Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 76

Temat: Nieznikanie średnich cen na targu

  1. #31
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Totalny brak limitów na EQ w plecaku to jest faktycznie pewien problem - z mojej strony głównie techniczny, bo takie plecaki po 2k+ itemów dają się mocno we znaki serwerowi.
    Ale skoro jest zerowy koszt chomikowania to nie ma co się dziwić. Podejście przyda się kiedyś, jeść nie chce itp.
    Nieraz już dochodziło do sytuacji permanentnej zacinki postaci z przeładowania.
    Nawet były jakieś przymiarki do limitów z tego powodu.
    Z technicznego punktu widzenia limit do przynajmniej 1000 byłby wskazany, ale to spora ingerencja w system.

    A co z kolekcjonerkami i miksturkami? Jak większość kupuje spore ilości miksturek żeby co chwilę nie kupować nowych bo to uciążliwe jest. Chyba że to miałoby się tyczyć tylko uzbrojenia, a w takim razie co z osobami które mają ponad limit? Uzbrojenie by im nagle znikło? Fakt że spora ingerencja w system i się zastanawiam czy nie lepiej skupić się na innych aspektach jak na przykład nowy update fabularny albo jakiś nowy event na urodziny MFO żeby graczom się gierka nie nudziła.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Ja osobiście sprzedaje niemal wszystko za 80% średniej rynkowej, do tego znajomym nie raz jeszcze taniej, a i tak chodzę w full +6/+7 z wymiennymi itemami od 38 poziomu. Jakoś nie biednieje trzymając się swoich zasad handlowych ;] I nawet ja, mając full +6/+7 non stop się wkurzam na brak itemów w adekwatnych cenach.
    Nawet nie wyobrażam sobie jak sfrustrowana musi być osoba, której szkoda czasu na kombinowanie i chcę sobie kupić jakiś lepszy grat za zaskórniaki i raz po raz spotyka się z wołaniem przez was ceny 2x i wyżej. Ona tego nie kupi i tak, a po którymś razie stwierdzi, że ma to w dupie i zawiesi grę na parę miesięcy. Rozmawiałam z takimi osobami. Czemu pvp powyżej 50 nie istnieje wśród graczy, którzy nie grają regularnie pvp? Bo nikt nie jest ubrany lol Biegają w +1/+2 i nie chcą się władować w kogoś kto ma +6 wzwyż od góry do dołu. Widziałam przypadki (tak, liczba mnoga), gdzie gracz ma 5kk na koncie, a i tak biega w +1 bo "wszystko jest za drogie". No bo jest, jak się nie wie kto sprzeda z plecaka po średnich. W końcu, z mojego doświadczenia, 3/4 transakcji jest poza rynkiem.
    Tłumaczę Ci, że ktoś komu "szkoda czasu na kombinowanie" powinien być z niczym względem kogoś kto kombinuję. Nie chce ci się? Nie ma problemu łaź w sklepowym. Ty sprzedajesz wszystko po 80% albo i taniej a chodzisz od 38lv w eq +6/7 co świetnie pokazuje, że można.
    Reputy tutaj

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Podziwiam Twoją inteligencję, drogi użytkowniku forum. Przejrzałeś nas na wylot. Wyłudzamy w grze jak najwięcej od innych graczy, by wyciągnąć tyle złota ile się da, co jest normalnie nie do pomyślenia w grze MMORPG. Właśnie tylu graczy odchodzi od tej gry, bo my czerpiemy jak najwięcej przyjemności kosztem innych graczy.

    Zgadzam się, że pomysł z automatycznym banem za wystawienie przedmiotu po 3 razy wyższej cenie powinien być wprowadzony. Chętnie umówię się z Majkelem i innymi zainteresowanymi graczami, by powystawiać sobie nawzajem różnorodne przedmioty po cenie 1G by zniżyć średnią dla jak największej ilości przedmiotów w taki sposób, że żaden gracz nie mógłby wystawić ich po 3G ani wyżej.

    Pomysł z ograniczeniem plecaka też mi się podoba. Znając podobne gry, większość graczy zwykle sprzedaje u NPC nadmiar przedmiotów niż szukając innych graczy więc i tutaj u pociary wszystko pójdzie zwłaszcza, że mogąc jedynie wystawić na targ pojemność depozytu, bez pociary się nie obejdzie. Wtedy zostanie ta zawartość depozytu to już się spróbuje sprzedać tak wysoko, jak dotąd sprzedawaliśmy albo i to pójdzie do pociary.

    Tylko jeszcze wytłumacz mi, jak doszedłeś do wniosku, że okradamy Tomiego, bo nie rozumiem? Jak żądamy wysokie ceny, to i podatek jest wysoki, a to raczej dobrze dla gry.
    Chodzi o to, że żądając wysokich cen odstraszacie graczy od porządnego uzbrajania się. Bez porządnego uzbrojenia potem nie mogą przechodzić fabuły i strasznie się wleką z fabułą (a wiemy, że i tak jest grind). W konsekwencji zaprzestają gry i odchodzi potencjalne źródło zakupu mfów.

    Zrobiłam w grze szybkie pytanie o to czy gracze w przedziale 36-70, którzy nie mają postaci o wyższym lvl kują przedmioty u kowala. Wynik mnie nie zaskoczył, ale was może. Z 17 zapytanych (oczywiście próba niewielka bo na szybko) jedynie 2 osoby odpowiedziały twierdząco. Z moich obserwacji wynika, że jedynie koło 20% graczy na 1 postaci korzysta z kowala i to by się zgadzało. A potem się dziwicie, że nie ma popytu na itemy Na 1 taką osobę sprzedajecie 1 item, zamiast 4.

    Problem leży nie tylko w samych cenach kowala, ale również w fakcie, że tacy gracze nigdy nie mieli okazji porównać gry na full wykutych itemach i na niewykutych.
    A nie mieli bo ceny na wykute itemy są windowane powyżej rynkowej - nowy gracz nie będzie miał możliwości "spróbować" innego trybu gry bo go nie będzie na niego stać. Nawet żółwie itemy, które powszechnie uważa się, że mają śmieszne ceny nie schodza cenowo poniżej kosztów wytworzenia +6 samemu. Na średnich rynkowych niewiele co schodzi poniżej DIY. Co więcej prawie nie ma takich itemów w obrocie - bo uważacie, że ceny rynkowe za nie są za niskie i nie warto ich wystawiać. Ale nigdy nie będzie na nie wystarczającego popytu, jeśli 80% nowych graczy w grze nie ma zamiaru ekwipować się w przedmioty z dużym +. A jak mają się ekwipować jeśli ich nie ma na rynku, są za mało doświadczeni u kowala żeby je tanio samemu kleić, a wy wołacie za gotowce powyżej ceny rynkowej i powyżej ceny, którą nowy gracz mógłby zapłacić? Nie da się w takiej sytuacji wytworzyć popytu.

    Tak samo - co zrobić żeby nowi gracze byli bardziej skłonni do pvp i tym samym lepszego ekwipowania się? Dać do jasnej cholery więcej expa za pvp. Im na tym najbardziej zależy. Na 20 lvl otrzymujesz za wygraną prawie 3% expa, na 60... 0,33%. Znormować do 2% czy 3% niezależnie od lvl i wzrasta popyt na itemy, bo część będzie lepiej się ubierać dla szybszego lvlowania.

    A miotła do plecaków by się przydała, bo to sytuacja jak z komuną w Urkaden. Trzeba najpierw rozdać wiele za bezcen, żeby potem czerpać profity. Jeśli nastąpi wysyp przedmiotów, wspomagany np. przez 2 tygodnie darmowego kucia (urodziny mfo się zbliżają) to z tych 80% minimalnie aktywnych w handlu połowa się zaktywizuję, bo jak raz zacznie grac na wykutych itemach nie wróci do swoich +1. Wytworzy się długofalowy popyt, a dzięki temu że itemy przejdą od chomików do "Kowalskich" pozostaną w obrocie i będą utrzymywać popyt dostępnością. Bo jeśli nie ma podaży to i nie wygenerujesz popytu. Z obrotu wykutych itemów na rynku to tak na dobrą sprawę dałoby się wyekwipować porządnie 2 szybko lvlujące osoby na lvl 36-50.

    Oczywiście na całej imprezie tracą chomiki i to mocno, ale długofalowo nawet oni się częściowo odkują przy odbiciu cen. Bo średnie ceny po takim numerze zapikują w dół, ale po czasie odbiją i ustalą się na wartościach wyższych niż obecnie, jednak bez sytuacji że 80 lvl monopolizują rynek przedmiotów i ich nie ma w obrocie. Te przedmioty pozostaną w obrocie i będą napędzać popyt. A ceny za przetapianie są na tyle niskie (to łączenie jest pieruńsko drogie), że są dostepne dla nowych graczy. Problem w tym, że oni nigdy nie widzieli powodu by zacząć to robić.

    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Tłumaczę Ci, że ktoś komu "szkoda czasu na kombinowanie" powinien być z niczym względem kogoś kto kombinuję. Nie chce ci się? Nie ma problemu łaź w sklepowym. Ty sprzedajesz wszystko po 80% albo i taniej a chodzisz od 38lv w eq +6/7 co świetnie pokazuje, że można.
    To nie jest kwestia, że nie można tylko ile wysiłku to kosztuje. Jak chciałam kupić eq rybaka to spędziłam łącznie z 5 h na przepytywaniu całego mfo. Okazało się, że w normalnych cenach sprzedają jedynie 2 osoby w całej grze. Gdzie tych itemków w grze są tysiące. Nikt kto regularnie nie walczy pvp nie włoży takiego wysiłku w ich znalezienie. Ty naprawdę nie rozumiesz, że jeśli nowi gracze nie zaczną inwestować w uzbrojenie to wy nigdy nie będziecie mieć płynności sprzedaży? Może z 20% to obecnie robi. A nigdy nie zaczną jeśli znalezienie wykutego (lub itemów do wykucia) będzie się wiązało z takim nakładem czasu. Jeśli wołacie 2x i wyżej powyżej średniej to zniechęcacie na tyle skutecznie, że nie ma opcji żeby coś takiego zaskoczyło.

    Ja chodzę jak chodzę tylko i wyłącznie dlatego, że byłam skłonna poświęcić czas na znalezienie itemów po średnich cenach. Gdybym nie walczyła pvp za żadne skarby świata bym nie poświęciła tyle czasu na poszukiwania. A przecież realia są takie, że itemów w grze jest nawet więcej niż potrzeba. Czemu zatem NIC nie można dostać? To wszystko leży wam po plecakach, bo uważacie, że jeśli zmniejszycie podaż to ceny wzrosną. GÓWNO prawda. Widać na załączonym obrazku jak ten model działa i jakie są średnie i ile idzie wykutych itemów na rynku. A w handlu wołacie 2x/ uważając, że takie powinny być ceny. Zmniejszając podaż zmniejszacie popyt, bo tak jak mówiłam zasady popytu/podaży w mfo nie obowiązują z paru powodów.
    Ostatnio edytowane przez Lauriel ; 02-03-2022 o 22:51

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Czy ktoś zauważył jak wszyscy tutaj cały czas zbaczają z głównego tematu? Temat był na wydłużenie życia cen średnich, a teraz już poszło w stronę - limitów na ekwipunek w plecaku. Ceny same w sobie fajnie gdyby nie znikały jakoś bardzo szybko, albo jeśli miałyby "zniknąć" to żywotność średniej powinna być istnieć.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Alternatywnie jak już sugerowałam wcześniej - ograniczenie pojemności plecaka do 50 sztuk uzbrojenia o różnej nazwie (czyli ten sam przedmiot +0 i +1 policzy jako 1 slot). Gdy brak miejsca to na czerwono (nie można używać czy przekładać) i 24h na opróżnienie - jak jest dłużej niż 24h na czerwono to delete przedmiotu. To rozwiązałoby natychmiast bolączki handlowe mfo, bo zmusiłoby was do sprzedaży po konkurencyjnych cenach.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli Laurier uważa że wprowadzenie blokady zwiększy ilość sprzedawanych ekwipunków na targu to jest totalna bzdura, dlaczego? Odpowiedź jest prosta - targ jest nieopłacalny, czasochłonny i męczący. Pierwszą rzeczą jaka się stanie to tak - zredukuje się liczba ekwipunku w plecaku, ale jestem przekonany że to EQ nie kupi np. Laurier czy ktokolwiek inny, a Weronika w Eterni.

  5. #35
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Chodzi o to, że żądając wysokich cen odstraszacie graczy od porządnego uzbrajania się. Bez porządnego uzbrojenia potem nie mogą przechodzić fabuły i strasznie się wleką z fabułą (a wiemy, że i tak jest grind). W konsekwencji zaprzestają gry i odchodzi potencjalne źródło zakupu mfów.
    Jeżeli masz problem wysokich cen, moja rada, często sprawdzaj targ często zdarzają się sytuacje że eq jest sprzedawane po bardzo niskiej cenie,


    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Problem leży nie tylko w samych cenach kowala, ale również w fakcie, że tacy gracze nigdy nie mieli okazji porównać gry na full wykutych itemach i na niewykutych.
    A nie mieli bo ceny na wykute itemy są windowane powyżej rynkowej - nowy gracz nie będzie miał możliwości "spróbować" innego trybu gry bo go nie będzie na niego stać. Nawet żółwie itemy, które powszechnie uważa się, że mają śmieszne ceny nie schodza cenowo poniżej kosztów wytworzenia +6 samemu. Na średnich rynkowych niewiele co schodzi poniżej DIY. Co więcej prawie nie ma takich itemów w obrocie - bo uważacie, że ceny rynkowe za nie są za niskie i nie warto ich wystawiać. Ale nigdy nie będzie na nie wystarczającego popytu, jeśli 80% nowych graczy w grze nie ma zamiaru ekwipować się w przedmioty z dużym +. A jak mają się ekwipować jeśli ich nie ma na rynku, są za mało doświadczeni u kowala żeby je tanio samemu kleić, a wy wołacie za gotowce powyżej ceny rynkowej i powyżej ceny, którą nowy gracz mógłby zapłacić? Nie da się w takiej sytuacji wytworzyć popytu.
    Sam jak przechodziłem grę pierwszy raz a było to z 10 lat temu to przechodziłem ją w śmieciowym eq, miałem problem w pokonaniu zielonego smoka na maksymalnym poziomie xD Nie sprawdzam cen itemków na niski przedział poziomowy więc nie jestem w stanie sprawdzić na ile jest to dobra informacja o tym że zrobienie żółwiowego eq +6 kosztuje tyle samo co kupienie z targu, sam się z tym nie spotkałem, chociaż może się pozmieniało.
    Itemków praktycznie nie ma na targu i tutaj Ciebie raczej nie zaskoczę, ponieważ nie ma komu sprzedawać, a wystawiać na targ co tydzień i tracić miejsce w depo to komu by się chcialo

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Tak samo - co zrobić żeby nowi gracze byli bardziej skłonni do pvp i tym samym lepszego ekwipowania się? Dać do jasnej cholery więcej expa za pvp. Im na tym najbardziej zależy. Na 20 lvl otrzymujesz za wygraną prawie 3% expa, na 60... 0,33%. Znormować do 2% czy 3% niezależnie od lvl i wzrasta popyt na itemy, bo część będzie lepiej się ubierać dla szybszego lvlowania.
    Osobiście, powtarzam to moje zdanie, uważam że nie jest to taki dobry pomysł, nowy gracz dopiero poznaje mechanikę, świat MFO, uważam że jest to dużo lepiej zrobione niż kiedy ja zaczynałem (chociażby NPC w Eternii który tłumaczy jak działają atrybuty na przykład). Nie spotkałem się aby ktoś narzekał na mało expa z pvp, raczej to było w drugą stronę dlatego weszły przedziały.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    A miotła do plecaków by się przydała, bo to sytuacja jak z komuną w Urkaden. Trzeba najpierw rozdać wiele za bezcen, żeby potem czerpać profity. Jeśli nastąpi wysyp przedmiotów, wspomagany np. przez 2 tygodnie darmowego kucia (urodziny mfo się zbliżają) to z tych 80% minimalnie aktywnych w handlu połowa się zaktywizuję, bo jak raz zacznie grac na wykutych itemach nie wróci do swoich +1. Wytworzy się długofalowy popyt, a dzięki temu że itemy przejdą od chomików do "Kowalskich" pozostaną w obrocie i będą utrzymywać popyt dostępnością. Bo jeśli nie ma podaży to i nie wygenerujesz popytu. Z obrotu wykutych itemów na rynku to tak na dobrą sprawę dałoby się wyekwipować porządnie 2 szybko lvlujące osoby na lvl 36-50.
    Naprawdę uważasz ze jak wejdzie "miotła" to ludziom będzie chciało się ganiać i sprzedawać za bezcen eq? Ja osobiście bym wyrzucił do pociary nadmiar i tyle z tej Twojej komuny, tak by zrobiła zdecydowana większość osób. Jak to sama okresliłaś "miotła" ma sens żeby odciążyć serwery jak wspomniał Tomi, ale nie ma absolutnie żadnego sensu jeżeli chodzi o handel, jak będzie popyt to i się towar pojawi.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Oczywiście na całej imprezie tracą chomiki i to mocno, ale długofalowo nawet oni się częściowo odkują przy odbiciu cen. Bo średnie ceny po takim numerze zapikują w dół, ale po czasie odbiją i ustalą się na wartościach wyższych niż obecnie, jednak bez sytuacji że 80 lvl monopolizują rynek przedmiotów i ich nie ma w obrocie. Te przedmioty pozostaną w obrocie i będą napędzać popyt. A ceny za przetapianie są na tyle niskie (to łączenie jest pieruńsko drogie), że są dostepne dla nowych graczy. Problem w tym, że oni nigdy nie widzieli powodu by zacząć to robić.
    A co mają robić jak osiągnął swoje cele? Przestać grać? No proszę Ciebie bardzo... a co do cen to nic się nie zmieni bo nikt tego nie kupi, efekt będzie taki jak już wyżej wspomniałem. Możesz również pytać graczy od tego masz kanał handel oraz priv do osób które na przykład biją sobie tego żółwia, nie problem spojrzeć w raporty, albo przyczaić się na mapce i poobserwować kto regularnei bije, popytaj na przykład gracza Kagome, on bije wszystkie mini 24/h o ile dobrze pamiętam, na pewno coś dla Ciebie znajdzie.

    Pozdrawiam i dobranoc.

  6. #36
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Sam bym 80% EQ na low lvl wywalił u pociary a resztę na inne postacie, dodatkowo jeżeli chcecie więcej przedmiotów na targu to można go ułatwić, przykładowo:
    1 slot jest na dwie aukce (w przypadku jakby nie zeszły można by zrobić jak w mfo2 że item od razu ląduje do plecaka) lub jeden item wkładany do depozytu
    Po drugie usunąć symbolicznego grosika za wpłatę (dużo osób ma wszystko w depo i wyjmowanie kilku grosików i wystawianie od nowa to jest nużące)
    Po trzecie i najważniejsze: DUŻA część aukcji NIE schodzi i depozyt się zapycha, przez to nie chce się robić nowych aukcji bo rzadko zdarza się żeby więcej niż połowa wystawionych itemów zeszła po tygodniu.
    Po czwarte i najważniejsze targ zabiera miejsce w depozycie i przerzucanie przedmiotów między postaciami przez tydzień bez udziału osób trzecich jest niemożliwe.
    Dlatego też bardzo często ja nie robię aukcji bo mi się nie chce z wymienionych wyżej powodów (chyba że item na który jest zapotrzebowanie i są duże szanse że zejdzie) EQ na low lvl nie wystawiam ponieważ schodzi tylko +3

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Chodzi o to, że żądając wysokich cen odstraszacie graczy od porządnego uzbrajania się. Bez porządnego uzbrojenia potem nie mogą przechodzić fabuły i strasznie się wleką z fabułą (a wiemy, że i tak jest grind). W konsekwencji zaprzestają gry i odchodzi potencjalne źródło zakupu mfów.


    Ja 3 lata temu jak mi było SZKODA kasy na pechową chmurę wartą wtedy około 400/500k, sam poszedłem na czachę i biłem tak długo aż wypadło, nie rozumiem twojego lamentu.
    Napisałem już chyba 3 razy ​jak Ci szkoda kasy to sama się dowiedz jak to zrobić/wydropić
    Jak sama zaczniesz zdobywać pewne rzeczy to zrozumiesz dlaczego są warte więcej, a jak chcesz zbawić giełdę w mfo to zrób item i wystaw go na targu taniej od reszty wywłaszczaczy
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 02-03-2022 o 23:09

  7. #37
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Czy ktoś zauważył jak wszyscy tutaj cały czas zbaczają z głównego tematu? Temat był na wydłużenie życia cen średnich, a teraz już poszło w stronę - limitów na ekwipunek w plecaku. Ceny same w sobie fajnie gdyby nie znikały jakoś bardzo szybko, albo jeśli miałyby "zniknąć" to żywotność średniej powinna być istnieć.



    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli Laurier uważa że wprowadzenie blokady zwiększy ilość sprzedawanych ekwipunków na targu to jest totalna bzdura, dlaczego? Odpowiedź jest prosta - targ jest nieopłacalny, czasochłonny i męczący. Pierwszą rzeczą jaka się stanie to tak - zredukuje się liczba ekwipunku w plecaku, ale jestem przekonany że to EQ nie kupi np. Laurier czy ktokolwiek inny, a Weronika w Eterni.
    Trafiłeś w samo sedno problemu. Temat do zamknięcia.

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Trafiłeś w samo sedno problemu. Temat do zamknięcia.
    Absolutnie nie do zamknięcia bo po to jest temat, żeby dyskutować o sytuacji rynku. To, że temat dotyczył poczatkowo tylko wydłużenia średnich cen, nie znaczy, że nie może to stanowić punktu wyjścia do spojrzenia na rynek w szerokim przekroju.

    Odnośnie wypowiedzi Sensei'a - jak sam zauważyłeś targ wg ciebie jest "nieopłacalny, czasochłonny i męczący". Jakiekolwiek drobne zachęty nie skłonią cię do wystawiania gratów i nie jesteś jedyną osobą z taką perspektywą. Stąd moja propozycja jest jaka jest. Gdybyś został ZMUSZONY i postawiony przed alternatywą pociara/rynek to cokolwiek bardziej wartościowego w 1 kolejności próbowałbyś opchnąć na rynku. I jestem absolutnie przekonana, że cokolwiek lepszego nie wyląduje u Weroniki Zresztą jaki pożytek z tego eq w grze, skoro i tak nim nie obracacie? To czy leży u ciebie w plecaku czy zostanie usunięte z gry na jedno wychodzi... a właściwie nie na jedno, bo usunięcie odciąży serwer Jeśli czymś nie handlujesz i jest ente w kolejce do sprzedaży to tak jakby tego nie było.

    Nawet w czysto teoretycznej (która nie ma szans się spełnić) sytuacji, że wszyscy gracze jak jeden mąż wywalą wszystko do pociary to i tak jest zysk Mega odciążony serwer + brak zawyżania cen w handlu i odciagania obrotu towarem od rynku (bo nie macie już co zawyżać i gracze nie sugerują się waszymi cenami). Miło, że przytoczyłeś najczarniejszy scenariusz, który i tak wciąż jest pozytywny dla ogółu To może tak z drugiej strony rozpatrzyć najbardziej pozytywny scenariusz, w którym mam rację prawie ze wszystkim?

    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Sam bym 80% EQ na low lvl wywalił u pociary a resztę na inne postacie, dodatkowo jeżeli chcecie więcej przedmiotów na targu to można go ułatwić, przykładowo:
    1 slot jest na dwie aukce (w przypadku jakby nie zeszły można by zrobić jak w mfo2 że item od razu ląduje do plecaka) lub jeden item wkładany do depozytu
    Po drugie usunąć symbolicznego grosika za wpłatę (dużo osób ma wszystko w depo i wyjmowanie kilku grosików i wystawianie od nowa to jest nużące)
    Po trzecie i najważniejsze: DUŻA część aukcji NIE schodzi i depozyt się zapycha, przez to nie chce się robić nowych aukcji bo rzadko zdarza się żeby więcej niż połowa wystawionych itemów zeszła po tygodniu.
    Po czwarte i najważniejsze targ zabiera miejsce w depozycie i przerzucanie przedmiotów między postaciami przez tydzień bez udziału osób trzecich jest niemożliwe.
    Dlatego też bardzo często ja nie robię aukcji bo mi się nie chce z wymienionych wyżej powodów (chyba że item na który jest zapotrzebowanie i są duże szanse że zejdzie) EQ na low lvl nie wystawiam ponieważ schodzi tylko +3


    Ja 3 lata temu jak mi było SZKODA kasy na pechową chmurę wartą wtedy około 400/500k, sam poszedłem na czachę i biłem tak długo aż wypadło, nie rozumiem twojego lamentu.
    Napisałem już chyba 3 razy ​jak Ci szkoda kasy to sama się dowiedz jak to zrobić/wydropić
    Jak sama zaczniesz zdobywać pewne rzeczy to zrozumiesz dlaczego są warte więcej, a jak chcesz zbawić giełdę w mfo to zrób item i wystaw go na targu taniej od reszty wywłaszczaczy
    Ile razy mam powtarzać, że mi nie szkoda kasy i chodzę w full wykutym eq od kiedy tylko można je zakładać (nie +8, ale +6/+7 wielkiej różnicy nie robi)? Ta dyskusja nie ma absolutnie nic do rzeczy z moją sytuacją ze złotem

    I już pisałam, że wystawiam niemal tylko i wyłącznie za 80-90% średniej targowej. Bo przy 7 slotach w depozycie (tak, nie dokupywałam bo po co?) obrót towarem daje większy zysk niż te extra 15% od przedmiotu. A jestem w stanie wygenerować stałą podaż przedmiotów na aukcję przy 7 slotach. To, że macie mnóstwo slotów w depo paradoksalnie działa na waszą niekorzyść, bo uznajecie że możecie wystawiać drożej mając taką swobodę.

    Masz problem z zaufaniem 3 osobie przy przerzucie przedmiotów? Cóż, każdy myśli podług siebie. Ja notorycznie pożyczam eq ludziom, którzy grają 1 postacią i póki co do mnie wszystko wracało (aczkolwiek przyznaję, że teraz mam podejrzenie, że od 1 osoby może nie wrócić, bo loguje już b. rzadko). Po prostu poproś znajomego i zaufaj mu ;] [...]. To poproś obcą osobę co gra na 1 postaci i jej po prostu zostaw jakiś grat. Serio, tacy ludzie nie oszukują ;]


    I po raz enty: zrozumcie, że popyt i podaż w mfo nie działa tak jak w życiu realnym. Zmniejszenie podaży nie generuje zwiększenia popytu. Zwiększenie popytu generują zmiany ze strony administracji i paradoksalnie zwiększenie podaży. Żeby uzyskać zwiększony popyt w mfo mechanizmami rynkowymi trzeba najpierw zwiększyć mocno podaż, a następnie przykręcić kurek. Przy minimalnej podaży popyt zostaje tylko na tych, którzy są zainteresowani no matter what, a to mniejszość. Olbrzymia większość graczy mfo na 1 postaci skorzysta z możliwości zakupu tylko jeśli będzie to zakup szybki i bezbolesny tj. na rynku po średniej. Nikt z nich wam się nie będzie fatygował na pw i wdawał w dyskusje handlowe. Dlatego w mfo podaż generuje popyt. Jak chcecie cokolwiek sprzedawać jeśli wasza podaż na rynku jest niewystarczająca żeby skłonić ludzi do ubierania się w plusy/kucia samemu? Może 20% graczy na 1 postaci korzysta z kowala. Ludziom na 60 lvl tłumaczę jak działa kowal. A na każdego gracza, który zrezygnuje z plusów sprzedajecie jedynie do 20% wartości towaru, który normalnie byście upłynnili. Wyśmienici z was handlarze.

    A ja tymczasem jestem jednym z najtaniej sprzedających w całej grze, nie kupuję złota za mf'y, odpalam znajomym za 50% wartości rynkowej i jakoś łażę z marszu non stop wykuta. Po co mi tony złota w depozycie? Wystarczy mi jak mnie stać na moje potrzeby a towar niech krąży. Ktoś będzie miał z niego pożytek, bo przecież te hałdy towaru u was są wyłączone z gry przez waszą chciwość.
    Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale ja zyskuję na tym, że jesteście tak chciwi i tak wysoko cenicie sobie fatygę. Moje propozycje to będą straty także dla mnie Większość mojego zarobku to operowanie w tej strefie, którą sztucznie wytworzyliście, poprzez wymiany barterowe i dokuwanie itemów. Bo ludzie już preferują barter z powodu horrendalnie niskiej podaży Absurd - narzekacie na za niski popyt, a doprowadziliście swoją podażą do sytuacji, że ludzi nie interesuje kupno za złoto, a wymiana która was w żaden sposób nie interesuje. Kolejny przykład na moje twierdzenie, że zmniejszenie podaży nie generuje zwiększenia popytu w mfo.

    Trzymajcie itemy dłużej, to złoto wkrótce przestanie mieć jakąkolwiek wartość dla graczy poniżej maxa i całe eq będzie kursowało w barterze poza waszym zasięgiem albo pomiędzy handlarzami takimi jak ja którzy opychają minimalnie poniżej lub po średniej, wiedząc, że im więcej sprzedadzą takiego stuffu tym wy mniej sprzedacie po waszej wygórowanej cenie. A im wy sprzedacie mniej po wygórowanej tym bardziej zwiększy się popyt na itemy w cenie do średniej i w barterze I wtedy każdy zysk z barteru będą upłynniać w mgnieniu oka A wy dalej narzekajcie sobie, że nic wam nie schodzi i nie opłaca się wystawiać O ile mam graty do nałożenia to ja na tym zarabiam. Strach byłoby pomyśleć jak biedna bym była, gdyby wam się nagle zachciało sprzedawać graty za 85% średniej
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 01:18

  9. #39
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Zapomniałaś dodać braku sensu dalszego grania po przejściu fabuły.
    Zbierać się nie opłaca bo serwer, daj innym najlepiej za darmo bo grasz dłużej.
    Bójkować się nie opłaca bo nie ma dropu jak się wygra i są głupie przedziały.
    Król góry może być za bardzo czasochłonny.
    Igrzyska popsuli zmianą która się nikomu nie podoba.

    Idąc twoim tokiem rozumowania to najlepiej się skasować bo to odciąży serwer.
    Pewnych itemów nie ma na targu i nie będzie, ponieważ są warte grosze i to jest marnowanie czasu/energi/miejsca w depo (chyba że zaoferujesz większą cene ale śmiem wątpić bo płaczesz na wolny rynek że ktoś chce sprzedać drożej).

    Ja osobiście nie lubie mieć dużo gratów przy sobie (nie te czasy że z bójek leci EQ a szkoda) bo wolę mieć porządek więc regularnie EQ małowartościowe ląduje u pociary.
    Zmuszenie graczy do pozbywania się wszystkiego na co zapracowali doprowadzi do masowych kasaji/odejścia z gry o to chodzi??

    Nie uważam że jakaś próba odciążenia serwerów jest zła, ale nie powinno być tak że chcą tego dwie osoby na całą grę i to przechodzi.

    Więc dlaczego gracze nie sprzedają EQ u pociary jak się nie opłaca na targ? Odpowiedzi jest kilka
    Po pierwsze prowizja do depozytu, już lepiej trzymać kasę w itemach i gdy jest nam potrzebna sprzedać kilka rzeczy
    Po drugie Limit na kasę w depozycie Te osoby które chcą sprzedać by odgracić postacie napotykają na problem limitu kasy (a wiadomo nie opłaca się wtedy sprzedawać bo jak padniemy to tracimy golda którego na obecnie niskim parytecie na czymś innym niż sprzedaż nie da się zyskać)
    Po trzecie brak motywacji gracze nie mają motywacji wywalać EQ u pociary jak nie mają ogromnego zapotrzebowania na kasę.
    Powiedzmy sobie wprost komu się chce?
    Można by wprowadzić jakieś zachęty typu sprzedaż kilku itemow = nagroda (nie sprecyzuję jaka, bo każdego motywują trochę inne rzeczy) ale mogą to być jakieś nowe rzeczy kolekcjonerskie, bonusy, dodatkowo golda czy nawet MF jak wywalimy bardzo bardzo bardzo dużo itemów

    Najlepszym rozwiązaniem było by szybsze wypuszczanie nowych upków, wtedy każdy by się pozbywał gratów by mieć kasę na nowe uzbrojenie, a że bylo by nowe więc było by drogie, co by odprowadziło golda od gry (prowizje)


    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Nawet w czysto teoretycznej (która nie ma szans się spełnić) sytuacji, że wszyscy gracze jak jeden mąż wywalą wszystko do pociary to i tak jest zysk Mega odciążony serwer + brak zawyżania cen w handlu i odciagania obrotu towarem od rynku (bo nie macie już co zawyżać i gracze nie sugerują się waszymi cenami). Miło, że przytoczyłeś najczarniejszy scenariusz, który i tak wciąż jest pozytywny dla ogółu To może tak z drugiej strony rozpatrzyć najbardziej pozytywny scenariusz, w którym mam rację prawie ze wszystkim?
    że jak? BRAK ZAWYŻANIA? XD
    Wiesz jak działa prawo popytu i podaży? Bo chyba raczej nie....
    Jeżeli każdy absolutnie KAŻDY wywalił by EQ u pociary to EQ np. garudy nie kosztowało by 30~50k za sztukę tylko więcej. Dlaczego? Ponieważ spadła by ilość osób posiadających tego typu uzbrojenie. A więc jest tanie bo bardzo dużo osób to ma i .... tylko dlatego. Można to przeanalizować jak wychodzą zdolności, akurat ta nowa z maszyny. Udało się przepchać za 1,5kk a z upływem czasu jej cena zrówna się pewnie (lub będzie dwa razy większa) niż paraliżu sennego
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 03-03-2022 o 00:07

  10. #40
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Absolutnie nie do zamknięcia bo po to jest temat, żeby dyskutować o sytuacji rynku. To, że temat dotyczył poczatkowo tylko wydłużenia średnich cen, nie znaczy, że nie może to stanowić punktu wyjścia do spojrzenia na rynek w szerokim przekroju.

    Odnośnie wypowiedzi Sensei'a - jak sam zauważyłeś targ wg ciebie jest "nieopłacalny, czasochłonny i męczący". Jakiekolwiek drobne zachęty nie skłonią cię do wystawiania gratów i nie jesteś jedyną osobą z taką perspektywą. Stąd moja propozycja jest jaka jest. Gdybyś został ZMUSZONY i postawiony przed alternatywą pociara/rynek to cokolwiek bardziej wartościowego w 1 kolejności próbowałbyś opchnąć na rynku. I jestem absolutnie przekonana, że cokolwiek lepszego nie wyląduje u Weroniki Zresztą jaki pożytek z tego eq w grze, skoro i tak nim nie obracacie? To czy leży u ciebie w plecaku czy zostanie usunięte z gry na jedno wychodzi... a właściwie nie na jedno, bo usunięcie odciąży serwer Jeśli czymś nie handlujesz i jest ente w kolejce do sprzedaży to tak jakby tego nie było.

    Nawet w czysto teoretycznej (która nie ma szans się spełnić) sytuacji, że wszyscy gracze jak jeden mąż wywalą wszystko do pociary to i tak jest zysk Mega odciążony serwer + brak zawyżania cen w handlu i odciagania obrotu towarem od rynku (bo nie macie już co zawyżać i gracze nie sugerują się waszymi cenami). Miło, że przytoczyłeś najczarniejszy scenariusz, który i tak wciąż jest pozytywny dla ogółu To może tak z drugiej strony rozpatrzyć najbardziej pozytywny scenariusz, w którym mam rację prawie ze wszystkim?
    Po pierwsze skąd pewność że ceny są sztucznie zawyżone bo ktoś chomikuje? Może po niższej szkoda mu sprzedać bo trochę zajęło dropienie tego eq, po drugie jeżeli gracz ma 5k itemków na przykłąd to on nei będzie patrzył co jest wartościowe tylko wszystko upcha u pociary, za mało nabywców za dużo eq, czy to coś zmienia w grze? Nic a wydłuży prace nad ważniejszymi rzeczami jak na przykład nowy event urodzinowy. Sam miałem dużo sytuacji że z targu nic nie schodzi, nawet po śmiesznie niskich cenach więc nie wiem czego Ty oczekujesz? Że ktoś będzie co chwilę na targ wystawiał eq? Przecież to jest zniechęcające jak po niskich cenach nic nie schodzi, a sprzedawać duże ilości eq w bardzo niskiej cenie (niewiele większej niż u pociary) spowoduje zaburzenia balansu gry, duża ilość taniego eq zniechęci od bicia minibossów. Nie wiem co w tym dobrego że każdy będzie miał eq, chyba nie na tym to miało polegać.

  11. #41
    Nawet żółwie itemy, które powszechnie uważa się, że mają śmieszne ceny nie schodza cenowo poniżej kosztów wytworzenia +6 samemu. Na średnich rynkowych niewiele co schodzi poniżej DIY.
    Jaki jest powód dla którego miałbym sprzedać coś dużo poniżej wartości "odtworzeniowej"? W końcu itemek może mi się jeszcze kiedyś przydać. Problemem może być to, że większość itemków dla niższych poziomów jest sprowadzanych do wartości odtworzeniowej dla 80lv, przez co nowsi gracze nie są sobie w stanie na nie pozwolić, a nagłe ich wypuszczenie na rynek niewiele zmieni.
    Inną sprawą są bariery targu - dopóki miałem 10 slotów sprzedawałem tylko najbardziej opłacalne itemki. Dopiero teraz jak mam chyba ich 25 mogę sobie pozwolić na jakieś wycieczki z aukcjami na niższy poziom.
    Swoją drogą przy temacie "wartości odtworzeniowej" dziwi mnie niska popularność transakcji na potki HP/MP. Itemki o ustalonej wartości odtworzeniowej i określonej użyteczności, które nie mogą być niczym zastąpione, mają jedno źródło(pociare) oraz omijają prowizję handlową. Po paru iteracjach "majątku" handel nimi może zaoszczędzić 30-40% płynnego majątku. Widziałem chyba jedynie Omę, że miał podejście do handlu nimi.

    Ogólnie spójrz pod kątem tego złego "80lv" -
    mam full depo / masę potków etc. nic mnie nie motywuje do sprzedaży itemka nie na moich warunkach - czasami nawet lepiej jak nie sprzedam, bo nie muszę myśleć w co jeszcze mogę wpakować tego golda i nie być stratnym W wypadku usuwania eq do limitu pewnie wszystkie +0 wylądują u Weroniki, więc koniec końców - nic nie trafi do tego low-lv, a z gry zniknią itemki, które by mogły trafić.

  12. #42
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Totalny brak limitów na EQ w plecaku to jest faktycznie pewien problem - z mojej strony głównie techniczny, bo takie plecaki po 2k+ itemów dają się mocno we znaki serwerowi.
    Ale skoro jest zerowy koszt chomikowania to nie ma co się dziwić. Podejście przyda się kiedyś, jeść nie chce itp.
    Nieraz już dochodziło do sytuacji permanentnej zacinki postaci z przeładowania.
    Nawet były jakieś przymiarki do limitów z tego powodu.
    Z technicznego punktu widzenia limit do przynajmniej 1000 byłby wskazany, ale to spora ingerencja w system.
    @Tomi
    Z perspektywy gracza wprowadzenie takiego limitu to problem "wygody" i przyzwyczajenia, nie mniej uważam że zdrowszą sytuacją byłby skończony plecak. W zasadzie można tej zmiany nie wprowadzać nigdy, nie spodziewam się aby obsługa tych problemów technicznych miała stawać się trudniejsza, raczej będzie jak teraz. Gdyby to przeprowadzić na spokojnie, myślę że wyszłoby na dobre over all, pytanie czy taka ingerencja byłaby do przeprowadzenia?

    Teraz jeśli się decydujemy, to żeby tłum nie wyszedł na ulice widziałbym to tak, ustalamy sztywny limit jak na żetony, podałeś 1000 jako zdrowy limit techniczny, to w zasadzie dałoby się przeprowadzić od ręki w konsultacji z jakimiś 20 osobami, ja byłbym za takim limitem który wpłynie na obieg przedmiotów w przyrodzie, 1k x 5 postaci tu nic nie zmienia.
    Załóżmy to 100, niech to będzie okrągła liczba orientacyjna, nieakceptowalna dla kolekcjonerów ale bardziej chodzi mi o propozycję procesu niż sztywnych barier.

    Mamy w głowie sztywny limit (albo odlvlowy, jak już wspomniałem te żetki), najuczciwiej i najbezpieczniej byłoby do niego przygotować wprowadzając stopniowe ograniczenia, na przykład dajemy graczom miesiąc na opróżnienie plecaków o 20% ich nadwyżki nad limitem, po miesiącu plecak opróżnia się automatycznie o przedmioty najtańsze sortowane po cenie oddając 50% wartości pociarowej. Po dwóch tygodniach powtarzamy proces i dalej w 2tygodniowych interwałach schodzimy do limitu. Dajemy sobie dodatkowy tydzień na korektę, po tym tygodniu każdy gracz osiąga ustalony limit. Oczywiście każdy gracz będzie musiał widzieć te limity w okresie przejściowym.

    W takiej sytuacji gracz będzie miał miesiąc na podróż do weroniki, zapoznanie się ze zmianami, ewentualny przerzut itemów których sprzedać nie chce lub potrzebuje czasu aby się zastanowić, targ, handel bezpośredni. Unikamy w ten sposób przypadkowych strat (chociaż dla bezpieczeństwa i tak przynajmniej na początku zrobiłbym kopię zapasową bazy przed obcinką, bo wiadomo ). Przy tych założeniach wyrabiamy się w 3 miesiące, długo ale procenty jednych dotkną bardziej niż innych, więc lepiej dać więcej czasu.

    W przypadku targu nic nie musimy ruszać, przedmioty kupione lądują w depozycie, w przypadku pełnego plecaka i próby handlu opcja się blokuje informując gracza, że "plecak pełny". W przypadku dropu sytuacja jak z niepełną energią, drop znika. W przypadku nagrody z questa, skrzynki, kuponu, wygranej w turnieju/konkursie jak żetony, niska szkodliwość społeczna czynu więc olewamy.
    Pomarańcz jest zarezerwowany dla niepełnego uzbrojenia "na sobie", jeśli tak zostawiamy to dodajemy żółty dla osiągnięcia 90% limitu plecaka, czerwony dla 100% (palimy drop).

    Przykład:
    Mam w plecaku tylko 300 par wyklętych japonek bo jestem fanem literatury orientalnej, przychodzi informacja, że czyścimy plecaki, mam miesiąc na pozbycie się 40 itemów, pozbyłem się 30 par bo nie chciało mi się tym zajmować, nadchodzi dzień sądu i z plecaka znika mi 10 najtańszych par butów, a na koncie pojawia się 50% tego co dostałbym gdybym sprzedał je u pociary. Następnym razem będę ostrożniejszy. I jestem, po dwóch tygodniach sprzedałem dla bezpieczeństwa 60 par, limit ciach do 220, nic się nie dzieje. Ale przez następne dwa tygodnie dropię jak szalony, 21 par butów, 20 zapełnia mi limit, jedną tracę bezpowrotnie. Itd.



    @społeczność
    Uważam, że ta zmiana jest potrzebna by ożywić handel, obecny przyrost złota jest na tyle wysoki w porównaniu z wydatkami, że jak sensor powiedział szkoda czasu na zabawę w handel, skoro to może leżeć i nikogo nie boli. Skończony plecak zmusi do organizacji, przemyślimy czy na pewno potrzebne nam 30 jaszczurzych masek, +3 wrzucimy na targ, 28 zasili zasoby weroniki. Długofalowo gdy zdobędziemy 31 sztukę, zastanowimy się czy tej też na targ nie zapakować, win-win.
    Dalej, rozwiązuje to część problemów Tomiego z ciągłym wyciąganiem was z drzew, wam natomiast ułatwia poruszanie się po własnym plecaku.
    Główną wadą jest to, że nikomu z nas pewnie nie chce się tym zajmować, na pocieszenie mogę powiedzieć, że taka operacja byłaby jednorazowa. Kolejna sprawa to kolekcjonerzy, tutaj dobrze by było gdyby jakiś danger czy inny dał znać jak to widzi, i jeśli jest zainteresowany sprawdził ile miejsca realnie potrzeba w jego przypadku, żeby można było przemyśleć jakiś sensowny limit.

    Co z gemami?

    -------------
    Z mniej istotnych, ale że leci już czwarta strona tych głupot to od siebie dopiszę, zmuszenie społeczności do handlu jest niemożliwe, nikt poważny nawet się nie zakręci wokół podejmowania takich prób. Dalej, historia zna przypadki narzucania na rynek odgórnych cen, bez względu na intencje, metody, rodzaj rynku, zawsze kończy się to źle dla nabywcy. Takiej ingerencji również bym się nie spodziewał.

    Ta średnia cena to jeśli mnie pamięć nie myli mediana, szczerze nie wiem jak to dokładnie działa, także możliwe że się wstrzelę, proponowałbym aby w tej rubryce znalazła się mediana z 80% wartości środkowych ostatnich 20 transakcji, obcinamy 10% skrajnych z góry i z dołu, te 20 powinno wystarczyć, pewnie wyjdzie lepiej niż limit czasowy (tutaj pytanie na ile uciążliwym zabiegiem byłoby przepisanie kodu na taki system). Ten komunikat odnośnie ceny odbiegającej mocno od "średniej" chyba ostatecznie wszedł, także ostrzeżenie jest, jako że integrujemy ostatnio grę z forun to można ewentualnie dorzucić tam link do tematu "ile to kosztuje", raczej nie zaszkodzi. Powinno śmigać.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 03-03-2022 o 13:13
    30 czerwca, dzień graczy wyklętych, w oborze zamkniętych[*]

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Jaki jest powód dla którego miałbym sprzedać coś dużo poniżej wartości "odtworzeniowej"? W końcu itemek może mi się jeszcze kiedyś przydać. Problemem może być to, że większość itemków dla niższych poziomów jest sprowadzanych do wartości odtworzeniowej dla 80lv, przez co nowsi gracze nie są sobie w stanie na nie pozwolić, a nagłe ich wypuszczenie na rynek niewiele zmieni.
    Inną sprawą są bariery targu - dopóki miałem 10 slotów sprzedawałem tylko najbardziej opłacalne itemki. Dopiero teraz jak mam chyba ich 25 mogę sobie pozwolić na jakieś wycieczki z aukcjami na niższy poziom.
    Swoją drogą przy temacie "wartości odtworzeniowej" dziwi mnie niska popularność transakcji na potki HP/MP. Itemki o ustalonej wartości odtworzeniowej i określonej użyteczności, które nie mogą być niczym zastąpione, mają jedno źródło(pociare) oraz omijają prowizję handlową. Po paru iteracjach "majątku" handel nimi może zaoszczędzić 30-40% płynnego majątku. Widziałem chyba jedynie Omę, że miał podejście do handlu nimi.

    Ogólnie spójrz pod kątem tego złego "80lv" -
    mam full depo / masę potków etc. nic mnie nie motywuje do sprzedaży itemka nie na moich warunkach - czasami nawet lepiej jak nie sprzedam, bo nie muszę myśleć w co jeszcze mogę wpakować tego golda i nie być stratnym W wypadku usuwania eq do limitu pewnie wszystkie +0 wylądują u Weroniki, więc koniec końców - nic nie trafi do tego low-lv, a z gry zniknią itemki, które by mogły trafić.
    Tu masz całkowitą rację - też nie mam pojęcia czemu ludzie nie płacą w potach i miksach odno 1. Ja czasami tak handluje, ale rzadko bo mało kto preferuje +5% ceny za poty. Jedynie odno 1 są zawsze akceptowane.

    No to niech całe +0 wyląduje u Weroniki - przecież i tak ich nie wystawisz i tak. Są martwe dla gry, a to, że leżą u ciebie w plecaku powoduje przeciążanie serwera. Mniej itemów w plecaku to zyskasz też pewną motywację do wystawiania bo to nie będzie już niekończąca się lista, którą nawet ciężko przescrollować. A tę odrobinę złota ze sprzedaży całego śmiecia +0 może w coś zainwestujesz skoro złoto nie mieści się w depo.
    A wiesz co by było jakby przyszła miotła? Napisałbyś na chatcie, że oddasz itemki +0 za 150% ceny u pociary. Większość i tak by tam wylądowała, ale przyszedłby też taki jeden i drugi newbie i kupił po 1 sztuce wszystkiego na swój lvl i 5 czy 10 następnych. To już jest spory zysk, bo więcej itemów w obiegu, odciążenie serwa, on ma pożytek, a ty mniej scrollowania xd Przecież ty nigdy tych itemów nie wystawisz na targu bo kolejka do nich zaczyna się na slocie 754 , a z newbie nie konwersujesz żeby im to opchnąć w handlu.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    @Tomi
    Z perspektywy gracza wprowadzenie takiego limitu to problem "wygody" i przyzwyczajenia, nie mniej uważam że zdrowszą sytuacją byłby skończony plecak. W zasadzie można tej zmiany nie wprowadzać nigdy, nie spodziewam się aby obsługa tych problemów technicznych miała stawać się trudniejsza, raczej będzie jak teraz. Gdyby to przeprowadzić na spokojnie, myślę że wyszłoby na dobre over all, pytanie czy taka ingerencja byłaby do przeprowadzenia?

    Teraz jeśli się decydujemy, to żeby tłum nie wyszedł na ulice widziałbym to tak, ustalamy sztywny limit jak na żetony, podałeś 1000 jako zdrowy limit techniczny, to w zasadzie dałoby się przeprowadzić od ręki w konsultacji z jakimiś 20 osobami, ja byłbym za takim limitem który wpłynie na obieg przedmiotów w przyrodzie, 1k x 5 postaci tu nic nie zmienia.
    Załóżmy to 100, niech to będzie okrągła liczba orientacyjna, nieakceptowalna dla kolekcjonerów ale bardziej chodzi mi o propozycję procesu niż sztywnych barier.

    Mamy w głowie sztywny limit (albo odlvlowy, jak już wspomniałem te żetki), najuczciwiej i najbezpieczniej byłoby do niego przygotować wprowadzając stopniowe ograniczenia, na przykład dajemy graczom miesiąc na opróżnienie plecaków o 20% ich nadwyżki nad limitem, po miesiącu plecak opróżnia się automatycznie o przedmioty najtańsze sortowane po cenie oddając 50% wartości pociarowej. Po dwóch tygodniach powtarzamy proces i dalej w 2tygodniowych interwałach schodzimy do limitu. Dajemy sobie dodatkowy tydzień na korektę, po tym tygodniu każdy gracz osiąga ustalony limit. Oczywiście każdy gracz będzie musiał widzieć te limity w okresie przejściowym.

    W takiej sytuacji gracz będzie miał miesiąc na podróż do weroniki, zapoznanie się ze zmianami, ewentualny przerzut itemów których sprzedać nie chce lub potrzebuje czasu aby się zastanowić, targ, handel bezpośredni. Unikamy w ten sposób przypadkowych strat (chociaż dla bezpieczeństwa i tak przynajmniej na początku zrobiłbym kopię zapasową bazy przed obcinką, bo wiadomo ). Przy tych założeniach wyrabiamy się w 3 miesiące, długo ale procenty jednych dotkną bardziej niż innych, więc lepiej dać więcej czasu.

    W przypadku targu nic nie musimy ruszać, przedmioty kupione lądują w depozycie, w przypadku pełnego plecaka i próby handlu opcja się blokuje informując gracza, że "plecak pełny". W przypadku dropu sytuacja jak z niepełną energią, drop znika. W przypadku nagrody z questa, skrzynki, kuponu, wygranej w turnieju/konkursie jak żetony, niska szkodliwość społeczna czynu więc olewamy.
    Pomarańcz jest zarezerwowany dla niepełnego uzbrojenia "na sobie", jeśli tak zostawiamy to dodajemy żółty dla osiągnięcia 90% limitu plecaka, czerwony dla 100% (palimy drop).

    Przykład:
    Mam w plecaku tylko 300 par wyklętych japonek bo jestem fanem literatury orientalnej, przychodzi informacja, że czyścimy plecaki, mam miesiąc na pozbycie się 40 itemów, pozbyłem się 30 par bo nie chciało mi się tym zajmować, nadchodzi dzień sądu i z plecaka znika mi 10 najtańszych par butów, a na koncie pojawia się 50% tego co dostałbym gdybym sprzedał je u pociary. Następnym razem będę ostrożniejszy. I jestem, po dwóch tygodniach sprzedałem dla bezpieczeństwa 60 par, limit ciach do 220, nic się nie dzieje. Ale przez następne dwa tygodnie dropię jak szalony, 21 par butów, 20 zapełnia mi limit, jedną tracę bezpowrotnie. Itd.



    @społeczność
    Uważam, że ta zmiana jest potrzebna by ożywić handel, obecny przyrost złota jest na tyle wysoki w porównaniu z wydatkami, że jak sensor powiedział szkoda czasu na zabawę w handel, skoro to może leżeć i nikogo nie boli. Skończony plecak zmusi do organizacji, przemyślimy czy na pewno potrzebne nam 30 jaszczurzych masek, +3 wrzucimy na targ, 28 zasili zasoby weroniki. Długofalowo gdy zdobędziemy 31 sztukę, zastanowimy się czy tej też na targ nie zapakować, win-win.
    Dalej, rozwiązuje to część problemów Tomiego z ciągłym wyciąganiem was z drzew, wam natomiast ułatwia poruszanie się po własnym plecaku.
    Główną wadą jest to, że nikomu z nas pewnie nie chce się tym zajmować, na pocieszenie mogę powiedzieć, że taka operacja byłaby jednorazowa. Kolejna sprawa to kolekcjonerzy, tutaj dobrze by było gdyby jakiś danger czy inny dał znać jak to widzi, i jeśli jest zainteresowany sprawdził ile miejsca realnie potrzeba w jego przypadku, żeby można było przemyśleć jakiś sensowny limit.

    Co z gemami?
    Pięknie napisane. Aż daje reputa.

    Co do okresu przejściowego i większej liczby kopii tego samego uzbrojenia - ja bym sugerowała przy wprowadzaniu limitu po prostu dać kowala za darmo na 2 tygodnie. Wtedy całe te duplikaty przetransformują się w itemy + x. Nawet zerówki powyżej 30 można wtedy spożytkować zamiast palić u pociary. I okres przejściowy można skrócić do miesiąca, może nawet 2-3 tygodni. Urodziny mfo byłyby idealnym momentem żeby wszedł tymczasowy, darmowy kowal. I tak jak mówisz, nie 1k bo to sytuacji nie rozwiązuje, ale mniej - te 100 na postać brzmi idealnie.
    Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nowi gracze poszliby zobaczyć jak się z niego korzysta i jakie korzyści daje. Tak jak pisałam wyżej - jedynie ok. 20% graczy bez postaci 80 lvl korzysta z usług kowala. 60 lvl nie wiedzą jak on działa. Byłyby 2 pieczenie przy jednym ogniu.

    W kwestii gemów to są poza równaniem, bo nie klasyfikują się jako uzbrojenie, ale masz rację, że też przydałoby się to jakoś rozwiązać. Ja uważam, że żeby częściowo rozwiązać problem gemów należałoby ulepszyć proces ich przetwarzania w wersję lv2. Dodałabym też do puli v.2 gemy celności i uników na 2/3/4%. Obecnie proces jest zbyt kosztowny biorąc pod uwagę same koszty złota jak i czas potrzebny na nabicie ap. Moja sugestia jest taka, żeby gemy wytwarzane u jubilera lądowały od razu na 2 gwiazdce, a AP potrzebne do nabicia gemów lv 2 zostało generalnie obcięte do połowy. Dodatkowo zamiast wymogu 2 nabitych gemów wprowadzić 4 gemy, a liczbę minerałów obciąć o połowę (czyli wymiana extra gemy za mniej minerału). Spowodowałoby to sporą transformację gemów lv1 do lv2 przez co zmniejszyło zapchanie plecaków gemami i umożliwiło też grę na gemach lv2 wcześniej. Obecnie bardzo rzadko kto na nich gra przed 65, bo nabicie 500k ap zanim w ogóle staną się równorzędne jest zbyt uciążliwe dla większości. Gdyby od razu były równorzędne to gracze wchodzący do Devos od razu by transformowali swoje gemy przez co wzrósłby na nie popyt na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Lauriel ; 03-03-2022 o 13:22

  14. #44
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    123
    Jak by musiał wejść ten limit to ja bym go widział tylko jako odciążenie serwerów, czyli bardzo duży limit który zapobiega zacinaniu się gry.

  15. #45
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Ile razy mam powiedzieć, że ustawą nie ożywicie handlu
    Nie ma zapotrzebowania, co z tego że ludzie porobią aukcje jak tego i tak nikt nie kupi?
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 01:22

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •