Zobacz wyniki ankiety: Czy zmiana powinna być przywrócona?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    37 67.27%
  • Nie

    18 32.73%
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 90

Temat: Yeti

  1. #46
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Myślę, że skoro już mamy tak dużą uwagę, na osoby ze słabym łączem, to pomniejszenie czasu losowanie na poniżej 10 sekund będzie strzałem w kolano dla nich warto tak zostawić. Priorytet dla pierwszej osoby dołączającej za to również może być też strzałem w kolano dla osób ze , bo nie będą w stanie pierwsze wejść w Yetiego. Z drugiej strony priorytetowo osoby będące na spocie by łapały yetiego, co również byłoby ciekawie. Czas moim zdaniem nie potrzebuje zmian. Co do priorytetu łapania warto to rozważyć.
    10 sekund to sporo na samą reakcję, gdy się stoi w dobrym miejscu, nawet przy bardzo słabym łączu.
    Skrócenie czasu wpłynie jednak na dynamikę rywalizacji w ten sposób, że możliwość dobiegania z nieco większej odległości będzie praktycznie zablokowane (jeśli w spocie będą oczekiwały 4+ osoby to tylko one wchodzą).
    Kwestia tego co się chce uzyskać. Obecny stan jest raczej taki pośredni - trudno dobiec, ale jest to czasami możliwe.

  2. #47
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Ja od siebie dodam, że kwestie słabego łącza ktoś powinien przetestować.
    Kiedyś nad domkiem letniskowym testowałem granie na aero2 z prędkością 512kbps i jak na windzie była wyłączona telemetria i nie było syfu to można było swobodnie grać, mapy się cachują więc pierwsze wczytywanie mapy mogło trochę trwać ale jak już była w cachu to wszystko było płynnie.
    Teraz na łączu światłowodym są ciągłę cofki i informacje o błędzie pozycji.

    Więc według mnie problem tkwi w grze i zasyfionych systemach.

  3. #48
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    10 sekund to sporo na samą reakcję, gdy się stoi w dobrym miejscu, nawet przy bardzo słabym łączu.
    Skrócenie czasu wpłynie jednak na dynamikę rywalizacji w ten sposób, że możliwość dobiegania z nieco większej odległości będzie praktycznie zablokowane (jeśli w spocie będą oczekiwały 4+ osoby to tylko one wchodzą).
    Kwestia tego co się chce uzyskać. Obecny stan jest raczej taki pośredni - trudno dobiec, ale jest to czasami możliwe.
    Myślę, że jeśli chce się skracać czas, tak żeby nie można było dobiec z innego respa, to pasuje zmniejszyć liczbę respów na mapie do 3-4, gdyż gra będzie za mało interaktywna, kiedy szansa w ogóle wejścia do losowania o Yetiego będzie wynosiła 1/6. W innym wypadku możliwość dobiegnięcia na 2 respy nie jest taka zła, bo wtedy szansa wejścia do losowania wynosi 1/3.

  4. #49
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To co miało być powiedziane, zostało powiedziane w przypadku Baalrukha. Ale jeszcze raz w skrócie:
    Zmiany wymusiły coraz częściej używane cheaty, a ten global był na nie wyjątkowo podatny.

    Jeśli chcecie zmian - mogą być one robione w obrębie tego co jest, nie będzie przywrócony tamten system z ww. powodu.
    Największym (i jedynym zrozumiałym) zarzutem w przypadku Baalrukha był fakt, że ci co łapią (obstawili dobry spot, ale nie złapali), byli w gorszej sytuacji do SOS niż ci co nie próbowali łapać, aby szybko wbić na SOS z oddali.
    Teraz ten problem już nie istnieje - zawsze warto łapać jeśli się stoi przy respie.

    Można wyregulować czas na reakcję osób stojących w dobrym spocie.
    Przy ekstremalnym skróceniu, można doprowadzić niemalże to identycznego łapania jak przy starym systemie (minus bieganie Yeti po całej mapie)
    Pamiętajcie jednak, że bot zawsze kliknie najszybciej.
    To może zacznijmy banowac permanentnie takie osoby jak wprowadzać takie zmiany które większości się nie podobają tym bardziej że nikt tego nie chciał.
    Zmiany które mają na celu pozbyciu się cheaterow działają w taki sposób że pozbywamy się także ludzi którzy w tą grę bez jakichkolwiek programów bo teraz jest ciężej złapać globala to jeszcze utrudnia nam wbicie pożeracza i zabiera fun z tej gry

  5. #50
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Lokithor Zobacz post
    To może zacznijmy banowac permanentnie takie osoby jak wprowadzać takie zmiany które większości się nie podobają tym bardziej że nikt tego nie chciał.
    Zmiany które mają na celu pozbyciu się cheaterow działają w taki sposób że pozbywamy się także ludzi którzy w tą grę bez jakichkolwiek programów bo teraz jest ciężej złapać globala to jeszcze utrudnia nam wbicie pożeracza i zabiera fun z tej gry
    W jaki sposób ciężej? Liczba Yeti się nie zmieniła. Więcej graczy też raczej nie łapie z powodu tych konkretnych zmian.

  6. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Przede wszystkim bardzo mi się podoba Twoja odpowiedź, bo pokazuje, że to nie jest twoje widzimisię, a rzeczywiste poszukiwanie rozwiązania danego problemu. Wspomniałem o rzeczach, które zostały rozwiązane, a to tylko na plus administracji. Moja wypowiedź była z perspektywy obserwującego gracza, uprzednio wykorzystującego bugi, a także amatorsko omijającego zabezpieczenia gry. Odpowiadając na każdy aspekt widać, że zmiany mają na celu naprawę stanu rzeczy...
    Tylko...

    Znając już więcej detali, nie mogę zgodzić się z Amą. Śledząc wiadomości, padały argumenty, że jest to robione dla podniesienia zainteresowania innych graczy globalnymi aktywnościami, oraz że dany gracz może jednego dnia mieć nawet problem z dołączeniem na tego potwora. Tamta narracja w połączeniu z promocjami pokazywała, że zmiany robione są pod podbicie zainteresowania globalem, nie przeciw wykorzystywaniu skomplikowanych mechanik. Śledziłem respy Amaterasu przez ten niecały tydzień, kiedy nie było ani Upominku, ani Yetiego, global często czekał na graczy (nie wspominam o respie podczas obecności globala eventowego, bo to jest oczywiste, że Ama będzie pomijana). Stąd też przytoczenie Amy jako argumentu przeciw obecnemu systemowi stosowanemu na innych globalach. Ponieważ po usunięciu promocji losowanie łapiącego drastycznie obniżyła się ilość osób łapiących Amę.

    Wpływ zmiany losowania na chęci graczy jest widoczny. W dalszym stopniu nie przeszkadza to botom na próbę dołączenia do globala - ba, nawet pomaga bardziej, ponieważ czas na dołączenie do losowania do globala jest dłuższy. A sprawiedliwości są dwie - "losowanie" po stronie serwera oraz poprzednia, czyli bycie pierwszym wśród graczy. Losowanie nie sprawi, ze zniknie zachęta osobom kombinującym, bo przeciez skrypty dalej beda dzialac. A nawet lepiej dla nich, bo dzialania sa mniej widoczne :P
    No i globala łapie się ciężej, zwyczajnie tylko dlatego, ze pierwsza osoba nie jest premiowana. Globali jest tyle samo, refleks ten sam, ale system wybiera sobie randomowo.
    Także bardziej bym powiedział, że to teraz będzie zabawa w kotka i myszkę. Tym bardziej wiedząc o przyzwoleniu.

    Jeśli mowa o ostatnich "lagach" - to nie są standardowe problemy z serwerem (czyt. jego wydajnością), tylko sieciowe dotyczące pewnych zakresów IP, które z jakiegoś powodu są błędnie filtrowane - wyjaśniamy tę sprawę z usługodawcą. Ciężko idzie.
    To jest BARDZO ISTOTNA informacja, dziękujemy za podzielenie się nią z nami.

    Moje stwierdzenie o randomowym wybraniu czterech osób z yeti również było uproszczeniem, a bardziej brakiem wizji na dłuższe losowanie graczy, bo to aż zniechęca do aktywnej i natychmiastowej reakcji. I to w dodatku bez rywalizacji, bo moze cie do walki zalaczy, a moze nie.

    A sensowna propozycja korekt padła -> każda zmiana odnośnie do formy pojawiania się respów jest na plus. Ta wyszła, więc podejrzewam, że ta zmiana wprowadzila zabezpieczenia ochronne przeciw cheatom.
    -> Pierwsza osoba zawsze powinna być w walce, wtedy ranking "łapacza" oraz osiągnięcie "pożeracza" ma sens. Niezależnie czy bot, czy normalny gracz. Bo pierwszy prędzej czy później i tak zgarnie bana, a przy drugim mamy dodatkowo aspekt rywalizacji. Przy losowaniu to jak wziąć udział w przypadkowym konkursie na facebooku, gdzie trzeba dać tylko łapkę pod postem, zero emocji, takie bezpłciowe.

  7. #52
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Według mnie zmiany na duży + sam czasami wpadałem na bala, upominka czy teraz yetiego a system losowania wyklucza osoby dołączające do walki w ułamku sekundy tak jak to było do tej pory, nie raz nie dwa widziałem jak niektórzy jeszcze dobrze nie zameldowali się obok globala a już uczestniczyli w walce

  8. #53
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    W jaki sposób ciężej? Liczba Yeti się nie zmieniła. Więcej graczy też raczej nie łapie z powodu tych konkretnych zmian.
    Zależy czy patrzymy pod kątem wejścia do walki czy złapania. Jeśli chodzi o wejście do walki to fakt, niewiele się zmienilo, jedynie gracze, z dużą zrecznością, refleksem i internetem mogą narzekać, że tak to zawsze wbijali na SOS, a teraz mają mniejsze szanse. Natomiast jeśli chodzi o faktyczne łapanie Yetiego, to w pełni się zgodzę z Lokithorem, jest o wiele ciężej. Większość graczy stanowią osoby, którym nie zależy by globala złapać, ale aby być w walce, więc wcześniej nie zawsze próbowali w ogóle łapać, a na pewno osoba chcąca złapać globala mogła to zrobić szybciej niż oni. Natomiast teraz osoby, które tylko chcą globala ubić są zmuszane do brania udziału w losowaniu o złapanie, więc i tak łapią Yeti, mimo, że im na tym w ogóle nie zależy. Sądzę, że wcześniej mimo tego, że większość graczy chce tylko być w walce, to większość globali było złapanych przez osoby chcące go złapać, a teraz tam gdzie jest większość graczy tam jest też większość złapanych Yeti.

  9. #54
    Użytkownik Avatar Antoine
    Dołączył
    21-05-2017
    Postów
    1
    Niestety z powodu bana nie mam możliwości sprawdzenia zaszłych zmian, więc przy okazji wnioskuje o unbana skoro i tak mamy święta

  10. #55
    Użytkownik Avatar JeGGeRr
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    76
    Na moje kto złapał tutaj akurat ma znaczenie takie iż jeśli istnieją rankingi z nagrodami to wiadomym jest że gracze chcą jak największą ilość owych złapań mieć, co za tym idzie klikną i tak w każdego zobaczonego globala , co do Upominka szukator przyśpieszał postać więc nic dziwnego że ktoś widział kogoś już w walce a nie widział nawet jak biegnie jeśli był na tej samej mapie.Można porównać rankingi z poprzednich lat oraz z obecnych (przynajmniej wydaje mi się że Tomi ma do tego dostęp) i sprawdzić jakie były te łapania globali oraz kto zgarniał nagrody za topke, bo wydaje mi się że nie było aż takiej powtarzalności graczy jeśli o to chodzi jaka jest teraz . i tak nic się nie zmieni w kwestii losowania bo skoro to ma pomagać jak i wszystkie zmiany jakie zaszły w zakresie globali eventowych przeciw cheaterom to przecież nic z tym nie zrobimy tak . Może inaczej skoro każdy obstawia jakiś spot na moje sprawiedliwie będzie jak każdy kto bierze udział w losowaniu czytaj 4 osoby wchodzi do walki i tyle, wtedy nie będzie marudzenia że ktoś używa speedhacka czy czegokolwiek skoro i tak może nie dobiegnie. losowanie będzie jedynie o to kto złapie a reszta i tak jest w walce, ilość miejsc jest i tak spora więc na moje powinien każdy się na jakiegoś załapać.

  11. #56
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    A może problem jest z nagrodami za łapanie globali dlatego trafiają się boty bo za pierwsze miejsce są MFy więc może zmienić nagrody dla np top 5 losowa kolekcjonerka z globala i ileś tam golda

  12. #57
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Podam wam przykład z przed chwili, gra mi zlagowała i nawet nie wziąłem udziału w losowaniu, jak taka Ama potrafiła mi się zrespić po 7 sekundach.... a wy mówicie że 10s to za długi czas xD

    - - - - - - - - - -

    Co do biegania to chyba lepiej że można obczaić chociaż te dwa respy niż stać jak słup przy jednym cały dzień i się nawet nie ruszać jak się zrespi gdzie indziej.
    Miłego dnia

  13. #58
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Podam wam przykład z przed chwili, gra mi zlagowała i nawet nie wziąłem udziału w losowaniu, jak taka Ama potrafiła mi się zrespić po 7 sekundach.... a wy mówicie że 10s to za długi czas xD

    - - - - - - - - - -

    Co do biegania to chyba lepiej że można obczaić chociaż te dwa respy niż stać jak słup przy jednym cały dzień i się nawet nie ruszać jak się zrespi gdzie indziej.
    A jaki masz sprzęt że ci zlagowało? Bo mi nic nie laguje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

  14. #59
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    To nie wina sprzętu, po prostu internet, czasami to MFO tak specyficznie laguje przeglądarkę że wszystko działa normalnie poza tym xD
    Miłego dnia

  15. #60
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post

    Znając już więcej detali, nie mogę zgodzić się z Amą. Śledząc wiadomości, padały argumenty, że jest to robione dla podniesienia zainteresowania innych graczy globalnymi aktywnościami, oraz że dany gracz może jednego dnia mieć nawet problem z dołączeniem na tego potwora. Tamta narracja w połączeniu z promocjami pokazywała, że zmiany robione są pod podbicie zainteresowania globalem, nie przeciw wykorzystywaniu skomplikowanych mechanik. Śledziłem respy Amaterasu przez ten niecały tydzień, kiedy nie było ani Upominku, ani Yetiego, global często czekał na graczy (nie wspominam o respie podczas obecności globala eventowego, bo to jest oczywiste, że Ama będzie pomijana). Stąd też przytoczenie Amy jako argumentu przeciw obecnemu systemowi stosowanemu na innych globalach. Ponieważ po usunięciu promocji losowanie łapiącego drastycznie obniżyła się ilość osób łapiących Amę.
    W przypadku Amy to były inne cele - przeciw cheatom niejako przy okazji jako element zwiększenia dostępności. Można to podzielić na obszary

    a) anty cheat
    b) zwiększenie komfortu (nie trzeba ślęczeć, podane godziny)
    c) zmniejszenie toksyczności (bójki i saboty nakierowane na zniechęcanie (toxic), pod płaszczykiem rywalizacji)
    d) zwiększenie atrakcyjności (wyższy drop)
    e) zmniejszenie monopolu (limity)

    Wpływ każdego był mierzony (taki był zamysł) - stąd włączanie i wyłącznie poszczególnych opcji co jakiś czas. Kluczowy wpływ ma punkt c) - on niejako wpływa na wszystkie inne. Toxic po prostu generalnie odstrasza, bez względu na wszystko inne. A gdy nie ma możliwości toxic zachowań (brak bójek, akceptacja pomocy), to inne aspekty zaczynają grać większą rolę.

    W przypadku globali eventowych koncentracja jest na punkcie a), bo ze względu na specyfikę tej toksyczności jest tu bardzo mało.

    Wpływ zmiany losowania na chęci graczy jest widoczny. W dalszym stopniu nie przeszkadza to botom na próbę dołączenia do globala - ba, nawet pomaga bardziej, ponieważ czas na dołączenie do losowania do globala jest dłuższy. A sprawiedliwości są dwie - "losowanie" po stronie serwera oraz poprzednia, czyli bycie pierwszym wśród graczy. Losowanie nie sprawi, ze zniknie zachęta osobom kombinującym, bo przeciez skrypty dalej beda dzialac. A nawet lepiej dla nich, bo dzialania sa mniej widoczne :P
    Losowanie nie blokuje botów, ale nie daje im extra przewagi nad nieużywającymi (o to właśnie chodzi). Nie ma wiec większego sensu używać i ryzykować bana, skoro to samo można uzyskać bez bota.



    No i globala łapie się ciężej, zwyczajnie tylko dlatego, ze pierwsza osoba nie jest premiowana. Globali jest tyle samo, refleks ten sam, ale system wybiera sobie randomowo.
    Ale ciężej dla kogo? Skoro dla jednego ciężej, to dla innego łatwiej. Każdy tutaj patrzy z jednej perspektywy tylko. Ten kto średnio reagował szybciej niż inni ma faktycznie nieco ciężej, ten co średnio reagował wolniej ma łatwiej (a raczej w ogóle ma jakiekolwiek szanse, bo jeśli nigdy nie był pierwszy to nigdy nie złapał).
    Na pewno jest ciężej dla botów, bo one zawsze reagowały natychmiast.


    Także bardziej bym powiedział, że to teraz będzie zabawa w kotka i myszkę. Tym bardziej wiedząc o przyzwoleniu.
    Przyzwolenia nie ma, bany są co jakiś czas rozdawane po analizie logów.
    Brak przewagi bota, powoduje, że to czy ktoś go używa czy nie, nie ma większego wpływu na rozgrywkę.


    Moje stwierdzenie o randomowym wybraniu czterech osób z yeti również było uproszczeniem, a bardziej brakiem wizji na dłuższe losowanie graczy, bo to aż zniechęca do aktywnej i natychmiastowej reakcji. I to w dodatku bez rywalizacji, bo moze cie do walki zalaczy, a moze nie.
    Nie widzę podstaw do zniechęcania. Zniechęcająca jest raczej sytuacja, że czekam godzinę, nawet nie zobaczyłem Yeti a on już walczy. Teraz przynajmniej mam szansę każdorazowo wziąć udział i jeśli stoję w dobrym miejscu to raczej w walce będę (wcale nie tak dużo jest walk/losowań z >4 osobami).


    -> Pierwsza osoba zawsze powinna być w walce, wtedy ranking "łapacza" oraz osiągnięcie "pożeracza" ma sens. Niezależnie czy bot, czy normalny gracz. Bo pierwszy prędzej czy później i tak zgarnie bana, a przy drugim mamy dodatkowo aspekt rywalizacji. Przy losowaniu to jak wziąć udział w przypadkowym konkursie na facebooku, gdzie trzeba dać tylko łapkę pod postem, zero emocji, takie bezpłciowe.
    Rozumiem motyw z utrudnionym nabijaniem "swoich" dla tych co "szybciej niż przeciętnie klikają". Dlatego proponuję zwiększenie priorytetu dla pierwszej osoby wchodzącej w interakcję. Ale dajmy też jakąkolwiek szansę nabicia tego pożeracza innym. To nie jest gra stricte zręcznościowa.

    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Zależy czy patrzymy pod kątem wejścia do walki czy złapania. Jeśli chodzi o wejście do walki to fakt, niewiele się zmienilo, jedynie gracze, z dużą zrecznością, refleksem i internetem mogą narzekać, że tak to zawsze wbijali na SOS, a teraz mają mniejsze szanse. Natomiast jeśli chodzi o faktyczne łapanie Yetiego, to w pełni się zgodzę z Lokithorem, jest o wiele ciężej. Większość graczy stanowią osoby, którym nie zależy by globala złapać, ale aby być w walce, więc wcześniej nie zawsze próbowali w ogóle łapać, a na pewno osoba chcąca złapać globala mogła to zrobić szybciej niż oni. Natomiast teraz osoby, które tylko chcą globala ubić są zmuszane do brania udziału w losowaniu o złapanie, więc i tak łapią Yeti, mimo, że im na tym w ogóle nie zależy. Sądzę, że wcześniej mimo tego, że większość graczy chce tylko być w walce, to większość globali było złapanych przez osoby chcące go złapać, a teraz tam gdzie jest większość graczy tam jest też większość złapanych Yeti.
    Moim zdaniem większość (jeśli nie wszyscy) jednak chcą łapać, a nie "tylko być w walce".

    Cytat Napisał JeGGeRr Zobacz post
    Może inaczej skoro każdy obstawia jakiś spot na moje sprawiedliwie będzie jak każdy kto bierze udział w losowaniu czytaj 4 osoby wchodzi do walki i tyle, wtedy nie będzie marudzenia że ktoś używa speedhacka czy czegokolwiek skoro i tak może nie dobiegnie. losowanie będzie jedynie o to kto złapie a reszta i tak jest w walce, ilość miejsc jest i tak spora więc na moje powinien każdy się na jakiegoś załapać.
    Tak z grubsza właśnie teraz jest.


    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Podam wam przykład z przed chwili, gra mi zlagowała i nawet nie wziąłem udziału w losowaniu, jak taka Ama potrafiła mi się zrespić po 7 sekundach.... a wy mówicie że 10s to za długi czas xD
    Mówimy tu o normalnym działaniu gry, tj. max 1-2 sekundy opóźnienia w rozesłaniu info o pojawiającym się globalu. 7 sekund lag oznacza duże problemy z łącznością, których świadomość występowania mam, ale pod takie niestandardowe problemy nie będą ustalane zasady gry.
    Ja bym chciał, aby te problemy, które niektórych nachodzą były po stronie serwera, bo bym mógł je szybko rozwiązać. Ostatnie zgłoszenia zacinek z podanym czasem umożliwiły namierzenie konkretnych logów z momentu tych zacinek i są one poddawane analizie. Niektóre sesje są z jakiegoś powodu uznawane za szkodliwe i są blokowane przez usługodawcę - stąd ten "lag", a nawet całkowita blokada i konieczność zmiany przeglądarki, aby się w ogóle połączyć z grą czy nawet forum.



    Co do biegania to chyba lepiej że można obczaić chociaż te dwa respy niż stać jak słup przy jednym cały dzień i się nawet nie ruszać jak się zrespi gdzie indziej.
    Też tak uważam. Ale mogę zmienić wg tego co będzie uznane za lepsze rozwiązanie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •