Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 76

Temat: Nieznikanie średnich cen na targu

  1. #61
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Jakby średnia cena wcale nie znikała (brała pod uwagę cenę odkąd pojawił się pierwszy Item na targu) była by bardziej miarodajna. Średnia cena da się manipulować (kiedyś widziałem kapelusz arktosa +7 mający średnią cenę 1gold).

    Ogólnie mechanizm cen średnich jest bardzo często irytujący, jak się mnie pytają czasem low lvl o EQ to czasami jest że średnia cena itemku +1 jest mniejsza niż +0.
    Najlepsze jest to że oni próbując mnie oszukać powołują się a bo średnia cena jest tak i owaka (nie przemawia do nich argument że nie może być tak że itemek z plusem jest więcej warty niż bez plusa)
    To nie jest tak że jako sprzedający wyzyskujemy innych.
    Sprzedający chce sprzedać jak najdroższej, kupujący kupić jak najtaniej i obie strony muszą dojść do konsensusu. W handlu najbardziej nie lubię jak ktoś zawraca mi 4 litery i próbuje dyktować warunki jak np. powyżej.
    Lauriel kiedy zrozumiesz że robienie z siebie niewiadomo kogo nie sprawi że ludzie będą chcieli z tobą współpracować, zwłaszcza że nie próbujesz się z nimi dogadać tylko ma być za tyle a jak nie to jesteś wyzyskiwaczem, chamem a ja jestem je... Legenda.
    Jeżeli nie zmienisz swojego podejścia to od razu mówię, daruj sobie jakiekolwiek interesy ze mną bo nie mam zamiaru ich prowadzić z osobą niepoważna, traktującą innych z góry i uważających się zawsze za lepszą

  2. #62
    A myślałem, że tylko ja to zauważyłem
    To nie do końca były posty o takim zabarwieniu.
    Bardziej biła do tego, że mimo zerowej użyteczności itemka dla posiadacza, zaoferowania uczciwej ceny do transakcji i tak do niej dochodziło. Co jest już szkodliwe.

    Jakby średnia cena wcale nie znikała (brała pod uwagę cenę odkąd pojawił się pierwszy Item na targu) była by bardziej miarodajna. Średnia cena da się manipulować (kiedyś widziałem kapelusz arktosa +7 mający średnią cenę 1gold).
    Zbyt długa historia ceny średniej, może utrzymać zawyżoną/zaniżoną wartość itemka przez dłuższy czas. Decyzja pierwszych wystawiaijących dany itemek może mieć długoterminowy skutek dla ceny.

    Serio bardzo luźno wypowiadacie się na tematy, które w rzeczywistości są o wiele bardziej skomplikowane. Nawet taka kwestia jak kształtowanie się cen eq defowego jest skomplikowana, które w większości wypadków posiada odpowiedniki na tym samym slocie o zbliżonej efektywności np.
    Magmowy wisiorek vs pierścień Arktosa
    Na początku upka magmowy chodził za około 10 krotnie mniej niż pierścień Arktosa mimo tego, że jego poziom mocy jest na podobnym poziomie.
    To samo kurtka eskimosa vs peleryna arktosa.
    Albo kapelusz arktosa vs wilczy hełm(inny profil eq, ale przy innych korektach całkowicie spoko zamiennik + uniwersalny do walki vs woj)

    Skutkowało to tym, że stosując zamienniki o zbliżonej mocy można było wykuć eq za parokrotnie mniej. Samemu przekułem chyba większość itemków upkowych do listopada/grudnia zdobywając golda ze sprzedazy eq defowego.

  3. #63
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał MasterOfPuppets
    Zbyt długa historia ceny średniej, może utrzymać zawyżoną/zaniżoną wartość itemka przez dłuższy czas. Decyzja pierwszych wystawiaijących dany itemek może mieć długoterminowy skutek dla ceny.
    A zbyt krótka historia ceny średniej powoduje absurdy w rodzaju eq bez plusa droższe niż eq +3 i inne cuda.
    Przykład: item jest warty 500k ale rzadko sprzedawany więc cena średnia znika.
    Nieświadomy gracz (lub świadomy manipulant) nie mając wyznacznika średniej wystawia to za 100k. Efekt nowej ceny średniej:
    - Nikt ze świadomych graczy nie wystawi po cenie średniej bo wie że jest zaniżona.
    - Nikt z nowych graczy nie kupi za 500k bo cena średnia wynosi 100k.
    - Rzadki item zalega w plecakach i całkowicie znika z obiegu bo cena średnia nie współgra z jego rzeczywistą wartością.
    Piszesz że decyzja pierwszych wystawiających ma długoterminowy wpływ na cenę, teraz jest tak samo tylko pierwszym wystawiającym jest każdy kto sprzeda item bez ceny średniej.

    Średnia z itemów sprzedanych przez np. 5 lat może być lekko zawyżona ale zgodnie z zasadą średniej - im więcej liczb w zbiorze tym bardziej wiarygodna średnia wyjdzie i tym trudniej nią manipulować.
    Nie jest to idealne rozwiązanie ale bardziej wiarygodne niż ustalanie średniej na podstawie 1 sprzedanej sztuki w ostatnim czasie.

  4. #64
    Czytając tutejsze posty doszedłem do wniosku, że jak postuje dwóch graczy, które mają zupełnie różne podejście do ekonomii, to nie warto o niej dyskutować bo nic nie wnosi. Niech przedsiębiorcy będą przedsiębiorcami, wyłudzacze wyłudzaczami a zbawcy zbawcami. Każdy ma swoją rację i niech wykorzystuje ją w praktyce po swojemu, przyjemniej jest wtedy.

    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Ja chce sprzedać, ty chcesz kupić ale blokują mnie limity targowe i brak czasu/chęci do tracenia czasu w tej grze, jak rozwiązać ten impas?
    UPROŚCIĆ HANDEL
    1. Znieść limit czasu aukcji. Tak żebym nie marnował czasu i energii na 30 krotne wystawianie tego samego. Niech sobie wisi 10 lat oferta (ewentualnie ustawić limit czasu na rok a nie tydzień, przy tempie rozwoju tej gry to i tak niewiele).
    2. Znieść limit ilości aukcji. Dostaje nowe eq, na bieżąco wrzucam na targ. Nawet jak komuś cena nie odpowiada a oferta wisi rok to może się odezwać i wtedy możemy negocjować. Ty nie musisz spamować i pytać graczy o eq, ja nie muszę przeglądać plecaka bo wszystko wisi na targu i każdy widzi co mam na sprzedaż.
    Jeśli problemem jest że gra na tym straci bo dodatkowe sloty to usługa premium to wprowadźcie w końcu ten mityczny legendarny pakiet VIP z taką możliwością, chętnie zainwestuje PLN w takie możliwości automatyzacji handlu.
    3. Przy okazji niech ta cena średnia nie znika... bawienie się excelem przy gierce przeglądarkowej nie zachęca do gry, alternatywa bez excela to zgadywanie cen przy braku ceny średniej.
    A tak poważniej podchodząc do tematu, zawsze miałem gdzieś w głowie myśl, że czas i ilość aukcji powinny mieć zniesione limity, chociaż tego typu propozycje są niechętnie rozpatrywane. Jednak widząc, jak wygląda sytuacja na targu, uważałbym taką zmianę za korzystną. Obecnie targ należy głównie do bardzo cierpliwych graczy. Przy wolno rozwijającej się grze, czas i ilość aukcji jest względnie bardzo niska, przez co większość przedmiotów jest niedostępnych na sprzedaż. Idziesz na targ, szukasz danego przedmiotu, a tego nie ma bo żaden z graczy nie jest w stanie przewidzieć, że będziesz zainteresowany kupnem tego przedmiotu w ciągu tygodnia od wystawienia, a mają albo istotnie przedmioty wystawione, albo w ogóle przestają być zainteresowani szukaniem w zachomiczonym plecaku co można wystawić w kolejnym tygodniu.

    Podsumowując, zniesienie czasu i ilości aukcji pomogłoby z problemem dotyczącym z brakiem przedmiotu wystawionego na sprzedaż bądź jedynie pojedynczych aukcji wystawionych po zawyżonej cenie jak również i z nadmiarem niektórych plecaków.
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  5. #65
    A tak, zapomniałem uwzględnić to, że limit na ilość aukcji jest usługą płatną, co może być dosyć ważnym argumentem, by limit na ilość aukcji został.
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  6. #66
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Tak właściwie to usługa płatna dotyczy ilości miejsc w depozycie, limit aukcji jest efektem ubocznym. W mfo3 liczba miejsc w depozycie jest co prawda bez znaczenia i raczej nikt tej usługi w tym celu nie wykupuje. Pytanie na ile ta usługa jest dzisiaj używana, ile daje zysku twórcom gry i czy nie warto z niej zrezygnować dla rewolucyjnych zmian targowych i handlowych.
    Ewentualnie - co już wspomniałem - zastąpić tą usługą czasową. Za określoną opłatą na x czasu brak limitu na targu. Byłoby to z pewnością bardziej sensowne niż wykupywanie 1000 slotów w depozycie których i tak nie użyje bo braknie mi energii żeby co tydzień tyle aukcji wystawić.

  7. #67
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Tak właściwie to usługa płatna dotyczy ilości miejsc w depozycie, limit aukcji jest efektem ubocznym. W mfo3 liczba miejsc w depozycie jest co prawda bez znaczenia i raczej nikt tej usługi w tym celu nie wykupuje. Pytanie na ile ta usługa jest dzisiaj używana, ile daje zysku twórcom gry i czy nie warto z niej zrezygnować dla rewolucyjnych zmian targowych i handlowych.
    Ewentualnie - co już wspomniałem - zastąpić tą usługą czasową. Za określoną opłatą na x czasu brak limitu na targu. Byłoby to z pewnością bardziej sensowne niż wykupywanie 1000 slotów w depozycie których i tak nie użyje bo braknie mi energii żeby co tydzień tyle aukcji wystawić.
    Ile by nie dawała, to usunięcie usługi, oferującej stałe benefity dla gracza, nie jest taka proste. Nie da się tego zrealizować poprzez zastąpienie starej usługi nową i oczekiwanie, żeby gracze, którzy usługę wykupili, płacili jeszcze raz. Przyrównałbym to do sytuacji usunięcia limitu energii, lub dodatkowych slotów na postać. Nie da się tego realizować bez zwracania przynajmniej kosztów usług, a na to administracja raczej nie pójdzie.
    O ile pomysł usunięcia limitów czasowych jest do przemyślenia (chociaż pewnie z ograniczeniami dotyczącymi ostatniego logowania gracza), o tyle druga propozycja jest nierealizowalna.
    Ostatnio edytowane przez Burmester ; 04-03-2022 o 15:20

  8. #68
    Problem ze slotami jest taki, że jeżeli grasz na więcej niż 1 postać/masz postać bankowa czy cokolwiek nie chcesz zapychać wszystkich slotów dla swojego komfortu.
    Może dodanie dwóch slotów depozytowych, które jednocześnie nie mogą być handlowe pozwoli na wystawianie większej ilości itemkow? Z drugiej strony ważne by urosła też świadomość, że usługa powiększenia depo nie jest marnowaniem hajsu, tyle inwestycja. Jak ja sobie powiększyłem ilość slotów depozytowych o ok. 15 to poczułem gigantyczny wzrost płynności aukcji.

    Co do zwiększenia okresu aukcji. To może mieć odwrotny skutek. Bo zwiększy komfort osób z większą ilością slotow aukcyjnych, a uwierzcie, że w większości nie jest takim osoba spieszno ze sprzedażą.

    Ciekawym krokiem może być dodanie prowizji do "kup teraz" na powyżej 1 dnia, w kroku wystawiania przedmiotu. Może to zachęcić do wystawienia aukcji w cenie która się sprzeda.(mowa raczej i prowizji typu 1% dla 1+ dni)

  9. #69
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Co do zwiększenia okresu aukcji. To może mieć odwrotny skutek. Bo zwiększy komfort osób z większą ilością slotow aukcyjnych, a uwierzcie, że w większości nie jest takim osoba spieszno ze sprzedażą.
    Z jednej strony zgoda, ale z drugiej lepiej jest mieć na targu aukcje, pozwalające na zakup uzbrojenia (nawet po zawyżonych cenach), niż nie mieć ich w ogóle. Dodatkowo taka opcja powinna spowodować wzrost dochodów generowanych przez grę, jako że sam handel stałby się wtedy bardziej opłacalny (zwiększyłby się zakup slotów handlowych).

    Jeżeli sama usługa wystawiania aukcji bez limitu czasowego byłaby niemożliwa do wprowadzenia, to można przemyśleć zwiększenie długości trwania aukcji (do np. miesiąca) z progresywnym podatkiem od sprzedaży, uzależnionym od długości trwania aukcji.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Ciekawym krokiem może być dodanie prowizji do "kup teraz" na powyżej 1 dnia, w kroku wystawiania przedmiotu. Może to zachęcić do wystawienia aukcji w cenie która się sprzeda.(mowa raczej i prowizji typu 1% dla 1+ dni)
    Odpływ gotówki z gry jest już i tak mocno zauważalny (i to bynajmniej nie z uwagi na prowizje handlowe), a samo zwiększanie prowizji (bez wymiernych korzyści dla gracza) dla już i tak nielicznych sprzedających, będzie miało efekt odwrotny do zamierzonego. Bardziej skłaniałbym się ku zmniejszeniu prowizji w przypadku aukcji krótkoterminowych, chociaż cała ta koncepcja raczej nie rozwiąże problemu małego ruchu targowego.
    Ostatnio edytowane przez Burmester ; 04-03-2022 o 15:07

  10. #70
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    277
    Najbardziej frustrujaca rzecza w wystawianiu aukcji na 7 dni za xxx cene, czekasz az sie sprzeda a bywaja nawet rzeczy ktorych nie kupi i masz wtedy dylemat czy wystawic jeszcze raz ten sam item za mniejsza cene czy wystawiasz za taka sama bo nie wiesz czy ktos akurat w tym czasie tego szukal(wczesniej nie). U mnie akurat priorytet jest taki ze jak cos wystawiam na te 7 dni to zeby wszystko sie sprzedalo jak najszybciej.

  11. #71
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Tak właściwie to usługa płatna dotyczy ilości miejsc w depozycie, limit aukcji jest efektem ubocznym. W mfo3 liczba miejsc w depozycie jest co prawda bez znaczenia i raczej nikt tej usługi w tym celu nie wykupuje. Pytanie na ile ta usługa jest dzisiaj używana, ile daje zysku twórcom gry i czy nie warto z niej zrezygnować dla rewolucyjnych zmian targowych i handlowych.
    Ewentualnie - co już wspomniałem - zastąpić tą usługą czasową. Za określoną opłatą na x czasu brak limitu na targu. Byłoby to z pewnością bardziej sensowne niż wykupywanie 1000 slotów w depozycie których i tak nie użyje bo braknie mi energii żeby co tydzień tyle aukcji wystawić.
    chyba pierwszy raz się w życiu zgodzę z Burmesterem - redukowanie lub wycofywanie usługi, za którą kiedyś zapłacono jest niedopuszczalne. Drugi pomysł też bardzo zły ponieważ, zmiany powinny tyczyć wszystkich, a nie tylko płatników. To nie jest żadne rozwiązanie.

    Spójrzmy prawdzie w oczy - sytuacja na rynku jest tragiczna. I o ile jakiekolwiek zmiany byłyby mile widziane, o tyle nie takie co karza lub faworyzują płatników. To byłby krok w bardzo złą stronę.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Problem ze slotami jest taki, że jeżeli grasz na więcej niż 1 postać/masz postać bankowa czy cokolwiek nie chcesz zapychać wszystkich slotów dla swojego komfortu.
    Może dodanie dwóch slotów depozytowych, które jednocześnie nie mogą być handlowe pozwoli na wystawianie większej ilości itemkow? Z drugiej strony ważne by urosła też świadomość, że usługa powiększenia depo nie jest marnowaniem hajsu, tyle inwestycja. Jak ja sobie powiększyłem ilość slotów depozytowych o ok. 15 to poczułem gigantyczny wzrost płynności aukcji.

    Co do zwiększenia okresu aukcji. To może mieć odwrotny skutek. Bo zwiększy komfort osób z większą ilością slotow aukcyjnych, a uwierzcie, że w większości nie jest takim osoba spieszno ze sprzedażą.

    Ciekawym krokiem może być dodanie prowizji do "kup teraz" na powyżej 1 dnia, w kroku wystawiania przedmiotu. Może to zachęcić do wystawienia aukcji w cenie która się sprzeda.(mowa raczej i prowizji typu 1% dla 1+ dni)
    Widzisz MoP, może pomysł nie jest głupi, ale mam poważne wątpliwości czy długość aukcji czy też liczba wystawianych itemów ma tak poważny wpływ na płynnośc handlu. Prędzej bym się skłaniała ku opinii, że właśnie ma odwrotny skutek. Poza tym jeśli coś się nie sprzedaje w miarę szybko, to prawdopodobieństwo sprzedaży spada z każdym dniem aukcji. Aukcje bez limitu czasowego zafloodowałyby rynek i przeszukiwanie go byłoby męczarnią, a obrót towarem mógłby jeszcze spaść (nie mylić z liczbą aukcji).

    Pomysł z prowizją natomiast w miarę ciekawy, choć może nieść ryzyko dalszego przejścia w handel obnośny. Dodałabym do niego warunek, że tylko w przypadku wystawienia powyżej średniej - może zajść sytuacja, że po prostu w danym momencie popyt na towar jest zerowy mimo wystawienia we względnie atrakcyjnej cenie.
    Jednak jest to ryzykowny pomysł. Ja osobiście nie potrafię przewidzieć skutku takiej zmiany, bo może to pójść w obie strony.

    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Jakby średnia cena wcale nie znikała (brała pod uwagę cenę odkąd pojawił się pierwszy Item na targu) była by bardziej miarodajna. Średnia cena da się manipulować (kiedyś widziałem kapelusz arktosa +7 mający średnią cenę 1gold).

    Ogólnie mechanizm cen średnich jest bardzo często irytujący, jak się mnie pytają czasem low lvl o EQ to czasami jest że średnia cena itemku +1 jest mniejsza niż +0.
    Najlepsze jest to że oni próbując mnie oszukać powołują się a bo średnia cena jest tak i owaka (nie przemawia do nich argument że nie może być tak że itemek z plusem jest więcej warty niż bez plusa)
    To nie jest tak że jako sprzedający wyzyskujemy innych.
    Sprzedający chce sprzedać jak najdroższej, kupujący kupić jak najtaniej i obie strony muszą dojść do konsensusu. W handlu najbardziej nie lubię jak ktoś zawraca mi 4 litery i próbuje dyktować warunki jak np. powyżej.
    Lauriel kiedy zrozumiesz że robienie z siebie niewiadomo kogo nie sprawi że ludzie będą chcieli z tobą współpracować, zwłaszcza że nie próbujesz się z nimi dogadać tylko ma być za tyle a jak nie to jesteś wyzyskiwaczem, chamem a ja jestem je... Legenda.
    Jeżeli nie zmienisz swojego podejścia to od razu mówię, daruj sobie jakiekolwiek interesy ze mną bo nie mam zamiaru ich prowadzić z osobą niepoważna, traktującą innych z góry i uważających się zawsze za lepszą
    Wiesz, interesy ze mną to często jest zysk dla obu stron xd Bo zazwyczaj wracam do sprzedawcy. Poza tym jeśli uważam, że cena jest uczciwa to nie próbuję jej dalej zbijać. O tym niestety często zapomina się w handlu - zadowolony klient to klient, który wróci. Jeśli sprzedasz item po cenie, która go nie zadowala, to nawet jeśli sprzedałeś i zarobiłeś trochę więcej to ze sporym prawdopodobieństwem tracisz przyszłe transakcje. Jednostkowo masz max zysk, ale nie ilościowo czy w sumarycznie.

    Dodatkowo jeśli sprzedajesz w miarę atrakcyjnie cenowo, to przy trochę mniej rozeznanym kliencie możesz czasem skorzystać z opinii i zawyżyć cenę na mniej chodliwe itemy. Jeśli ma problem z weryfikacją to zaufa wyrobionej opinii, a "markę" dalej masz
    Jak zaczniesz od wysokiej to nie masz ani marki ani wracającego klienta.

    Przykład. Ostatnio trochę handlowałam z Kagome. Ma ceny ok, to wracam do niego jak coś się pojawi i zostawiłam u niego chyba już z 1,5kk. Prawie się nie targuję - ma ceny ok, więc albo biorę albo pasuje i nie zawracam mu gitary negocjacjami. Oszczędza mu to trochę czasu i regularnie coś mi opchnie. To jest dla niego długofalowy zysk. Przy 1 próbie sprzedaży rzucił odrobinę zaporową moim zdaniem kwotę i nie chciał zejść. Zrobił jak większość z was. Zagrałam ostro i koniec końców podziękowałam za item. Zresztą słusznie, bo dostałam potem minimalnie gorszy za 70% ceny. Jednak przy drugiej styczności już nie rzucił wygórowanej kwoty. To by się skończyło bezpowrotną stratą klienta. Rzucił "normalną" cenę i dzięki temu ma już te 1,5kk utargu ze mną, a do tego szybką sprzedaż, bo się z nim nie targuje. W końcu też mi zależy na niezłych relacjach ze źródłem potencjalnych itemków. Nie będę go "obrażać" negocjacjami o paręnaście czy nawet parędziesiąt k. To jest sytuacja win/win.

    Z drugiej strony on nie dba o wizerunek "taniego" sprzedawcy. Dba o wizerunek "uczciwego" jeśli uważa, że nie jest w stanie wywindować ceny. To jest olbrzymi plus i wzorowe zachowanie handlowe. Jednak ja również staram się zawszę zejść tę parę % niżej, żeby mieć taki wizerunek. Czemu? Bo to pozwala mi manipulować lepiej cenami na "hipsterskich" itemach. Takie itemy mają bardzo zaniżone kwoty i żeby je sprzedawać w godziwej cenie potrzebujesz takiego wizerunku. Kupujący musi ci zaufać. Bez zaufania nie zmienisz tak bardzo kwoty od tej na targu. Przykładem mogą być karmazynowe buty, gdzie swego czasu sprzedałam 2x+3 i 1x+2 za od 40 do 90k. Czy to wyzyskiwanie gracza? Nie, bo item ma bardzo zaniżoną cenę rynkową. Obiektywnie wcale nie jest wart mniej, ale żeby go sprzedać po takiej cenie kupujący musi mi zaufać, że nie próbuję go "oszwabić". W innym wypadku krzyknie "ale średnia jest taka i taka" i tyle będzie z handlu. Podobnie zarabiałam na kurtkach rybaka i koronach z jeziora. Sprzedam coś za 80% średniej (licząc ze zmianą prowizji), sprzedam ponownie i mam grunt pod sprzedaż takie "hipsterskiego" itemu. A że item ma mocno nieokreśloną cenę to muszę tylko przekonać kupca, że a) go potrzebuję i b) te szczątkowe ceny z targu są nieadekwatne. Co zresztą w obu przypadkach jest prawdą, ale przecież krzyczycie, że itemy schodzą poniżej wartości i jak mam sprzedać takiemu "newbie" coś na czym stracę i koniec końców najczęściej nie sprzedajecie. To też w końcu często jest prawdą.
    Jednak jeśli przekonam to sprzedam taki hipsterski item za 300% targowej albo i lepiej, ale nigdy by mi się to nie udało gdybym nie "zainwestowała" w kupca. Na tych głupich itemach od rybaka to zarobiłam już tak z 5kk. Czy generalnie zyskuje na tym? Jestem pewna, że tak, ale nie tak z znowu dużo bo jednak muszę zainwestować. Jednak efektem ubocznym jest, że nie mam problemu opchnąć stuffu. Często w taki sposób jestem w stanie opchnąć coś co nie idzie targiem. Przykład: antracytowy wisior. Wystawiam +2 i wystawiam i nie idzie nawet za 20k. Kagome mi sprzedał swego czasu 2x+3 kierunkowe po 30 czy 40k, bo po prostu nie chciało mu zejśc. Bał się inwestować w kucie uznając, że może utopić kasę i żetki. Przekułam w +8, miałam na użytek własny (w sumie wciąż sporadycznie używam) i robiłam jakieś tam wstępne podchody pod kupców, gdzie już mam jako tako wyrobioną opinię taniego sprzedawcy. Nie sprzedałam, bo bywał potrzebny, ale miałam w ten sposób już ofertę 600k. Życze powodzenia gdybyś wystawił to chociaż za połowę tj. 300k na targu. Może jakiś 80 lvl by kupił na lvlującą 2 postać, ale to tyle, bo nikomu na 1 postaci nie byłbyś w stanie tego opchnąć. Niby jak jeśli +2 idzie za 20k, 20% tylko kuje i ma pojęcie o kowaleniu, a naprawianie plusów kosztuje?

    Po prostu coś czego nie rozumiecie to długofalowe i indywidualne podejście do handlu. Nie na każdym itemie musicie zarobić żeby zarobić w sumie. I czasem sprzedać drożej oznacza sprzedać gorzej No i co z tego, że nie zależy wam na kasie już teraz, skoro potem macie pół tysiąca albo i gorzej itemów zalegających w plecaku? Czy sądzisz, że to koniec końców opchniecie i to za godziwą stawkę? Bez szans. A przy handelku nie zaszkodzi zrobić dodatkowego handelku Nawet jeśli stracisz na 1 parę k, to może się okazać że sobie to z nawiązką odbijesz na następnym Jak odstraszysz kupca to nie przekonasz się ile i za ile mógłbyś mu opchnąć stuffu w przyszłości. Gdyby Kagome połasił się wtedy na 50k extra to nie opchnąłby gratów na 1,5kk, bo uznałabym że jest drogi i nawet bym do niego nie pisała. To się nazywa inwestycja w handlu.
    Ostatnio edytowane przez Lauriel ; 07-03-2022 o 02:03

  12. #72
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    To się w palę nie mieści jak laguje grę gdy jest 80 online, ze 20-tką 80lvl+. Możemy w końcu robić to czyszczenie plecaków? Czy wolisz Tomi lepszy serwer brac? xd

  13. #73
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    To się w palę nie mieści jak laguje grę gdy jest 80 online, ze 20-tką 80lvl+. Możemy w końcu robić to czyszczenie plecaków? Czy wolisz Tomi lepszy serwer brac? xd
    Szczerze powiedziawszy nie rozumiem podejścia – jakiś czas temu zaczęłaś pisać o balansie PvP to nawet w wątkach niedotyczących PvP zaczęłaś o tym pisać. Teraz nagle zaczęło Ci przeszkadzać, że ktoś ma za dużo w plecaku i ciągle szukasz argumentów, żeby nagle zmienić cała mechanikę gry „bo tak”. Wątpię, żebyś miała dostęp do statystyk serwera i z czego wynikają lagi. Sam mam w plecaku full gratów i gemów, a gra jakoś mi nie laguje.

    Nie jestem pewny, czy ograniczenie ludziom ekwipunku zwiększy ilość aukcji w grze.

    Z mojej perspektywy takiego typu posty wygląda jak zwyczajny spam…
    Ostatnio edytowane przez Sensei Sonquar ; 16-03-2022 o 22:50

  14. #74
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Szczerze powiedziawszy nie rozumiem podejścia – jakiś czas temu zaczęłaś pisać o balansie PvP to nawet w wątkach niedotyczących PvP zaczęłaś o tym pisać. Teraz nagle zaczęło Ci przeszkadzać, że ktoś ma za dużo w plecaku i ciągle szukasz argumentów, żeby nagle zmienić cała mechanikę gry „bo tak”. Wątpię, żebyś miała dostęp do statystyk serwera i z czego wynikają lagi. Sam mam w plecaku full gratów i gemów, a gra jakoś mi nie laguje.

    Nie jestem pewny, czy ograniczenie ludziom ekwipunku zwiększy ilość aukcji w grze.

    Z mojej perspektywy takiego typu posty wygląda jak zwyczajny spam…
    Spamem to jest twoja odpowiedź ;]

  15. #75
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Mi na przykład gra nie laguje, może masz problemy z łączem albo wyczyść sobie pliki cache z przeglądarki.

    Pozdrawiam

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •