Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    12 52.17%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    4 17.39%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 4.35%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    6 26.09%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 87

Temat: [P2] Brak dźwięku na Buraku

  1. #61
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Na nie, może od razu przyprowadźmy za rączkę każdego gracza żeby mógł ubić Baalrukhi. Chyba nie taki zamiar jest mini bossów globalnych.

  2. #62
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Co ma usunięcie patologii bociarzy/gorszego łącza internetowego do prowadzenia za rączkę? :/

    - - - - - - - - - -

    Przecież nie ma tutaj jak na amie timera który pokazuje o której jest, nadal trzeba patrzeć kiedy się pojawia.
    Miłego dnia

  3. #63
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Wtedy siedzenie na danym spocie nie ma sensu, 20s losowania, z każdego miejsca ludzie się zlecą, robienie pozeracza Baalrukha będzie ultra cięzkie

  4. #64
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    201
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Dlatego ja bym przywrócił 10s losowania na złapanie plus dodał jeszcze 10s na losowanie pomocników. Nikomu skrypty nie dadzą przewagi, równe szanse i każdy zadowolony. Jeżeli ktoś bije mniej to ktoś bije więcej, więc to nie jest tak jak napisałeś że każdy na tym traci, mi się podoba zmiana, w sumie jako jedna z niewielu.
    Nie napisałem, że każdy traci. Napisałem, że tracą gracze, którym zależy na łapaniu, gdyż ten zasób (złapany Baal) trafia do większej ilości osób, których na nim nie zależy. Następnie napisałem głównie, że tracą osoby ze słabszym internetem, które nie są w stanie wbić na Baala przy SOS, przy tak wysokiej konkurencji graczy, która wcześniej była podzielona przez 4. W pierwszym przypadku nie dośc, ze graccze chcący łapać tracą, a nikt realnie nie zyskuje (bo ciężko nazwać to zyskiem, jeśli dla osoby która zdobywa złapanie Baala jest to mało wartościowe lub wcale), a w drugim przypadku jest znaczne skupienie wejść na SOSa w ręce graczy z dobrym łączem internetowym, a spadek osób siedzących na jednym spocie. W związku z tym w pierwszej sytuacji jest ogólna strata, a w drugiej każdy sam sobie musi odpowiedzieć, czy to dobre, czy nie.

  5. #65
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    212
    A nie lepiej przywrócić resp baala jak był i za rok powiększyć mapę zwiększyć z 4 respow na 6 i zrobić na podobnej zasadzie jak z yetim

  6. #66
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Tak będzie najlepiej

  7. #67
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Aktualnie szansa na złapanie Baala jest dość mała, i osoby używające wspomagaczy nie mają przy tym pomocy. Oznacza to rownież, że osoby, które starają się Baale złapać będą otrzymywały ich mniej, a osobom, które to czy go złapią jest wszystko jedno będzie więcej, ponieważ wcześniej większość osób nie zwracało na tyle ciągłej uwagi na grę by łapać Baala przed osobą, która rzeczywiście chce go łapać, natomiast teraz każdy przy spocie czy mu zalezy na złapaniu, czy nie spróbuje dołączyć do losowania, by mieć większe szansa na zawalczenie, gdyż zaraz po losowaniu łapiącego aktualnie bardzo dużo osób czeka na wbicie na SOS, wcześniej mogłeś na spokojnie mieć pare sekund opóźnienia, ktoś mógł złapać trochę wcześniej, a i tak wbijało się na Buraka na swoim spocie bez większych problemów. Wypłaszcza to ilość złapanych buraków przez graczy, Ci którym bardzo na tym zależy dostają ich mniej, co może powodować u nich frustację,(bestiariusz z tego co pamiętam miał być do zrobienia w około 3-5 lat, przed zmianami każdy nawet bez no-lifienia jak chciał byłby w stanie złapać po 8 buraków na event, teraz już nie do końca tak to działa). Dodatkowo frustacje może to powodować u osób siedzących na jednym spocie, którzy wcześniej przy nawet minimalnej uwadze byli w stanie dostać się na SOS, a teraz muszą konkurować z conajmniej parunastoma osobami, z których część może mieć lepszy internet lub wspomagacze.
    To jest dość realne przedstawienie sytuacji.

    Rywalizacja jest zwiększona, bo więcej osób bierze udział (jeśli rzeczywiście tak jest?)
    Dla dużej części osób, aż tak nudne wpatrywanie się w ekran jest nie do wytrzymania (lub nie chcą korzystać z botów). Teraz mogą wziąć w tym udział, choć i tak nadal jest to żmudne => może wreszcie mają szansę coś złapać => uzupełnić album. Jest znacząca różnica pomiędzy "po prostu nie chce mi się", a "mechanika jest aż tak upierdliwa, że odpuszczam". Dla gry jako całości jest to na plus, gdy więcej osób korzysta z danej aktywności.


    1. Gracze, którym zależy na łapaniu Baala mają mniejsze szanse na ich złapanie.
    Ja bym to ujął - mniejsza bariera wejścia zwiększa konkurencję. Dla gry jako całości to na plus. Dla osób "starych" na minus, dla "nowych" na plus.

    2. Gracze, którzy chcą używać wspomagaczy mają lepszy dostęp do tego teraz.
    Do łapania na pewno boty mają mniejszy (równy) dostęp (czyli do uzupełniania albumu), w innych przypadkach (SOS) dyskutowałbym czy większy.

    3. Gracze, którzy mają trochę gorszy internet mogą się dostawać na o wiele mniej Baali niż wcześniej.
    Na pewno mają większe (równe) szanse na złapanie.

    4. Gracze, którzy stoją na spocie mogą mieć dodatkowy problem ze względu na to, że nie mają jak się dostać na globala na swoim spocie (za duża konkurencja do SOS).
    Mniejsza szansa na SOS, gdy wylosowany jest "mój" spot, ale za to mogę 3x więcej razy próbować dołączać jak jest nie mój spot. To działa w dwie strony i jest neutralne jako takie. (no i jest ten element "skilla" czy tam bota przy bieganiu - jak zwał tak zwał )
    Oczywiście neutralne z zastrzeżeniem, że nie jest większa konkurencja całościowa -> aktywacja nowych osób, które wcześniej nie chciały brać w tym udziału z uwagi na zbytnią uciążliwość.

    Żądanie ograniczenia konkurencji (zniechęcenia części osób do brania udziału) nie wchodzi w grę.

    Co mogę zrobić:
    - "miękko" odseparować spoty poprzez mocniejsze skrócenie czasu zbierania chętnych - na tyle, aby każdy zauważył resp i jednocześnie ekstremalnie trudno było dobiec z innego spotu na SOS
    - "twardo" odseparować spoty tj. kto nie próbował łapać na danym spocie nie dołączy na SOS, jeśli była wystarczająca liczba osób w danym spocie

    Uważam, że takie ograniczenia są niezbyt dobre, ale mogę je zrobić.

  8. #68
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Moim zdaniem większa separacja spotów zmniejsza konkurencję, bo wracamy defakto do nowego starego ładu gdzie trzeba stać na jednym spocie i liczyć na farta (co jest nudne).
    I tak już ciężko jak stoi się pomiędzy dwoma spotami dobiec by wziąć udział w złapaniu więc dalsze skrócenie złapania czy wręcz eliminacja możliwości pomocy moim zdaniem zabije chęć sporej części graczy na wbijanie.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  9. #69
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Najlepiej cofnac zmiany i tyle

  10. #70
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Moim zdaniem większa separacja spotów zmniejsza konkurencję, bo wracamy defakto do nowego starego ładu gdzie trzeba stać na jednym spocie i liczyć na farta (co jest nudne).
    I tak już ciężko jak stoi się pomiędzy dwoma spotami dobiec by wziąć udział w złapaniu więc dalsze skrócenie złapania czy wręcz eliminacja możliwości pomocy moim zdaniem zabije chęć sporej części graczy na wbijanie.
    Próbuje się dowiedzieć co oprócz zwiększonej konkurencji jest "źle".
    Najczęściej pada właśnie argument, że teraz wybranie ("wylosowanie") dobrego spotu nie jest tak premiowane jak w starym systemie.


    Cytat Napisał Gabrysxx Zobacz post
    Najlepiej cofnac zmiany i tyle
    Z powodu?

  11. #71
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Z powodu takiego ze większości nie podobają sie nowe zmiany

  12. #72
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Ja na przykład w tamtym roku praktycznie nie brałem udziału w biciu buraka a ta zmiana mnie zachęciła, zwłaszcza możliwość próby dostania się na inny resp co wcześniej było mało opłacalne. Pewnie jest więcej osób takich jak ja czyli na plus, większa konkurencja . Zwracam uwagę że jak stoję pomiędzy respami to i tak nie zdążam na branie udziału w losowaniu. Osobiście uważam że dołączenie do złapania powinno być możliwe jak stoisz blisko respu.
    Miłego dnia

  13. #73
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Gabrysxx Zobacz post
    Z powodu takiego ze większości nie podobają sie nowe zmiany
    Ale dlaczego?

  14. #74
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Zaryzykuję stwierdzenie że bardzo dużo osób siedzi na skryptach do łapania.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  15. #75
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Myślę, że trochę przyzwyczajenie. Ale na starym systemie łapania złapałem 3 Baalrukhi i biłem około 15 (bez zadnych botow), a teraz nawet 1 nie mogę złapać.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •