Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    0 0%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 33.33%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 66.67%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [P?] Niebieski kryształ

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    08-10-2021
    Postów
    11

    [P?] Niebieski kryształ

    Witam,

    Takie coś sie stało:
    Otóż zbieram sobie od jakiegos czasu Niebieskie Kryształy, no i tak sobie je zbierałem i zbierałem bez żadnych problemów, ąż tu nagle pewnego pięknego dnia tj. dzisiaj, przy próbie zebrania Kryształu wyskoczył mi taki oto komunikat: "Nie możesz zebrać natychmiast dwóch kolejnych kryształów po sobie." - nie wiem czy to błąd czy nie, ale nie wiem o co chodzi.

    Pozdrawiam.

    Nazwa:  k1.png
Wyświetleń: 133
Rozmiar:  245.8 KB

    Przeglądarka/OS: Chrome OS Win7

  2. #2
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Tak ma być, to jest limit, który powoduje, że nie możesz zebrać kryształu jeżeli stoi krócej niż 15 minut. Ale co to by była za gra, gdyby był tylko jeden limit!
    Drugi jest już twardy i dotyczy ilości zebranych kryształów, tzn nie możesz zebrać więcej, bo masz komunikat "osiągnięto limit zebranych kryształów dla konta". Oczywiście gra Ci nie powie od razu, że zebrałeś za dużo, najpierw musisz stracić 15 minut.

    Limit ilościowy nie jest stały i zależy od ilości zebranych kryształów. Powyżej 100 masz chyba z 16 lub 18 (nie jestem pewny, ciężko go na początku dobić), potem Ci ucina na 12, następnie na 8 a na końcu na 4 jak zbierzesz 500 lub więcej.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    08-10-2021
    Postów
    11
    Tzn teraz jak zrespi się kryształ, to będę musiał czekać 15min zanim będę mógł go zebrać? o.O

    Jaki limit ilościowy i jakie 16 lub 18? Co to za cyfry i o co chodzi? Jakaś jednostka która je określa by się przydała, bo nic z tej części Twojego wpisu nie rozumiem.
    Weź no, proszę bądź hojniejszy w szczgóły.

    Dziekuję i pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Dokładnie tak Cristian, jeżeli zbierzesz pierwszy kryształ, to drugiego, który się po nim odnowi, będziesz mógł zebrać dopiero po 15 minutach od respa. Oczywiście chodzi tylko o kryształy zrespione po sobie, jeden po drugim.

    Limit ilościowy oznacza możliwą ilość niebieskich kryształów jednego dnia do zebrania. Im więcej kryształów zebrałeś na koncie, tym bardziej jest to później ograniczane.
    Dlatego na początku możesz zbierać prawie wszystkie, a po przekroczeniu progów ilościowych dzienna możliwa ilość się obniża. Ciężko tutaj o konkrety, ponieważ zmiana była wprowadzona dosyć "niedawno" i ciężko jest w jakikolwiek sposób precyzyjnie to sprawdzić.
    Ale tak, powyżej 500 zebranych kryształów na danej postaci można zebrać wyłącznie 4 kryształy dziennie.

  5. #5
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Zmiana nie była wprowadzana "niedawno", bo jest od Devos 2020? Odkąd wróciłem to już było, po prostu wtedy nie było modne chwalenie się wstawianiem limitów, jak na amaterasu i zmiana weszła po cichu.

    Limit ilościowy to po prostu, że tylko tyle możesz zebrać, a timeout 15 min tyczy się jak chcesz zbierać jeden po drugim, jak ktoś Ci podniesie od razu kryształ, to na następny nie masz czekania.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Dokładnie z tego powodu napisałem "niedawna" - że o limitach po prostu się nie mówiło głośno, a osoby, które nagminnie zbierały kryształy, już dawno przekroczyły limit, więc trudno o podanie precyzyjnych wartości. Wziąłem też na tapet to, że limit został wprowadzony po 5 latach istnienia tej aktywności, co właściwie nie ułatwia określić, jakie te limity są (oprócz ekstremów).

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    08-10-2021
    Postów
    11
    Wspaniale, czyli kiedyś można było zbierać te kryształy bez ograniczeń a teraz nowi gracze mają pod górkę? Tak samo przed 2015 rokiem można było mieć darmowe 5 postaci a później tylko 3 co jest totalną porażką.. Np podczas takiego eventu jak ten świąteczny otwierać pokoje na 3 postaciach a na 5 to kolosalna różnica. Gra jest martwa pustynią tak na prawdę i zamiast zachęcić nowych graczy do gry to się ich zniechęca.. No tak, ma to sens..
    Rzucę w eter otwarte pytanie: Czy to wymyśla osoba trzeźwa?

    Dziekuję serdecznie za odpowiedzi, pozdrawiam i życzę miłego dnia oraz wielu radosnych chwil w grze.
    Ostatnio edytowane przez Cristian ; 30-12-2023 o 14:27 Powód: Drobne poprawki tekstu.

  8. #8
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Jedyne usprawnienie jakie bym dodał na krysztale o i na amaterasu również, by był licznik jak w przypadku gremlinów ile mamy ubić/zebrań do limitu. Dodatkowo w świątyni dodał bym dla randomków które nie mają pożeracza licznik ile jest w świątyni osób bez limitu, żeby nie łapały i nie leciały solo.

    Limity są po to by tacy nowi jak ty mogli zbierać, przecież jakby było sprzed limitów to byś ani jednego nie zebrał bo by ciebie złapał od razu ekipa kilku osób, która się dzieli kryształami.

    - - - - - - - - - -

    Ja mam 5 postaci a drzwi również robiłem trzema, bo pięcioma mi się nie chciało

    - - - - - - - - - -

    Dokupienie pierwszych dwóch postaci, nie jest jakoś kolosalnie drogie i jak bardzo potrzebujesz mieć 5 to sobie po prostu kup, ktoś w końcu musi utrzymywać serwery, nie bez powodu na start jest 200 energii a nie 400.
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 30-12-2023 o 14:39
    Nadal zapominasz że kłamiesz

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •