Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Blokada nabijania atrybutów profesji przeciwnej na poziomach rankingowych

  1. #1
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    119

    Blokada nabijania atrybutów profesji przeciwnej na poziomach rankingowych

    Witam wszystkich w mojej propozycji,

    Jak wiadomo bardzo często dochodzi pomiędzy graczami w walkach pvp do sporów o to, że ktoś ma nabity kogoś atrybut i według mnie jest to problem który należy zaadresować.
    Do spięć o tą kwestię dochodzi praktycznie tylko w starciach woj vs mag dlatego też proponuję wprowadzić blokadę na nabijanie atrybutów profesji przeciwnej u mistrza areny w momencie gdy nasza postać jest zablokowana na poziomie rankingowym i odgórnie wyzerować dla takiej postki wszystkie te atry.
    Postać taka to najczęściej osoba, która ma już dawno skończoną fabułę i insteresują ją głównie profity z walk pvp oraz uczestnictwo w nich dlatego też nie widzę powodu aby mag na poziomie zablokowanym na 80 miał mieć nabity miecz lub wojownik ogień nawet na te powiedzmy 12% co jest nierówną przewagą w stosunku do pewnych graczy grających pod te atry i pełno jest osób co kiszą po 2k eny i przebijają atry co przeciwnika.
    Zwiększy to też znaczenie eq z wbitymi gemami.

    Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji
    This is a certified hood classic

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2011
    Postów
    43
    Rozwiązanie problemu , bijesz rękawicami albo pociskiem
    Dużo masz broni które mają fajne pasywki , wilcze rękawice oraz laska zorzy taki przykład , taka propozycja jest kompletnie bez sensu , walczysz pvp musisz się z tym liczyć że ktoś może pod ciebie atrybuty wbić

  3. #3
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    119
    Cytat Napisał mareczko Zobacz post
    Rozwiązanie problemu , bijesz rękawicami albo pociskiem
    Dużo masz broni które mają fajne pasywki , wilcze rękawice oraz laska zorzy taki przykład , taka propozycja jest kompletnie bez sensu , walczysz pvp musisz się z tym liczyć że ktoś może pod ciebie atrybuty wbić
    Dlaczego mam się z tym liczyć, podaj chcociaż jeden powód dlaczego mag walczący na 80 ma mieć nabity nawet lekko miecz w innym celu niż niesprawiedliwa przewaga na konkretnych przecwiników?
    This is a certified hood classic

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2023
    Postów
    22
    Swego czasu jak walczyłem na 20 lvlu, to pisałem dokładnie o tym samym, gdy każdy na mnie miał wbitą włócznie, a ja musiałem wiecznie zmieniać atr pod konkretnego maga, bo była różnorodność. Za każdym razem dostawałem tą samą odpowiedź "atry to element gry i przygotowanie do walki oraz blokuje możliwość wbijania atru pod danego bosa ". Podobnie było z perfidnym robieniem antywoja/antymaga pod ranking pvp, więc wątpię, by ta propozycja przeszła. Osobiście to jestem na tak, lecz jest to mocno do dogadania. Dany atr osoba może nabić gemami lub robiąc specjalne eq z włożonymi atrybutami co myślę, że ma szansę zwiększyć różnorodność buildów. Jeśli mnie pamięć nie myli, bo już trochę minęło to na początku Nordii ludzie kuli dużo różnorodnego eq ( ja się do takich osób zaliczam, strata czasu i zasobów ), które zostało później znerfione bo " za mocne " i skończyło się na tym, że nikt ich nie używa i większość gra praktycznie tym samym eq, a powinna być jakaś różnorodność, by gracz wykazał się kreatywnością i mógł zaskoczyć. Moim zdaniem obecnie to jej w ogóle już nie ma i ta propozycja to może być dobry krok do tego. Oczywiście chodzi mi tutaj strikto o samą kwestie pvp, a są też inne więc to ma swoje + i -, bo utrudnia bicie globali dla osoby zablokowanej + można walczyć 80 vs 81-88, więc ta druga strona też by musiała mieć zablokowane wbijanie atrów, także tutaj się robi kolejny duży problem, bicie bosów na poziomie rankingowym oraz używanie broni atrowej, lecz tutaj można wyciągnąć akurat dany atrybut z eq/gemów pod zaskoczenie oponent, więc do obejścia.
    Ostatnio edytowane przez Kyle Crane ; 27-08-2023 o 18:10

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Cytat Napisał Eresmel Zobacz post
    Dlaczego mam się z tym liczyć, podaj chcociaż jeden powód dlaczego mag walczący na 80 ma mieć nabity nawet lekko miecz w innym celu niż niesprawiedliwa przewaga na konkretnych przecwiników?
    Dopóki nie zostałaby wprowadzona odpowiednia blokada (nie tylko poziomowa - ale pod kątem areny), to są argumenty z różnych rewirów gry, część z nich ma wpływ na arenę:
    1. W grze zarówno są gemy jak i uzbrojenie dające atrybuty. Dodatkowo w nieunikatowe uzbrojenie można włożyć gemy atrybutowe.
    2. Na ten moment parę z bossów warto bić na poziomie rankingowym, blokowanie nabijania może utrudnić walkę, wtedy powstałaby sztuczna bariera poziomowa.
    3. Atrybuty nabijają się również podczas expienia na potworkach, nie tylko w walkach pvp czy u mistrza areny.
    4. Niektóre z broni wykorzystują atrybut magiczny - na poziomie rankingowym mamy chociażby rękawice magii ognia, na wyższych ludzie mogą kombinować z toporem magii wiatru, mieczem magii lodu, magiczną włócznią bądź magmową buławą.
    5. Na niektóre minibossy warto również mieć nabite atrybuty przeciwnej profesji, zwłaszcza globalne.

    Jak najbardziej rozumiem powody - jednym z największych, dla którego za optuję za propozycją, jest brak kontroli nad nabijaniem atrybutów w kwestiach turniejowych, wtedy jest to mocno nieuczciwe.
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; 27-08-2023 o 18:01

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2011
    Postów
    43
    Eresmel Wojownik ma Takie coś jak cios miecza/cios topora itd? dalej wymieniać jeżeli masz 2 atry wbite bo chyba raczej masz? Wojownik ma duże pole do popisu
    Teraz Co/ załóżmy że na igrzyska każdy ma 25% włóke i jeden miecz /jesteś w grupie w której bijesz mieczem i przeciwnicy padają na przysłowionego strzała.

    - - - - - - - - - -

    Magowie z lodu nie mogą bić bo ubierzesz niebieską szatę i co ? Wbijasz ogień bo z ognia leją masz ubraną szate i lód masz na 0
    A Niebieska Szata potrafi być lepsza od arktosowej i możesz stale ją nosić uniemożliwiając bicie przeciwnikowi z lodu
    Ostatnio edytowane przez mareczko ; 27-08-2023 o 19:53

  7. #7
    Użytkownik Avatar God of Night
    Dołączył
    11-09-2019
    Postów
    105
    Znowu powstał jakiś temat w którym się płacze przez to, że sie przegrało walke i nagle musza byc zmiany, i zakładam że powstał ten temat przez turniej przez ktory ktoś miał nabite atrybuty na danego przeciwnika, z czego rozumiem bo to daje wieksza przewage na wygranie a w turnieju probojesz zajsc jak najwyzej + jakby weszła zmiana ze mag sobie nie moze nabijac atrybutow woja to mag pzegrywa każda walke z wojem przez to ze bedzie czesto krytowac i woj moze sobie poprostu uzywac ciosow atrybutowych typu lodowy atak itp
    W PvP musisz miec przeczucie jaki atrybut wybierze przeciwnik, poprostu cie wyczytal i wzial nabil twoje atry i dlatego wygrał, tak samo działa z gemami, wezmiesz zle gemy to tez masz mniejsze szanse na wygranie, wezmiesz dobre gemy w tedy masz wieksza szanse na wygranie
    W PvP arena tez duzo osob nie nabija atrow na przeciwnika bo duzo osob walczy przez co sie nie oplaca nabijanie atrow, a w turnieju wiesz mniej wiecej z kim bedziesz walczyc przez to probojesz zwiekszyc swoje szanse na wygranie i nabijasz atrybut

    Według mnie nic nie powinno byc zmienione jedynie nabijanie atrow za energie tylko od 80 lvl, bo sie energie zmarnuje ktory sie odnowi po kilku godzinch, a przy tym hajs sie oszczedza

  8. #8
    Użytkownik Avatar Harriours
    Dołączył
    24-10-2017
    Postów
    123
    Totalnie na nie, nie wiem w ogóle jaki byłby sens usunięcia czegoś, co jest częścią gry xd. Ja rozumiem, że zdarzają się gagatki co zmieniają atry co walkę, ale to świadczy tylko o nich. W każdym razie jak ktoś wbije na Ciebie atry, Ty możesz się przeatrować albo bić rękawicami/pociskiem. Wbijanie atrów na turnieju jest jeszcze lepsze niż w normalnym pvp. Nie będzie wtedy sytuacji, gdzie mag wbije na woja atr na 25% i będzie miał ogromną przewagę nad przeciwnikiem. A to, że ktoś wbił nie ten atr co trzeba to tylko i wyłącznie jego wina ( a najlepiej jak potem jeszcze płacze o tym że padł bo nie trafił dobrego atru do wbijania :tf: ).

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    Usunąć atrybuty! równość dla wszystkich!
    (btw zawsze można podnieść koszt zmian atrybutu jeśli chodzi o ene...)))

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Harriours Zobacz post
    Totalnie na nie, nie wiem w ogóle jaki byłby sens usunięcia czegoś, co jest częścią gry xd. Ja rozumiem, że zdarzają się gagatki co zmieniają atry co walkę, ale to świadczy tylko o nich. W każdym razie jak ktoś wbije na Ciebie atry, Ty możesz się przeatrować albo bić rękawicami/pociskiem. Wbijanie atrów na turnieju jest jeszcze lepsze niż w normalnym pvp. Nie będzie wtedy sytuacji, gdzie mag wbije na woja atr na 25% i będzie miał ogromną przewagę nad przeciwnikiem. A to, że ktoś wbił nie ten atr co trzeba to tylko i wyłącznie jego wina ( a najlepiej jak potem jeszcze płacze o tym że padł bo nie trafił dobrego atru do wbijania :tf: ).
    Ale z tymi zmianami atrybutu to co o nich świadczy, że im turbo zależy na wygranej i nic więcej. Nie wiem po co chcecie blokować komuś możliwość zabawy atrami, chce niech się bawi, ma czas sprawdzać kto ma jakie atry, ochotę i pieniądze to jego sprawa niech się przebija dla kilku żetonów.

    Dodatkowo taka zmiana wiąże się z wieloma aspektami, przecież usunięcie atrów np. na 20 poziomie to totalne "spłaszczenie" walk. Pamiętajcie że tam nie ma gemów atrybutowych.

    O wycięciu atrów bardzo ładnie napisał Arczan, tyle w temacie. Jak nie to posłuchamy Dedzika - równość dla wszystkich, tylko wtedy to trzeba i dodatkowe postacie pousuwać i limity energii, rozdać złoto i EQ, bo albo grubo albo wcale.

    - - - - - - - - - -

    PS. Zaraz to wszystko zablokujecie i wprowadzicie blokadę dla tych blokad żeby było podwójnie zablokowane
    Zaraz się Tomi pomyli i zablokuje bójkowanie, albo zablokuje wszystkich w oborze w Dilii.
    Ostatnio edytowane przez Sensei Sonquar ; 29-08-2023 o 23:04

  11. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Wiecie, że atrybuty są potrzebne na mini-bossy, unikaty, bossy... jeśli ktoś chcę zmienić profesję na inną, jeśli wbija wyższy poziom i zdecyduje bić inną bronią, jeśli chce bić inną bronią od razu, jeśli coś testuje co kolwiek itp. PO ZA TYM ZMIENIANIE ATRYBUTÓW KOSZTUJE i ten kto to robi już dostał tak jakby karę za zmienianie ciągle atrybutów w postaci utraty hajsu, żetonów lub energii.

  12. #12
    Strasznie komunistyczny ten pomysł
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    Czyli dobry, czy kiedyś komunizm nas zawiódł?

  14. #14
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    119
    Tak, gdy wujek denola szedł na zmianę do kopalni Wujek 42 lata temu
    This is a certified hood classic

  15. #15
    Straszny pisowiec oprowadzał w tamtym muzeum.
    Już nie oprowadza, bo moi znajomi go zgłosili za sianie dezinformacji i wyleciał <3

    A komunizm byłby spoko, ale w formie wolnościowej- na ten moment nie do realizacji
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •