Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 33.33%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 66.67%
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: [P3] Tonberry - brak użycia Klątwy Tonberrego

  1. #1
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61

    [P3] Tonberry - brak użycia Klątwy Tonberrego

    Czemu Tonberry w walce nie użył ani razu Klątwy Tonberrego ?

    https://mfo3.pl/r/details.php?bid=beb112109

    Nie jest to jakiś bug związany z tym, że tura Klątwy pokrywa się z z turą Pchnięcia Nożem ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Trafiłeś na praktycznie niezabijalnego tonberrego, więcej info tutaj: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post356603

  3. #3
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Cytat Napisał Evo Zobacz post
    Trafiłeś na praktycznie niezabijalnego tonberrego, więcej info tutaj: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post356603
    No to wychodzi na to ,że zabicie go w przypadkach gdy średnie obrażenia pokrywają się z minimalnymi obrażeniami z osądu jest prawdopodobnie niemożliwe nawet na 200 lvlu nawet jakby taki istniał. Nie użyje w takich przypadkach klątwy a zabić go trzeba przed zegarem zagłady.

    I teraz najważniejsze pytanie: czy tak ma to wyglądać ?
    Czy dodawanie niezabijalnego potwora na którego gracze tracą energię nie jest trochę niesprawiedliwe i nie psuje to obrazu gry ?

  4. #4
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    I teraz najważniejsze pytanie: czy tak ma to wyglądać ?
    Tak
    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    Czy dodawanie niezabijalnego potwora na którego gracze tracą energię nie jest trochę niesprawiedliwe i nie psuje to obrazu gry ?
    Nie
    ***** ***

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Tak
    Nie
    No to trochę bezsensu respić unikata który się losowo respi i nic ciekawego nie dropi xD

  6. #6
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Dla mnie wygląda to jak niedopracowanie albo nieumiejętne stworzenie skryptu potwora.

    No ale cóż, jak coś nie działa to jedna osoba stwierdzi że tak nie powinno być i trzeba to naprawić a druga może stwierdzić że to feature i tak ma być.

  7. #7
    Użytkownik Avatar musaraj
    Dołączył
    14-04-2021
    Postów
    108
    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    No to wychodzi na to ,że zabicie go w przypadkach gdy średnie obrażenia pokrywają się z minimalnymi obrażeniami z osądu jest prawdopodobnie niemożliwe nawet na 200 lvlu nawet jakby taki istniał. Nie użyje w takich przypadkach klątwy a zabić go trzeba przed zegarem zagłady.

    I teraz najważniejsze pytanie: czy tak ma to wyglądać ?
    Czy dodawanie niezabijalnego potwora na którego gracze tracą energię nie jest trochę niesprawiedliwe i nie psuje to obrazu gry ?
    W takich sytuacjach wołasz pomoc.
    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    Dla mnie wygląda to jak niedopracowanie albo nieumiejętne stworzenie skryptu potwora.
    To raczej kwestia bilansu zysków i strat. Zysk jest taki, że skrypt ma ze 3-4 polecenia mniej. Wada jest taka, że raz na ~2000 walk łapiący będzie musiał wzywać pomoc żeby wygrać.

  8. #8
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    361
    Skoro już dawno Devos nie jest najnowszym miastem, to czas by tak rakowe potworki z problematycznymi sytuacjami delikatnie przynerfic? Wystarczy cokolwiek co sprawi, ze potworek przestanie byc w pewnych momentach niesmiertelny.
    Poza tym znalezc pomoc na Tonberrego nie jest latwo.
    ***** ****

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    W takich sytuacjach wołasz pomoc.
    Każdy, kto bije unikaty klika auto. Nikt nie wykonuje pierwszych 5 tur, żeby ręcznie przeliczyć czy średnia obrażeń jest różna od minimalnych i jeśli jest to próbuje szukać osób do pomocy.

    Swoją drogą, czy wezwanie pomocy cokolwiek zmieni? Wtedy te warunki na Klątwę i Pchnięcie są inne? Bo jeśli są takie same, to nawet wezwanie pomocy nic nie da.

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    To raczej kwestia bilansu zysków i strat. Zysk jest taki, że skrypt ma ze 3-4 polecenia mniej. Wada jest taka, że raz na ~2000 walk łapiący będzie musiał wzywać pomoc żeby wygrać.
    Moim zdaniem powinno się tak napisać skrypt unikata, żeby był zabijalny solo - argument z dodaniem 3 poleceń do skryptu jest dla mnie mało przekonujący. Stworzenie jednej aktualizacji fabularnej trwa 5 lat, a dopisanie 2-3 dodatkowych poleceń do unikata jakieś 2 minuty.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Astralna Różdżka omija obrony przeciwnika, możesz nią spróbować zamiast opuszczać tury, 40 zaklęć + 20 tur bicia fizycznie po 800 i powinien umrzeć
    Ostatnio edytowane przez Pregnant ; 02-11-2023 o 16:32

  11. #11
    Użytkownik Avatar musaraj
    Dołączył
    14-04-2021
    Postów
    108
    Cytat Napisał Evo Zobacz post
    Każdy, kto bije unikaty klika auto.
    No to na Tonberrym niech przestanie i zobaczy pierwsze 2-3 tury.
    ręcznie przeliczyć czy średnia obrażeń
    xd Potwierdzam że to "przeliczenie" da się zrobić na palcach jednej ręki emerytowanego drwala.

    Swoją drogą, czy wezwanie pomocy cokolwiek zmieni? Wtedy te warunki na Klątwę i Pchnięcie są inne? Bo jeśli są takie same, to nawet wezwanie pomocy nic nie da.
    Wezwanie pomocy rozbija zegar zagłady i gracze już od niego nie giną, a po zegarze zagłady już daje klątwy.

    Moim zdaniem powinno się tak napisać skrypt unikata, żeby był zabijalny solo
    Jest absolutnie zabijalny. Przypominam że mówimy o przypadku który się zdarza raz na 2 tys. walk z Tonberrym. Raz na 10 wydropionych kart. Raz na ponad 2 lata nieprzerwanego zużywania energii na Krabach. Chyba możemy to zignorować i wysyłać osoby doświadczone tym zdarzeniem do najbliższej kolektury Totolotka żeby mogli odzyskać od losu to co stracili?

    dopisanie 2-3 dodatkowych poleceń do unikata jakieś 2 minuty.
    Doświadczenie w tego typu projektach mówi, że to jakieś 5 dni roboczych i 2 maile ponaglające.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Z niczym się nie zgadzam, ale dalsza dyskusja raczej nie ma sensu. Jeśli taki był cel twórców - OK.
    Moim zdaniem nie jest to podejście przyjazne dla użytkowników, a nakład pracy to jedno dodatkowe polecenie w skrypcie Tonberrego.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •