Zobacz wyniki ankiety: zgadzasz się?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    9 39.13%
  • nie

    14 60.87%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Standaryzacja potworów eventowych

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267

    Standaryzacja potworów eventowych

    Dzień dobry,

    Proponuję zmniejszenie bazowej obrony gremlinów do poziomu dyniogłowych. Obecnie nie da się expić w postaciach pod hitera.
    Oto dowód:
    https://mfo3.pl/r/b687748da <- Walka z gremlinami minimum 2 ciosy które kończą się dedem często.

    https://mfo3.pl/r/b7eb7ff78 <- Walka z dyniogłowymi, bomba na banie kończymy balet.

    Uprzedzając, eq i staty dokładnie te same w obu przypadkach.
    Proszę nie zrzucać winy na rozrzut bo to nie jego wina.

    Pozdrawiam, liczę na szybkie wprowadzenie zmian

  2. #2
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Ogólnie te Gremliny jak na zwykłe głupie potworki eventowe są po prostu przesadzone.
    Porównując jak łatwo zbić Dyniogłowego, czy Herszta, a jaki jest przeskok na evencie xmas, na postaci 50 z EQ +4+5 trudniej mi zbić Grincha niż na postaci 80 z połową zerówek XD. Chyba coś tu nie halo.
    O Wrednym nawet nie wspominam, bo ktoś go ewidentnie po pijaku programował. Mag ma tam 10x prościej.
    ***** ****

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Ogólnie te Gremliny jak na zwykłe głupie potworki eventowe są po prostu przesadzone.
    Porównując jak łatwo zbić Dyniogłowego, czy Herszta, a jaki jest przeskok na evencie xmas, na postaci 50 z EQ +4+5 trudniej mi zbić Grincha niż na postaci 80 z połową zerówek XD. Chyba coś tu nie halo.
    O Wrednym nawet nie wspominam, bo ktoś go ewidentnie po pijaku programował. Mag ma tam 10x prościej.
    A to akurat prawda wredny gremlin na 40 levlu z eq +6/8 to już w ogóle bestia, praktycznie nie do zabicia.

    - - - - - - - - - -

    Super że osoby będące na nie, nie dają żadnych kontrargumentów. No ale już nie będę komentował waszej inteligencji - bo tu sensu brak

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    201
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Super że osoby będące na nie, nie dają żadnych kontrargumentów. No ale już nie będę komentował waszej inteligencji - bo tu sensu brak
    Ciężko brać na poważnie i oceniać to w sytuacji w której pokazujesz raporty z 420hp na 22lvl. Nie da się ocenić w ogóle na ich podstawie czy są za silne czy nie.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Ciężko brać na poważnie i oceniać to w sytuacji w której pokazujesz raporty z 420hp na 22lvl. Nie da się ocenić w ogóle na ich podstawie czy są za silne czy nie.
    No jak się nie da ocenić???
    Ocena na podstawie porównania NIEISTNIEJE. Właśnie dlatego zamieściłem 2 raporty by można było sobie porównać. Wiadomo 420hp na tym levlu nie jest optymalne, ale powinno spełniać swoją rolę tak jak to miało miejsce w przypadku eventu halloween.
    Poziom wysoki, tak jak na testera przystało

    Pokazałeś tylko że zagłosowałeś na nie bo to JA założyłem temat. Boli Cię to.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Toshiro
    Dołączył
    22-04-2013
    Postów
    188
    No akurat to lekkie przegięcie, już nie wspomnę o wredasie... Ale tak, zrobię podsumowanie tego eventu i noworocznego dopiero w następnym miesiącu.
    Póki co oceniam, że moby są fajne, takie różnorodne, ale zobaczę jak to będzie na dłuższą metę. Póki co jest "izi" na 80 lvl, a na niskich lvlach musiałbym przetestować. ;d
    Welcome to my world.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    201
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    No jak się nie da ocenić???
    Ocena na podstawie porównania NIEISTNIEJE. Właśnie dlatego zamieściłem 2 raporty by można było sobie porównać. Wiadomo 420hp na tym levlu nie jest optymalne, ale powinno spełniać swoją rolę tak jak to miało miejsce w przypadku eventu halloween.
    Poziom wysoki, tak jak na testera przystało

    Pokazałeś tylko że zagłosowałeś na nie bo to JA założyłem temat. Boli Cię to.
    Zapewniam Cię, że gra jest balansowana pod różne buildy, czy to normalne, czy hiterów, czy tanków. Ale ciężko by była zbalansowana w takich abominacjach jak 22lvl z 420hp mający gigantyczny atak. Dlatego uważam, że ocena czegokolwiek na podstawie tych raportów jest bezwartościowa. A odnośnie ostatniej linijki umiem docenić dobry pomysł osoby, której nie lubię.

  8. #8
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    A to akurat prawda wredny gremlin na 40 levlu z eq +6/8 to już w ogóle bestia, praktycznie nie do zabicia.
    Jak ja na 59 zabijałem bez większych problemów w EQ +0/+3 i bronią +6, wystarczy wziąć trochę więcej HP (najlepiej tak 500/600 powyżej tego co ma się normalnie) i nie powinno być problemu, sam fakt że on może wygrać na to że może tak dać statusy że nie będzie można się uleczyć jest upierdliwy.

    Fakt że po raportach widać że gremliny biją więcej, jednak bijąc pojedyncze potwory nie zdarzyło mi się paść bijąc w zerówkach, a jeżeli jesteśmy przy ułatwianiu to na tak, pod warunkiem że będzie się to tyczyło głównie przedziałów low lvl, będzie łatwiej bić podwójne na postaciach z niższym poziomem w EQ +0

    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    No jak się nie da ocenić???
    Ocena na podstawie porównania NIEISTNIEJE. Właśnie dlatego zamieściłem 2 raporty by można było sobie porównać. Wiadomo 420hp na tym levlu nie jest optymalne, ale powinno spełniać swoją rolę tak jak to miało miejsce w przypadku eventu halloween.
    Poziom wysoki, tak jak na testera przystało

    Pokazałeś tylko że zagłosowałeś na nie bo to JA założyłem temat. Boli Cię to.
    Nie pomyślałeś może o tym że twoje statystki mogą być słabe na gremliny? Nie każdy eventowy potworek jest łatwy, przykładowo kościotrupy są trudniejsze niż dyniogłowe i jakoś nie spotkałem się by ktoś jakoś bardzo na to narzekał.
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 05-12-2023 o 19:18
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  9. #9
    Użytkownik Avatar Duduś
    Dołączył
    11-02-2017
    Postów
    43
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Dzień dobry,

    Proponuję zmniejszenie bazowej obrony gremlinów do poziomu dyniogłowych. Obecnie nie da się expić w postaciach pod hitera.
    Oto dowód:
    https://mfo3.pl/r/b687748da <- Walka z gremlinami minimum 2 ciosy które kończą się dedem często.

    https://mfo3.pl/r/b7eb7ff78 <- Walka z dyniogłowymi, bomba na banie kończymy balet.

    Uprzedzając, eq i staty dokładnie te same w obu przypadkach.
    Proszę nie zrzucać winy na rozrzut bo to nie jego wina.

    Pozdrawiam, liczę na szybkie wprowadzenie zmian
    Kościotrupy też są o wiele mocniejsze od Dyniogłowych i jakoś porównania wtedy nie zrobiłeś

    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    A to akurat prawda wredny gremlin na 40 levlu z eq +6/8 to już w ogóle bestia, praktycznie nie do zabicia.
    Wystarczy się odpowiednio ubrać i nie sprawia on problemów, biję codziennie na 4 postaciach na różnych poziomach (18, 37, 56, 81) i miałem do tej pory 2 porażki. W obu przypadkach były one z mojej winy, a nie z tego że Wredny Gremlin jest za trudny.

    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Super że osoby będące na nie, nie dają żadnych kontrargumentów. No ale już nie będę komentował waszej inteligencji - bo tu sensu brak
    Dałem nie "nie" ponieważ nie uważam, że ta zmiana jest potrzebna. Jedyna standaryzacja potworków eventowych jaką bym poparł to aby wszystkie były bezatrybutowe, bo mi się niepotrzebnie buława nabija i będę musiał sobie u mistrza areny ją zbić wracając na otchłań

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Po pierwsze co do gremlina to poboczny wątek i nie ma co go rozwijać, może źle się ubrałem mniejsza. I tak wolę zrobić zagadkę tak o bez większych problemów.

    Co do statystyk że są nie takie - Poruszyłem już ten wątek, tak mam nie optymalne staty z 120 ataku w bazie. Czy to źle że gram nietypowo? Nie.
    Zrozumcie to wreszcie że event w zamyśle daje dużo expa/1 eny i dodatkowo te potwory w zamyśle nie miały stwarzać większych problemów by byle random mógł czerpać radość z gry.

    Co do kościotrupów - Tak są trudniejsze niż dyniogłowe ale i tak bomba na banie kończymy balet
    https://mfo3.pl/r/bc7a79ec1 <- 1 strzał i ded
    Więc po co miałem poruszać ich wątek? Tylko po to byście nie używali tego jako pato-argument? ŻAŁOSNE.
    Wyszło i tak na moje.


    Czemu wybrałem dyniogłowe a nie kościotrupy? Bo dyniogłowe to odpowiednik gremlinów.
    Zabawka = Dynia
    Tyle i aż tyle.

    - - - - - - - - - -

    A no i oczywiście żeby nie było nie możliwym jest skontrowanie tych statów poprzez eq na 20 poziom, też sobie darujcie.
    To nie 80 lvl gdzie można w bazie mieć samo hp ubrać obronki i rege na start i łatwy win.

    Totalnie nie rozumiem czemu dyskutujecie z czymś tak oczywistym, widocznym gołym okiem.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2013
    Postów
    19
    Da się expić hiterem pozdrawiam poprostu słaby jesteś lol~~420 hp bardzo dobre statystyki
    Ostatnio edytowane przez tpt ; 05-12-2023 o 20:08

  12. #12
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Ja tylko dodam od siebie, że na takim evencie każdy gracz (nowy, stary) powinien bez problemu dawać sobie radę. Tymczasem niedoświadczony gracz z EQ +0 i bez skryptu jest w stanie padać na głupich Gremlinach. Chyba nie na tym powinien polegać event. Wyzwanie i tak jest na Wrednym, na Grinchach (na 80+ nie, ale na niższych jak już wspomniałem brak jest balansu). Przeskok z Halloween do Xmas jest ogromny.
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 11-12-2023 o 15:47
    ***** ****

  13. #13
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Dzień dobry,

    Proponuję zmniejszenie bazowej obrony gremlinów do poziomu dyniogłowych. Obecnie nie da się expić w postaciach pod hitera.
    Oto dowód:
    https://mfo3.pl/r/b687748da <- Walka z gremlinami minimum 2 ciosy które kończą się dedem często.

    https://mfo3.pl/r/b7eb7ff78 <- Walka z dyniogłowymi, bomba na banie kończymy balet.

    Uprzedzając, eq i staty dokładnie te same w obu przypadkach.
    Proszę nie zrzucać winy na rozrzut bo to nie jego wina.

    Pozdrawiam, liczę na szybkie wprowadzenie zmian
    Gremliny nigdy nie zadają obrażeń w pierwszej turze, wykorzystaj tę informację.
    Skoro zdejmujesz je na 2 hity, to masz gwarancję, że w żadnej walce nie uderzą cię dwa razy.
    Na tym poziomie przy takim buildzie w rękawicach wystarczy 2x Czysty Cios, a bronią atrybutową 2x Pewny Cios. Dopasuj zdolności i zdejmuj Gremliny na 2 hity.
    Jeśli obrywasz za mniej niż 80% hp, to nie musisz zaczynać z regeneracją na start, a jeśli powyżej, to musisz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Cytat Napisał Pregnant Zobacz post
    Gremliny nigdy nie zadają obrażeń w pierwszej turze, wykorzystaj tę informację.
    Skoro zdejmujesz je na 2 hity, to masz gwarancję, że w żadnej walce nie uderzą cię dwa razy.
    Na tym poziomie przy takim buildzie w rękawicach wystarczy 2x Czysty Cios, a bronią atrybutową 2x Pewny Cios. Dopasuj zdolności i zdejmuj Gremliny na 2 hity.
    Jeśli obrywasz za mniej niż 80% hp, to nie musisz zaczynać z regeneracją na start, a jeśli powyżej, to musisz.
    Nie zawsze trafiam w rękawicach więc i tak trzeba pewnych. Dodatkowo pewny zabiera mp a to mija się z celem bo dodatkowy koszt na potki mp.
    Więc to nie jest zadne rozwiązanie

  15. #15
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Pierścień Pomyślności i będziesz trafiać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •