Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    8 50.00%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    2 12.50%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    2 12.50%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    4 25.00%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: [P2] Pomoc na Baalrukhu

  1. #1
    Łukasz
    Konto usunięte

    [P2] Pomoc na Baalrukhu

    Ostatnimi czasy daje się zauważyć nowy błąd z próbą dołączenia do bicia mini-bossa globalnego.
    Otóż sporadycznie podczas dołączania do walki wyskakuje czerwony komunikat "Próba pomocy nie powiodła się", ponadto warto zaznaczyć, że nie mam na myśli dołączania do pełnej już drużyny - nie da się dołączyć nawet kiedy walczą 1/2/3 osoby.
    Sytuacja ta pojawia się średnio co 2-3 respy Baalrukha i za każdym razem skutecznie odbiera możliwość dołączenia do walki przed innymi.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    To blokada przed wrzuceniem dwudziestu osób do tej samej walki, bo wszyscy zgłosili się w tym samym momencie!
    Ostatnio edytowane przez Pregnant ; 04-11-2023 o 16:00
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

  3. #3
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pregnant Zobacz post
    To blokada przed wrzuceniem dwudziestu osób do tej samej walki, bo wszyscy zgłosili się w tym samym momencie!
    Otóż nie tym razem. Wszystkie sytuacje które opisuję zdarzyły się kiedy nikt poza mną nie dołączał do walki (a jak już to na pewno nie kilka osób)
    Normalnie po wybraniu opcji udzielenia pomocy postać gracza podchodzi -> wyświetla się komunikat -> zaś później zanim zdoła się wybrać tą opcję raz jeszcze podbiega kilka osób i zdąży złapać.

  4. #4
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Błąd z pomocą nie jest nowy i się pojawia na wszystkich globalach.
    Miłego dnia

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    933
    Nie wiedziałem czy tworzyć nowy temat. Taki sam jest problem na kg chce się złapać kogoś najszybciej a występuje błąd, że walki się nie rozpoczęły i po chwili ktoś inny złapie ta osobę.

  6. #6
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Nie wiedziałem czy tworzyć nowy temat. Taki sam jest problem na kg chce się złapać kogoś najszybciej a występuje błąd, że walki się nie rozpoczęły i po chwili ktoś inny złapie ta osobę.
    Z tego co kojarzę na KG jest blokada 3 sekund po rozpoczęciu rundy na złapanie przeciwnika tak aby każdemu zdążył zniknąć komunikat przy lekkim lagu oraz wyrównać szanse z tymi, którzy wyłączają sobie komunikat za pomocą funkcji "zbadaj element")
    ***** ***

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Przecież błąd pomocy to totalnie nic nowego, pewnie odpowiedź z serwera jest błędna więc zwraca taką a nie inną informacje. Ten błąd występuje niemalże wszędzie, tylko na minibossach wymienialnych zdarza się rzadko z uwagi na grupowanie.

    Niestety tak działa ta gra i inne gry, wszystko odbywa się na etapie przekazywanie informacji serwer <-> klient, nic z tym raczej nie można zrobić.

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Dodałem kilka różnych wersji komunikatu, aby wyłapać co konkretnie jest powodem błędu tj. błąd połączenia, pełny skład, zakończona już walka itp.

  9. #9
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Błąd dalej występuje, mimo że w walce uczestniczyły tylko dwie osoby nie udało mi się dołączyć. Komunikat: "W walce uczestniczy już czworo graczy", czy coś w ten deseń, jednak nie było to prawdą.

  10. #10
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    101
    Cytat Napisał KOCUR Zobacz post
    Błąd dalej występuje, mimo że w walce uczestniczyły tylko dwie osoby nie udało mi się dołączyć. Komunikat: "W walce uczestniczy już czworo graczy", czy coś w ten deseń, jednak nie było to prawdą.
    może być to spowodowane twojego kiepskiego połączenia z serwerem,gdzie inni juz walczyli a Ci wciąż wxzytywalo tak jakby byly wolne sloty,nie wiem jak to dokladniej tam wygląda,to tylko moj pomysl

  11. #11
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Mam światłowód więc no sam nie wiem, jedyne co mogę jeszcze powiedzieć to, że miałem dość sporo czasu na dołączenie bo aktywnych graczy było może 5, a mimo wszystko nie mogłem dołączyć
    Ostatnio edytowane przez KOCUR ; 07-11-2023 o 20:06

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Błąd dalej występuje, mimo że w walce uczestniczyły tylko dwie osoby nie udało mi się dołączyć. Komunikat: "W walce uczestniczy już czworo graczy", czy coś w ten deseń, jednak nie było to prawdą.
    Aby to ocenić jako błąd, musiało by to być tak, że:
    - chcesz dołączyć i jest ten komunikat = pomoc anulowana.
    - klikasz więc ponownie opcję pojawienia okna pomocy i ponownie jest pokazane, że jest niepełny skład, już po fakcie odrzucenia za niepełny skład

    W innym wypadku to jest po prostu próba jednoczesnego dołączania przez kilka osób i ci od których żądanie doszło do serwera wcześniej są dołączani (niekoniecznie ci co pierwsi kliknęli - każdy ma nieco inne pingi, opóźnienia), reszta ponad limit 4 osób jest odrzucana. W międzyczasie może nadal pokazywać, że jest miejsce, gdy w ułamku sekundy kilka osób próbuje dołączać. W takiej sytuacji informacja o liczbie osób w walce w momencie wywołania okna "pomoc" może być nieaktualna jeszcze zanim dojdzie do oczu gracza.

  13. #13
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Aby to ocenić jako błąd, musiało by to być tak, że:
    - chcesz dołączyć i jest ten komunikat = pomoc anulowana.
    - klikasz więc ponownie opcję pojawienia okna pomocy i ponownie jest pokazane, że jest niepełny skład, już po fakcie odrzucenia za niepełny skład
    Próbowałem dokładnie 3 razy, przy czym otrzymałem dokładnie ten sam rezultat tj. nie wpuściło mnie mimo, iż w walce brało już udział dwóch graczy a w sumie przez około minutę przy Balu była nas tylko trója, ja i dwóch już w walce ze względu na wczesna porę i braku ludzi online

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał KOCUR Zobacz post
    Próbowałem dokładnie 3 razy, przy czym otrzymałem dokładnie ten sam rezultat tj. nie wpuściło mnie mimo, iż w walce brało już udział dwóch graczy a w sumie przez około minutę przy Balu była nas tylko trója, ja i dwóch już w walce ze względu na wczesna porę i braku ludzi online
    czy wyglądało to tak jak pisałem wyżej?

    Tj. raz uruchamiasz okno - pokazuje w rozpisce dwóch graczy - naciskasz guzik pomocy - nieudana (jaki dokładnie komunikat?)
    uruchamiasz drugi raz okno z rozpiską graczy i nadal jest dwóch?

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2022
    Postów
    16
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    czy wyglądało to tak jak pisałem wyżej?

    Tj. raz uruchamiasz okno - pokazuje w rozpisce dwóch graczy - naciskasz guzik pomocy - nieudana (jaki dokładnie komunikat?)
    uruchamiasz drugi raz okno z rozpiską graczy i nadal jest dwóch?
    żeby nacisnąć drugi raz ( prawie zawsze jest już za późno )
    ( u mnie 2 błędy gdy raz było 2 graczy i chciałem dołączyć pokazał się błąd nie zdążyłem 2 raz nacisnąć bo było już full ( a tam wypadła kolekcjonerka ) i nie zdążyłem zrobić screena bo zara komunikat zniknął ) przy 2 błędzie problem było coś: problem z rozmieszczeniem postaci, lub pozycją postaci na mapie.

    - - - - - - - - - -

    kolejny błąd Baalrukh ( i jak się nie denerwować, gdy u większości graczy działa wszystko ok? ) nie było za dużo os na grze wiec dałem f5 i się pojawiła opcja sos

    Nazwa:  Zrzut-ekranu-338.png
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  485.6 KB

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •