Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Atrybuty w walce

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Post Atrybuty w walce

    Często zmieniamy profile, co wpływa na zmianę atrybutów (eq, gemy, chodzenie po mapie) i przydał by się podgląd atrybutu dla danego ataku, wchodzenie do zakładki statystyki w trakcie walki i szukanie odpowiedniej informacji jest zbyt czasochłonne i nieergonomiczne.

    Proponuję dodać obok wszystkich czynności info o tym jaki atrybut wpłynie na atak (oczywiście dotyczy zaklęć,zdolności,ataku fiz. który zawiera atrybut).

    Przykład:


    Posiadając im więcej danych w oknie walki mamy większy komfort jej przeprowadzania.
    Można też się pokusić o dodanie ikonek w walce dla atr. magicznych oraz broni dla woja np. miecz itd.

    Ogólnie cały wygląd walki jest do przeróbki - np. statusy i wiele innych rzeczy. Walka to NAJWAŻNIEJSZY element samej gry, gdyż wokół niej się wszystko kręci i musi być dopracowany. To jest wizytówka gry, która wpływa najbardziej na chęć grania.

    Jeśli pomysł się podoba proszę o wsparcie reputacją, jeśli nie to trudno

  2. #2
    Shunsui
    Konto usunięte
    Ciekawy pomysł ale sam mówiłeś,że od tej wygody nam się w du.... poprzewracało ale to jest bardzo ciekawe ale mam przykra wiadomość dałęm ci już reputa ;[
    Ale ładnie to wygląda nie trzeba w statystykach patrzeć w czasie walki ile co do czego mamy.
    Pozdrawiam.
    Klikasz Statystyki i po prawej stronie masz wszystkie atrybuty i tam masz taki diamencik to ci pokazuję co ci daje gem , masz postac to ci pokazuje statystyki ile ci daja,masz zbroje to ci pokazuje ekwipunek ile ci daje.
    A na dole masz atrybuty mag.
    Ostatnio edytowane przez Shunsui ; 07-09-2011 o 13:05

  3. #3
    Salcia
    Konto usunięte
    to jest bardzo dobry pomysł, bo ja nawet nie wiem gdzie mogę sprawdzić te atrybuty nie idąc do areny ;p +

  4. #4
    mnietuniema
    Konto usunięte
    Cytat Napisał I Love Sale Zobacz post
    to jest bardzo dobry pomysł, bo ja nawet nie wiem gdzie mogę sprawdzić te atrybuty nie idąc do areny ;p +
    Klikasz na Statystyki i po prawej są atrybuty magiczne.

  5. #5
    A jakby to miało wyglądać u woja ?? Mogłoby pisać przy ataku , no ale jakby to miało być zrobione ?? Pokazywałoby samą liczbę ? Czy każdy atrybut wymieniony i obok nich liczby ?

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Wg mnie atrybuty to nie jest coś co zmienia się na tyle, że nie wiemy jaki mamy najlepiej wyszkolony. Szkoda zaśmiecać listę, skoro zawsze można sobie przypomnieć w zakładce statystyki.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Wg mnie atrybuty to nie jest coś co zmienia się na tyle, że nie wiemy jaki mamy najlepiej wyszkolony. Szkoda zaśmiecać listę, skoro zawsze można sobie przypomnieć w zakładce statystyki.
    Tomi, ty nie grasz jak jako taki pełnoprawny gracz i nie wiesz co jest i może być przydatne. Jak chcesz zaśmiecać, to po wskazaniu elementu z listy niech w opisie gdzieś się pojawia, ale ja wolałbym w miejscu jak na screenie, bo to będzie najwygodniejsze. Przypominam: propozycje, z których skorzysta 100% graczy, mają szanse na realizację 100% :P


    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    A jakby to miało wyglądać u woja ?? Mogłoby pisać przy ataku , no ale jakby to miało być zrobione ?? Pokazywałoby samą liczbę ? Czy każdy atrybut wymieniony i obok nich liczby ?
    woj ma tylko atak atrybutowy z wybranej broni , a więc pokazywało by atrybut broni założonej. Nie dotyczy broni typu rękawice, gdyż są bez atrybutu.

  8. #8
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Panowie nie ułatwiajmy tak wszystkiego , jak grasz jako pełnoprawny gracz to pewnie interesujesz się swoją postacią i zapamiętasz swoje atrybuty... Nie długo będziecie żądać że przy ataku będzie pokazana ilość obrażeń jaką możemy zadać .... wszystkie atrybuty masz wypisane w zakładce więc po co aż tak zbytnio ułatwiać.

  9. #9
    Salcia
    Konto usunięte
    Dramatyzujecie. To wcale nie będzie przeszkadzać, a ułatwić może i nie jest to raczej dużo roboty

  10. #10
    El Fortuno
    Konto usunięte
    To ja chce żeby przy ataku pisało w % jaką mam szanse a trafienie przeciwnika . nie będzie mi to przeszkadzać a może ułatwić.

  11. #11
    Coni
    Konto usunięte
    Ja chcę, żeby przy ataku mi pisało jakie obrażenia mogę jeszcze zadać i jakie mam szansę na krytyka i ile on też wyniesie.

  12. #12
    I zablokowanie możliwości ataku, jeżeli Odbicie miałoby mnie zabić w następnej turze.

  13. #13
    musaraj
    Konto usunięte
    Jeszcze wypisać obrony przeciwnika, prawdopodobną celność, czy zdejmie/nałoży status, czy walniemy krytykiem, czy używając zdolności trafimy wszystko, czy czymś chybimy i czy dostaniemy do tego frytki.

    Walczysz magiem - powinieneś wiedzieć, jakie atrybuty wbijasz. Ja nie mam z tym żądnych problemów.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Wizualnie nawet ładnie ci to wyszło, ale jak dla mnie w ogóle nie przydatne bo cały czas atakuje tymi samymi zaklęciami i wiem że mam 25% atrybutów do nich.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    To może jeszcze bardziej utrudnijmy walkę, najlepiej niech się toczy losowo.

    Zrobienie takiej opcji to wg mnie kilka minut, ale nie to nie.

    Atrybuty się zmieniają , np. mam zieloną szatę, i gdy założę to walę wiatr, jak jej nie mam to czymś innym. Dodatkowo na każdego bossa mam oddzielny skrypt inty z odpowiednimi ustawieniami i doborem eq. Dlatego więc nie zawsze pamiętam co mam założone i jakiego zaklęcia użyć.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •