Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Aukcje

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2017
    Postów
    90

    Aukcje

    W związku ze zmniejszającą się liczbą graczy coraz większym problemem stają się puste aukcję. Większości przedmiotów na low lvl nawet nie ujrzymy na aukcji, ponieważ bardziej opłaca się sprzedać je u npc niż tracić czas i energie na wystawianie przedmiotów.

    Proponuję wprowadzić coś z tego:

    - Zwiększenie darmowych slotów depozytu (5 slotów to jakiś żart)
    - Usunięcie kosztu energii za wystawienie przedmiotu. (ew. zamiana na energię co 2 przedmiot/złoto - cokolwiek)
    - Zmniejszenie podatku z 10%.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zmienić cenę u pociary na 1g i zacznie się opłacać wystawienie
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    Ja to bym był za zmniejszeniem ceny kupowanych slotów na aukcji i dodaniu ofert "kupię". Tyle powinno wystarczyć, a już na pewno nie należy wprowadzać żadnych restrykcji w stylu tych z mfo2. Marksizm nic nam nie pomoże.
    Zmienić cenę u pociary na 1g i zacznie się opłacać wystawienie
    Podoba mi się ta idea.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  4. #4
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    361
    - Zwiększenie darmowych slotów depozytu (5 slotów to jakiś żart)

    Też uważam, że to zdecydowanie za mało.

    - Usunięcie kosztu energii za wystawienie przedmiotu. (ew. zamiana na energię co 2 przedmiot/złoto - cokolwiek)

    Fakt, że i tak traci się 10% podatku, to strata energii jest trochę śmieszna.

    - Zmniejszenie podatku z 10%.

    Zauważyłem, że w tej grze im ktoś bogatszy, tym bardziej skąpy. Gracz na niższym poziomie z mniejszym majątkiem prędzej zapłaci więcej i to sam od siebie... Podatek jest za wysoki, choć podobno dlatego, że musi się trochę kasy odprowadzić z gry. Czasem się zastanawiałem nad podatkiem w zależności od majątku, ale zostanę zjedzony przez najbogatszych. Niemniej jednak 10% za wkładanie złota do własnego depozytu to złodziejstwo.

    Padła też bardzo dobra propozycja utworzenia aukcji "KUPIĘ", w innej grze to rozwiązanie pomagało znacznie ożywić grę. Kwestia tylko jak zostanie wykorzystywana. Na plus jeśli ludzie faktycznie będą szukać ważnych przedmiotów i EQ, na minus jeśli ludzie zaczną w ten sposób żydzić na nowych graczach np. proponowanie 50k za srebrny pył (przy obecnej rynkowej powyżej 200k z tego co kojarzę).
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 15-06-2023 o 20:22
    ***** ****

  5. #5
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Można zaproponować dłuższy czas itemkow na aukcjach, jak ja wystawiłem 10 itemow na low lvl to żaden mi nie zszedł, więc nie marudzicie że targi puste jak popytu nie ma ;D
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  6. #6
    Moderator
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    562
    Na tak
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    166
    Ja również zgadzam się z propozycją, Zwiększenie slotów w depo, brak kosztów energii w handlu i aukcjach, wywalenie tej prowizji (po co podatki w grze komputerowej), poszerzenie wyboru opcji dotyczącej czasu wiszenia itemku na targu o 2 tygodnie, miesiąc i bezterminowo, to wszystko będzie bardziej użyteczne, niż obniżenie korzyści płynących z bicia amaterasu, który chyba był tworzony pod to, aby farmić duże ilości AP, nie rozumiem dlaczego zostało to zmienione pomimo tego, że większość graczy była przeciwko, co pokazuje ankieta w tamtym temacie.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    373
    Ja bym dodał to dodawanie losowych itemków na low lvl przez Mistrza Gry. Ale sama propozycja na tak

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2011
    Postów
    43
    Bardzo dobrym sposobem., By było dodanie mistrza który będzie wystawiał itemy na wszystkie lvl .
    Cena średnie , mowa o zerówkach i +1
    Na taką ilość graczy co gra , połowy itemow nie ma dostępnych żeby kupić , brak wymian , lub nie wystarczająca ilość
    Chłopaki którzy szukali dla mnie rzeczy przez 2 miesiące nie mogli znaleźć zerówek dla mnie.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    166
    Cytat Napisał mareczko Zobacz post
    Bardzo dobrym sposobem., By było dodanie mistrza który będzie wystawiał itemy na wszystkie lvl .
    Cena średnie , mowa o zerówkach i +1
    Na taką ilość graczy co gra , połowy itemow nie ma dostępnych żeby kupić , brak wymian , lub nie wystarczająca ilość
    Chłopaki którzy szukali dla mnie rzeczy przez 2 miesiące nie mogli znaleźć zerówek dla mnie.
    Zdecydowanie na tak, to samo należałoby zrobić z kolekcjonerkami np z walentynek z ubiegłych lat, gdyż niektórych jest naprawdę mało w obiegu.


    Ogólnie to proponowałbym głębiej zastanowić się nad ,,reworkiem'' targu i informacją zwrotną od administracji, jak oni to widzą.

  11. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Z Aukcją jest git po prostu jest mało graczy. A uzbrojenie itp nie mogą być samo odnawialne. Ktoś musi je zdobyć w jakiś sposób. Czy wcześniej nie było tak, że był problem z tym by bić z kimś mini-bossy?

    1. Średnia nigdy nie jest stała tego nie można jednostajnie zaznaczyć jaki itemek ile ma kosztować

    2. Gracze jeszcze bardziej będą nie potrzebni do funkcjonowania, bo po co oni są. Trzeba dać do myślenia, że ma się jak najbardziej opłacać granie z jak największą ilością osób.

    PS: Zapomniałem dodać, że nie odnosiłem się to opisu tego tematu tylko mówiłem do wszystkich, którzy mają takie same zdanie jak ten:

    Cytat Napisał mareczko Zobacz post
    Bardzo dobrym sposobem., By było dodanie mistrza który będzie wystawiał itemy na wszystkie lvl .
    Cena średnie , mowa o zerówkach i +1
    Na taką ilość graczy co gra , połowy itemow nie ma dostępnych żeby kupić , brak wymian , lub nie wystarczająca ilość
    Chłopaki którzy szukali dla mnie rzeczy przez 2 miesiące nie mogli znaleźć zerówek dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez Pustka ; 20-06-2023 o 09:15

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Może ciekawą opcją byłoby gdyby całe uzbrojenie z skasowanych kont lądowało na licytacji na targu (u góry kilka osób mówi, że uzbrojenie powinno być wydropione, a nie generowane, więc wydaje mi się to całkiem niezła opcja)?

  13. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Może ciekawą opcją byłoby gdyby całe uzbrojenie z skasowanych kont lądowało na licytacji na targu (u góry kilka osób mówi, że uzbrojenie powinno być wydropione, a nie generowane, więc wydaje mi się to całkiem niezła opcja)?
    Musiałyby być bez limitu czasowego więc na pewno łatwo rozpoznać takie itemki od itemków zostawione przez żywych graczy, a ci co odchodzą nie będą musieli się zastanawiać co zrobią ze swoim majątkiem w większym stopniu (tak myślę). Plusy są, bo cenne ID itemków już nie zanikną i nawet gdyby ktoś z mającym +9 itemek odszedł to by ten legendarny itemek został w grze chyba, że sprzeda go ktoś u pociary, ale kto otrzyma w sumie pieniądze.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2011
    Postów
    43
    Pustka , brak eq na targu , nie da efektu że będzie więcej graczy , lecz bardziej zniechęci , nie ubija podstawowych bossów bez eq a jak mają te eq zdobyć ? Wymiany?
    Jakie wymiany ? Na chwilę obecną na całą grę może 2-3 ekipy regularnie wymieniają mini a zapotrzebowanie jest tak duże że nie zdążysz spojrzeć a już z targu zejdzie.Wymiana monków odkąd przestałem z moją ekipą wymieniać zamarła
    Nikt tego nie bije.

    - - - - - - - - - -

    Jeżeli nie wymieniasz mini i nie skupujesz eq to nie pisz głupot bo że ty siedzisz 12/24h na grze żeby kupić coś i pisać do wszystkich to nie znaczy , że każdy ten czas musi mieć

  15. #15
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Moim zdaniem bot wystawiający aukcje zniszczy rynek tej gry ponieważ będzie wystawiać deficytowe towary po śmiesznych cenach więc tym bardziej nikt nie będzie tego zdobywać by sprzedawać za jakiś ochłap. W MFO2 bot wystawia przedmioty za ceny sklepowe (tylko że tam ceny sklepowe odpowiadają niskim cenom w mfo3, jakby tutaj tak wszystko za 2/3k wystawiał to by kompletnie zrujnował możliwość zarabiania tym którym się jeszcze chce cokolwiek bić).
    Jak czegoś nie ma na targu to zawsze możesz napisać na forum a ktoś dla Ciebie zdobędzie i Ci sprzeda.

    Ludzie nie wymieniają bo po pierwsze jest coraz mniej ludzi grających aktywnie (część osób zbija ene na bocie jak Antek i nie mówię tutaj o tym oryginalnym) część wbija raz na kilka dni robić pożeracze. Ludzie mają inne priorytety niż umawianie się na wymiany w gierce w której są zmiany jakie są i która nie oferuje za bardzo nic więcej poza wymianami. Nie ma za bardzo gdzie tego eq nawet wykorzystać niż najpierw do bossów a potem do wymian by nie padać. Na KG nie potrzebujesz EQ. Na arenie walczy może z 10/15 osób. TVT? Jakie TVT ono nie istnieje już dobre kilka lat i nie mówię tutaj o igrzyskach tylko o zwykłych bójkach, każdy woli się od razu poddać bo szkoda czasu. Ta gra straciła na swojej dynamiczności i nieprzewidywalności poprzez limitowanie wszystkiego co się da, sprawiając że nie ma o co walczyć.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •