Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Zmiana handlu

  1. #1
    Bidzia
    Konto usunięte

    Zmiana handlu

    Chodzi mi o akceptacje, przed chwilą gracz Ownage próbował mnie oszukać na handlu(dałem ustaloną kwotę, po czym dorzucił jeszcze jedną rzecz, powiedział, żebym dopłacił troszkę, po czym chciał sprytnie zdjąć pożądany przedmiot i uciec z pieniędzmi- że też takie rzeczy dzieją się nawet na becie..), proponuję :

    Obecnie handel wygląda tak : wrzucasz przedmiot, akceptujesz, druga strona akceptuje, koniec

    Dla większego bezpieczeństwa do tego dodałbym jeszcze kolejną akceptacje, po tym, jak obie strony zaakceptują, nie mogą nic zmieniać, tylko znów zaakceptować.

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    przecież po każdej zmianie akceptacja się odznacza i trzeba akceptować ponownie (bynajmniej tak było to robione)

  3. #3
    Bidzia
    Konto usunięte
    Owszem, jest tak, ale chodzi mi o taką sytuacje :
    Gracz A w tym przypadku to ja, gracz B to Ownage

    A zaznacza, B dorzuca przedmiot(trzeba zaakceptować ponownie) Więc ja zmieniam kwotę, po zmianie kwoty i przed wciśnięciem akceptacji ponownie B ma czas na dokonanie oszustwa, jeżeli ktoś się zagapi, to w niemalże tej samej chwili obaj wcisnął akceptuj i A zostaje oszukany.

  4. #4
    ByQ-W1
    Konto usunięte
    To nie jest głupi pomysł , bo faktycznie jeśli on wklepuje cenę na nowo to nie zwraca uwagi na to co zostało usunięte, można by dodać takie coś że podwójna akceptacja i ta druga już bez zmian.

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Rozumiem, że chodzi o ochronę przed nieuważnym akceptowaniem? Bo oszukać to raczej się nie da - co akceptujesz - to dostajesz.

  6. #6
    Bidzia
    Konto usunięte
    W sumie, to tak. Grałem w gry, w których było tak samo, jak jest teraz, tj. jedna akceptacja i wycofanie jej po zmianie jakiegoś przedmiotu, a pomimo tego do 'scamów
    ' dochodziło często, na różne sposoby

  7. #7
    Casey
    Konto usunięte
    Może poprostu, tak jak w przypadku, wielu innych informacji, na górze wyjdzie pasek, ostatnia zmiana sprzedającego : 2 sec temu, dzięki temu, kupujący zawsze sprawdzi czy napewno wszystko gra.

  8. #8
    Niech akceptacja transakcji przez jednego gracze będzie możliwa, np. dopiero 5 sekund po akceptacji transakcji przez drugiego gracza. Nie będzie możliwa sytuacja, kiedy nie zdążymy zauważyć, że zaakceptowaliśmy nie to, co trzeba.

  9. #9
    VaanDee
    Konto usunięte
    Jest pewne ryzyko że się z handlu zrobi filantropia, ja staram się zawsze zwracać na to uwagę
    podobnie jest z pojedynkami gdy chcę aby był o sam rank lub o nic to nim akceptuje odczekam
    kilka sekund nim się upewnię, że wszystko gra.

    Ja bym wolał już mieć akceptację akceptacji niż kolejne komunikaty, ale kwestia gustu

  10. #10
    Lubie Placki
    Konto usunięte
    Dokładnie tak jest. Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia, kiedy jeden gracz zmieni coś w ustawieniach pojedynku i za kilka sekund wrzuci na walkę automatyczną a z powodu jakichś tam opóźnień, ty klikasz akceptuj i w tym samym momencie na twoim ekranie dopiero pojawia się zmiana i walka odbywa się w trybie automatycznym.

    Jeśli chodzi o handel, to spotkałem się już z takim oszustwem na pokaźną sumę, jednak wyleciało mi to jakoś później z głowy.
    Ostatnio edytowane przez Lubie Placki ; 14-03-2011 o 21:31

  11. #11
    Val Gaav
    Konto usunięte
    dobrze jakby w cenach później ucinało 3 zera i pokazywało "k"

  12. #12
    mtnm
    Konto usunięte
    Heh... skoro testerzy tak się zachowują - to co będzie potem, jak dołączą ci wszyscy "pro"...

    A tak przy okazji - prowizja z targu ma zwiększać obrót złota w grze, handel z ręki do ręki nie jest obciążony żadnymi opłatami... Jest tu spore pole do popisu dla "ministra finansów".

  13. #13
    Mapiątko
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mnietuniema Zobacz post
    A tak przy okazji - prowizja z targu ma zwiększać obrót złota w grze, handel z ręki do ręki nie jest obciążony żadnymi opłatami... Jest tu spore pole do popisu dla "ministra finansów".
    No tak, VAT może być, ale nie 23% tylko 1 i dla samego złota, itemy zostawmy nieoprocentowane, taki bonus...
    PS Pity też trzeba będzie wypełniać i się rozliczać z Jackiem ;p

    Aby nie zakładać nowego tematu, napiszę 2 sprawy dot. handlu:
    1. nie działa ikonka czatu w handlu
    2. w czasie gdy gracz dodaje coś do wymiany i mamy zaznaczone coś aby przeglądać staty to gdy coś zmieni to pole traci focus i trzeba znów kliknąć by czytać staty, jest to nieco uciążliwe, zwłaszcza w czasie "prezentacji" swojego eq w handlu.

  14. #14
    mtnm
    Konto usunięte
    Co lepsze - żeby HL sponsorujący nową postać płacił jakiś niewielki podatek od darowizny na rzecz nowej postaci, czy żeby Admin znowu zarządził 50% podatek od wzbogacenia się? :P

  15. #15
    mtnm
    Konto usunięte
    A czy w ogóle są jakieś ślady w logach po handlu (targ/wymiana) - czy w ogóle można komuś udowodnić, że taka wymiana (?) miała miejsce? I wyciągnąć z tego wnioski? Czy też jesteśmy skazani na opinie, że "na s3 to przynajmniej porządku pilnowali"?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •