Zobacz wyniki ankiety: Jak Twoim zdaniem wpłynie zmiana systemu energii dla nowego gracza na MFO3

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pozytywnie

    74 83.15%
  • Negatywnie

    15 16.85%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 69

Temat: Nowy gracz, system odnawiania energii.

  1. #46
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Ten temat to jest odgrzewany raz na kwartał co jakiś czas się przewija, że Wam się chce ciągle wałkować to samo.

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2011
    Postów
    6
    Jak dla mnie od kiedy usuneli walki z uroczej polanki gra upadala

  3. #48
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    213
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Kiedyś przyjdzie czas na zmiany w tych obszarach.
    To stwierdzenie można przyrównać do gry w rosyjską ruletkę 5 nabojami na 6-cio miejscowy magazynek. Nie od dzisiaj wiadomo że cierpliwość jest cnotą świętych, nie każdy ją posiada, a ci którzy ją jeszcze mają stracą ją prędzej czy później przez tzw. olewanie sprawy przez wyższe stanowiska nadzorujące. Ta kwestia jest poważna i powinna być poważnie potraktowana, bez względu na obecny stan ukończenia update'u fabularnego. Jak już było powiedziane w tym temacie, multikonta są tworzone przez to, że osoba je tworząca jest zainteresowana tym co gra oferuje ale jest mocno ograniczona przez ten powolny grinding oraz niski limit energii odnawialnej.

    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Sam system energii nie jest największym problemem tej gry, a brak jakiejkolwiek rywalizacji. Nawet na wspomnianym "END GAME" Nie ma nic do roboty, gdzie tylko gracze znajdywali sobie miejsca do rywalizacji z czasem zostawało to usuwanie/zmieniane. Wymieniać można dużo m.in

    Wycofanie wypadania eq z bójek lub po prostu brak jakiejkolwiek straty w bójkach, powoduje to, że lepiej się po prostu poddać i biegać z godzinną ochroną i tak nic nie stracimy
    Bójki od zawsze były rakiem na zdrowych płucach tej gry. Nie ukrywaj swoich żalów z powodu braku opłacalnego dropu z "randoma" pod kurtyną "zdrowej rywalizacji" bo to jest po prostu śmieszne. To że je wycofali to cud, i chwała ci za to Tomi. Zmniejszenie ilości bójek z tego powodu bardzo dobrze wpłynęła na ilość graczy, którzy nie są teraz cały czas wystraszeni że sigma male Dorek czy inne Soczyste Gruszki zaraz nie przylecą za nimi i nie ukradną im np. świeżo wykutą zbroję na którą musieli odkładać przez parę dni, tylko dla tego że chcecie coś komuś udowodnić albo co lepsze, pokazać jacy to wy nie jesteście dobrzy bo macie mocniejsze itemki albo statystyki aby nie dać przeciwnikowi nawet kontratakować. Jeżeli bardzo chcesz aby system dropu eq i innych wrócił to tylko na zasadach że wylatuję jeżeli padnie agresator [100% na eq]. Może jak palniecie sobie pajęczą buławką raz, drugi w ten dzwon kościelny na szyi to może się wam odechce. Jeżeli nie, zapraszam na event coniedzielny o 20:00, Igrzyska Śmieci, zróbcie zadymę może nareszcie coś się będzie działo.

    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Ograniczanie walk między graczami, co wam szkodzi, żeby gracz A bił się z graczem B nawet 100 razy dziennie? Wszystkie minusy z tego tytułu można w bardzo łatwy sposób monitorować, wystarczą chęci.
    Tutaj się z tobą zgodzę w 100%, ten system był bardzo dobry.

    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Nie uzależniałbym tego od poziomu, a od czasu spędzonego na grze.
    Pierwsza doba gry: energia ładująca się 100% szybciej
    Druga doba gry: o 90%
    ...
    dziesiąta doba gry: o 10%
    a od 11 doby gry standardowy spawn energii.
    Ułatwianie expa aż do etapu Nordii (80 lvl) przy patchu z max 100 lvl, to już lekka przesada.
    Choć zgadzam się, że na niektórych etapach gry exp idzie dosyć powoli, jednak każdy to przechodził i odpowiednia taktyka sprawia, że ten exp znowuż tak mozolnie nie musi iść.
    Czy ty przeczytałeś to co napisałeś tuż przed wysłaniem? Przecież to nie ma żadnej racjonalnej możliwości bytu. Co? Zamiast 30 wbijesz na tym systemie może 35, potem ten system byłby taki sam jak ten który mamy obecnie. Ta propozycja jest tak bezsensowna że aż ci gratuluję, podniosłeś poprzeczkę bardzo wysoko...

    Cytat Napisał Madara Zobacz post
    tez jakby nie ma co sie oszukiwac i wie o tym wiele lekko starszych graczy ze usuniecie z gry i zdeklasowanie poziomu tvt/pvp do miernych igrzysk smierci i kg, wprowadzenie coniektorych durnych limitow jak i calkowite usuniecie niektorych rzeczy (czyt bojki), przez co gra stala sie 90% PVE i aktualnie najwieksza rywalizacja w grze jest zdobywanie kolekcji i innych podobnych rzeczy? xD, latwo idzie zobaczyc roznice pomiedzy tym gdzie rywalizacja opierala sie takich wlasnie rzeczach a ubijanie mini bossow i innych mobow to byla dodatkowa atrakcja do zysku, robienia itemcow czy czegokolwiek innego i wtedy jak mniemam gameplay byl zdecydowanie lepszy porownujac do dotychczasowych zmian i czasu ktory przelecial
    Gdzie tu wady?

    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Broń bobrze, żadnych zmian z energią.

    Chociaż raz mnie posłuchajcie.
    - zmniejszyć potrzebny exp na wbijanie poziomów, żeby nabicie 80lv skrócić co najmniej o połowę (to i tak kupa czasu!).
    - wprowadzić nagrodę 10mf za potwierdzenie emaila
    - dodać napój energetyczny w nagrodę za niektóre początkowe questy
    Nie, nie i jeszcze raz nie [Poza mfami za weryfikacje, to bardzo pomogłoby w późniejszej utylizacji szaraków jeżeli i tak postanowiliby nie grać a nie wisieliby 11 lat na byciu szarym jak to ma obecnie miejsce i tą propozycję podpiszę rękami i nogami] Chodzenie na łatwizne to najgorsza rzecz jaką można zrobić. Dzięki właśnie tej długiej [oczywiście nie za długiej, szanujmy się troche przyśpieszyć można to wbijanie lvli] podróży ta gra nabiera tego, co ludzie tak bardzo kochają w MMORPGach. Odnośnie napoi energetycznych, zawsze to minimalnie pomogłoby, jednakże jest to bardzo mała różnica względem tego co mamy obecnie [bardzo dobrze opisał to Your Shadow na Spotcaście] i ja również podtrzymuję to co wtedy tam powiedział.

    Cytat Napisał Lethal Zobacz post
    Też mam dobry pomysł. Wprowadzić zadania dzienne w Dilli, żeby każdy mógł robić proste zadania z nagrodami. A propo to może energetyki wprowadzić do NPC za gold z limitem zakupowym na 5 sztuk co 24h? cena rosła by ze wzrostem poziomu postaci głównej jak to jest zakup golda z usługi MF. Ewentualnie wprowadzić jakiegoś Mini-Bossa Globala w Dilli-Eterni z ograniczeniami do jakiegoś levela żeby nowi mogli się dorobić, chociaż może być to szokujące dla niektórych o tym moim pomysle.

    Edit 1: Jak nie napoje energetyczne to coś podobnego co by odnawiało punkty energii ale nie depozytowe żeby nie przenosić w razie co na drugą postać gdzie ma się duży level. Ewentualnie zamiast 5 takich napojów to 1 który uzupełnia cały limit energii za wyższą cenę niż za 5 napojów.
    Zadania dziennie w Dilli oraz Eterni są bardzo nieekonomiczne, ponieważ wbijanie poziomów w tychże miastach jest bardzo szybkie i tak naprawdę gracz ~1,5 tygodnia [Mówimy tutaj oczywiście o nowym graczu] nacieszy się zadaniami tam. Odnośnie Globala , wszyscy wiedzą jakby to się skończyło. Nowy Gracz, nastawiony na przechodzenie fabuły nie miałby nawet pojęcia czym i gdzie jest takowy Global, a oczywiście nasi ukochani Monopoliści tylko zacierali by rączki i terytorium pod kolejne imperium monopolistyczne dlatego propozycja globala tam nawet nie powinna mieć miejsca...
    Co do mikstur które odnawiałyby pełny limit, Your Shadow już to zauważył, energia jest wspólna dla konta dlatego się to kupy nie trzymie...

    Cytat Napisał Lethal Zobacz post
    Jestem za limitem 400 energii i 800 eny/24h.
    Zbyt radykalne, nikt by ci tego nie przyklepał pomimo że brzmi jak Gruszki na Wierzbie


    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    Uważam, że najlepiej jest wprowadzić Abonament VIP, o którym pisał @Misiak TUTAJ z tymi bonusami, o których on wspomniał + dodatkowo przyspieszenie czasu regeneracji energii z tego jak jest teraz (~3,33 min) na 3 min - 1pkt energii.
    No nareszcie ktoś gada z sensem. Admin zadowolony że hajs się zgadza i gracz szczęśliwy bo ma profit z tego. Jak najbardziej na tak


    Na koniec, Terrens wiem że chciałeś dobrze, nie tylko ty. Ale twoja propozycja była tak źle rozplanowana że Galaxy z swoją ma konkurencję. Odnoszę wrażenie że ty tą propozycją chciałeś tylko żeby starzy wyjadacze się zbuntowali [ zrobią to jeżeli nic się nie zmieni] że nowy jest lepiej profitowany niż ten który niebezpośrednio, ale utrzymuję tą grę i zawinęli ogon jak ty

  4. #49
    Cytat Napisał Semiramida Zobacz post
    Na koniec, Terrens wiem że chciałeś dobrze, nie tylko ty. Ale twoja propozycja była tak źle rozplanowana że Galaxy z swoją ma konkurencję. Odnoszę wrażenie że ty tą propozycją chciałeś tylko żeby starzy wyjadacze się zbuntowali [ zrobią to jeżeli nic się nie zmieni] że nowy jest lepiej profitowany niż ten który niebezpośrednio, ale utrzymuję tą grę i zawinęli ogon jak ty
    Chyba znowu czas żebym zajął stanowisko. Oczywiście, że chce dobrze. To normalne, że ludzie wybierają gry, które sprawiają im fun. Gdy ja utraciłem radość z tej gry już lata temu, obecnie poruszane problemy były już wtedy aktualne. Dlatego podziwiam siłę przebicia graczy, którym też rzekomo zależy na rozwoju mfo3. Zwiększenie liczby graczy jest naturalnym zwiększeniem rywalizacji na wielu płaszczyznach. Może się mylę. Jednak lepiej smakuje być dobrym w czymś na tle 1000 graczy niż 100. Nie mam zamiaru nikogo tutaj atakować, bo zależy mi na pozytywnym odbiorze tematu i wiem, że każdy inaczej kreśli swoje cele w mfo3. Wgl nie rozumiem próby atakowania mojej osoby, tym bardziej że jestem łatwym i kontrowersyjnym celem w tej grze. Zwyczajnie z wyboru, taki styl mi zawsze odpowiadał, ale nie wnosi to nic do tematu.

    Ja rzuciłem baardzo luźna propozycja. PRZEDSTAWIAJĄC problem, dałem możliwość do wyrażenia swojego zdania i jak widać wielu graczy ma różne pomysły. Fakt jest jeden wszyscy widzą problem jakim jest te mozolne levelowanie, granie prawdopodobnie samemu, popadniecie w monotonnie i najpewniej w wielu przypadkach po prostu opuszczenie gry. Ten czas niewątpliwie trzeba skrócić, pytanie brzmi tylko jak. Wielu doświadczonych graczy ku mojemu zdziwieniu widzi problem w detalach, woli zaatakować mnie niż zastanowić się dlaczego od lat graczy ubywa zamiast przybywać. Ja jestem zdania, aby po tych wielu wypowiedziach może bardziej doprecyzować jak ja bym to widział.

    wersja A (odnawianie energii x2)
    tzn z 400 -> 800 na dzień. Przy zachowaniu obecnego limitu energii. Zmusza to gracza do logowania co 6h, ale zawsze jak loguje ma energie na aktywność, a limit energii za parę MF można sobie podwyższyć jeśli odczuwa, ze marnuje mu się energia. W efekcie gracz otrzymuje możliwość expienia 2x szybciej, a czy ją wykorzysta to już zależy od jego zaangażowania.

    wersja B (odnawianie energii x2)
    jw z 400 -> 800 na dzień. I tu wersja soft. Zwiększenie początkowego limitu energii również dwukrotnie, aby wystarczyły dwa logowania dziennie do jej wykorzystania. Wielu graczy widzi w tym problem, że to płatna usługa za która wielu zapłaciło parę złoty. Czy jeśli to by zadziałało, nie warto zainwestować tego w rozwój gry? Warto się tak upierać? To było dawno, ale jak dobrze pamiętam wielu graczy skorzystało gdy był podwajany limit energii.


    Czy warto zagrać w MFO3 w 2024 roku jako nowy gracz? Każdy niech odpowie sobie sam.

  5. #50
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Semiramida cieszy, że wyraziłeś/aś swoje zdanie, ale szkoda, że brak konkretnie Twojego stanowiska co można zrobić by było lepiej.

    Co do pomysłu Terensa:
    800 energii dziennie - no spoko, ale owszem, zmusi do logowania co 6 godzin. To w MFO2 lepiej dostawało się limit energii, na początku trzeba było logować się non stop, później na wyższych lvl limit starczał na kilka dób.

    Oczywistym jest, że z rozwojem gry niektóre pomoce są konieczne dla nowych.

    Przykład z gry z 2009/2012 roku - wbicie 82 dawało możliwość jakiejkolwiek rywalizacji, 92 konkret, a 100 był max levelem. Wbijało się to latami.
    Wszedł patch, który wprowadził specjalne mapy do expa od 48 do 86, a później też do 101 (podniesiono max lvl do 110). To co ludzie wbijali latami nagle nowy gracz był w stanie wbić w tydzień. Tu byłoby to oczywiście przesadą, ale może nie skupiajmy się tylko na trudności w expie na niskich lvl (level wpada co kilka godzin), tylko na poziomach, gdzie po zrobieniu questów robi się monotonia - a więc przykładowo od 50 do 80. Dopiero po wbiciu 80 ktoś może realnie podejmować grę pvp i skuteczne pve (EQ 80 jest bardzo przyjemne).
    Może zatem za zdobycie poziomów 10/20/30/40/50/60/70 dawać graczom jakieś nagrody specjalne NIEHANDLOWE, ułatwiające zdobywanie kolejnych poziomów, działające tylko na najbliższe 10 poziomów, tak aby przy dobrym wykorzystaniu grało się minimum 2x szybciej.
    NP zestaw na 10 lvl działający na poziomach 10-19 jakieś bonusy exp/gold
    po zbiciu 20 tamte bonusy zanikają i dostaje się nowe działające na 20-29.
    Na 70 dostaje się bonusy działające na 70-79, a na 80 już każdy ma sobie radzić w pełni sam.
    ***** ****

  6. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2013
    Postów
    48
    I tak nic z tym nie zrobią. Szybciej event urodziny będzie niż jakakolwiek aktualizacja.

  7. #52
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    Uważam, że najlepiej jest wprowadzić Abonament VIP, o którym pisał @Misiak TUTAJ z tymi bonusami, o których on wspomniał + dodatkowo przyspieszenie czasu regeneracji energii z tego jak jest teraz (~3,33 min) na 3 min - 1pkt energii.
    Jeżeli konto premium miałoby wejść to proponuję aby energia odnawiała się znacznie szybciej niż tylko troszkę, miło widziałbym każdy punkt energii co 2.5 min


    Cytat Napisał Semiramida Zobacz post
    Bójki od zawsze były rakiem na zdrowych płucach tej gry. Nie ukrywaj swoich żalów z powodu braku opłacalnego dropu z "randoma" pod kurtyną "zdrowej rywalizacji" bo to jest po prostu śmieszne. To że je wycofali to cud, i chwała ci za to Tomi. Zmniejszenie ilości bójek z tego powodu bardzo dobrze wpłynęła na ilość graczy, którzy nie są teraz cały czas wystraszeni że sigma male Dorek czy inne Soczyste Gruszki zaraz nie przylecą za nimi i nie ukradną im np. świeżo wykutą zbroję na którą musieli odkładać przez parę dni, tylko dla tego że chcecie coś komuś udowodnić albo co lepsze, pokazać jacy to wy nie jesteście dobrzy bo macie mocniejsze itemki albo statystyki aby nie dać przeciwnikowi nawet kontratakować. Jeżeli bardzo chcesz aby system dropu eq i innych wrócił to tylko na zasadach że wylatuję jeżeli padnie agresator [100% na eq]. Może jak palniecie sobie pajęczą buławką raz, drugi w ten dzwon kościelny na szyi to może się wam odechce. Jeżeli nie, zapraszam na event coniedzielny o 20:00, Igrzyska Śmieci, zróbcie zadymę może nareszcie coś się będzie działo.
    Tylko przypomnę że unikatowy system bójek był czymś co wyróżniało tą grę od wszystkich innych, wzywanie pomocy czy przewaga u agresora oraz ciekawe zdolności. Bójki znacząco urozmaicały rozgrywkę oraz zachęcały graczy do wbijania wyższego poziomu aby się odegrać na agresorze który atakował niższe poziomy.
    Pomijam fakt że zachęcały do aktywniejszego grania, pomagania innym albo wołania ziomków żeby pomogli kogoś zlać.

    To że się Tobie nie podobały bójki to jedno, a fakt że bez nich gra robi się nudna i wielu graczom się nudzi to drugie. Nie ma o co się tłuc, nie ma po co się tłuc, wbije się maksymalny poziom i nie ma po co dalej grać. Nic dziwnego że tej wady nie zauważyłeś no ale nic dziwnego jak jej nie chciałeś zauważyć

    Obecnie to kogo nie złapiesz ten się podda, niska aktywność ograniczająca się tylko do wybicia energii i wylogowania z gry. Jedynie jeszcze eventy ożywiają tą grę.
    Miłego dnia

  8. #53
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Zwiększanie energii lub przyspieszanie odnawiania dla nowych graczy nie ma sensu.
    Ludzie odchodzą bo im się znudzi albo wydadzą całą energie na królikach lub innych słabych potworach, nie rozumieją po prostu mechaniki tej gry.

    Jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to poprowadzenie początku fabuły liniowo tak żeby uświadomić graczom, jak tworzyć skrypty, szanować energię, bić potwory dające największą ilość expa, używać uzbrojenia dającego odpowiednią obronę na danego przeciwnika itp.

    Dodatkowo jakieś zadania dające sensowną ilość golda bo z tego co pamiętam na początku tego golda jest tak mało, że ciężko kupić sobie eq na targu (w 1-2 dni wbija się 20 lvl, a w większości przypadków nie stać nas na pasiasty i goblinowy set).

    Nie czytałem wszystkich postów ale popieram też startowy limit 400 energi aby wystarczyło raz dziennie wchodzić spalać energię.

  9. #54
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Przecież w tej grze kompletnie wszystko tłumaczą NPC, wystarczy tylko robić questy i czytać dialogi. Nawet w eternii jest gość co mówi o atrybutach, a jak nie tylko ja zaczynałem to o takim tłumaczeniu mogliśmy sobie tylko pomarzyć i trzeba było szukać na forum. Ludzie są zbyt leniwi by przeczytać dialog i dlatego potem nie ogarniają. Można te początkowe questy jakoś zmienić, by były ciekawsze, bo nie oszukujmy się typowe zabij x królików, żab czy os nie brzmi jakoś interesująco, nawet zaganianie tych owiec jest nudne. Ta gra jako tako zaczyna się od Eternii i ciężko się nie zniechęcić po nudnych questach z Dilli.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  10. #55
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Przecież w tej grze kompletnie wszystko tłumaczą NPC, wystarczy tylko robić questy i czytać dialogi. Nawet w eternii jest gość co mówi o atrybutach, a jak nie tylko ja zaczynałem to o takim tłumaczeniu mogliśmy sobie tylko pomarzyć i trzeba było szukać na forum. Ludzie są zbyt leniwi by przeczytać dialog i dlatego potem nie ogarniają. Można te początkowe questy jakoś zmienić, by były ciekawsze, bo nie oszukujmy się typowe zabij x królików, żab czy os nie brzmi jakoś interesująco, nawet zaganianie tych owiec jest nudne. Ta gra jako tako zaczyna się od Eternii i ciężko się nie zniechęcić po nudnych questach z Dilli.
    No to właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Jest coś co ludzie i tak pomijają lub nie zwracają uwagi.
    Trzeba poprowadzić to liniowo i wymusić na nich niektóre elementy gry żeby nie przeczytali i zapomnieli, tylko się nauczyli.

  11. #56
    Użytkownik
    Dołączył
    27-10-2021
    Postów
    16
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Ja nie mówię, że nie potrzeba zmian eny, mówię jedynie, że rozpieszczenie tylko nowych graczy, a starych już nie zawsze spowoduje wysyp mulciaków. I wcale się nie dziwie osobie, która dopiero dobiła maxlvl chcącej wbic kolejną postać na 80, że wybierze drogę mulciarstwa, skoro może tam 2x szybciej wbić lvl.

    - - - - - - - - - - xdddddddddddddddddd

    super




    jeden z lepszych pomysłów
    \



    brawa

  12. #57
    Myślę, że temat został już nadto wyczerpany. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie i go żywo śledzili. Dawno żaden temat nie wywołał tylu emocji, a 76 osób które wzięło udział w ankiecie to jak na obecne realia MFO całkiem sporo. TEMAT HOT, proszę o zamkniecie i przeniesienie do odpowiedniego działu. Miło by było gdyby pojawił się na zakończenie komentarz z góry.

  13. #58
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Haloooo ja jeszcze nie skomentowałem, poczekajcie do niedzieli to wyjaśnię paru graczy - ich propozycje.

  14. #59
    Użytkownik Avatar Kyuubi
    Dołączył
    23-07-2015
    Postów
    126
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Sam system energii nie jest największym problemem tej gry, a brak jakiejkolwiek rywalizacji. Nawet na wspomnianym "END GAME" Nie ma nic do roboty, gdzie tylko gracze znajdywali sobie miejsca do rywalizacji z czasem zostawało to usuwanie/zmieniane. Wymieniać można dużo m.in

    Wycofanie wypadania eq z bójek lub po prostu brak jakiejkolwiek straty w bójkach, powoduje to, że lepiej się po prostu poddać i biegać z godzinną ochroną i tak nic nie stracimy
    brak możliwości walczenia o coś, każdy gracz ma pełny dostęp do każdego potwora w grze, żaden gracz czy "gildia" nie może sobie tak o go ścigać/polować/odbijać spota
    System globalnych mini-bossów. Żaden z nich nie ma w swoim szablonie jakiegoś wyjątkowego dropu przez co jedyna możliwość rywalizacji również odpada bo w sumie po co? Do tego warto dołożyć fakt z Amaterasu gdzie również rywalizacja została graczom wprost usunięta xd
    Ograniczanie walk między graczami, co wam szkodzi, żeby gracz A bił się z graczem B nawet 100 razy dziennie? Wszystkie minusy z tego tytułu można w bardzo łatwy sposób monitorować, wystarczą chęci.
    Energia nic nie pomoże, nowy gracz nie spotka na swojej drodze nikogo kto wymieni z nim mini-bossy. Jedyna możliwością jest wybłaganie topowego gracza, tak to powinno wyglądać? Samo założenie jakiejś Gildii/Drużyny jeżeli nie zaczniemy grać z własnymi ziomkami to ciężko będzie znaleźć stałą ekipę.


    Nie zrobimy z MFO drugiego Margonem bo też raczej nikt tego nie chce. Warto jednak się zastanowić czemu mimo wszystko ten drugi tytuł wciąż dobrze stoi na rynku. Celem i wyróżnieniem MFO jest Główna Fabuła, czy jest ona aż na tyle interesująca żeby zatrzymać nowego gracza na stałe? Poza nią gra nie oferuje Ci niczego innego a wręcz Cię ogranicza.
    tyle wystarczy

  15. #60
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Temat powstał w celu pomocy graczom niskolvl dojść do momentu gdzie mogą podjąć poważniejszą rywalizację.
    Zatem sprawy problemów z pvp warto poruszyć w innym temacie, bo nie o tym tu mowa.
    Znaczna większość (prawie 85% głosujących=aktywnych graczy) jest za tym, aby nowym graczom bardziej pomóc w kwestii wbijania lvl, by szybciej mogli dojść przynajmniej do przedziału przed najnowszym update (65). Warto więc brnąć w takim kierunku, bo tą pomoc udzielić, ale jednocześnie nie przesadzić (dawanie na tacy rozleniwi nowych i na 80 będą pragnąć więcej wg powiedzenia "dali palec, wezmą rękę").
    Temat pvp poruszcie w osobnym temacie. Może admin w przyszłości pokusi się o dodatkowe światy: wojenny (pełne pvp wszędzie poza miastami z wypadającym EQ) oraz fabularny (bez bójek, pvp tylko areny/pojedynki/eventy/arena), jednocześnie niepowiązane bezpośrednio ze sobą - zatem wszędzie energia/MF osobne. Obecny świat jest czymś pomiędzy i wiadomo, że nikogo do końca nie będzie satysfakcjonował. Uszanować należy zdanie zarówno jednych i drugich, lecz radykalne zmiany w którąkolwiek ze stron będą teraz przesadnie.
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 13-01-2024 o 14:17
    ***** ****

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •