Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 68

Temat: przywrocenie szansy dropu eq z bojki

  1. #31
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Varvinex Zobacz post
    Całe szczęście, że to nie wejdzie, ale jak już napisałeś, że jest to jeden z WIELU aspektów, to omów pozostałe? Może z tamtymi coś wyjdzie. Nawiasem pisząc, to masz na myśli, że lepiej zatrzymać tych graczy, którzy dają zarobić administracji, a tych, którzy grają eko tudzież free to play wrzucić do kosza?
    Na początek polecam nauczyć się pisać bo ciężko było mi rozszyfrować co masz na myśli.
    Tak gracz wydający kase na grę i spędzający w niej x czasu więcej jest ważniejszym i istotniejszym punktem który wypadałoby przy grze zatrzymać (to chyba oczywiste?). Era gier przeglądarkowym dawno minęła czy tego chcecie czy nie. Nowych stałych graczy nie będzie przybywać więc piorytetem takich gier powinno być utrzymanie obecnych wyjadaczy. Skąd również pomysł, że to na pewno nie wejdzie? Kiedyś były normalne bójki, wypadanie eq itp i nikt o to nie płakał. Jedyne czego brakowało to system kar/czaszek dla osób które notorycznie biłby niższe poziomy z różnicą +/- 10lv. Wtedy taka osoba nabije sobie czaszkę będzie łakomym kąskiem dla lepszych graczy od niego.

    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    p.s. wysil się na lepsze argumenty niż pisanie, że jakaś gra nie jest dla kogoś.
    W twoim przypadku takie argumenty są wystarczające. Widać zerowe doświadczenie w grach MMO.

    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Była już kiedyś taka propozycja zróbcie sobie lokacje gdzie każdy każdego maże bójkować.
    Ale taka lokacja będzie świeciła pustkami bo wy tylko chcecie łapać słabszych graczy i liczyć na łatwy zysk
    Ale po co robić specjalną lokacje do bicia innych w grze MMO? Czy ty wgl rozumiesz co piszesz? To jest gra MMO czy karcianka? Właśnie przez błędne decyzje jak ograniczanie bójek i nawet PvP do czego dojdę później odeszło z gry tyle osób. Gra obecnie wygląda jak wygląda. Słabsi gracze są trzymani za rączkę i nie mają perspektyw do stawania się lepszymi. Bo nic tak nie motywuje jak chęć rewanżu nad wyższym levelem. Jaki łatwy zysk? Wymień mi chociaż jedną osobę która atakuje niższe levele po zysk. A to, że taka lokacja by świeciła pustkami jest chyba oczywiste. Po to jest Mapa Świata i różnorodne lokacje z mini-bossami by z nich korzystać i się o nie bić. MFO3 i tak jest bardzo bezpieczna gra dla bambików gdzie kazdy ma własną widoczność mobów co dużo daje. Jestem ciekawy reakcji, jakby w MFO trzeba było walczyć o expowiska. Jeszcze dodam przykład MFO2 gdzie praktycznie wszędzie poza miastem jest możliwość zaatakowania graczy i co? Jakoś nikt tam notorycznie na to nie narzeka.

    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Pamiętam jak brałem udział w bójkach w okolicach 20lvl w wiekowym lesie (pierwsza postać) i kluczowym czynnikiem która mnie zachęcało do tego to było chęć wygranej i pokazanie że moja postać/taktyka jest lepsza niż przeciwnika.
    EQ po wygranej walce to był tylko dodatek i to nie był kluczowy czynnik.
    Gratulacje w końcu przejrzałeś na oczy. Bo o to właśnie chodzi w tego typu grach. A jakbyś obecnie nie zauważył gra nie daje takich możliwości : ). Idąc jeszcze waszym tokiem myślenia pare lat temu jak mnie nieustannie atakowali na mini-bossach to powinienem gre skończyć. A zamiast tego expiłem i grałem dalej po czym mając ten sam poziom ja biłem ich : ). Bo o to właśnie chodzi

    Dopowiadając. Problem pojawia się również w bójkowych PvP. Nawet atakując równy sobie poziom o ranking dana osoba z bomby się poddaje. Jaki to ma sens? Gra blokuje walki pomiędzy graczami gdzie powinna do tego zachęcać. Obecnie ani PvP na mapkach bójkowych ani TvT na mapkach bójkowych nie ma sensu. Nie ma z nich żadnego pożytku czy frajdy.

    System Czaszek który był wielokrotnie proponowany jest najlepszym rozwiązaniem. Wraz z wprowadzeniem go powinno wrócić wypadanie eq oraz usunięcie blokady level w bójkach. Każda ze stron będzie zadowolona. Dodatkowo jeszcze przypomnę to gra MMO w której jak w każdej innej chodzi o stawanie się lepszym.

    Edit: A no i jeszcze ta osłona po przegranej na godzine to już jest wgl hit. Nie dość, że gracz nic nie traci z bójek to jeszcze jest potem chroniony przez godzinę xD to też wypadałoby zmienić.
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 10-07-2021 o 17:32

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    166
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Na początek polecam nauczyć się pisać bo ciężko było mi rozszyfrować co masz na myśli.
    Tak gracz wydający kase na grę i spędzający w niej x czasu więcej jest ważniejszym i istotniejszym punktem który wypadałoby przy grze zatrzymać (to chyba oczywiste?). Era gier przeglądarkowym dawno minęła czy tego chcecie czy nie. Nowych stałych graczy nie będzie przybywać więc piorytetem takich gier powinno być utrzymanie obecnych wyjadaczy. Skąd również pomysł, że to na pewno nie wejdzie? Kiedyś były normalne bójki, wypadanie eq itp i nikt o to nie płakał. Jedyne czego brakowało to system kar/czaszek dla osób które notorycznie biłby niższe poziomy z różnicą +/- 10lv. Wtedy taka osoba nabije sobie czaszkę będzie łakomym kąskiem dla lepszych graczy od niego.



    W twoim przypadku takie argumenty są wystarczające. Widać zerowe doświadczenie w grach MMO.



    Ale po co robić specjalną lokacje do bicia innych w grze MMO? Czy ty wgl rozumiesz co piszesz? To jest gra MMO czy karcianka? Właśnie przez błędne decyzje jak ograniczanie bójek i nawet PvP do czego dojdę później odeszło z gry tyle osób. Gra obecnie wygląda jak wygląda. Słabsi gracze są trzymani za rączkę i nie mają perspektyw do stawania się lepszymi. Bo nic tak nie motywuje jak chęć rewanżu nad wyższym levelem. Jaki łatwy zysk? Wymień mi chociaż jedną osobę która atakuje niższe levele po zysk. A to, że taka lokacja by świeciła pustkami jest chyba oczywiste. Po to jest Mapa Świata i różnorodne lokacje z mini-bossami by z nich korzystać i się o nie bić. MFO3 i tak jest bardzo bezpieczna gra dla bambików gdzie kazdy ma własną widoczność mobów co dużo daje. Jestem ciekawy reakcji, jakby w MFO trzeba było walczyć o expowiska. Jeszcze dodam przykład MFO2 gdzie praktycznie wszędzie poza miastem jest możliwość zaatakowania graczy i co? Jakoś nikt tam notorycznie na to nie narzeka.



    Gratulacje w końcu przejrzałeś na oczy. Bo o to właśnie chodzi w tego typu grach. A jakbyś obecnie nie zauważył gra nie daje takich możliwości : )

    Dopowiadając. Problem pojawia się również w bójkowych PvP. Nawet atakując równy sobie poziom o ranking dana osoba z bomby się poddaje. Jaki to ma sens? Gra blokuje walki pomiędzy graczami gdzie powinna do tego zachęcać. Obecnie ani PvP na mapkach bójkowych ani TvT na mapkach bójkowych nie ma sensu. Nie ma z nich żadnego pożytku czy frajdy.

    System Czaszek który był wielokrotnie proponowany jest najlepszym rozwiązaniem. Wraz z wprowadzeniem go powinno wrócić wypadanie eq oraz usunięcie blokady level w bójkach. Każda ze stron będzie zadowolona. Dodatkowo jeszcze przypomnę to gra MMO w której jak w każdej innej chodzi o stawanie się lepszym i pokonywaniu przeciwników.
    Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz co mam na myśli?

  3. #33
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Varvinex Zobacz post
    Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można, do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz?
    Ale kto im tego broni? XD Cały czas mówię o tym samym. Możesz i być fanatykiem dotykania każdego drzewa na każdej lokacji, co nie zmienia faktu, że sama gra nie powinna Cie bronić przed atakiem ze strony innych graczy. Myślisz, że w Margonem nie masz zbieraczy/kolekcjonerów itp? Są i UWAGA nie narzekają! Spróbuj teraz sam się na tyle wysilić i pomyśleć, dlaczego.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    166
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Ale kto im tego broni? XD Cały czas mówię o tym samym. Możesz i być fanatykiem dotykania każdego drzewa na każdej lokacji, co nie zmienia faktu, że sama gra nie powinna Cie bronić przed atakiem ze strony innych graczy. Myślisz, że w Margonem nie masz zbieraczy/kolekcjonerów itp? Są i UWAGA nie narzekają! Spróbuj teraz sam się na tyle wysilić i pomyśleć, dlaczego.
    Postaw się w sytuacji osoby, która jest bójkowana i zabierasz mu jakiś element uzbrojenia, a on nawet jakby chciał się odegrać to zapewne nawet nie wie jak ;x
    Fajne jest pisanie o wprowadzeniu tego do momentu, kiedy Tobie ktoś nie zabierze nie wiem, peleryny arktosa +8 czysto w deffa mag max ilość punktów, w dodatku jak siedziałeś nad nią kilka miesięcy, aby wykuć.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Varvinex Zobacz post
    Postaw się w sytuacji osoby, która jest bójkowana i zabierasz mu jakiś element uzbrojenia, a on nawet jakby chciał się odegrać to zapewne nawet nie wie jak ;x
    Fajne jest pisanie o wprowadzeniu tego do momentu, kiedy Tobie ktoś nie zabierze nie wiem, peleryny arktosa +8 czysto w deffa mag max ilość punktów, w dodatku jak siedziałeś nad nią kilka miesięcy, aby wykuć.
    Zacznijmy od tego, że jest strasznie małe prawdopodobieństwo, że akurat taka pelerynka z Ciebie spadnie. Poza tym mając eq +8 jakim cudem taka osoba nie potrafiłaby walczyć? No w sumie skoro gra ten aspekt mocno ogranicza to się nie dziwię. Ale wracając, mówisz, że mam się postawić w sytuacji takiej osoby, bez problemu. W eliar straciłem szpony garudy +6, włócznie gothar +7 i co? Trudno! Taka jest gra. Raz mi się udało zdropić z kogoś szate kapłana +7 i tyle. To eq nie wypada tak często jak wam się wydaje a nawet jak wypada to mała szansa, że akurat super item wam wyleci (chociaż kiedyś ktoś proponował zmianę, żeby ubrane eq nie mogło spaść z gracza. To mogłoby być okej). I trzeba pamiętać, że działa to w dwie strony, będąc atakowanym też masz możliwość zdobycia przedmiotu od osoby atakującej (w taki sposob wlasnie stracilem szpony).

  6. #36
    Kininia
    Konto usunięte
    Jestem za, proponuję dodać ankietę.

  7. #37
    A może by tak znieść wszystkie blokady, ale dać graczom wybór włączenia/wyłączenia pvp dla swojej danej postaci. Oczywiście włączenie pvp wiązałoby się z jakimiś bonusami (np exp +20%), żeby zachęcić. A jednocześnie ludzie, którzy totalnie nie są zainteresowane pvp mogłyby się wyłączyć z uczestnictwa w bójkach i miałyby spokój.

    To powinno uciąć narzekanie obu stron
    Żółwie tańczą jak szalone...

  8. #38
    Użytkownik Avatar Hanhaki
    Dołączył
    10-09-2020
    Postów
    29
    każda mapa poza miastem powinna być mapką bójkową (no i gospody w miastach oczwiście)

  9. #39
    Użytkownik Avatar Kyuubi
    Dołączył
    23-07-2015
    Postów
    126
    na tak.nie wiem po co to było zmieniane w ogóle.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Varvinex Zobacz post
    Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz co mam na myśli?
    no to niech oni sobie kolekcjonują eq,auta,świetliki i co jeszcze sobie wymarzą,ja gram aby się lać więc nam dajcie frajdę z tego lania

  10. #40
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    A może by tak znieść wszystkie blokady, ale dać graczom wybór włączenia/wyłączenia pvp dla swojej danej postaci. Oczywiście włączenie pvp wiązałoby się z jakimiś bonusami (np exp +20%), żeby zachęcić. A jednocześnie ludzie, którzy totalnie nie są zainteresowane pvp mogłyby się wyłączyć z uczestnictwa w bójkach i miałyby spokój.

    To powinno uciąć narzekanie obu stron
    I właśnie do tego powinniśmy dążyć - do kompromisu dwóch stron, a nie żeby jedna strona dropiła eq a druga płakała.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał MrKubaXD Zobacz post
    I właśnie do tego powinniśmy dążyć - do kompromisu dwóch stron, a nie żeby jedna strona dropiła eq a druga płakała.
    nie, powinnismy dazyc do tego zeby bycie jak najmocniejszym bylo promowane a nie karcone, a w tej smiesznej grze jest calkowicie na odwrot
    Przepraszam że zakłócam Pana spokój ale od trzech tygodni ciągle mi dokuczają te same osoby takie jak:
    Eresmel,Elrond Undómiel, Dark, Azekami, Harrious, Fusia
    Czuję się prześladowany i gra mi się bardzo nieprzyjemnie, po nieudanych rozmowach z tymi graczami jestem zmuszony prosić Pana o interwecję.

  12. #42
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał Alvi Zobacz post
    nie, powinnismy dazyc do tego zeby bycie jak najmocniejszym bylo promowane a nie karcone, a w tej smiesznej grze jest calkowicie na odwrot
    Jak dla mnie przynajmniej większość graczy powinna być zadowolona z gry. Najmocniejszym można się stać na wiele innych sposobów niż tylko dropieniem eq z ludzi, czyli wątku który jak widać ma dwie strony i każda z nich ma jakieś argumenty, więc powinniśmy znaleźć w tym kompromis.

  13. #43
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    A jest już przemyślane dla tych, którzy by farmili nawzajem eq biorąc sobie same +0 i dropali sobie nawzajem uzbrojenie z dodatkowymi plusami?

  14. #44
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    362
    Z innej beczki:
    Kiedyś ta zasada była i usunięta była przy sporym liczniku online.
    Chcecie ją przywrócić gdy licznik online pokazuje dużo mniej osób.
    Zasada zdecydowanie będzie przeciwko nowym graczom, więc jak rozumiem tych chcemy się pozbyć?
    Niech się wypowie administracja dlaczego usunięto zasadę i jakie są szanse powodzenia, biorąc pod uwagę argumentacje obu stron, a przede wszystkim czy widzi kompromis w kwestii, aby osoby będące przeciwko także były zadowolone. W kwestii takiej dużej zmiany wszyscy gracze są sobie równi, nowi = starzy wyjadacze, niskie lvle = wysokie lvle. Jestem przeciwko utracie EQ na które zarabiałem długi czas, ale jeśli chcecie się bawić w takie rzeczy to spoko, mi ustawcie tryb nopvp i wolę żyć w spokoju. Sam nie stracę, ale i sam nie zyskam.
    ***** ****

  15. #45
    Young Fish
    Konto usunięte
    Według mnie zniechęci to graczy do bicia codziennych minibossów (gdzie występuje pole bójki) lub innych ważnych miejsc które są codziennością większości graczy mfo.
    Nawet jak to wejdzie do gry to i tak nie zmieni tej gry na lepszą, wręcz odwrotnie. Wyobraźcie sobie sytuacje gracza któremu wypada z bójki eq +8 a jak ten gracz to byłbyś ty? Dalej dobrze czujesz się z wprowadzeniem tego do gry? No właśnie tokiem myślenia będzie coś takiego- silni gracze łączą się w grupy- siedzą na bójkowych - zbierają eq i tyle, słabsi gracze bez drużyny nie mieli by tam nawet wstępu.
    Jestem na nie.
    EDIT: Poczytałem więcej postów na górze i stwierdzam też że raczej nie zostanie to dodane do gry skoro to usunęli, dodanie tego do gry nie ma logiki, temat do kosza (dosłownie do kosza )

    EDIT 2: Zgadzam się z pomysłem antybristlera, według mnie powinno być to wprowadzone bez względu czy dropi to eq, czy nie. Do tego ja i reszta graczy którzy raczej nie lubią pvp może to zachęcić do walczenia w bójkach i nie tylko
    Ostatnio edytowane przez Young Fish ; 12-07-2021 o 15:39 Powód: Literówka + edit 2

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •