Zobacz wyniki ankiety: Czy się zgadzasz

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, pył, exp, miksa

    20 80.00%
  • Tak, pył, exp

    0 0%
  • Tak, exp, miksa

    4 16.00%
  • Tak, pył

    1 4.00%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Temat: Zadania dzienne

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Cytat Napisał RaZoR Zobacz post
    Widac ze zawsze komus malo moze najlepiej za kazda stworzona postacia dadza odrazu po 100mf i unlimited potki zeby zachecic do expienia
    Po 1 jest to jedyna aktywność z której nagrody mogą iść na cały serwer - Czyli te nagrody mogą być lepsze, (możesz się nie zgadzać z tą logiką tak samo jak ja) ale według tych reguł są wprowadzane zmiany więc się dostosowuje. Jak dla mnie to może tego golda żetków i wgle nie być ale niech będzie 50k expa za zadanie. Chcę szybciej nabić level a serio meczące to jest. Obecnie zrobiłem na Randomiance całą możliwą fabułą z krasnalami i wgle i teraz czekam na 80 lvl by ubić trolla. Nie zamierzam sobie wydłużać expienia kolejnej postki kosztem latania za żbikami górskimi gdzie w questach z krasnalami i zamiecią się nalatałem.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Trochę off-top, ale związany z questami dziennymi.
    Największym scamem wśród zadań dziennych jest "Wykop 7 Żółtych/Czerwonych/Niebieskich Minerałów". Szansa na wykopanie minerału zawsze wynosi 10%, także to zależy od szczęścia, ile ich wykopiemy na danym stanowisku. Zdarzało się, że szło na to ponad 200 energii, a w trakcie wykonywania nie dostajemy żadnego doświadczenia prócz nagrody po wykonaniu zadania. Jest to jedyne tak losowe zadanie i zastanawiam się, jak można by było to zmodyfikować w sensowną stronę.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    373
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Trochę off-top, ale związany z questami dziennymi.
    Największym scamem wśród zadań dziennych jest "Wykop 7 Żółtych/Czerwonych/Niebieskich Minerałów". Szansa na wykopanie minerału zawsze wynosi 10%, także to zależy od szczęścia, ile ich wykopiemy na danym stanowisku. Zdarzało się, że szło na to ponad 200 energii, a w trakcie wykonywania nie dostajemy żadnego doświadczenia prócz nagrody po wykonaniu zadania. Jest to jedyne tak losowe zadanie i zastanawiam się, jak można by było to zmodyfikować w sensowną stronę.
    Masz rację, raz zbiłem 300 energii na wykopanie 7 minerałów a kosztem tej energii mógłbym mieć coś o wiele bardziej opłacalnego

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2018
    Postów
    26
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Trochę off-top, ale związany z questami dziennymi.
    Największym scamem wśród zadań dziennych jest "Wykop 7 Żółtych/Czerwonych/Niebieskich Minerałów". Szansa na wykopanie minerału zawsze wynosi 10%, także to zależy od szczęścia, ile ich wykopiemy na danym stanowisku. Zdarzało się, że szło na to ponad 200 energii, a w trakcie wykonywania nie dostajemy żadnego doświadczenia prócz nagrody po wykonaniu zadania. Jest to jedyne tak losowe zadanie i zastanawiam się, jak można by było to zmodyfikować w sensowną stronę.
    można zamienić na x ruchów kilofem w kopalni

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2020
    Postów
    73
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    Po 1 jest to jedyna aktywność z której nagrody mogą iść na cały serwer - Czyli te nagrody mogą być lepsze, (możesz się nie zgadzać z tą logiką tak samo jak ja) ale według tych reguł są wprowadzane zmiany więc się dostosowuje. Jak dla mnie to może tego golda żetków i wgle nie być ale niech będzie 50k expa za zadanie. Chcę szybciej nabić level a serio meczące to jest. Obecnie zrobiłem na Randomiance całą możliwą fabułą z krasnalami i wgle i teraz czekam na 80 lvl by ubić trolla. Nie zamierzam sobie wydłużać expienia kolejnej postki kosztem latania za żbikami górskimi gdzie w questach z krasnalami i zamiecią się nalatałem.
    Dobrze że ten pomysł z usunięciem golda,żetków itp nie wejdzie bo osoby z 80 poziomem nie miałyby nagród. Sprawdziałem że 40 osób ( co na tą grę jest sporo) wykonuje zadania codzienne więc widać że te zadania są opłacalne więc nie ma sensu nic zmieniać.

  6. #21
    Użytkownik Avatar fufcio
    Dołączył
    10-02-2017
    Postów
    139
    Tak, pył, exp, miksa
    https://www.youtube.com/watch?v=V5QukAC-jqE
    Ej wiedzieliście że można dodawać propozycje graczy do gry?? Ja też nie lol

  7. #22
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    589
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Może zamiast zwiększenia nagród ułatwić niektóre zadania? Szczytem bezsensu jest dostać zadanie na coś, czego nie można wykonać (np o 00:12 zebralem kostki, a później dostaje na nie zadanie). Szkoda np. 100 energii na bicie czegos, co nam nic nie daje, np pod kątem exp za energię czy AP/golda.
    Uzyj mozg i pierw odbierz zadanie. Pod kątem golda zadania są OP.
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  8. #23
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Cytat Napisał Lucy Gray Zobacz post
    Uzyj mozg i pierw odbierz zadanie. Pod kątem golda zadania są OP.
    Ja nie gram w MFO3 po to żeby używać mózgu!

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Ja proponuję nie narzekać, wystarczy olać te zadania i po problemie, chcieliście coś nowego - dostaliście, teraz jest walka o jakieś abstrakcyjne nagrody.

    Odnośnie samych zadań to raczej powinny być one turbo proste na zasadzie:
    - teleportuj się, przynieś skrzynkę,
    - może jakieś zagadki (tylko nie pchanie kamieni),
    - zabicie jakiejś grupki specjalnej?
    To też nie zostanie raczej zmienione, ponieważ ktoś już włożył pracę w zrobienie zadań takie jakie są.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    589
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Ja proponuję nie narzekać, wystarczy olać te zadania i po problemie, chcieliście coś nowego - dostaliście, teraz jest walka o jakieś abstrakcyjne nagrody.

    Odnośnie samych zadań to raczej powinny być one turbo proste na zasadzie:
    - teleportuj się, przynieś skrzynkę,
    - może jakieś zagadki (tylko nie pchanie kamieni),
    - zabicie jakiejś grupki specjalnej?
    To też nie zostanie raczej zmienione, ponieważ ktoś już włożył pracę w zrobienie zadań takie jakie są.
    co najlepsze większość tych zadań to kwestia 5 minut i 10 eny
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Apropo korekt do zadań dziennych. Czy zostaną obniżone wymagania do zadań:
    -Wykop minerał dla krasnoludów (trzeba odebrać zadanie z tablicy iść do krasnali (5eny) od krasnali do kryształowego gaiku (6eny) wykonać 20 kopań (5x20 = 100eny), następnie wrócić do krasnali by dać im minerał (5eny) i znowu wrócić do tablicy po nagrodę (5 eny)). Tracimy 121 eny a nie dostajemy expa poza tym z tablicy, chociaż ja nie dostałem wcale bo maks lvl.

    - 10 kobaltu ( liczba kopań losowa mi wyszło z 70 eny no i bardzo rozległe mapy więc z 10 eny to conajmniej się traci na wdepnięcie przypadkowe w potwory no i oczywiście tep do krasnali i z powrotem 10 eny) łącznie 90 eny a zysk taki sam jak wyżej.

    Totalnie nie rozumiem logiki że na zadanie RISHI POTRZEBUJE LOTOSÓW nie potrzeba mu zanosić tych lotosów do chatki. natomiast do krasnali już trzeba zanosić minerał XD

  12. #27
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    - 10 kobaltu ( liczba kopań losowa mi wyszło z 70 eny no i bardzo rozległe mapy więc z 10 eny to conajmniej się traci na wdepnięcie przypadkowe w potwory no i oczywiście tep do krasnali i z powrotem 10 eny) łącznie 90 eny a zysk taki sam jak wyżej.
    - Wykopanie kobaltu to max 5 prób, czyli w skrajnym przypadku może wyjść 50 eny za 10 kobaltu.
    - Nigdy nie straciłem 10 eny na potworkach, nawet jak chodziłem klawiaturą, więc nie wiem skąd wyszło Ci "conajmniej 10".


    Tak więc razem z tepem w obie strony wychodzi jakieś 50 eny. W bardzo skrajnym przypadku do 65.

    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    -Wykop minerał dla krasnoludów (trzeba odebrać zadanie z tablicy iść do krasnali (5eny) od krasnali do kryształowego gaiku (6eny) wykonać 20 kopań (5x20 = 100eny), następnie wrócić do krasnali by dać im minerał (5eny) i znowu wrócić do tablicy po nagrodę (5 eny)). Tracimy 121 eny a nie dostajemy expa poza tym z tablicy, chociaż ja nie dostałem wcale bo maks lvl.
    Co do zadania od krasnoludów:
    - Zysk nie jest taki sam jak za kobalt, bo za zadanie od krasnoludów dostajemy dodatkowo unikat.
    - dostajemy pkt expa + unikat (jeśli nie mamy maks lv) lub żety/gold/mikstury + unikat (jeśli mamy max lv), dodatkowo zwiększają nam się przyszłe nagrody w danym miesiącu. Czyli za 121 eny mamy nagrodę wartą kilkadziesiąt tysięcy oraz losowy unikat +0-3, to chyba całkiem dobra nagroda.
    Reputy tutaj

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    267
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    - Wykopanie kobaltu to max 5 prób, czyli w skrajnym przypadku może wyjść 50 eny za 10 kobaltu.
    - Nigdy nie straciłem 10 eny na potworkach, nawet jak chodziłem klawiaturą, więc nie wiem skąd wyszło Ci "conajmniej 10".


    Tak więc razem z tepem w obie strony wychodzi jakieś 50 eny. W bardzo skrajnym przypadku do 65.



    Co do zadania od krasnoludów:
    - Zysk nie jest taki sam jak za kobalt, bo za zadanie od krasnoludów dostajemy dodatkowo unikat.
    - dostajemy pkt expa + unikat (jeśli nie mamy maks lv) lub żety/gold/mikstury + unikat (jeśli mamy max lv), dodatkowo zwiększają nam się przyszłe nagrody w danym miesiącu. Czyli za 121 eny mamy nagrodę wartą kilkadziesiąt tysięcy oraz losowy unikat +0-3, to chyba całkiem dobra nagroda.
    Co do 1 zadania najwidoczniej się więcej razy wywaliłem na mobach bo zużyłem na pewno z 80 eny na to zadanie.

    Natomiast przy krasnalach:
    zysk porównałem ponieważ mój zysk z zadania z kobaltem to jaszczurze buty/rózga(nie pamiętam coś z tych 2 rzeczy) i poty, a przy krasnalach czarcia bransoleta i trochę więcej pot. Zwiększenie nagrod w przyszłości nie jest przypisane typowo do tego jednostkowego zadania. Tylko po prostu to urok zadań z tego dnia więc wpisywanie to jako nagrody, do konkretnie tego zadania uważam za nadużycie.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Najgłupsze w tym wszystkim jest to że ja na 62 poziomie jako nagrodę unikat dostałam różdżkę antymagii na 48 poziom!
    https://mfo3.pl/view/ga/f6013a1c

    - - - - - - - - - -

    Serio?!

  15. #30
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Bartolome Zobacz post
    zysk porównałem ponieważ mój zysk z zadania z kobaltem to jaszczurze buty/rózga(nie pamiętam coś z tych 2 rzeczy) i poty, a przy krasnalach czarcia bransoleta i trochę więcej pot.
    Chyba nie ma tego napisanego w poradniku, ale ze zwykłych zadań jest bardzo mała szansa na dodatkowy drop, widać akurat Ci się trafiło dodatkowe eq za zadanie z kobaltem.
    Reputy tutaj

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •