego rzędu , 1% szans na przywanie Samaela ,czyli najsilniejszego demona.

    A i uprzedzam pytania ,czemu takie udziwnione nazwy? Ponieważ gdyby nie były udziwnione/zniekształcone ,to w opisie konfiguracji od razu by się podawało ich nazwę.

    Przykład kawałka kartki z informacją

    Przedmiot : Stary kawałek pergaminu
    Opis: Zawiera, czynności jak przyzwać starożytnego demona Amaimona króla wschodzniej części piekła.

    Aby starożytnego demona Amaimona przyzwać na świat trzeba o słońca [...]
    Rozłożyć składniki podane trzeba tak ,aby tworzył one krzyż.
    W jego centralnej części ułożyć "tu jakaś dziwna nazwa" ,a na jego bokach "tu jakaś dziwna nazwa"


    Póki co to tyle. Jeżeli pomysł bardziej wam się spodobał to mogę to rozpisać bardziej.
    Jak będą pytania napisze na nie odpowiedzi.

    1. A co jak zabraknie nazw dla Demonów?
    Nie zabraknie:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Katego...5%82y_i_demony
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Katego...mony_w_islamie
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Katego...2e_anio%C5%82y
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 08-10-2011 o 10:54 Powód: poprwka gemu ognia

  2. #2
    Nad takimi dużymi drużynami to bym pomyślał.
    Ogólnie mam już w głowie poukładane co i jak z tymi bossami. Od szukania tych papierków. Do ustalania siły demona na podstawie "przywołujących" go graczy.
    Ale nie będę się rozpisywał jeżeli ma się okazać ,że ten pomyśł nie wypali.

    Wg. mnie najciekawsze będzie nie sama wlka ,ale to Że przepis na przywołanie danego demona ,może zdoby jedna osoba ,a nasępnie go ukrywać tak by ona mogła z niego korzystać, przez co powstałaby nowa wrtościowa rzecz w grze. O ile same demony dawałyby jakieś cenne przemdioty(np. przedmioty do kowalstwa / lub po zdobyciu paru przedmiotów => sklejenie go w 1 ,w którym mogłoby się dowolnie rozłożyć punkty bonusowe ,tyle ile miałby unikat na danym poziomie

  3. #3
    Arconas
    Konto usunięte
    Akurat to, że mogła by go zdobyć jedna osoba jest bez sensu :P Są ludzie którzy mają już tyle mf i tyle siana, że przeciętnej osobie nic by nie zmieniły te demony i tak by nigdy nie walczyła z nimi. Oczywiście niby każdy może zdobyć jako pierwszy, ale wiadomo, że jak ktoś wyda 100mf to zdobędzie przepis.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Do przepisu nie może być użyty gem ognia ****, ponieważ:
    1. Woj go nie wbije
    2. Zaklęć, które się użyło ze zwoju i nabiło ap nie można wyjąć

  5. #5
    1. Podawałem przykład.
    2. Gemy ognia zawsze mi się mylą z ogniem plus ^^


    Arcanos system zdobywania przepisu to po prostu latania po potworkach i liczenie na farta ,że coś się trafi. Po za tym jeżeli będzie dużo tych demonów będzie mała szansa ,że szybko skompletuje się cały przepis. A przepisy wypadałyby z każdego potworka i nawet za pokonanie np. osy mogłoby się dostać to samo co za pokonanie syrenki.

    Skoro za każdą zdobytą część przepisu posiadałoby się 1/3 danych do przywołania. To pomyśl ile trzeba się namęczyć by zdobyć cały. Więc ułożenie całego najpewniej wymagałoby współpracy z innymi.

    A co do tego ,że większość nawet by nie przyzwała tego demona. Pomyśl ile będzie osób ,które licząc na punkty reputacji opublikują jakiś przepis?
    A tylko kilka trzymanych przez co bardziej inteligentne osoby będą znane dla nielicznych.

    A jeżeli dajecie już ujemne reputy to argumentujcie czemu?
    Bo jeżeli dostaje typu : "nie dzięki" albo "?". To nie wiem co mam poprawić itp.

    A i powtarzam. Jak macie pytania jakieś. To pytajcie.
    Istanieje prawdopodobieństwo ,że napisałem to dość niejasno. Po za tym to jest samo przedstawienie pomysłu.
    Ponieważ już posiadam cały obraz jak to ma wyglądać. Ale nie chce rozpisywać się jeżeli ma to zostać nie przyjęte.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 08-10-2011 o 11:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •