Zobacz wyniki ankiety: Wycofanie zmian na amaterasu

Głosujących
63. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    24 38.10%
  • Nie

    39 61.90%
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 87

Temat: Amaterasu

  1. #46
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    I stój 3 postaciami w świątyni bo weszła głupia zmiana i do limitu nie liczy się 100 złapanych tylko ubitych (pomoce też się liczą)
    Zgodnie z
    Nazwa:  5BLW4xH.png
Wyświetleń: 276
Rozmiar:  9.6 KB
    Jest tam "swoich" Amaterasu per postać. Jeżeli działa to jak mówisz, jest to raczej błąd.

  2. #47
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    277
    Nazwa:  53b632603f1ad0d5c7ab6d8e9395f90f.png
Wyświetleń: 259
Rozmiar:  31.3 KB

    I juz mam z glowy bicie dzisiaj. Upadliscie na glowy zeby to w ogole mialo miejsce xD

  3. #48
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Te zmiany uderzają głównie w osoby które bez antymaga mają problem wystać sobie sami furie

  4. #49
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    a co do zmiany na materacu to najlepsze co mogło być.
    Najlepsze jest to że ta zmiana się podoba tylko osobom co tego nie biją, są limity okay, a gdzie te osoby co tak się tego domagały?

  5. #50
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    277
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Najlepsze jest to że ta zmiana się podoba tylko osobom co tego nie biją, są limity okay, a gdzie te osoby co tak się tego domagały?
    Ludzie co sie tego domagaly w ogole tego nie bija xD

  6. #51
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Infinitum Zobacz post
    Ankiete macie nawet tutaj, i czego jeszcze chcecie?
    Ankieta nie jest miarodajna ponieważ nie biorą w niej udziału tylko osoby które biją/ chcą bić amaterasu

  7. #52
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Wyczyściłem większość off-topu.
    Następnym razem za poruszanie jakiś dodatkowych tematów o artefaktach, osobistych docinkach w stronę graczy czy testerów - ban.
    Jak chcecie sobie dyskutować na tamte tematy to zapraszam do tworzenia normalnych tematów tu: https://forum.mfo3.pl/forumdisplay.php?4-Rozmowa
    Jeżeli dalej będzie tu taki syf to nic nie wskóracie. Pozdrawiam.
    ***** ***

  8. #53
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Wyniki ankiety nie napwają mnie optymizmem, więc o całkowitym zniesieniu limitów, możem zapomnieć, więc może wyjdę z inicjatywą nim ktoś zacznie znowu offtopicować, a więc moja propozycja wygląda następująco:

    Po pierwsze czas na złapanie 15 minut jest za długi, więc proponuję go skrócić do 2/3 minut i jeżeli ktoś w tym czasie złapie to jest blokada na pomoc 10/15s a potem można wbić normalnie, pozwoli to uniknąć sytuacji gdy ktoś łapie i leci solo bo nim minie te 10/15 min to sobie umrze.

    Jeżeli jednak opcja z czasem odpada i musi zostać to 15 minut to osoby które nie wbiły na amaterasu bo zostały zablokowane przez limit na następną mogą wbić normalnie (coś podobnego jak z kryształem, do uzgodnienia czy osoba musi być przy amie i nie wbić, czy może być wologowana i wbijać sobie co 2/3 amy).

    Jeżeli macie jakieś inne propozycje lub zastrzeżenia do tego co napisałem to zapraszam do kulturalnej dyskusji, znajdziemy jakiś kompromis

  9. #54
    Wyniki ankiety nie napwają mnie optymizmem, więc o całkowitym zniesieniu limitów, możem zapomnieć, więc może wyjdę z inicjatywą nim ktoś zacznie znowu offtopicować, a więc moja propozycja wygląda następująco:
    Wyniki nie są przychylne z uwagi na sposób zadania pytania oraz czas po zmianach. Mało kto cofnie zmiany zaraz po ich wdrożeniu.

    Po pierwsze czas na złapanie 15 minut jest za długi, więc proponuję go skrócić do 2/3 minut i jeżeli ktoś w tym czasie złapie to jest blokada na pomoc 10/15s a potem można wbić normalnie, pozwoli to uniknąć sytuacji gdy ktoś łapie i leci solo bo nim minie te 10/15 min to sobie umrze.
    Zmniejszenie czasu może być dobrym tropem. Irytacja związana ze zmarnowanym czasem, często jest większa niż jakby całkowicie zablokować możliwość dołączania.
    Coś jak teraz też na IŚ powstało. Nie zablokowano grupowania, ale gigantycznie je utrudniono.

    Ogólnie tak w mojej ocenie limity są dość restrykcyjne - mogą skutecznie odstraszać od samego angażowania/ogarniania profili/postaci pod Amaterasu. Właściwie po 10 własnych Amaterasu tracimy 33% walk. Jeżeli nie nastąpi grupowe porozumienie nt. łapania/pomagania określonymi postaciami bardzo szybko wbija się w zniechęcające już progi 4 walk.

  10. #55
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Nie będę wypisywał dlaczego tak złe są zmiany na amie, bo świetnie zrobił już to SOAD. Zmiany wprowadzono, żeby zapobiegać sabotom. OK, cel bardzo szczytny, ALE! Gwarantuję, że nawet jeżeli jesteś nowym graczem z 65 lvlem, który zabił sobie trolla i chce pobić amę, to jeżeli masz przynajmniej 3-cyfrowe iq i prezentujesz jakikolwiek poziom wypowiedzi i kultury osobistej to nikt ci sabotować nie będzie. Nikt naprawdę nie jest tak wredny, żeby psuć każdemu randomowi amę "bo tak". Ludzie po to stoją na tym globalu swoimi postaciami, żeby bo zabijać i zgarniać drop. Problem pojawia się wtedy, gdy przychodzi ktoś, komu nawet na forum nie chciało się zajrzeć (już nie mówiąc o podpytaniu się kogokolwiek) i na hura biją, może się uda. Nawet nie będę się rozgadywał o pokazywaniu jak bardzo źle niektórzy są wychowani na chacie, bo to szkoda gadać :/ . Ama wymaga przygotowania i umiejętności bicia/dobrego skryptu. Wejście w nieprzygotowanym profilu, czy też brak umiejętności bicia jej, można śmiało powiedzieć = sabot. I tak, każdy kiedyś nie umiał tego bić, to prawda.
    Ja przyszedłem pierwszy raz na amę chwilę po wyjściu Nordii. Nie umiałem tego bić, ale dopytałem się jak się powinienem ubrać i jak to bić. Pamiętam, że na początku dużo pomagał mi kone(<3) i pilnowaliśmy we 2, żebym się nauczył. Nigdy na amie nie było sabota wymierzonego konkretnie we mnie. Dlaczego? Bo po prostu zamiast wyzywać wszystkich na około, posłuchałem graczy mądrzejszych ode mnie w temacie amaterasu i zrobiłem jakieś minimalne przygotowania. Miałem bazowo małe wartości deffów, więc dostosowałem eq, nabiłem atrybuty i tak oto ubiłem sobie na spokojnie naprawdę dużą ilość tych globali. Był moment, że dosłownie tylko to robiłem (między pokonaniem shivy a odyna czyli 68-74 lvl Ama była dosłownie moim expowiskiem). Do czego zmierzam? Nie było by w ogóle po co robić żadnych zmian zapobiegającym sabotowaniu, gdyby gracze świeżo przychodzący na amę potrafili się zachować. A zmiany, jak zmiany. Od dłuższego czasu ja żadnych dobrych nie widziałem, ale to może tylko ja marudny jestem. SOAD bardzo dobrze nakreślił co to dało i jak wygląda teraz kwestia amaterasu, więc sugerowałbym poprawkę bo niedługo po prostu nikt nie będzie tego bić. Tyle ode mnie.

    edit:
    Jeszcze mnie naszło. Jeżeli ktoś chciałby mi zarzucić "nie miałeś sabotów bo jesteś w "ekipie senseja" " to powiem tylko jedno. Guzik prawda. Jak zaczynałem bić amę to byłem randomem z 65 czy tam 66 lvlem i tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-02-2022 o 11:15

  11. #56

    Pomysł Amaterasu

    Uwaga!
    Wszystko co jest tu zawarte jest tylko moim SUBIEKTYWNYM ZDANIEM!
    Jeśli nie zgadzasz się z czymś, zapraszam do kulturalnej, popartej argumentami NA TEMAT dyskusji.
    Jeśli jest tu napisana jakaś głupota to też nie trzeba być niemiłym tylko ją sprostować


    Opłacalność Amaterasu w porównaniu z innymi globalami (80 lvl)


    Głównym problemem w grze jest to, że brakuje sposobów na wzbogacenie się, jednym z najbardziej opłacalnych źródeł są globale (o ile bym nie odważyła się powiedzieć że jedynym). Globale dropią eq, szkatułki, potki, dają dużo ap- ogólnie są dobrym źródłem zarobku. Dlaczego Amaterasu jest bardziej popularne niż inne globale?

    1. Problem zarówno Necrona, jak i Wendigo - wiele miejsca respów, na różnych mapkach, które zmniejszają popularność tych globali (jak wiadomo większość ludzi to leniuchy i raczej nie chcą co godzinę przemierzyć parę mapek, żeby ubić jednego globala- wolą iść na globala, który respi się w jednym miejscu i przynosi podobne zyski).
    2. Amaterasu jest najbardziej przystępnym globalem z powodu położenia- można dojść do niego z Nordii bez marnowania punktów energii i tak samo wrócić. Jeśli patrzymy od strony Nordii (główne miasto, gdzie większość graczy spędza czas) nie da się zrobić tego samego z Wendigo i Necronem (owszem jest łódka, ale z tego co wiem nie da się do niej dotrzeć z Nordii bez zużywania punktów energii).
    3. Globalem dla “80 leveli” jest Wendigo, które jest stosunkowo trudne, ciężkie do zabicia nawet w eq +6 na 80 level i z gemami v2 (wiele osób może mówić inaczej, ale jest to moje subiektywne zdanie), walka trwa długo i jest żmudna, co skutecznie zniechęca większość graczy do regularnej walki z nim.


    Co można zrobić, żeby rozwiązać ten problem?

    • Zrobić informację przy Necronie i Wendigo, taką jak przy globalach eventowych, czyli że global jest zrespiony bez podawania informacji gdzie jest, lub np. "Wendigo pojawił się w Jaskini".
    • Zmniejszenie trudności Wendigo, tak żeby nie zniechęcał graczy do bicia go, bo aktualnie przez jego poziom gracze mają problem nawet ze zrobieniem questa ze złotym pyłem (np dodanie zdolności że po dobrze rzuconych rogach i po zbiciu odpowiedniej ilości hp na każdym Wendigo po 4 rogu zawsze będzie miał np 9k hp [już to byłoby OGROMNYM ułatwieniem]).
    • Zmniejszenie kosztów bicia Wendigo poprzez ułatwienie go (tak jak w kropce wyżej), jeśli bicie Wendigo nie będzie tak kosztowne, może więcej osób chciałoby poświęcić czas na bicie go.
    • Zwiększenie świadomości graczy na niskich levelach o istnieniu forum i poradników na nim oraz dopracowanie poradników przez redaktorów (rozumiem że na początku stworzenia miasta jest to niemożliwe, ale jeśli miasto jest już długo, a nie ma SOLIDNIE stworzonych poradników dla ogólnodostępnych mini-bossów lub nie są one rzetelne oraz dobrze zweryfikowane przez kompetentne osoby przed dodaniem ich dla użytkowników gry, to coś jest nie tak, nieprawdaż?).
    • Wprowadzenie informacji np. “Na tej mapce występuje unikalny mini-boss globalny Amaterasu (KLIK)”- odnośnik do poradnika na forum (jako rozwiązanie problemu, że gracze nie przychodzą przygotowani na mini-bossy globalne.


    Amaterasu- problem sabotów


    Już od dawna toczy się dyskusja na temat sabotowania Amaterasu, wiadomo sabotaże się zdarzają i zdarzać będą, bo jest to najprostszy sposób na odwdzięczenie się za złe słowa, zachowanie czy inne szkodzące rzeczy, które nas spotkały (tak samo zresztą bójki- według mnie bójki nie szkodzą grze, a występowanie ich jest bardzo satysfakcjonującą oraz ciekawą częścią gry, która ją urozmaica- wygra silniejszy, a przegrani zawsze mają wielki problem i płacz, tak jest w każdej grze i tak będzie- nikt nie lubi przegrywać).


    Według mnie jest jednak sposób, który może skutecznie zatrzymać ten proceder, a nawet jeśli nie zatrzymać to trochę ukrócić. Tym sposobem jest wprowadzenie trzech zdolności.



    • Zdolność 1: BOSKI OSĄD

    Zadaje obrażenia fizyczne o atrybucie miecza oraz magiczne o atrybucie ognia, sprawdza naszą wytrzymałość oraz gotowość do walki (czy hp i mp jest niepodzielne).



    • Zdolność 2: KARA Z NIEBIOS

    Jeśli przeciwnik Amaterasu nie zdał testu Boskiego Osądu zostają nałożone na niego statusy: blokada przedmiotów, paraliż, nietykalność na 999 tur, ponadto nakłada na niego status “pechowy zdrajca” zabierając mu nagrodę za wygraną walkę.



    • Zdolność 3: NIEBIAŃSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ

    Amaterasu widzi, że przeciwnicy przegrywają, ale postanawia dać im drugą szansę, Boska interwencja sprawia, że Amaterasu traci statusy pozytywne nałożone przez osobę sabotującą, ponadto nakłada na niego status “pechowy zdrajca” zabierając mu nagrodę za wygraną walkę, oraz uniemożliwiając dalsze ruchy w walce.



    Ponadto osoby, które zyskały status “pechowy zdrajca” więcej niż dwie walki pod rząd zyskują blokadę dołączania do walk oraz atakowania Amaterasu na czas 24 godzin.




    Ostatnie zmiany Amaterasu- problemy i ich rozwiązanie

    Ostatnie zmiany na Amaterasu tj. limit czasowy po określonej ilości wykonanych walk nie jest do końca rzeczą dobrze stworzoną i przemyślaną. Dochodzi do sytuacji, w której Amaterasu nie jest atakowane przez 15 minut, bo stoisz i czekasz,aż któraś z osób, które biją Amaterasu będzie mogła dołączyć (przykładowa walka: https://mfo3.pl/r/b401e186d). Ja na przykład nie mam limitów czasowych i też muszę czekać, aż komuś zejdą i nie mogę atakować Amaterasu bo = kierunek miasto. Proponuję:


    • Jeśli Amaterasu zostanie zaatakowane limit czasowy na wbicie do walki zostaje skrócony do 30 sekund (uważam że wystarczy to w zupełności na wbicie kogokolwiek, kto by tylko chciał dołączyć do walki).
    • Blokada na zaatakowanie/dołączenie do walki skrócona do:

    -00:00 - 12:00- brak blokady, blokada całkowita na bicie w tym czasie po ubiciu dwóch Amaterasu, która trwa do 12:01.
    -12:00 - 00:00- 5 minut od czasu zrespienia Amaterasu, czas skraca się do 30 sec, jeśli Amaterasu zostaje zaatakowane pomyślnie.

    • Ponadto jeśli ograniczenia są uważane za niewystarczające proponuję zmniejszyć drop szkatułek z Amaterasu w godzinach bez blokady o 10%, a jeśli nastąpi sytuacja z kropki numer 1 to drop szkatułek z Amaterasu zostaje obniżony o 5%.
    Ostatnio edytowane przez I Miss Extasy ; 18-02-2022 o 17:21

  12. #57
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Pierwsze pytanie co jeżeli ktoś wbił i chciał użyć miksa wzmacniającego? Nie będzie mógł?
    Kolejne pytanie co jeżeli taka osoba złapie, będzie do niej dało się wbić i paść razem z nią, czy nie, a co jeśli wbije taka osoba do nas?
    Status który pozbawia dropu za sabot jak najbardziej na plus.

    Kolejna zagwozdka, czy jakikolwiek limit na pomaganie jest potrzebny, czy wystarczy tylko na łapanie (w końcu jak mówił Denol, to nie uczciwe że ktoś czeka a potem nie wbija).

    Co do dropu ze szkatułek, to on jest tak śmieszny że ta zmiana nie będzie odczuwalna i nawet nie ma sensu się w to bawić.

    O i byłbym zapomniał jeżeli ama czeka 5min i ktoś złapie po czasie oczekiwania to wbija się normalnie (bez limitu) czy ciągle jest to 10 sekund bo ZŁY MONOPOLISTA MA POSTAĆ POD AME I NIE POWINIEN MÓC JEJ UŻYWAĆ XD

    - - - - - - - - - -

    co do wendigo i necrona to jedynie może je uratować buff do dropa, w przeciwnym wypadku nic się nie zmieni

    - - - - - - - - - -

    Co do tego to w sumie dobrym pomysłem było by żeby osoby ''ostrzegające nas'' o niebezpieczeństwie ze strony jakiegoś globala miały w dialogu opcję która nas przekieruje na informacje o tym globalu, ograniczyło by to ilość dedów w 1 turze, bo ktoś przyszedł na ame w eq z trolla bo jest zbyt leniwy żeby sobie poczytać i potem leci szybciutko do miasta, dodatkowo przywróciłbym stary czas respów amaterasu po dedzie, jedynie można zrobić taki pstryczek że osoby które przegrały msuzą czekać te 5 minut żeby złapać i potem wbić

  13. #58
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2021
    Postów
    29
    moim zdaniem można by zmienić, ze Amaterasu w ogóle nie dopuszcza do walki osoby z hp i mp zakończonym 0 mogłaby mówić "nie jesteś godny walki ze mną przyjdź jak będziesz gotów" reszta super pomysły

  14. #59
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Zrobić informację przy Necronie i Wendigo, taką jak przy globalach eventowych, czyli że global jest zrespiony bez podawania informacji gdzie jest, lub np. "Wendigo pojawił się w Jaskini".
    To by było spoko w wersji: "Pojawił się Wendigo/Necron" jeśli jest zrespiony, a nikt nie bije, "Wendigo/Necron jest atakowany" jeśli jest zrespiony i bity.

    Problem zarówno Necrona, jak i Wendigo - wiele miejsca respów, na różnych mapkach, które zmniejszają popularność tych globali (jak wiadomo większość ludzi to leniuchy i raczej nie chcą co godzinę przemierzyć parę mapek, żeby ubić jednego globala- wolą iść na globala, który respi się w jednym miejscu i przynosi podobne zyski).
    Amaterasu jest najbardziej przystępnym globalem z powodu położenia- można dojść do niego z Nordii bez marnowania punktów energii i tak samo wrócić. Jeśli patrzymy od strony Nordii (główne miasto, gdzie większość graczy spędza czas) nie da się zrobić tego samego z Wendigo i Necronem (owszem jest łódka, ale z tego co wiem nie da się do niej dotrzeć z Nordii bez zużywania punktów energii).
    Globalem dla “80 leveli” jest Wendigo, które jest stosunkowo trudne, ciężkie do zabicia nawet w eq +6 na 80 level i z gemami v2 (wiele osób może mówić inaczej, ale jest to moje subiektywne zdanie), walka trwa długo i jest żmudna, co skutecznie zniechęca większość graczy do regularnej walki z nim.
    Problemem necrona jest to, że się zestarzał (nie dropi nic fajnego to jest małe zainteresowanie, bo to już nie ten lvl), amaterasu dropi odnówki, gemy v2 i fajne ap (3x tyle co necron), więc logiczne jest wzięcie na nią. Wendigo ma ten problem, że trzeba sobie robić rogi, ogarnąć ekipę, mieć śnieżki i biegać po mapach, co dla jakiś noobków może być zbyt upierdliwe (do tego w walce trzeba myśleć - dla niektórych bariera nie do przełamania).

    Zmniejszenie trudności Wendigo, tak żeby nie zniechęcał graczy do bicia go, bo aktualnie przez jego poziom gracze mają problem nawet ze zrobieniem questa ze złotym pyłem (np dodanie zdolności że po dobrze rzuconych rogach i po zbiciu odpowiedniej ilości hp na każdym Wendigo po 4 rogu zawsze będzie miał np 9k hp [już to byłoby OGROMNYM ułatwieniem])Zmniejszenie kosztów bicia Wendigo poprzez ułatwienie go (tak jak w kropce wyżej), jeśli bicie Wendigo nie będzie tak kosztowne, może więcej osób chciałoby poświęcić czas na bicie go..
    Jakieś zmiany w trudności są do przemyślenia, aczkolwiek on dostawał już dużo nerfów z tego co pamiętam.

    Zwiększenie świadomości graczy na niskich levelach o istnieniu forum i poradników na nim oraz dopracowanie poradników przez redaktorów (rozumiem że na początku stworzenia miasta jest to niemożliwe, ale jeśli miasto jest już długo, a nie ma SOLIDNIE stworzonych poradników dla ogólnodostępnych mini-bossów lub nie są one rzetelne oraz dobrze zweryfikowane przez kompetentne osoby przed dodaniem ich dla użytkowników gry, to coś jest nie tak, nieprawdaż?).
    Każdy kto ma dostęp do któregokolwiek z tych globali na pewno wie o forum (teraz nawet w questach są linki do poradników na forum xd)

    Zadaje obrażenia fizyczne o atrybucie miecza oraz magiczne o atrybucie ognia, sprawdza naszą wytrzymałość oraz gotowość do walki (czy hp i mp jest niepodzielne).
    To jest po prostu spisywanie na przegraną walki, którą można ugrać jeśli się rzuci tą potkę dającą 1MAXHP i 1MAXMP, do tego z tym zabieraniem dropa itp. bez sensu po prostu nie wbijajcie do takiej osoby, przecież można w podglądzie walki zobaczyć czy ma podzielnie maxy czy nie. (odnośnie całego ciągu tych zdolek tylko mi się nie chciało aż tyle zaznaczać)

    Ostatnie zmiany na Amaterasu tj. limit czasowy po określonej ilości wykonanych walk nie jest do końca rzeczą dobrze stworzoną i przemyślaną. Dochodzi do sytuacji, w której Amaterasu nie jest atakowane przez 15 minut, bo stoisz i czekasz,aż któraś z osób, które biją Amaterasu będzie mogła dołączyć (przykładowa walka: https://mfo3.pl/r/b401e186d). Ja na przykład nie mam limitów czasowych i też muszę czekać, aż komuś zejdą i nie mogę atakować Amaterasu bo = kierunek miasto.
    No to dodatkowe 15 minut na przygotowania , można skrócić ten czas do 5/10 minut albo dodać jakieś info po tych 15 minutach, że limity zeszły, żeby osoby bez limitów wiedziały kiedy inni będą mogli do nich dobić.

  15. #60
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post

    bez sensu po prostu nie wbijajcie do takiej osoby, przecież można w podglądzie walki zobaczyć czy ma podzielnie maxy czy nie.
    A wiesz co się dzieje w takiej sytuacji? Jest płacz bo "nie wbijają do mnie, monopol na amie"

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •