Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Limity w zakupach w sklepie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Limity w zakupach w sklepie

    Propozycja polega na wprowadzeniu ograniczeń sztukowych/kwotowych podczas zakupów w sklepie (głównie przedmioty).
    Czasami poprzez nieuwagę, pośpiech, problem techniczny lub pomyłkę wpisze się o jedno zero za dużo podczas kupowania np. mixów Lv5 i zamiast 100 kupujemy 1000. Płacimy 10x więcej a jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości złota system nam wprowadza MAX i mamy wyzerowane złoto i dużo więcej mixów/itemów którego nie potrzebujemy w najbliższym czasie. Czasami na klawiaturze numerycznej zamiast enter można nacisnąć 0 i później enter i problem gotowy. Ktoś kto ma niedużo złota jeszcze jest w stanie to jakoś przetrzymać, ale generalnie posiadamy coraz więcej złota.

    Rozwiązań prokonsumenckich może być kilka:


    1. Limit sztuk w jednej transakcji np. 1000, gdy ktoś potrzebuje więcej zrobi kilka transakcji zatwierdzanych enterem
    2. Limit kwoty 1 transakcji np. 100.000 G.
    3. Możliwość cofnięcia OSTATNIEJ transakcji w sklepie powyżej np. 10.000 G przez np. 10 minut
    4. Kombinacje opcji 1+2+3


    Tłumaczenie "trzeba patrzeć co się robi" jest złe, bo nie wynika ono z patrzenia ale obiektywnego błędu, niedoskonałości.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Jeśli już ma być coś robione w tym temacie to proponuję po prostu dodać dodatkowe okienko "Czy na pewno chcesz kupić... " przy transakcjach za np. ponad 200k.
    Reputy tutaj

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    166
    Moim zdaniem nie jest to potrzebne na tyle, aby rzucać pracę przy Scythe i zajmować się tym.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Aby uniknąć takich sytuacji, chowaj pieniądze w depozycie i wyciągaj odpowiednią ilość.
    Nie przesadzajmy, kupowanie mikstur w obecnej formie nie zajmuje ogromnej ilości czasu, można poświęcić dwie sekundy na sprawdzenie, czy wpisaliśmy odpowiednią wartość w okienko. Jedyną rzeczą, która jest niedoskonała, to osoba kupująca te przedmioty, jeżeli nie zerknie na wpisywaną ilość kupowanych przedmiotów. Dodatkowo - płacisz 10 razy więcej za 10 razy większą ilość mikstur, fair enough, mikstury zawsze przydatne

    Jestem osobą, której zdarza się kupić niebotyczną ilość miksów u pociary. Z twojej propozycji wynika hipokryzja, ponieważ przez limity to ja musiałbym "patrzeć" na to ile chcę zakupić miksów - a to przecież obiektywny błąd, niedoskonałość . Ale mniejsza, MapY nie będzie musiał marnować 2 sekund z życia!
    Wyobraźcie sobie kupowanie mikstur 1 albo ciemnych winogron z podanymi limitami. Dlatego jedyną sensowną opcją jest propozycja Freshera, aby było dodatkowe okienko niedające się przeklikać enterem.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Aby uniknąć takich sytuacji, chowaj pieniądze w depozycie i wyciągaj odpowiednią ilość.
    Nie przesadzajmy, kupowanie mikstur w obecnej formie nie zajmuje ogromnej ilości czasu, można poświęcić dwie sekundy na sprawdzenie, czy wpisaliśmy odpowiednią wartość w okienko. Jedyną rzeczą, która jest niedoskonała, to osoba kupująca te przedmioty, jeżeli nie zerknie na wpisywaną ilość kupowanych przedmiotów. Dodatkowo - płacisz 10 razy więcej za 10 razy większą ilość mikstur, fair enough, mikstury zawsze przydatne

    Jestem osobą, której zdarza się kupić niebotyczną ilość miksów u pociary. Z twojej propozycji wynika hipokryzja, ponieważ przez limity to ja musiałbym "patrzeć" na to ile chcę zakupić miksów - a to przecież obiektywny błąd, niedoskonałość . Ale mniejsza, MapY nie będzie musiał marnować 2 sekund z życia!
    Wyobraźcie sobie kupowanie mikstur 1 albo ciemnych winogron z podanymi limitami. Dlatego jedyną sensowną opcją jest propozycja Freshera, aby było dodatkowe okienko niedające się przeklikać enterem.
    Całkowicie nie zrozumiałeś oczywiście mojej propozycji, nie chodzi mi o żadne 2 sekundy na zatwierdzenie, ale sytuacje kiedy nie da się już tego sprawdzić i transakcja została zamknięta. Gdyby można było zatrzymać złą transakcję każdy bo to zrobił!

    Zablokowanie kupowania w sklepie enterem tylko poprzez zwykłe kliknięcie może być też jednym z rozwiązań, pewnie niektórym się to też nie spodoba, ale zatwierdzenie kupienia kliknięciem będzie dużo bezpieczniejsze niż obecne rozwiązanie. Realizacja tego uważam na 15 minut max. Update jest przygotowany w latach.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2013
    Postów
    38
    Jestem za, ale w przypadkach 1 i 2 wolałbym dodatkowe ustawienia, które pozwalałyby każdemu na ustalenie sobie wybranego limitu (lub jego usunięcie), zamiast takiego sztywnego dla wszystkich.

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Propozycja polega na wprowadzeniu ograniczeń sztukowych/kwotowych podczas zakupów w sklepie (głównie przedmioty).
    Czasami poprzez nieuwagę, pośpiech, problem techniczny lub pomyłkę wpisze się o jedno zero za dużo podczas kupowania np. mixów Lv5 i zamiast 100 kupujemy 1000. Płacimy 10x więcej a jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości złota system nam wprowadza MAX i mamy wyzerowane złoto i dużo więcej mixów/itemów którego nie potrzebujemy w najbliższym czasie. Czasami na klawiaturze numerycznej zamiast enter można nacisnąć 0 i później enter i problem gotowy. Ktoś kto ma niedużo złota jeszcze jest w stanie to jakoś przetrzymać, ale generalnie posiadamy coraz więcej złota.

    Rozwiązań prokonsumenckich może być kilka:


    1. Limit sztuk w jednej transakcji np. 1000, gdy ktoś potrzebuje więcej zrobi kilka transakcji zatwierdzanych enterem
    2. Limit kwoty 1 transakcji np. 100.000 G.
    3. Możliwość cofnięcia OSTATNIEJ transakcji w sklepie powyżej np. 10.000 G przez np. 10 minut
    4. Kombinacje opcji 1+2+3


    Tłumaczenie "trzeba patrzeć co się robi" jest złe, bo nie wynika ono z patrzenia ale obiektywnego błędu, niedoskonałości.
    W punkcie 3 trzeba uwzględnić fakt że ludzie mogą wykorzystać rzeczy kupione w transakcji i potem ją cofnąć co doprowadzi do wykorzystywania błędów gry i potencjalnym banem.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Black Nightmare Zobacz post
    W punkcie 3 trzeba uwzględnić fakt że ludzie mogą wykorzystać rzeczy kupione w transakcji i potem ją cofnąć co doprowadzi do wykorzystywania błędów gry i potencjalnym banem.
    To chyba oczywiste, aby anulować transakcję trzeba zwrócić dokładnie to co się kupiło. Jeśli ktoś tego nie ma z różnych przyczyn - nie będzie to możliwe. Czas na anulowanie transakcji to max. 15 minut.

    Jeśli coś zamawiasz w sklepie rzeczywistym to chcesz dostać dokładnie to co zamawiałeś/planowałeś. Jeśli się coś nie zgadza to trzeba transakcję anulować i wykonać nową poprawnie, co jest w tym nienormalnego?

  9. #9
    To, że jest to w świecie realnym a nie w grze.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Przyznam szczerze że dochodzi do tak absurdalnych propozycji....

    1. Potwierdzania "czy chcesz wbić na KG postacią na której jesteś właśnie zalogowany",
    2. Teraz jakieś potwierdzenia "czy chcesz zakupić mikstury".

    Może zróbmy inaczej tylko to już Tomi musiałby się wypowiedzieć, każda transakcja, wbicie na KG itp. zróbmy na Google Auth, będzie trzeba przepisać kod z telefonu wtedy nikt nieświadomie nie wbije złą postacią na KG, ani nie kupi za dużo mikstur, co Wy na to?

    Tak serio to zwyczajnie patrzcie co robicie, albo jak ktoś podpowiada "tyle złota za ile chcecie kupić".
    Temat moim zdaniem do zamknięcia.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Całkowicie nie zrozumiałeś oczywiście mojej propozycji, nie chodzi mi o żadne 2 sekundy na zatwierdzenie, ale sytuacje kiedy nie da się już tego sprawdzić i transakcja została zamknięta. Gdyby można było zatrzymać złą transakcję każdy bo to zrobił!

    Zablokowanie kupowania w sklepie enterem tylko poprzez zwykłe kliknięcie może być też jednym z rozwiązań, pewnie niektórym się to też nie spodoba, ale zatwierdzenie kupienia kliknięciem będzie dużo bezpieczniejsze niż obecne rozwiązanie. Realizacja tego uważam na 15 minut max. Update jest przygotowany w latach.
    Zrozumiałem wszystko i odniosłem się do każdego aspektu twojej propozycji
    Aby uniknąć takiej sytuacji, poświęć 2 sekundy (słownie: dwie) aby sprawdzić, czy wpisałeś poprawną wartość. Nie dojdzie wtedy do zamknięcia niechcianej transakcji. Opcją natomiast jest zabezpieczenie poprzez ponowne potwierdzenie kliknięciem, ma to najwięcej sensu i nie szkodzi ani grupie, która ma mało golda, ani tej, która u pociary wydaje krocie.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Zrozumiałem wszystko i odniosłem się do każdego aspektu twojej propozycji
    Aby uniknąć takiej sytuacji, poświęć 2 sekundy (słownie: dwie) aby sprawdzić, czy wpisałeś poprawną wartość. Nie dojdzie wtedy do zamknięcia niechcianej transakcji. Opcją natomiast jest zabezpieczenie poprzez ponowne potwierdzenie kliknięciem, ma to najwięcej sensu i nie szkodzi ani grupie, która ma mało golda, ani tej, która u pociary wydaje krocie.
    Nie zrozumiałeś większości mojej propozycji, ale kolejny raz już tłumaczyć nie będę.

    Poczekamy na decyzję admina odnośnie zmian - zatwierdzenie transakcji tylko poprzez kliknięcie - na początek wystarczy. Zobaczymy jak się to będzie sprawdzać, jak będzie trzeba to można wycofać albo wprowadzić inne, dalej idące zmiany.

  13. #13
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Żadnych limitów, już mi wystarczy puszczania macro niczym w MFO2 by kupić paręset tysięcy potek. I tak - w v3 też potrafię kupować w takiej ilości.
    Jak dla mnie jedynym rozwiązaniem, nad którym można się zastanowić to potwierdzenie zakupu powyżej jakiejś kwoty (strzelam - 500k), chociaż i tak wydaje mi się to zbędne.
    ***** ***

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Nie zrozumiałeś większości mojej propozycji, ale kolejny raz już tłumaczyć nie będę.

    Poczekamy na decyzję admina odnośnie zmian - zatwierdzenie transakcji tylko poprzez kliknięcie - na początek wystarczy. Zobaczymy jak się to będzie sprawdzać, jak będzie trzeba to można wycofać albo wprowadzić inne, dalej idące zmiany.
    Zrozumiałem wszystko. Obecny interfejs u pociary wymaga precyzyjności, ponieważ wpisujesz daną ilość zamiast wybierać wielokrotności dziesiątki, przez co łatwo o dopisanie randomowej liczby bądź wykorzystania całego złota noszonego przy postaci, bo gra przy podaniu większej wartości niż możliwa "zaokrągla" do maksymalnej możliwej wartości. Rozwiązanie z wpisywaniem jest wygodne, bo możemy zakupić większą bądź dokładną ilość przedmiotów, z drugiej strony przez zwykłe niedopatrzenie można się naciąć i zdaję sobie sprawę, że nie jest to rzadka sytuacja. Podałem Tobie możliwości zapobiegania niechcianego zakupu, jak i również przykłady, dla których podane rozwiązania propozycji są wyłącznie utrudnieniem.

    Jak najbardziej zgadzam się na dodatkowe potwierdzenie transakcji, ale nie na limity.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •