Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Event bożonarodzeniowy - zagadki

  1. #1

    Event bożonarodzeniowy - zagadki

    Siemka,

    proponuję, aby na evencie bożonarodzeniowym u grincha pojawiły się w przyszłych latach różne zagadki - czy do wyboru czy do losowania to nieistotne - np. matematyczne (powiedzmy że coś jak na noworocznym) czy jakieś z nauk ścisłych, a może nawet i z języków obcych (chociaż w przypadku tych dwóch ostatnich to lepszy byłby wybór zagadki niż jej losowanie). Dałoby to swojego rodzaju urozmaicenie w grze na czas eventu a w niektórych przypadkach podejrzewam że ucieszyłoby graczy słabszych z ortografii >whatever<
    Le tits now

  2. #2
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    w dyktandzie zmienić słowa na takie których się używa w życiu codziennym.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    969
    przydałoby się coś nowego, robienie w kółko tego samego testu z ortografii przez 3 tygodnie co rok robi się nudne
    ::::​)

  4. #4
    Użytkownik Avatar Asteronitum
    Dołączył
    11-03-2021
    Postów
    170
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    przydałoby się coś nowego, robienie w kółko tego samego testu z ortografii przez 3 tygodnie co rok robi się nudne
    To zacznij bić a nie robić zagadki skoro są już dla ciebie nudne
    Z Bogiem.

  5. #5
    Cytat Napisał Asteronitum Zobacz post
    To zacznij bić a nie robić zagadki skoro są już dla ciebie nudne
    Powiedział ten który stwierdził że
    Cytat Napisał Asteronitum Zobacz post
    [...] przez nastepne 4 lata [...] jedynym ciekawym zajęciem będzie KG[...]
    Jakby, każdy z graczy tutaj ma trochę inne potrzeby, ale chyba każdemu będzie pasowało większe urozmaicanie rozgrywki a nie jej spłycanie :v
    Le tits now

  6. #6
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    w dyktandzie zmienić słowa na takie których się używa w życiu codziennym.
    Na jakie? Młodzieżowe słowa roku? Śpiulkolot, julka czy naura?

    Event znakomity. Analfabetom zostaje tylko 1 forma zdobycia klucza (walka).
    W przyszłych latach można dodać matematyczne np. działania do wykonania. Oczywiście bez przesady, niektórzy wykładają się na 2+2*2...
    ***** ****

  7. #7
    Mylicie pojęcia. Analfabeta to nie jest człowiek nieradzący sobie z nauką ortografii, to człowiek nieumiejący czytać i pisać.
    A zadania matematyczne już są, w noworocznej części eventu.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  8. #8
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    A zadania matematyczne już są, w noworocznej części eventu.
    A walki są obowiązkowe do zdobywania expa

    event noworoczny to event noworoczny, tam ta łamigłówka jest raczej formą zabawy, wyzwania do rankingu, ale nawet już na nim mamy jakiś tam wybór tych aktywności, a w kwestii kalendarza jest tylko jedna; +wydaje mi się (popraw mnie ktoś jeśli jestem w błędzie), że event bożonarodzeniowy jest najbardziej obleganym eventem, a już na pewno bardziej niż ten noworoczny, więc dodanie dodatkowych 'zagadek' byłoby mile widziane

    No i jednak wybieramy u zielonego walkę lub ZAGADKĘ a nie test ortograficzny, więc że tak powiem, nazwa do czegoś zobowiązuje
    Le tits now

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Ja mam inną propozycje - usuńmy event aż do Wigilii w następnym roku. Mogę się założyć, że większość graczy bez maks lvl jest niezadowolona z tego eventu i wolałaby zaczynać go dopiero od Wigilii. Przynajmniej większość tych z którymi rozmawiałam. Nagrody z kalendarza nie są warte zrąbania handlu faktem, że wszyscy siedzą na kretyńskiej mapce eventowej i mało kto walczy poniżej maksa.

    Smutne, ale prawda jest taka, że dla wielu osób ten event do Wigilii to nie jest event, a utrudnienie gry. Alternatywnie zmiany. Zostawienie jedynie kalendarza, boost expa z potworów eventowych, usunięcie globala i spadających prezentów. Cokolwiek. Może by tak konstruować eventy z myślą o wszystkich, a nie jedynie znudzonych 80 lvl?

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,337
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Ja mam inną propozycje - usuńmy event aż do Wigilii w następnym roku. Mogę się założyć, że większość graczy bez maks lvl jest niezadowolona z tego eventu i wolałaby zaczynać go dopiero od Wigilii. Przynajmniej większość tych z którymi rozmawiałam. Nagrody z kalendarza nie są warte zrąbania handlu faktem, że wszyscy siedzą na kretyńskiej mapce eventowej i mało kto walczy poniżej maksa.

    Smutne, ale prawda jest taka, że dla wielu osób ten event do Wigilii to nie jest event, a utrudnienie gry. Alternatywnie zmiany. Zostawienie jedynie kalendarza, boost expa z potworów eventowych, usunięcie globala i spadających prezentów. Cokolwiek. Może by tak konstruować eventy z myślą o wszystkich, a nie jedynie znudzonych 80 lvl?
    Akurat prezenty łapią głównie 40-50 poziomy, wystarczy popatrzeć na ranking złapanych upominków. Mi bardziej przeszkadza przymus codziennego wchodzenia i bicia wrednego (jeżeli chcemy szansę na kartę). Trochę psuje to cały grudzień, w przyszłym roku pewnie nie będę już tego robił.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Właśnie o to chodzi - większość ma jakieś zastrzeżenia do obecnej formuły. Mi przeszkadza zastój w handlu, Tobie przeszkadzać będzie rng z ograniczonego bicia wrednego na kartę. Innemu latanie 2 mapy po odebranie skrzynek i forma codziennego bicia, a jeszcze innemu trudność w wymianie niektórych bossów. Każdy ma coś co go irytuje, ale czy nagrody to wynagradzają? Jeden powie "tak", ale inny już "nie". Jeśli zdania są podzielone ( a myślę, że są) to oznacza, że formuła się nie do końca sprawdza, bo przecież mówimy o evencie, gdzie odbiór powinien być w olbrzymiej większości pozytywny jako coś "extra".

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Akurat prezenty łapią głównie 40-50 poziomy, wystarczy popatrzeć na ranking złapanych upominków. Mi bardziej przeszkadza przymus codziennego wchodzenia i bicia wrednego (jeżeli chcemy szansę na kartę). Trochę psuje to cały grudzień, w przyszłym roku pewnie nie będę już tego robił.
    Nie ma przymusu bicia (poza faktem że codziennie musisz drzwi otwierać) żeby zdobyć kartę, możesz zabić raz i liczyć że losowość będzie Ci sprzyjać i może ją dostaniesz. Niestety nie znam wartości bazowej za jedną walkę i każdą kolejną o ile ją powiększa.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    12-11-2021
    Postów
    26
    Ale co wam tak nie pasi event jest kontynuowany i jest spoko dostajecie nagrody z kalendarza ja bym nie narzekał najlepiej dla was zrobic tylko opcje do bicia tego wrednego czy co bo nie rozumiem jak was tak nudzi to dyktando to go nie róbcie event jak sama nazwa wskazuje jest tak jakby dodatkiem do gry a nie czymś obowiązkowym.

    - - - - - - - - - -

    Nie szukajcie dziury w całym, ale to oczywiście tylko moja opinia

    - - - - - - - - - -

    A propo graczy '' analfabetów'' można ogarnąć ściąge z dyktanda która nawet jest na forum chyba i spisać na kartke więc to wgl nie ma znaczenia

    - - - - - - - - - -

    jakbyście zrobili coś matematycznego to jeszcze inne osoby by nie umiały i tak powstaje błędne koło

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Widzisz problemem nie jest dyktando, bo nie jesteśmy akurat analfabetami, tylko prosty fakt, że ten "dodatek" psuje grę dla nie uczestniczących. Ergo jeśli nie chcesz być stratny na evencie to jesteś zmuszony w nim partycypować. A nawet wtedy Twoje ogólne odczucie może być negatywne, ponieważ kalendarz trwa ponad 3 tygodnie - 3 tygodnie sezonu ogórkowego poza max lvl. Nie ma respienia odnawialnych, nie ma pvp, handel jest ograniczony. Dlaczego? Przez kretyńską opcję pomocy z Grinchem i spadające prezenty.

    To nie jest tak, że coś dostajesz "gratis". Oj nie, ty dostajesz rekompensatę, która ci się należy jak psu buda. Pytanie czy rekompensata pokrywa straty :]
    Dla osób wchodzących i na szybko spalających energię - z pewnością. Dla osób, które siedzą na handlu i pvp - nie sądzę. Ja z handlu, nawet tak okrojonego, zarabiam dziennie po 200-250k, co na 46 lvl jest naprawdę sporo, ale nie jestem w stanie upłynniać towaru mimo, że staram się sprzedawać ok. 10% poniżej średnich. I raz, że plecak mi rośnie, a dwa, że wycofuje się z transakcji o mniejszym zysku, bo wiem, że będę mieć problem. I co 40k dziennie z 2 postaci pokryje mi to, wliczając jeszcze zastój w pvp i większy wysiłek włożony w handel? Albo 25 żetków dziennie, gdzie jak mam rywali to łapię po 40 na dzień?
    No nie, nie pokrywa. Dla mnie event do 24 to męczarnia, a chodzenie po kalendarz jest jak odbieranie zasiłku po tym jak państwo zabrało ci dobrze płatną pracę :]

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •