Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    12 52.17%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    4 17.39%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 4.35%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    6 26.09%
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 76 do 87 z 87

Temat: [P2] Brak dźwięku na Buraku

  1. #76
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Gabrysxx Zobacz post
    Myślę, że trochę przyzwyczajenie. Ale na starym systemie łapania złapałem 3 Baalrukhi i biłem około 15 (bez zadnych botow), a teraz nawet 1 nie mogę złapać.
    No chyba o to chodziło by więcej osób próbowało wbić. Na Amie w momencie stania największej ilości osób łapać się udawało dwa razy w tygodniu.

    - - - - - - - - - -

    Dodam od siebie że jak jest większa konkurencja można pomyśleć o skróceniu czasu respów bala, wilk syty i owca cała.
    Miłego dnia

  2. #77
    Użytkownik Avatar Toshiro
    Dołączył
    22-04-2013
    Postów
    188
    Myślę, że akurat propozycja o skrócenie czasu respienia Balrukha jest najlepszą opcją. Chociażby minimalnie o 10 minut.
    Welcome to my world.

  3. #78
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    "twardo" odseparować spoty tj. kto nie próbował łapać na danym spocie nie dołączy na SOS, jeśli była wystarczająca liczba osób w danym spocie
    Takie rozwiązanie to poniekąd powrót do punktu wyjścia. Bardzo podobnie do poprzedniej mechaniki łapania Baala, tylko z większą szansą dla osób z mniejszym refleksem/minimalnie dłuższym dystansem na spocie.
    I nie wiem, w jaki sposób te spoty miałyby być twardo odseparowane - czy jakaś blokada przejść z innych respów w trakcie losowania? Zawsze w danym miejscu może znajdować się osoba na dłuższym afku, czyli jeżeli byłoby wystarczająco osób na walkę - niekoniecznie to musi oznaczać, ze w walce będą 4 osoby.
    Oraz pozwoliłoby to na wykorzystanie większej ilości postaci - rozstawić je w 4 respach i poczekać chwilkę, aby móc dołączyć do walki.

    Do pozostałych kwestii się nie odnoszę, bo nie łapię globali eventowych i oprócz podstawowej wiedzy o mechanice, nie wiem, jak realnie to wyglądało/wygląda teraz. Ale po prostu ciekawi mnie, w jaki sposób ta zacytowana propozycja mogłaby wejść w życie i co by zmieniła w porównaniu ze stanem rzeczy sprzed zmiany.

  4. #79
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej

  5. #80
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    23
    Moim zdaniem zmiana nie jest zbyt dobra. Teraz po dobiegnięciu na miejsce respa w zasadzie ciężko się połapać co się dzieje. 20 osób biegnie w jedno miejsce, są lagi i nawet na miksie przyspieszenia są małe szanse (przynajmniej ja tak mam że od wprowadzenia zmiany nie ubiłem żadnego baala, a przed zmianą ubiłem 9 z czego 4 moje). Dodatkowo jak już jestem na miejscu i klikam myszką żeby pomóc to mi się wyświetla lista 10+ graczy zamiast jak wcześniej jednego i jest problem z dołączeniem. I moim zdaniem to wcale nie jest tak, że tylko gracze ze słabym netem mają problem. Ja mam 750mb/s i jakoś lagi mam niesamowite. Prawda jest taka że czekanie na baala straciło swój urok, teraz wszyscy czekają praktycznie na środku mapy i gdy pojawia się sygnał dźwiękowy to na raz każdy leci i pojawia się lag serwera. Moim zdaniem 3 sekundy to za dużo i albo bym to zlikwidował (czyli dzwony=resp baala) albo max 1 sekunda przed respem. Ewentualnie żeby można było go zaatakować samym kliknięciem na niego a nie na osobę która złapała bo to wtedy nie robi się konkurs w łapaniu globala tylko konkurs kto szybciej się połapie po kliknięciu prawym przyciskiem...

  6. #81
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał BamboMudżynek Zobacz post
    Moim zdaniem zmiana nie jest zbyt dobra. Teraz po dobiegnięciu na miejsce respa w zasadzie ciężko się połapać co się dzieje. 20 osób biegnie w jedno miejsce, są lagi i nawet na miksie przyspieszenia są małe szanse (przynajmniej ja tak mam że od wprowadzenia zmiany nie ubiłem żadnego baala, a przed zmianą ubiłem 9 z czego 4 moje). Dodatkowo jak już jestem na miejscu i klikam myszką żeby pomóc to mi się wyświetla lista 10+ graczy zamiast jak wcześniej jednego i jest problem z dołączeniem. I moim zdaniem to wcale nie jest tak, że tylko gracze ze słabym netem mają problem. Ja mam 750mb/s i jakoś lagi mam niesamowite. Prawda jest taka że czekanie na baala straciło swój urok, teraz wszyscy czekają praktycznie na środku mapy i gdy pojawia się sygnał dźwiękowy to na raz każdy leci i pojawia się lag serwera. Moim zdaniem 3 sekundy to za dużo i albo bym to zlikwidował (czyli dzwony=resp baala) albo max 1 sekunda przed respem. Ewentualnie żeby można było go zaatakować samym kliknięciem na niego a nie na osobę która złapała bo to wtedy nie robi się konkurs w łapaniu globala tylko konkurs kto szybciej się połapie po kliknięciu prawym przyciskiem...
    Nie zauważyłem żeby ludzie stali na środku, stoją tak jak stali, chyba że teraz się coś zmieniło jak poszedłem pomagać z hersztem. Ja powiem Tobie odwrotną sytuację dawniej nie biłem wcale a teraz dwa ubiłem, każdy kij ma dwa końce
    Miłego dnia

  7. #82
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2012
    Postów
    23
    Chodzi mi o to że mało osób jest na samym miejscu respa a większość jest gdzieś teraz pomiędzy kilkoma respami

  8. #83
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Cytat Napisał Gabrysxx Zobacz post
    Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej
    Biorąc pod uwagę całokształt, Ty akurat konkurencją nie jesteś xD

    Nie ukrywam, że Tomi ma teraz ciężki kawałek chleba. Rozumiem podejście do zmian i pole do dyskusji, ponieważ, nie ukrywajmy, gatunek gier przeglądarkowych jest coraz bardziej na wymarciu, trzeba jakoś myśleć w kwestii utrzymania ilości graczy. Każde drobne zmiany dają pole do dalszego działania. Ułatwianie gry dla "nowszych" graczy musiałaby się wiązać jednak ze skuteczną promocją gry, aby właśnie było więcej nowych graczy, bo dopiero wtedy takie ułatwienia dla nowych miałyby sens. Jakieś wnioski musiały być wysunięte po promocji z Amaterasu - a dodatkowo bez prób zmian nie ma danych, aby powiedzieć, czy zmiany są korzystne.
    Z drugiej strony, może narastać frustracja wśród starszych graczy, a na ten moment to oni są fundamentem i opoką gry. Ostatnio nadeszło sporo niezadowalających zmian (a głównie komentują tutaj te same osoby) - ale to Tomi będzie po tym wiedział, czy to na dłuższą metę wypali :P. Skoro tych zmian jest więcej, coś musi być na rzeczy.

  9. #84
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2013
    Postów
    3
    Nie róbmy z każdego globala Amy i tyle ... Jeszcze tylko brakuje dodać przybliżony czas respa do 2 minut i już w ogóle będzie kopią tego minibossa w wyklętej. Po staremu było dobrze, a to że ktoś ma słabszy sprzęt i ścieżka dźwiękowa mu szwankuje to jego wina i temat rzeka jak z lagami, które też niektórzy mają, a inni nie.

  10. #85
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post

    Old:

    Wybór spotu - czysta losowość/szczęście, źle wylosowałeś to nie walczysz.
    2) Absolutnie się nie zgadzam, większość Baalów z którymi walczyłem pojawiła się na drugim końcu mapy, wystarczy patrzeć na przepływ ludzi po środku mapy i na tej podstawie przejść na dobrego spota i sprawnie kliknąć pomoc równo z zatrzymaniem postaci.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post

    Old:

    3) Złapanie - szczęście w szybszym pojawieniu się Baala właśnie u ciebie + lepsze łącze + ew. wspomaganie = niesprawiedliwa losowość
    Jeśli chodzi o złapanie Baala to tu się zgadzam, przez lata udało mi się złapać Baala ze dwa razy - zwykle przy respie Baala nie mogę z nim przeprowadzić interakcji przez pierwsze sekundy, więc były nawet sytuacje gdy ktoś zdążył go złapać przede mną przybiegając z innego miejsca. Nie jest to wina internetu ani sprzętu, przy wbijaniu na sos wśród dziesiątek osób nigdy nie miałem najmniejszego laga.


    Na obecnym systemie straciły osoby starające się o Baala, a zyskały osoby którym się nie chce starać, lub te co grają na telefonie/touch padzie. (kilka sekund losowania wystarczy żeby zleciał się taki natłok osób, że umiejętność szybkiej zmiany spota i przeklikania sosa w biegu straciła na znaczeniu).
    Reputy tutaj

  11. #86
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Dodam od siebie że jak jest większa konkurencja można pomyśleć o skróceniu czasu respów bala, wilk syty i owca cała.
    To jest spoko propozycja tj. jeśli więcej będzie osób łapało, to kolejny resp może być trochę szybciej. To zniweluje większą liczbę chętnych (jeśli takowa rzeczywiście jest). Bo jednak:

    Cytat Napisał Gabrysxx
    Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej

    Cytat Napisał Arczan
    Takie rozwiązanie to poniekąd powrót do punktu wyjścia. Bardzo podobnie do poprzedniej mechaniki łapania Baala, tylko z większą szansą dla osób z mniejszym refleksem/minimalnie dłuższym dystansem na spocie.
    I nie wiem, w jaki sposób te spoty miałyby być twardo odseparowane - czy jakaś blokada przejść z innych respów w trakcie losowania? Zawsze w danym miejscu może znajdować się osoba na dłuższym afku, czyli jeżeli byłoby wystarczająco osób na walkę - niekoniecznie to musi oznaczać, ze w walce będą 4 osoby.
    Oraz pozwoliłoby to na wykorzystanie większej ilości postaci - rozstawić je w 4 respach i poczekać chwilkę, aby móc dołączyć do walki.


    Do pozostałych kwestii się nie odnoszę, bo nie łapię globali eventowych i oprócz podstawowej wiedzy o mechanice, nie wiem, jak realnie to wyglądało/wygląda teraz. Ale po prostu ciekawi mnie, w jaki sposób ta zacytowana propozycja mogłaby wejść w życie i co by zmieniła w porównaniu ze stanem rzeczy sprzed zmiany.
    Tak, poniekąd jest ukłonem w stronę starego rozwiązania, ale w sumie bliżej tamtego systemu jest maksymalne skrócenie czasu, bo jednak nie blokuje całkowicie możliwości podejścia z innego spotu - co ponoć w starym systemie się jednak zdarzało.

    Główną różnicą jest jednak brak tej frustracji:
    czekam na spocie i nawet wpatruję się w ekran, trafiłem dobrze, ale i tak nie mam szansy na zawalczenie, bo ktoś złapał zanim u mnie się w ogóle pojawił.
    To nie jest "fajna mechanika" - chyba dla nikogo.

    Co do "jak mogło by być twardo odseparowane" - do SOS dopuszczone tylko osoby z losowania (które jest dodatkowo maksymalnie krótkie), jeśli jest ich wystarczająca liczba, w innym wypadku wszyscy.

  12. #87
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Obiecałem nagrodzić najbardziej pomocną wypowiedź jakimś upominkiem.
    Kilka było niezłych, ale najbardziej przydatne dla mnie były te od Amaski, także 20 MF leci do niego.

    BTW. Ostatecznie ranking złapań raczej nie stał się "losowy".

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •