Zobacz wyniki ankiety: Jak Twoim zdaniem wpłynie zmiana systemu energii dla nowego gracza na MFO3

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pozytywnie

    74 83.15%
  • Negatywnie

    15 16.85%
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 69

Temat: Nowy gracz, system odnawiania energii.

  1. #1

    Nowy gracz, system odnawiania energii.

    Chciałbym poruszyć temat już nie samego pozyskiwania nowych graczy, ale próby ich utrzymania w świecie mfo3. Jak wszyscy wiemy, obecnie czy nawet od zawsze wisienką jest granie na ostatniej wgranej aktualizacji fabularnej, nie ujmuje niczego wcześniejszym bo również na nich można spędzić miło dłuższy kawałek czasu. Jednak największy procent graczy do wspólnej gry znajdziemy na tzw End Game. Gdzie znajdziemy graczy do wymiany mini bossów czy oponentów w rywalizacji pvp.

    Nie będę tu przytaczał mega dokładnych danych, jedynie przybliżone dla zobrazowania problemu. Dołączenie do całego grona graczy w najnowszej możliwej aktualizacji na dzień dzisiejszy (w domyśle lvl 1 -> lvl 80) przy nawet dobrze zorientowanej wiedzy o grze to ponad 6 miesięcy gry. Oczywiście ktoś powie, że są pewnego rodzaju boosty itd. Jednak mówimy tu o graczu z pokolenia gier gdzie wszystko zdobywa się szybko i nie wierze, żeby ktoś mega przypadkowy porwał się w 2k24 na mfo3 żeby w 2k25 zagrać na aktualizacji Scythe. Jeżeli zależy całej społeczności i twórcą na poszerzeniu ilości graczy to moja propozycja brzmi następująco.

    Każde nowe konto, bądź konto na którym istnieje tylko jedna postać powinno mieć zwiększoną regenerację dziennej energii dwukrotnie. Do mementu osiągniecia pewnego punktu (określonego poziomem / fabułą) dla przykładu gramy teraz na Nordii, po ukończeniu fabuły jednego miasta wcześniej czyli chyba Devos. Albo zwyczajnie po osiągnieciu określonego poziomu, który był w tym przykładzie na Devos 65. Oczywiście forma jak najbardziej do doprecyzowania.

    W 2k12 rozwiązanie z energia przyciągało graczy i zachęcało do wielu logowań dziennie. Dzisiejsze pokolenie oczekuje szybkich widocznych postępów. Uważam, że Twórcy nie odchodząc od swojego pierwotnego założenia powinni dla tych nowych graczy lekko się uelastycznić. W żadnej popularnej grze, dążenie do endgame nie trwa tak długo. Skrócenie obecnego czasu o połowę nie zaszkodzi filozofii energii, a nowy gracz dość dynamicznie nie mijając całej starannie przygotowanej fabuły. Od początku cieszyć się rozwojem swojej pierwszej postaci. Wtedy znacznie wzrasta szansa na pozostanie takiego gracza w naszej społeczności.

    To moim zdaniem jako weterana tej gry jeden z głównych problemów dlaczego liczba graczy nigdy nie osiągnęła liczb graczy online na jakie zasługuje. Każda kolejna aktualizacja fabularna oddala nowego gracza od gry z innymi aktywnymi ludźmi. Nawet się nie łudzę, że wraz w wprowadzeniem kolejnej aktualizacji coś się w tym temacie zmieni. Na Scythe można spodziewać się jedynie określonej liczby powrotów starych graczy, a nie przybycie nowych.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2023
    Postów
    38
    Na TAK ale trzeba to zrobić z głową

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Na nie odnawianie energii tylko dla nowych kont, spowoduje to między innymi chaos i wysyp mulciaków. Problem za wolnego wbijania lvla istnieje i trzeba jakoś go zmienić, szczególnie, że za niedługo jeszcze do 100lvl trzeba będzie, ale nie w taki sposób. Każda zmiana systemu energi musi być wprowadzana z głową, bo o energie opiera się większość ekonomii gry.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2013
    Postów
    47
    Proponuje zrobić osobny licznik energii do zbierania/wydobywania. Co o tym sądzicie?

  5. #5
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Po prostu niech nowe konta mają max eny 400, żeby nie trzeba było tutaj wchodzić co chwile. Obecne niech dostaną +200maxeny, tam gdzie to możliwe, a gdzie nie jakiś ekwiwalent.

  6. #6
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    super propozycja, na tak

    generalnie na low levelach już dosłownie nic się nie dzieje, każdy w grze to 80lvl lub ludzie expiący drugie postacie, a sens nowego gracza na low levelu zostaje w powolnym grindzie 80lvl

    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Na nie odnawianie energii tylko dla nowych kont, spowoduje to między innymi chaos i wysyp mulciaków. Problem za wolnego wbijania lvla istnieje i trzeba jakoś go zmienić, szczególnie, że za niedługo jeszcze do 100lvl trzeba będzie, ale nie w taki sposób. Każda zmiana systemu energi musi być wprowadzana z głową, bo o energie opiera się większość ekonomii gry.
    multikonta przede wszystkim się banuje, więc jak dla mnie to trochę słaby argument - wyobraź sobie nowego gracza, który wbija jeden level przez kilka dni i na taką wolną rozgrywkę słyszy odpowiedź "bo inaczej kilka osób zrobi mulciaki i nie dostanie za to bana" Wyszedłbym i nie wrócił

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Cytat Napisał shayne Zobacz post
    super propozycja, na tak

    generalnie na low levelach już dosłownie nic się nie dzieje, każdy w grze to 80lvl lub ludzie expiący drugie postacie, a sens nowego gracza na low levelu zostaje w powolnym grindzie 80lvl



    multikonta przede wszystkim się banuje, więc jak dla mnie to trochę słaby argument - wyobraź sobie nowego gracza, który wbija jeden level przez kilka dni i na taką wolną rozgrywkę słyszy odpowiedź "bo inaczej kilka osób zrobi mulciaki i nie dostanie za to bana" Wyszedłbym i nie wrócił
    Ja nie mówię, że nie potrzeba zmian eny, mówię jedynie, że rozpieszczenie tylko nowych graczy, a starych już nie zawsze spowoduje wysyp mulciaków. I wcale się nie dziwie osobie, która dopiero dobiła maxlvl chcącej wbic kolejną postać na 80, że wybierze drogę mulciarstwa, skoro może tam 2x szybciej wbić lvl.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Po prostu niech nowe konta mają max eny 400, żeby nie trzeba było tutaj wchodzić co chwile. Obecne niech dostaną +200maxeny, tam gdzie to możliwe, a gdzie nie jakiś ekwiwalent.
    jeden z lepszych pomysłów

  8. #8
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Sam system energii nie jest największym problemem tej gry, a brak jakiejkolwiek rywalizacji. Nawet na wspomnianym "END GAME" Nie ma nic do roboty, gdzie tylko gracze znajdywali sobie miejsca do rywalizacji z czasem zostawało to usuwanie/zmieniane. Wymieniać można dużo m.in

    Wycofanie wypadania eq z bójek lub po prostu brak jakiejkolwiek straty w bójkach, powoduje to, że lepiej się po prostu poddać i biegać z godzinną ochroną i tak nic nie stracimy
    brak możliwości walczenia o coś, każdy gracz ma pełny dostęp do każdego potwora w grze, żaden gracz czy "gildia" nie może sobie tak o go ścigać/polować/odbijać spota
    System globalnych mini-bossów. Żaden z nich nie ma w swoim szablonie jakiegoś wyjątkowego dropu przez co jedyna możliwość rywalizacji również odpada bo w sumie po co? Do tego warto dołożyć fakt z Amaterasu gdzie również rywalizacja została graczom wprost usunięta xd
    Ograniczanie walk między graczami, co wam szkodzi, żeby gracz A bił się z graczem B nawet 100 razy dziennie? Wszystkie minusy z tego tytułu można w bardzo łatwy sposób monitorować, wystarczą chęci.
    Energia nic nie pomoże, nowy gracz nie spotka na swojej drodze nikogo kto wymieni z nim mini-bossy. Jedyna możliwością jest wybłaganie topowego gracza, tak to powinno wyglądać? Samo założenie jakiejś Gildii/Drużyny jeżeli nie zaczniemy grać z własnymi ziomkami to ciężko będzie znaleźć stałą ekipę.


    Nie zrobimy z MFO drugiego Margonem bo też raczej nikt tego nie chce. Warto jednak się zastanowić czemu mimo wszystko ten drugi tytuł wciąż dobrze stoi na rynku. Celem i wyróżnieniem MFO jest Główna Fabuła, czy jest ona aż na tyle interesująca żeby zatrzymać nowego gracza na stałe? Poza nią gra nie oferuje Ci niczego innego a wręcz Cię ogranicza.
    Moja pierwsza świadomość - piętnastak (piętnastak)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, rola w tym własna (w tym)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, ale zrobić jak mam (ja)
    Jestem w dupie, gdzieś na wiosce, z dala od miasta
    Dosyć mam fleszy, dosyć twarzy na melanżach (brrr)
    Dosypali jej do drinka, i wyszła prawda
    W koło ostry melanż, tak mi minął osiemnastak
    Tak mi minął osiemnastak
    Woaaah, jestem śliczny
    Naprawdę wiem co się dzieje, nie jestem naiwny (nie)
    Ale mam blizny (woaaah)

  9. #9
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Po prostu niech nowe konta mają max eny 400, żeby nie trzeba było tutaj wchodzić co chwile. Obecne niech dostaną +200maxeny, tam gdzie to możliwe, a gdzie nie jakiś ekwiwalent.
    max ene jeśli nie masz czasu spalać możesz sobie powiększyć. Szybsza regeneracja daje Ci możliwość z której nie musisz korzystać.

    To nie jest gotowy projekt, to jedynie naświetlenie problemu. Cieszę się, że odzew jest dość duży. Dziś widziałem kilka kont podobno aktywnych graczy z 1 kwartału 2023 roku, które nie maja lvla 80.. to pokazuje jaki jest problem, a z drugiej strony sam szczerze podziwiam za wytrwałość.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Sam system energii nie jest największym problemem tej gry, a brak jakiejkolwiek rywalizacji. Nawet na wspomnianym "END GAME" Nie ma nic do roboty, gdzie tylko gracze znajdywali sobie miejsca do rywalizacji z czasem zostawało to usuwanie/zmieniane. Wymieniać można dużo m.in


    brak możliwości walczenia o coś, każdy gracz ma pełny dostęp do każdego potwora w grze, żaden gracz czy "gildia" nie może sobie tak o go ścigać/polować/odbijać spota
    System globalnych mini-bossów. Żaden z nich nie ma w swoim szablonie jakiegoś wyjątkowego dropu przez co jedyna możliwość rywalizacji również odpada bo w sumie po co? Do tego warto dołożyć fakt z Amaterasu gdzie również rywalizacja została graczom wprost usunięta

    Nie zrobimy z MFO drugiego Margonem bo też raczej nikt tego nie chce. Warto jednak się zastanowić czemu mimo wszystko ten drugi tytuł wciąż dobrze stoi na rynku. Celem i wyróżnieniem MFO jest Główna Fabuła, czy jest ona aż na tyle interesująca żeby zatrzymać nowego gracza na stałe? Poza nią gra nie oferuje Ci niczego innego a wręcz Cię ogranicza.
    Zgadza się, powinien być dodany jakiś sposób rzeczywistej rywalizacji w grze, przejmowanie globali siłą, utrzymywanie ich (sabotowanie i bójkowanie po prostu każdego było spaczoną formą rywalizacji, ale lepsza taka niż żadna) itd.. Dodać jakieś automatyczne walki TvT na globach i osłabić ich siłe (by robić staty pod walke TvT, a nie bicie globala, a i tak go ubijać), i zrobić to na przedziałach pvp, żeby nie wchodzić wszędzie po prostu 80lvl.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Terens Zobacz post
    max ene jeśli nie masz czasu spalać możesz sobie powiększyć. Szybsza regeneracja daje Ci możliwość z której nie musisz korzystać.

    To nie jest gotowy projekt, to jedynie naświetlenie problemu. Cieszę się, że odzew jest dość duży. Dziś widziałem kilka kont podobno aktywnych graczy z 1 kwartału 2023 roku, które nie maja lvla 80.. to pokazuje jaki jest problem, a z drugiej strony sam szczerze podziwiam za wytrwałość.
    Jeśli ktoś przez rok nie wbił 80 to po prostu nie wykorzystywal potencjału wbijania odpowiednio.
    Ostatnio edytowane przez Amaski ; 02-01-2024 o 15:41

  11. #11
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Bardzo ciekawy pomysł, każde kolejne miasto to dodatkowe 3-4 miesiące wbijania maxa
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  12. #12
    Na tak aczkolwiek trzeba zrobić to z głową i nie tylko dla nowych ale też dla tych ,,starych graczy" mfo3

  13. #13
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Ja nie mówię, że nie potrzeba zmian eny, mówię jedynie, że rozpieszczenie tylko nowych graczy, a starych już nie zawsze spowoduje wysyp mulciaków. I wcale się nie dziwie osobie, która dopiero dobiła maxlvl chcącej wbic kolejną postać na 80, że wybierze drogę mulciarstwa, skoro może tam 2x szybciej wbić lvl.

    - - - - - - - - - -



    jeden z lepszych pomysłów
    Ale jaki jest sens robić multi i expic jak i tak nie chce się expic na swoim głównym to bez sensu tym bardziej że teraz mając 80 szybciej i łatwiej wbijesz 100 jak od 0 do 100 na multi i zawsze jest ryzyko że dostanie się bana

  14. #14
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Cytat Napisał Lokithor Zobacz post
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Ja nie mówię, że nie potrzeba zmian eny, mówię jedynie, że rozpieszczenie tylko nowych graczy, a starych już nie zawsze spowoduje wysyp mulciaków. I wcale się nie dziwie osobie, która dopiero dobiła maxlvl chcącej wbic kolejną postać na 80, że wybierze drogę mulciarstwa, skoro może tam 2x szybciej wbić lvl.
    Ale jaki jest sens robić multi i expic jak i tak nie chce się expic na swoim głównym to bez sensu tym bardziej że teraz mając 80 szybciej i łatwiej wbijesz 100 jak od 0 do 100 na multi i zawsze jest ryzyko że dostanie się bana
    Najprawdopodobniej większość multi kont jest zakładana w pierwszych tygodniach gry. Nikt nie mówi, że graczom nie chce się expić. Graczom nie chce się expić mozolnie. Graczom nie chce się czekać na 200 energii dziennie 2 razy dziennie, bo standardowy limit energii jest zbyt mały dla nowych graczy, których należy zatrzymać w grze, a nie od samego początku zniechęcać.

    - - - - - - - - - -

    Fakt, że gracze zakładają multi konta znaczy, że gra ich wciągnęła i chcą spędzić w niej więcej czasu. Admin powinien próbować zachęcać graczy na spędzanie tego czasu na głównym koncie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

  15. #15
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    Cytat Napisał Pregnant Zobacz post
    Najprawdopodobniej większość multi kont jest zakładana w pierwszych tygodniach gry. Nikt nie mówi, że graczom nie chce się expić. Graczom nie chce się expić mozolnie. Graczom nie chce się czekać na 200 energii dziennie 2 razy dziennie, bo standardowy limit energii jest zbyt mały dla nowych graczy, których należy zatrzymać w grze, a nie od samego początku zniechęcać.

    - - - - - - - - - -

    Fakt, że gracze zakładają multi konta znaczy, że gra ich wciągnęła i chcą spędzić w niej więcej czasu. Admin powinien próbować zachęcać graczy na spędzanie tego czasu na głównym koncie.
    Dlatego limit do tych 400 powinien być zwiekszony i na moje exp za zadania dzienne i mini bossy zwiększony ewentualnie zmniejszyć czas oczekiwania na odnowienie energii

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •