Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    12 52.17%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    4 17.39%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 4.35%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    6 26.09%
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 87

Temat: [P2] Brak dźwięku na Buraku

  1. #16
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    102
    na korzyść? dla ludzi którzy mogą teraz bezstresowo wbić do walki bez zbytniego wysilania się(wystarczy wejść w buraka i liczyć na dobre rng).Na niekorzyść natomiast dla tych którzy walczyli o topkę w rankingu,tak naprawdę nie ma teraz żadnej walki o top3 i nagrody dla owych miejsc się należące gdyż właśnie złapanie teraz nie zależy od najlepszego czasu reakcji tylko od rng które dla jednych właśnie może być bardzo nie miłe.pozdrawiam;x

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2013
    Postów
    19
    Fakty popieram tą propozycje!

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    201
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Odnośnie losowania:
    4 spoty respu to jest pierwsze "losowanie".
    Czy akurat tobie silnik pokaże sekundę wcześniej Baala to jest drugie "losowanie" w ramach danego spotu.
    Więc zamiast mieć większą szansę średnio raz na 4 respy, jest mniejsza, ale przy każdym respie (o ile ten czas jest wystarczający na dobiegniecie zawsze, można zmienić, aby nie był)

    Co tak konkretnie się zmieniło w rozgrywce i dla kogo na korzyść, a dla kogo na niekorzyść?
    (najlepszą odp. nagrodzę)
    Zmienił się dość mocno sposób wchodzenia na Baala. Wcześniej stało się na jednym respie i jak tam nie było globala to być może na drugi mało uczęszczany resp też dało się zdążyć. Teraz najbardziej efektywną taktyką jest stanie na środku z widokiem na danego respa. Jesli Baal się tam nie zrespi idzie się na miejsce naprzeciwko niego na środku i znowu ze środka obczaja kolejnego respa, następnie jeśli tam nie będzie Balla można biegnąć na trzeciego respa już bezpośrednio. Bez problemu można zdążyć złapać baala na 2 pierwszych respach w ten sposób, na pewno da się zdążyć na SOS na trzeciego respa (mimo, że koło niego stoi 30 osób próbując wejść bo każdy przybiegnie z całej mapy), być może da się też zdążyć na łapanie 3 respa, ale tego jeszcze nie sprawdziłem. W ten sposób też 2 graczy stojąc na środku jest w stanie dotrzeć na każdy resp Baala i próbować go złapać, jeśli ze sobą kooperują (np. jeden sprawdza górne respy, drugi dolne). Najbardziej przy złapaniu buraków pomaga aktualnie przede wszystkim szybkie klikanie SOS (co może być polem do nadużyć skryptowych), stanie przed respem na środku dla swobody ruchu oraz posiadanie pomocnika (o wiele więcej teraz daje komunikacja z innym graczem niż wcześniej). Tablica złapanych Baali staje się także nieuczciwa, bo liczy się tam kogo na 20 osób wylosowało do walki, a nie kto stał przy respie i złapał. Najbardziej na korzyść wychodzą gracze siedzący na środku z szybkim internetem, refleksem i klikaniem, a najgorzej gracze siedzący na jednym spocie lub też z nienajlepszym internetem. Także wbicie pożeracza na Baalu w tym systemie może okazać się za trudne.

    Przykład zajmowania 3 spotów:
    1. Widzenie najbardziej (przedtem) zaludnionego miejsca pod kościotrupami
    Nazwa:  Screenshot_13.png
Wyświetleń: 137
Rozmiar:  766.0 KB
    2.Szybkie przebiegnięcie na lewo by sprawdzić kolejny resp.
    Nazwa:  Screenshot_14.png
Wyświetleń: 134
Rozmiar:  736.7 KB
    3. Następnie pozostaje biegnąć w lewy dolny róg bezpośrednio do Baala, gdzie na pewno conajmniej na SOS się zdąży.
    Ostatnio edytowane przez Amaski ; 31-10-2023 o 21:10

  4. #19
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Zmienił się dość mocno sposób wchodzenia na Baala. Wcześniej stało się na jednym respie i jak tam nie było globala to być może na drugi mało uczęszczany resp też dało się zdążyć. Teraz najbardziej efektywną taktyką jest stanie na środku z widokiem na danego respa. Jesli Baal się tam nie zrespi idzie się na miejsce naprzeciwko niego na środku i znowu ze środka obczaja kolejnego respa, następnie jeśli tam nie będzie Balla można biegnąć na trzeciego respa już bezpośrednio. Najbardziej przy złapaniu buraków pomaga aktualnie przede wszystkim szybkie klikanie SOS (co może być polem do nadużyć skryptowych)
    Bocić można było i wcześniej, ba można nawet było mieć bota na łapanie bala, dodatkowo wtedy wchodzi inna losowość podczas łapania - kto pierwszy będzie miał animację, więc masz tu losowość i tu losowość (chociaż w wypadku losowania można dobiec i wziąć udział w losowaniu)

    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Także wbicie pożeracza na Baalu w tym systemie może okazać się za trudne.
    Wiem jak trudno po zmianach na amaterasu idzie wbijanie pożeracza, wbijanie pożeracza na eventowych globalach na których już było trudno wbić pożeracze będzie jeszcze trudniejsze, więc czy jest sens się męczyć i robić tego głupiego pożeracza?
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  5. #20
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Z tym losowaniem to chyba chodzi o to, że przez to 10s bardzo łatwo zmienić resp (co przy opcji kto pierwszy ten lepszy nie było możliwe, albo się respił obok, albo się nie biło).
    To jest zamiana jednego RNG na inne.
    Niezależnego 25% na zależne od akcji gracza tj. podjęcia się przebiegnięcia w inny spot.


    W momencie końca losowanie na respie gdzie jest, pojawia się bardzo dużo użytkowników, przez co ciężko jest znaleźć wylosowaną osobę która złapała.
    To jest jakiś argument.


    Dodatkowo osoby obstawiające resp czują się pokrzywdzone, bo mogą nie wbić, bo zazwyczaj osoby z innych respów mogą przybiec i wbić za nich.
    Działa też w drugą stronę.


    to osobyna skryptach będą mieć za dużą przewagę
    Dobra uwaga.


    gdyż właśnie złapanie teraz nie zależy od najlepszego czasu reakcji tylko od rng które dla jednych właśnie może być bardzo nie miłe.pozdrawiam;x
    Obstawienie 1 z 4 pól to RNG w czystej postaci.
    Czas reakcji ma tu mniejsze znaczenie niż RNG opóźnienia łącza/silnika gry. No i jeszcze jest kwestia "wspomagaczy", które na tym tracą.

    Tablica złapanych Baali staje się także nieuczciwa, bo liczy się tam kogo na 20 osób wylosowało do walki, a nie kto stał przy respie i złapał. Najbardziej na korzyść wychodzą gracze siedzący na środku z szybkim internetem, refleksem i klikaniem, a najgorzej gracze siedzący na jednym spocie lub też z nienajlepszym internetem.
    Zajęcie jednego z 4 pól to czyste RNG.
    Refleks - jak wyżej.
    Losowanie niweluje różnice w opóźnieniach pojawienia się respu u różnych osób / wynikające z opóźnień łącza.


    Jeśli element RNG podczas wybierania 1 z 4 spotów jest pożądany, można ustawić czas oczekiwania na tyle długi, aby osoby oczekujące w danym spocie na pewno wszystkie zauważyły resp i mogły podjąć akcję, a z drugiej strony na tyle krótki, aby z innego spotu ciężko było dobiec.


    Wiem jak trudno po zmianach na amaterasu idzie wbijanie pożeracza, wbijanie pożeracza na eventowych globalach na których już było trudno wbić pożeracze będzie jeszcze trudniejsze, więc czy jest sens się męczyć i robić tego głupiego pożeracza?
    Trudniej dla kogoś, oznacza łatwiej dla kogoś innego. Liczba respów się przecież nie zmienia.

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2013
    Postów
    19
    10 sekund losowania z 2 końca mapy przybiegł ktoś i złapał !!!!Cofnięcie tej zmiany byłoby o wiele lepszą opcją

  7. #22
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Póki co ja bym nie zmieniał tego czekania, zobaczymy co to przyniesie, dało by się zrobić żeby osoba która złapała miała jakąś obramówkę wyróżniająca?

    - - - - - - - - - -

    Zgadzam się z Tomim że ten ''skill'' kto pierwszy ten lepszy to też losowość xD Już wolę taką losowość na którą mam trochę większy wpływ, więcej czasu na reakcje i przez to możliwość przybiegnięcia i wciśnięcia pomóż
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  8. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Jeśli ma być jakieś losowanie to zmienił bym to na maksymalnie 3-5 sekund. Stoje na tym samym respie od 3 dni i teraz łaskawie global stwierdził że tam się zrespi natomiast przez taką zmianę gdzie są tylko 4 respy a w przypadku innych globali eventowych jest kilka razy tyle to ciężko żeby w ogóle wbić na niego szczególnie jak widzę że z 5 osób które stały na moim respie nagle się pojawia 20 co sprawia że jeszcze trudniej jest w ogóle wbić do walki ponieważ jest wtedy taka masa osób że nie dość że trochę grę chwilowo zacina to trudno znaleść osobę która złapała w takim tłumie. Według mnie jest to zdecydowanie gorsze od Amaterasu bo chociaż tam nie ma takiej masy ludzi jak na każdym evencie oraz da się w ogóle trafić na osobę która złapała a nie na grupy graczy który stoją w kratkach 5x5. Moja propozycja dotyczyła zmiany/naprawy dźwięku a obecnie to jest sztuczne tworzenie konfliktów oraz kontrowersji. Według mnie zamiast nie potrzebnie znowu kombinować i robić kolejny temat na forum który zostanie zbombardowany to lepiej zrobić to o co gracze proszą czyli zwyczajną drobną zmianę z dźwiękiem. Proponowałbym też zmianę respów na powiedzmy 2/3 na kilku mapach aby nie było to tylko kiszenie postaci na jednej mapie i liczenie na farta bo chociaż na takich globalach jak Jajko oraz Upominku dało radę samodzielnie to złapać i wejść do walki ponieważ te globale respiły się na 3 mapach w ponad 10 różnych miejscach a nie jak ten. Mam wrażenie że obecna sytuacja z globalami to jest jakaś tragedia i eksperymentowanie na siłę która stwarza nieprzyjemne sytuacje i dyskusje które trwają dosłownie miesiącami. Tak jak wyżej wspomniałem moja propozycja tylko dotyczyła zmiany dźwięku lub czegoś podobnego a widzę że tak jak z amaterasu zamiast wprowadzić zwykłych drobnych zmian i zbalansować drop z globala który jest zdecydowanie za dobry i mogę się założyć że po wyjściu scythe będzie nadal na niego monopol ze względu na ciągłe zużycie mikstur to można by było zostawić dropa taki jaki był i wykasować timer ponieważ to jest ułatwienie jak dla przedszkolaka. Jedyną dobrą zmianą na amaterasu w losowaniu było tylko to że na telefonie łatwiej było wejść. Co do samego buraka jest to kompletny żart który tylko sprawi że forum na chwilę ożyje bo gracze zaczną tworzyć sztuczną dyskusję na temat który będzie przewijany w nieskończoność. Szkoda że tak to obecnie wygląda i chciałbym zobaczyć powrót globali do starych czasów gdzie jeszcze to miało sens i było o co walczyć. Uważam że jedyna dobra zmiana była tylko związana z komunikatem o tym że się pojawił gdziekolwiek bo tak to już jest to zbytnie ułatwienie i za dużo RNG. (P2W btw)

    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji



    P.S. Wystarczy że koło fortuny jest RNG globale był zostawił w spokoju ;//

  9. #24
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Przecież na upominku da się kupić item który pokazuje gdzie jest upominek, co daje przewagę nad osobami które nie płacą na ten itemek.
    Czytając te żale to ja proponuję timer 10s na złapanie i drugie 10s na losowanie pomocników, niech wszystko będzie losowe nikt nie będzie marudził że na telefonie się nie da czy też ktoś może wbić na skrypcie.

    Zalety: Skrypt nie daje przewagi, każdy ma równą szansę na złapanie i dołączenie do walki.
    Wady: Dużo osób bierze udział w losowaniu przez co komuś będzie gorzej i jednocześnie komuś będzie łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 31-10-2023 o 21:47
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  10. #25
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cumilak zauważ że dzięki tej dodatkowej losowości zmniejsza się skuteczność osób które grają na skryptach. Samo dobiegnięcie pomimo tego losowania nie jest łatwe i nie każdy zdąży wbić w buraka. A osobom które nie wzięły udziału w losowaniu nie pojawia się komunikat kto złapał.
    Miłego dnia

  11. #26
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Wcześniej też było totalne RNG jak pisał Tomi, zwłaszcza że było jak na amaterasu że ktoś ma szybszą animację i dla części osób boss się pojawiał od razu złapany, stąd też wynikał problem braku dźwięku.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    16-08-2013
    Postów
    19
    no to już nie ma sensu ta topka #freeburak

  13. #28
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Zalety: Skrypt nie daje przewagi, każdy ma równą szansę na złapanie i dołączenie do walki.
    To jest duża zaleta.

    Wady: Dużo osób bierze udział w losowaniu przez co komuś będzie gorzej i jednocześnie komuś będzie łatwiej.
    Załóżmy, że łapie 40 osób i po 10 obstawia 4 spoty

    Stary system: Masz 1/4 szansy na dobry spot i potem 1 z 10 szansy na złapanie = 2,5%
    (zakładając, że w ogóle zauważyłeś resp / zdążyłeś cokolwiek zareagować - przy czym na pewno zdążył skrypt jakiegoś nieuczciwego gracza )

    Nowy system: masz 1/40 szansy z losowania = 2,5%
    (jeśli rzeczywiście wszystkie 40 osób będzie w stanie dobiec na losowanie, przy czym na pewno miałeś szansę zauważyć resp)

    ===
    BTW. Skróciłem teraz czas oczekiwania o 5 sek, więc będzie mniej możliwości przepływów pomiędzy spotami.

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Ale czy nie prościej i lepiej dla graczy jest wprowadzić dźwięk dzwonów 2s przed respieniem? Większość graczy jednak chce powrotu starego systemu globala

  15. #30
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Luźna propozycja, pewnie wymaga większej roboty:

    Bal pojawia się w jednym z 4 miejsc i atakuje automatycznie wszystkich graczy wokół (np. 3 pola wokół niego). Tworzy się kilka walk w zależności od liczby graczy w danym miejscu. Jeżeli jest 12 graczy to będą 3 walki z balem naraz. Zwiększy to ilości bali co jest według mnie plusem bo jest to ograniczony czasowo event, każdy będzie miał 25% szans (zależność tylko od spotu spawnu). Do przemyślenia co w przypadku kiedy będzie liczba graczy niepodzielna przez 4, wtedy do rozważenia dla tej ostatniej niepełnej grupy/osoby wezwanie pomocy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •