Zobacz wyniki ankiety: Zgadzasz się?

Głosujących
9. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    5 55.56%
  • NIE

    4 44.44%
  • A po co to potrzebne

    2 22.22%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wystawianie na targu zmiana

  1. #1
    Moderator
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    564

    Wystawianie na targu zmiana

    Siema
    Wystawianie na targu i pobieranie od tego 1 pkt energii to nieporozumienie.
    Proponuje aby zamienić to na 10% wartości przedmiotu pociary.
    Za następnym upku nie będzie się opłacało wystawiać wężowego eq dla początkujących graczy.
    Co wiąże się z trudnościami dla początkujących graczy.
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    201
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Siema
    Wystawianie na targu i pobieranie od tego 1 pkt energii to nieporozumienie.
    Proponuje aby zamienić to na 10% wartości przedmiotu pociary.
    Za następnym upku nie będzie się opłacało wystawiać wężowego eq dla początkujących graczy.
    Co wiąże się z trudnościami dla początkujących graczy.
    Problemami z wystawianiem eq na lowlvl nie jest poświęcana energia, a bardzo mała, limitowana ilość slotów. Jestem zdecydowanie na nie. Jeśli chce się polepszania sytuacji z dostępnością eq na małe poziomy, trzeba się właśnie tym zająć (chociaż oczywiście zdaje sobie sprawę, że z powodów finansowych nic w tej sprawie się pewnie nie da zrobić). Propozycja, która padła nic dobrego nie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez Amaski ; 19-04-2024 o 12:57

  3. #3
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    971
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Wystawianie na targu i pobieranie od tego 1 pkt energii to nieporozumienie.
    o ile z tym sie zgadzam
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Proponuje aby zamienić to na 10% wartości przedmiotu pociary.
    to z tym juz nie, to tylko sprawi ze jeszcze bardziej sie nie bedzie oplacalo wystawiac jakichs smieci, albo np. gemow ktore kosztuja 200k+, jezeli juz to jestem za calkowitym skasowaniem jakichkolwiek kosztow wystawiania przedmiotow
    ::::​)

  4. #4
    Moderator
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    564
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post

    np. gemow ktore kosztuja 200k+, jezeli juz to jestem za calkowitym skasowaniem jakichkolwiek kosztow wystawiania przedmiotow
    O tym zapomniałem.
    To chociaż by był wybór ena czy gold
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    56
    A ja proponuje zdjąć opłatę w postaci energii jak i prowizji od sprzedaży.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,337
    Początkujący gracze nie zarabiają, ponieważ średnie większości przedmiotów na targu ocierają się o ceny u pociary. Nowicjusze mają mało slotów w depozycie i nie mogą konkurować z wyjadaczami, gotowymi wystawiać przedmioty za bezcen.
    Temu nie da się zaradzić wprowadzając zmiany w targu bez zwiększenia popytu. Cykl targu wygląda mniej więcej tak:

    1. Targ jest pusty. Wystawiane zostają przedmioty o zawyżonych cenach ze względu na duży popyt i małą podaż. Przedmioty dobrze się sprzedają, średnie ceny rosną. Wszyscy aktywni na targu zarabiają.
    2. Na targu pojawiają się coraz to tańsi sprzedawcy ze względu na duży popyt i małą podaż. Średnie ceny maleją.
    3. Przedmioty nie sprzedają się ze względu na coraz to mniejszy popyt i dużą podaż. Zdemotywowani gracze przestają sprzedawać na targu ze względu na małe zyski. Rzeczy lądują u pociary. Pozostali zarabiają grosze, lub... ->

    Targ znowu pustoszeje, i cykl zaczyna się od nowa.

    Występuje również ogólny trend spadkowy cen ze względu na wzrastającą ilość przedmiotów u graczy, oraz malejący popyt przez brak nowych. Temu nie da się zaradzić (nie licząc administratora, ale jak widać nie śpieszy mu się ze zmianami które przyciągną więcej graczy).

    Jedynym ratunkiem jest zaprzestanie sprzedawania po zaniżonych cenach, ale na to obecnie nie mamy wpływu. Zbyt dużo graczy ma przedmioty i desperacko stara się je spieniężyć. Wpływa to negatywnie na rynek, i w przypadku wielu przedmiotów całkowicie eliminuje je ze sprzedaży na targu pod kątem zarobku (można je "sprzedawać charytatywnie" aby pomóc nowym ).

    Targ powoli się odtyka, ceny odbiją się od dna tylko jeżeli pozostali sprzedawcy postawią dobrobyt rynku i długoterminowy zarobek ponad szybką kasą. Na jakiś czas nastaną dobre czasy i wszyscy na rynku będą zarabiać. Przewiduję, że wraz z aktualizacją fabularną starzy gracze powrócą i targ znowu ożyje.

    ———————

    Jest jeszcze jedna opcja. Limit przedmiotów w plecaku. 100 sztuk uzbrojenia, gemów i zdolności na postać. W ten sposób ilość przedmiotów drastycznie zmaleje, gracze będą trzymać tylko najdroższe przedmioty i niższe przedziały będą głównie handlowały między sobą, bez ingerencji graczy na maksymalnym poziomie. Podaż zmaleje, ceny wzrosną.

    Wymaga to sporej interwencji Tomiego w dotychczasowy system chomikowania dziesiątek tysięcy przedmiotów przez graczy z dłuższym stażem, ale nie widzę innego wyjścia na długoterminowe postawienie rynku na nogi.

    30 dni od zalogowania się na pozostawienie wyznaczonej ilości przedmiotów w plecaku, oraz zwiększone ceny oferowane przez pociarę pięciokrotnie. Po upływie pewnego czasu (wyjście Scythe oraz 30 dni od ostatniego zalogowania), przedmioty zostaną automatycznie sprzedane u pociary od najniższego plusa, następnie poziomu do dozwolonej ilości.
    Ostatnio edytowane przez Apollyon ; 20-04-2024 o 00:02
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  7. #7
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Cytat Napisał Apollyon Zobacz post
    Jest jeszcze jedna opcja. Limit przedmiotów w plecaku. 100 sztuk uzbrojenia, gemów i zdolności na postać. W ten sposób ilość przedmiotów drastycznie zmaleje, gracze będą trzymać tylko najdroższe przedmioty i niższe przedziały będą głównie handlowały między sobą, bez ingerencji graczy na maksymalnym poziomie. Podaż zmaleje, ceny wzrosną.

    Wymaga to sporej interwencji Tomiego w dotychczasowy system chomikowania dziesiątek tysięcy przedmiotów przez graczy z dłuższym stażem, ale nie widzę innego wyjścia na długoterminowe postawienie rynku na nogi.

    30 dni od zalogowania się na pozostawienie wyznaczonej ilości przedmiotów w plecaku, oraz zwiększone ceny oferowane przez pociarę pięciokrotnie. Po upływie pewnego czasu (wyjście Scythe oraz 30 dni od ostatniego zalogowania), przedmioty zostaną automatycznie sprzedane u pociary od najniższego plusa, następnie poziomu do dozwolonej ilości.
    Co ty w Lireq się zamieniłeś? Proponujesz limity przedmiotów w plecaku, by targ ożył, przecież to zabije targ na niższych poziomach, bo jak wspomniałeś, ludzie będą gromadzić tylko najcenniejsze EQ i po zdobyciu wszystkiego czego się chce, nie ma sensu w to grać nawet "for fun" bo limit, nie wspomnę o osobach masterujących grę i robiących EQ+8, którzy potrafili ode mnie kupić jednym rzutem po 20-30 samych +0 jednego uzbrojenia, to na to wychodzi, że po tych zmianach to było by bardziej upierdliwe (brak możliwości kupowania od razu wymaganej liczby przedmiotów)

    A potem znowu będzie jęk nowych, że itemków nie ma na targu, bo wszyscy u pociary wywalają, by mieć EQ np. arktosa i sprzedawać. Dopiero był jęk, że itemy na low lvl są za drogie, teraz że za tanie... Zdecydujcie się wreszcie, bo mnie to już bawi

    Żadna sztuczna ingerencja w targ nie wpłynie pozytywnie na tą grę, jedynie wzrost nowych graczy może ożywić targi na niskich poziomach, dodatkowo można dodać jakiś system ogłaszania się nowych, który miałby polegać na tym, że w aukcjach jest coś takiego jak "ogłoszenia" i tam randomek podaje za ile kupi dany item i jak się zaakceptuje, to zachodzi transakcja automatycznie i to ma dwie zalety: Pierwsza to pozbywanie się śmieci przez ludzi, którzy grają długo i tanie kupowanie itemków przez nowych graczy.

    Jeżeli Tobie się nie opłaca sprzedawać itemków na low lvl bo ceny jak u pociary to sprzedaj to EQ właśnie tam, a nie zmuszaj całej gry by to zrobiła, bo biedactwo nie zarabia tyle co by chciało ;/
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 19-04-2024 o 19:52
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,337
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Co ty w Lireq się zamieniłeś? Proponujesz limity przedmiotów w plecaku, by targ ożył, przecież to zabije targ na niższych poziomach, bo jak wspomniałeś, ludzie będą gromadzić tylko najcenniejsze EQ i po zdobyciu wszystkiego czego się chce, nie ma sensu w to grać nawet "for fun" bo limit (...)
    Na tym polega cała idea tej zmiany. Handlowanie uzbrojeniem na niższe poziomy leżałoby w rękach graczy z niższymi poziomami. Wieloryby mają tych przedmiotów za dużo, przez co całkiem straciły one wartość.

    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    (...) nie wspomnę o osobach masterujących grę i robiących EQ+8, którzy potrafili ode mnie kupić jednym rzutem po 20-30 samych +0 jednego uzbrojenia, to na to wychodzi, że po tych zmianach to było by bardziej upierdliwe (brak możliwości kupowania od razu wymaganej liczby przedmiotów)
    Sam do nich należę. Wielokrotnie skupowałem od Ciebie dużo sztuk takich samych przedmiotów. Nie możesz się ich pozbyć na targu, ponieważ nikt ich nie chce. A na pewno nie w takich ilościach. Dlatego trzymasz je latami, a cena przedmiotu nie wzrośnie dopóki u Ciebie znajduje się taka ilość. Każdy rozgarnięty wie gdzie szukać.

    Nie zrozum mnie źle, ja na tym zyskuję równie dużo co Ty. Wolę, żeby ktoś miesiącami dropił kilkadziesiąt sztuk uzbrojenia, a następnie sprzedawał je mi po zaniżonych cenach niż szukanie pojedynczych sztuk po wyższych cenach u innych graczy. Mimo wszystko nie tak to powinno wyglądać.

    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    A potem znowu będzie jęk nowych, że itemków nie ma na targu, bo wszyscy u pociary wywalają, by mieć EQ np. arktosa i sprzedawać. Dopiero był jęk, że itemy na low lvl są za drogie, teraz że za tanie... Zdecydujcie się wreszcie, bo mnie to już bawi
    Całe uzbrojenie na 73-80 poziom którego mógłbyś potrzebować to mniej więcej 50 przedmiotów. Reszta to miejsce na graty na sprzedaż. Masz również do dyspozycji inne postacie. Problemem w tej chwili nie jest brak przedmiotów w grze, tylko brak przedmiotów na targu ze względu na zaniżone ceny.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  9. #9
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    W grze jest mało nowych graczy, przez i tak sprzedaż nie będzie wyglądała jakoś mega lepiej, poza tym znowu będzie czyiś jęk, że przez mały parytet jest biedny i nie stać go na itemy z targu, jak np. w margonem, hera na taki 20/30lvl są mają wartość większą, niż taki gracz limitu złota. To miecz obusieczny, jak ceny będą większe, nowi gracze nie będą tego kupować i dalej będzie marudzenie, że to nie schodzi i trzeba obniżać ceny.
    Dodam że na wymiany na 80lvl naprawdę ciężko kogoś znaleść i nie zauważyłem, by przedmioty np. z giganta czy arktosa straciły jakoś mocno na wartości, raczej nie straciły praktycznie wcale, jedynie staniały te przedmioty z nixxla, lavosa, na których nowi gracze będą przechodzić fabułę.

    Dodam, że nie miałem jakoś specjalnych problemów sprzedawać itemy (nie licząć zwyklaków z wenda, które się wywala u pocioary).
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Zabranie prowizji z targu i zrezygnowanie z zabierania eny to dobre rozwiązanie. Nie wiem w ogóle po co jest ten hajs z systemu zabierany jak obecnie i tak jest totalna stagnacja. Myślę że po każdym upku na rok przed kolejnym upkiem powinna zostać wprowadzona ulga właśnie w celu rozkwitniwcia handlu.
    Ewentualnie system losowania, w danym miesiącu rynek przyniósł 20kk z prowizji, to 10 graczy wybranych losowo sprzedających coś na targu w danym miesiącu dostaje po 1k żetonów

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •